Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΜΒΡΥΟ 3 ΜΗΝΩΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΤΕΚΝΟ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΟΜΟΣ Η Π.Δ. ΠΟΥ ΝΑ ΟΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΤΟΤΕ ΘΕΩΡΕΙΣΑΙ ΓΟΝΕΑΣ ΚΑΙ ΑΡΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ..ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!

0e3Lp3.pngF2pnp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Ισχύουν όλα τα περί εγκυμοσύνης π.χ "επαπειλουμενη κύηση" κτλ... αλλά "τέκνο"... όχι.

 

Εδώ τα γεννάς, κι αν δεν είναι σε συγκεκριμένη ημερομηνία καμιά φορά δεν τα προσμετράνε και τα αφήνουν για την επόμενη χρονιά.......

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέτε κορίτσια

Εγώ για εργατικές κατοικίες όταν υποβαλλόταν η ετήσιες ήμουν έγκυος και δεν μπορούσα να δηλώσω το τεκνό …..

ώσπου να γίνει η κλήρωση εγώ είχα γέννηση ……..8 μηνών ο γιος μου τότε.

 

ΑΛΛΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΑΤΕΚΝΟΥΣ ΤΡΟΜΕΡΟ ?

.....

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς οι αιτήσεις μεταθέσεων γίνονται Νοέμβριο. Γέννησα Φερουάριο (2/2). Θα προσμετρούσαν το τελευταίο τέκνο μόνο αν είχε γεννηθεί έως 31 Ιανουαρίου.

 

Έτσι όταν ανακοινωθούν οι μεταθέσεις για το επόμενο σχολικό έτος... ο σύζυγος δε λογίζεται πολύτεκνος, ούτε παίρνει τα αντίστοιχα μόρια για το 4ο παιδί. Κι έτσι θα έχει δικαιώματα πολυτέκνου στις επόμενες αιτήσεις... για το σχολικό έτος 2010-2011 !

Αυτό πώς σας φαίνεται; :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΑΠΛΑ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΗΛΩΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ Σ.Ο.Α. ΟΜΩΣ ΟΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ..

0e3Lp3.pngF2pnp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Σε εμάς οι αιτήσεις μεταθέσεων γίνονται Νοέμβριο. Γέννησα Φερουάριο (2/2). Θα προσμετρούσαν το τελευταίο τέκνο μόνο αν είχε γεννηθεί έως 31 Ιανουαρίου.

 

Έτσι όταν ανακοινωθούν οι μεταθέσεις για το επόμενο σχολικό έτος... ο σύζυγος δε λογίζεται πολύτεκνος, ούτε παίρνει τα αντίστοιχα μόρια για το 4ο παιδί. Κι έτσι θα έχει δικαιώματα πολυτέκνου στις επόμενες αιτήσεις... για το σχολικό έτος 2010-2011 !

Αυτό πώς σας φαίνεται; :lol:

 

Κρίμα για 2 μέρες να χάσεις τα μόρια !! :(

Σημασία όμως έχει το μωράκι σου πάνω απο όλα , εξάλου υπάρχει και η άδεια ανατροφής ..........

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...