Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πάργα - Σύβοτα Θεσπρωτίας


Afroditi D

Recommended Posts

Τα Σύβοτα Θεσπρωτίας θα είναι ο φετινός προορισμός μας για τις καλοκαιρινές διακοπές , υπάρχει κάποιο ξενοδοχείο ή ενοικ.δωμάτια (μας ενδιαφέρει περισσότερο κ αν είναι και κάπου παραλιακά ακόμα καλύτερα :) ) που να έχετε μείνει ;

Η περιοχή Μούρτος ίσως είναι η ιδανικη για αυτό που έχουμε στο νού μας ...

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 166
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο Μούρτος είναι τα Σύβοτα. Για κοιτάξτε και την περιοχή Καραβοστάσι!

Μιλάμε για " τροπική" παραλία. Σκέτη Καραιβική. Εκεί κοντά είναι το ξενοδοχείο REGINA MARE (πολυτελείας)

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αfroditi D!!!Τι ωραίο προορισμό επέλεξες για διακοπούλες!!Εμείς είχαμε μείνει σε κατι υπέροχα studios (εδώ το link για να τα δείς: http://www.sivota-edem.gr/edem.htm).Ηταν όλα πεντακάθαρα(έχω τρέλα με την καθαριότητα)και μας βόλεψε πολύ το μέρος γιατί ήταν κοντά σε όλα.Εχει και πολύ και ασφαλή χώρο για το παιδάκι σου.Το μόνο αρνητικό ηταν οτι η θάλασσα είναι πολύ κρύα ...:shock:

Πάντως είναι πολύ όμορφα εκεί, να περάσεις καλά!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αχ αχ Afroditi D!! Έχω έρωτα με τα Σύβοτα!! Τυχερούλα! Είναι μια ζωγραφιά! Και βραδυνές βολτούλες στο γραφικό λιμάνι.. Έχει γλυκό κλίμα, δεν φυσάει, και οι θάλασσες πάντα λάδι. Στη θάλασσα του Robinson's και στην "Πισίνα" να πάτε οπωσδήποτε! Ειδικά στου Robinson's που είναι πολύ ρηχή δεν είναι κρύα. Θυμάμαι (το 2004 τουλάχιστον) είχε και πολύ καλές τιμές σε φαγητό και διαμονή. Θα περάσετε πολύ όμορφα. :) [/img]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ , αλήθεια ειναι τόσο όμορφα ;

μας έχουν πει πολυ καλά πράγματα ένα φιλικό ζευγάρι που έχει πάει.

Θα μελετήσω όλα τα site που μου δίνετε ευχαριστώ & πάλι ! :)

Η περίοδος που θα πάμε θα έιναι μετά τις 15 Αυγούστου.

Για τυχόν απορείες θα σας "ζαλίσω" πάλι ... :roll:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε Demaki αλλά μας πέφτει μαρκυά η Χαλκιδική (κ οι μέρες των διακοπών θα είναι 1 εβδομάδα) και το πιο συμαντικό είναι οτι θα έχουμε και την βαρκούλα μας μαζί...για τσάρκες στα κοντινά μέρη... μάλλον δύσκολο να φτάσουμε εκει πάνω με τρέιλερ και βάρκα ... :lol:

ευχαριστούμε πολύ πάντως ! :)

 

Φαντάζομαι πως επέλεξες Σύβοτα γιατί ξέρες πως είναι ΙΔΑΝΙΚΑ για βαρκούλα ε?? :D

Λοιπόν. Με βαρκούλα στα Σύβοτα προσεγγίζεις φανταστικές παραλιούλες που είσαι σχεδόν μόνος!! Να πάτε στην παραλία "ΔΕΗ" την λένε έτσι γιατί έχει ένα στύλο της ΔΕΗ άσχετο μες το πράσινο. Έχει βότσαλα, αλλά φοβερά βότσαλα και είναι πεντακάθαρη, και θά στε σχεδόν μόνοι! Να πάτε στην παραλία "πισίνα", με εξωτική λευκή άμμο, που προσεγγίζεται μόνο με βάρκα, και δεν έχει ποτέ πολυκοσμία και την λένε έτσι γιατί τα νερά της είναι πράσινα και διάφανα σαν πισίνας! Και άλλες παραλιούλες που θα τις ανακαλύψετε επί τόπου...

Με βάρκα ακόμα καλύτερα! :D

Link to comment
Share on other sites

Αντιγόνη μου τέτοια πέσμου... :D

Φυσαλίδα προσπαθώ να ανοίξω την σελίδα κ δεν.... θα το δω το απόγευμα απο το σπίτι , ακούγονται πολύ ενδιαφέροντα τα όσα γράφεις!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Fysalida ναι μου άνοιξε η σελίδα ! :D

σου έχω στείλει και πμ... :)

έχεις πμ..

 

Fysalida :D ευχαριστώ !

 

http://www.alkyon-villas.gr/index.php

 

βρήκα και αυτό ενδιαφέρον !

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ ωραίο φαίνεται και αυτό, έχει πολύ ζεστή διακόσμηση.Εμείς Αφροδίτη λέμε να παραθερίσουμε στα μέρη σου, δηλαδή στο περίπου.Λέμε για κάπου μεταξύ Καλογριάς και Κουρούτας.Είχαμε πάει πέρυσι στο Καλό νερό που είναι Μεσσηνία και μας άρεσε πολύ!!Αν έχεις να προτείνεις εσύ κάτι ή κάποιος άλλος εδώ είμαι!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

εμείς είχαμε πάει Σύβοτα πριν απο 4 χρόνια, πριν κάνουμε την μπουμπού...Περάσαμε τέλεια....επειδή δεν ξέραμε τίποτα απο εκεί βρίσκαμε card postal απο τοπικά μαγαζιά με διάφορες παραλίες και κάθε μέρα πηγαίναμε και σε διαφορετική. Ήταν όλες υπέροχες...γυρίσαμε σοκολατένιοι πίσω απο το μαύρισμα..

 

Σχετικά με τα δωμάτια εμείς εκείνες τισ εποχές είχαμε βρεί δίκλινο με 25 ευρώ το βράδυ και για τους δυο μας, και το φανταστικό ήταν ότι μας το καθάριζε κάθε μέρα....δεν το περίμενα με τόσα λίγα χρήματα... ακριβώς δίπλα είχε και φούρνο και τιμούσαμε όλες τισ λιχουδιές...

 

Τέλεια είχαμε περάσει!!!!!! Θα σου μείνει αξέχαστο

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο φαίνεται και αυτό, έχει πολύ ζεστή διακόσμηση.Εμείς Αφροδίτη λέμε να παραθερίσουμε στα μέρη σου, δηλαδή στο περίπου.Λέμε για κάπου μεταξύ Καλογριάς και Κουρούτας.Είχαμε πάει πέρυσι στο Καλό νερό που είναι Μεσσηνία και μας άρεσε πολύ!!Αν έχεις να προτείνεις εσύ κάτι ή κάποιος άλλος εδώ είμαι!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

 

 

Πέρυσι που ο μικρός μας ήταν 1 χρόνου πήγαμε λίγες μέρες στο " Κάστρο Κυλλήνης "

Πολλές από τις ακτές του Νομού Ηλείας, έχουν βραβευτεί από την Ευρωπαϊκή Κοινότητα με το χρυσό αστερία και τη γαλάζια σημαία ένδειξη της ομορφιάς και της καθαρότητας τους.

Υπάρχουν οργανωμένες παραλίες - πλαζ και γνωστά ξενοδοχειακά συγκροτήματα!

Εμείς περάσαμε 4 μέρες υπέροχα !

Βγάζαμε την άμμο απο επάνω μας 2 μήνες μετά ... :D

Ρίξε μια ματιά εδώ...

 

http://www.nailias.gr/tourismos_politismos/hotels_listing.php?start=0&clas=3&startp=1

 

 

http://www.grecotel.com/peloponnese/peloponnese_gr_1775.htm

 

 

mamavasia σε ευχαριστώ ! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!

 

Να πάτε!!! Πολύ γραφικά, πλακόστρωτα και στην κορυφή υπέροχο κάστρο!

 

Σε συνδυασμό με Σύβοτα οι καλύτερες διακοπές!!!

 

Είχαμε πάει για 1 εβδομάδα και μείναμε 17 μέρες!

 

Άσε που δεν έχεις να πάρεις καράβια και γλυτώνεις τα έξοδα αυτά και δεν δεσμεύεσαι με δρομολόγια κ.λ.π.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι το παρκάρισμα γράφουν συνέχει ακαι κυρίως τους μη ντόπιους

 

:twisted:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη, τυχερούλα....Τα Σύβοτα και η Πέρδικα έχουν πανέμορφες παραλίες.....Μέγα Άμμος, Αγ. Παρασκευή, Καραβοστάσι, Αρίλλας........Έχω καταγωγή από Ηγουμενίτσα..Πες τι θέλεις μήπως και σε βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

NASIA δες το παρακάτω...

 

μια ματιά θα σε πείσει οτι η Πάργα είναι απλά υπέροχη!!! :D:D

 

http://www.parga.gr/dynamic/

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς δεν έχουμε πάει ποτέ και το σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά για φέτος το καλοκαίρι.

Έχω ακούσει από πολλούς ότι είναι πολύ ωραίο μέρος.

Εγώ σκέφτομαι να το συνδιάσω με Παξούς.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα!!! Έμενα στην Πρέβεζα και πήγαμε μονοήμερη εκεί,καθώς και στη Νικόπολις!!

Είναι πάρα πολύ όμορφο μέρος!!! Θα ξαναπήγαινα με την πρώτη ευκαιρία!!!

Και από φίλους μου που μείναν μία ολόκληρη σεζόν εκεί και δούλευαν, μόνο καταπληκτικά λόγια έχουν να μου πουν.

Τώρα λεπτομέρειες για ξενοδοχεία κ.λπ. δε γνωρίζω!

Αλλά σαν μέρος....τέλειο! Ελλάδα παιδί μου...όπου και να πας είναι σούπερ!! :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπέροχα! Πολυ γραφική η πόλη και τέλειες παραλίες. Αν έχεις χρόνο μπορείς να πας και Πρέβεζα ή Λευκάδα μέσω της σύραγγας. Εμείς μείναμε στο Λύχνος και το κλείσαμε το Πάσχα 43 ευρώ τη βραδιά μέσω ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...