Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ-ΚΝΗΣΜΟΣ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΝΗΣΜΟΥ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΗΛΙΚΙΑΣ 6 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΞΥΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΩΜΟ ΚΑΙ ΠΙΣΙΝΟ. ΤΟΥ ΒΑΖΩ

ΚΡΕΜΑ 3-5 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΣΘΜΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΗΠΙΑ ΜΟΡΦΗ ΟΜΩΣ. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΟΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουραγιο εμενα το εχει στα χερακια και τα ματωνει οποτε εχει εξαρση

καλη ενυδατωση 2 + φορες την ημερα και σε περιοδους εξαρσης αλοιφουλα betafusin συμφωνα με την συσταση του δερματολόγου.

k4lbp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΝΗΣΜΟΥ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΗΛΙΚΙΑΣ 6 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΞΥΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΩΜΟ ΚΑΙ ΠΙΣΙΝΟ. ΤΟΥ ΒΑΖΩ

ΚΡΕΜΑ 3-5 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΣΘΜΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΗΠΙΑ ΜΟΡΦΗ ΟΜΩΣ. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΟΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ

 

εμενα η κορη μου ειναι 3

σωθηκα απο το καλοκαίρι και μετα που την πλενω με το proderm νουμερο 2 (ροζ καπάκι)

 

παλαιότερα εβαζα fucidin και fusicor, ενυδατική frezyderm, την επλενα και με frezyderm... αλλά τιποτα

με το proderm σώθηκα!

 

 

σου συστηνω να πας στο παίδων πεντέλης (μια βολτα στην Αθήνα...). αν θες σου λεω και ονομα γιατρού.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ισμήνη μου το Προδερμ δεν το θεωρώ και ό,τι καλύτερο σε γενικές γραμμές. Εσάς μπορέι να σας βοήθησε ή συμπτωματικά να της πέρασε λόγω ηλικίας. Εγώ είχα το Προδερμ αφρόλουτρο το νο1 για καιρό και μετά της το έκοψα. Σκέφτομαι μήπως φταίει και αυτό για την ατοπική που εμφανίστηκε από 7 μηνών. Fucidin και fusicort είναι κορτιζονούχες και δεν έιναι για συνέχεια. Απλως λίγο υποχωρεί το πρόβλημα και επανέρχεται. Η κόρη μου ακόμα έχει ατοπική σε χέρια και πόδια, βαζουμε κρέμα καλέντουλα φτιαχτή από το φαρμακείο και έχω δει βελτίωση. Αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Ισμηνη αλλα μου πεφτει λιγο μακρια το παιδων γιατι ειμαι Θεσσαλονικη. εκλεισα ραντεβου με παιδοδερματολογο ο οποιος ειναι πολυ γνωστος εδω. θα δουμε τι θα γινει. Εχω ξαναπαει σ'αυτον περσυ αλλα δεν τρελαθηκα με τα αποτελεσματα. Νομιζω δεν μπορει να γινει κατι ιδιαιτερο. Εχω παει σε αλλεργιολογους σε διαφορους δερματολογους αλλα τιποτα. Δεν βρισκεις ακρη με αλλεργιες (γιατι το πιο πιθανο ειναι να οφειλετε σε αλλεργια). Μαλλον μεγαλωνοντας θα αρχισει να υποχωρει. Το καλοκαιρι παντως ειμαστε πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειδες καποια διαφορα με αυτα που σου ειπαν? Γιατι εγω ειδα μικρη διαφορα με κορτιζονουχες αλοιφες. Οκ το ξεραμε οτι με την κορτιζονη θα ειναι καλυτερα αλλα ειναι προσωρινη λυση. Ξερω οτι μπορει να φταιει και κατι το οποιο δεν εχω εντοπισει και ισως δεν το εντοπισω ποτε. Εμενα ερεθιζει λιγο το σημειο που ξυνει συνεχεια. Ενα που δεν καταλαβαινω με τιποτα ειναι το σημειο που ξυνει. Δεν ειναι ουτε ξηρο το δερμα εκει ουτε αγριο οπως στα χερια τα ποδια και το προσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Ισμήνη μου το Προδερμ δεν το θεωρώ και ό,τι καλύτερο σε γενικές γραμμές. Εσάς μπορέι να σας βοήθησε ή συμπτωματικά να της πέρασε λόγω ηλικίας. Εγώ είχα το Προδερμ αφρόλουτρο το νο1 για καιρό και μετά της το έκοψα. Σκέφτομαι μήπως φταίει και αυτό για την ατοπική που εμφανίστηκε από 7 μηνών. Fucidin και fusicort είναι κορτιζονούχες και δεν έιναι για συνέχεια. Απλως λίγο υποχωρεί το πρόβλημα και επανέρχεται. Η κόρη μου ακόμα έχει ατοπική σε χέρια και πόδια, βαζουμε κρέμα καλέντουλα φτιαχτή από το φαρμακείο και έχω δει βελτίωση. Αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί.

 

ειδες διαφορα με την κρεμα καλεντουλας σε σχεση με τις φαρμακευτικες τυπου A-DERMA? Eσενα ξυνεται καθολου η μικρη σου?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...