Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θάσος?


Franklin

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πρίν από πέντε χρόνια είχα πάει στο Ποτό της Θάσου σε μπάνγκαλόους με ατομική παραλία. Πάρα πολύ καθαρή θάλασσα και ταβέρνες τρείς τέσσερεις δίπλα. Ήταν πολύ καλά και σχετικά οικονομικά. Δεν θυμάμαι το όνομα αλλά ήταν στην άκρη του χωριού και το είχα βρεί από το δίκτυο. Για ξενοδοχείο δεν είχα βρεί κάτι που να μου κάνει. Είχα πάει βέβαι και με τα τρία παιδιά και το τρίτο βρέφος έτσι χρειαζόμασταν λίγη απόσταση από τους γείτονες, για το δικό τους καλό!!

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

Δώσε περισσότερες πληροφορίες για να μπορέσω να βοηθήσω.

Έχω καταγωγή απο Θάσο και μαζί με την καταγωγή και ένα εξοχικό.

Την ξέρω πολύ καλά οπότε πιστεύω πως μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Έχει δεί κατι που σε ενδιαφέρει;

Σε ποιό χωριό;

Τι ακριβώς σε ενδιαφέρει;

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Θελω ξενοδοχειο ή μπανγκαλοους πρωτα στο κυμα,με οσο το δυνατον λιγοτερο κοσμο και να εχει οπσωδηποτε κηπο με σκια για τα παιδια. Αν υπαρχει κατι με δικο του εστιατοριο ή μπουφε ακομη καλυτερα για να μην τραβιομαστε απο δω κι απο κει.

 

Ειχα δει σε καποιο διαφημιστικο ενα μεγαλο ξενοδοχειο αστεράτο αλλα δεν θυμαμαι το ονομα...

 

Μεχρι 100 ευρω για σκετο δωματιο και 150 για ημιδιατροφη δινω.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγω πληροφοριες για τη σκαλα ραχωνιου. Η θαλασσα εκει πως ειναι? εχει φυκια? Καθε πληροφορία δεκτη, ευχαριστω και συγνωμη Franklin που ρωταω και εγω στο ποστ σου. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τότε αυτό που σου έγραψα στον Ποτό είναι ιδανικό. Και η θάλασσα πολύ καλή. Το ονομα είναι ξενικό. αμα ψαξεις θα το βρείς στο δίκτυο έχει site. Η θαλασσα στη σκαλα Ραχωνίου δεν είναι αλή από όσο Θυμάμαι έχει πολύ καλύτερες παραλίες η Θάσος.

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

δες τα παρακάτω

alexandra beach A, tel 2593052391/7 (το καλύτερο έχω πάει 2 φορές )

Kamari beach B , tel 2593051181

makedonia B , tel 259352412

coral Beach B, tel 259352402

Όλα τα παραπάνω είναι στον Ποτό

Σκάλα Ραχωνίου

filippos B , tel 2593081229

coral C, tel 2593081247

lazaridis bay C, tel 2593081150

 

Για περισσσότερες πληροφορίες ΕΟΤ Καβάλας 2510231653, 2510228762

Τουριστική Αστυνομία Θάσου 2593022200

ένωση ξενοδόχων Θάσου 2593023610

YVnYp3.png

 

IcqGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δες μερικές φωτογραφίες απο το νησί

http://www.gothassos.com/gr/index.html

http://www.thassos-island.gr/greek/index.htm

http://www.kavalanet.gr/thassos/

 

 

και ένα ακόμη πολύ ωραίο ξενοδοχείο

http://www.makryammos-hotel.gr/index.php

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Στο Μακρυάμμος ρωτησα και ειναι ακριβο για μας...220 ευρω το δικλινο. :shock: Προτιμω να παω Μαλδιβες... :lol:

 

Βρηκα ενα στα μετρα μας ESPERIDES SOFRA RESORT λεγεται στο Γλυκαδι.

 

Το ξερει καποια κοπελα? Η παραλια Γλυκαδι τι λεει?

 

Στα αλλα θα παρω το απογευμα να μαθω τιμες. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Τότε αυτό που σου έγραψα στον Ποτό είναι ιδανικό. Και η θάλασσα πολύ καλή. Το ονομα είναι ξενικό. αμα ψαξεις θα το βρείς στο δίκτυο έχει site. Η θαλασσα στη σκαλα Ραχωνίου δεν είναι αλή από όσο Θυμάμαι έχει πολύ καλύτερες παραλίες η Θάσος.

 

Εβαλα στο γουγλη τη λεξη Θάσος ξενοδοχειο και βγαζει ΤΙΣ απειρες σελιδες... Δεν θυμασαι καθολου ονομαααααα? :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.lysistrata.gr/

Αυτό είναι το site. Εχει πολύ καλό κήπο, άμμεση πρόσβαση στη θάλλασα. Τώρα στα δωμάτια μην περιμένεις μεγάλη πολυτέλεια. Καλά είναι. Νομίζω ότι είχε σχετικά καλές τιμές.

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκλεισα σ αυτο εδώ http://www.hotelkamari.gr. Το εχει δει καποια απο κοντα να μου πει αν αξιζει τα λεφτα του? Η αληθεια ειναι οτι θελει 115 ευρω τη βραδια αλλα ηταν το μονο που ειχε τοσο αμεση προσβαση στη θαλασσα και κηπους για τα μωρα... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Στο Μακρυάμμος ρωτησα και ειναι ακριβο για μας...220 ευρω το δικλινο. :shock: Προτιμω να παω Μαλδιβες... :lol:

 

Βρηκα ενα στα μετρα μας ESPERIDES SOFRA RESORT λεγεται στο Γλυκαδι.

 

Το ξερει καποια κοπελα? Η παραλια Γλυκαδι τι λεει?

 

Στα αλλα θα παρω το απογευμα να μαθω τιμες. Ευχαριστω πολυ.

 

Mείναμε στις Εσπερίδες το καλοκαίρι του 2001. Μας άρεσε πολύ, καθαρό ήσυχο με μπροστά ακριβώς του την παραλία αλλά και δική του πισίνα. Αν θα κλείσετε τελικά εκεί πες τους να σας βάλουν με θέα τη θάλασσα, αξίζει τον κόπο.

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γυρισαμε απο τη Θασο πριν μια βδομαδα... Το ξενοδοχειο ηταν απλα τέλειο για μωρομανες σαν εμενα... Πανω στο κυμα,με απεραντη παραλια σχεδον ιδιωτικη,παιδικη χαρα,ατομικους κηπους,αριστη εξυπηρετηση και καθαριοτητα απιστευτη. 3 πισινες τεραστιες,υπεροχη θέα θαλασσα....

 

Τα δωματια μονο ειναι υπερβολικα μικρα ισως τα μικροτερα που εχω μεινει ποτέ,αλλα ειναι πταισμα μπροστα στα αλλα χαρακτηριστικα του.

 

Τη Θασο δεν την ειδα...γιατι η μικρη κλαιει στο αυτοκινητο αντεχει κανενα 10λεπτο ηρεμη,ξερνανε και οι δυο εναλλαξ...οπώτε πηγαμε μονο σε 2-3 χωρια εκει γυρω...Απ οσο ειδα ομως ειναι νησι πανεμορφο και κυριως φτιαγμενο για ΠΑΙΔΙΑ!!!

 

Η χαρα της μαμας σας λεω... Παντου παιδικες χαρές (στα μαγαζια εννοω),καθισματακια,παιδικα μενου...οι παραλιες τεραστιες και ρηχες...ωραια...Θα ξαναπμε οταν μεγαλωσουν λιγο ακομη... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mείναμε στις Εσπερίδες το καλοκαίρι του 2001. Μας άρεσε πολύ, καθαρό ήσυχο με μπροστά ακριβώς του την παραλία αλλά και δική του πισίνα. Αν θα κλείσετε τελικά εκεί πες τους να σας βάλουν με θέα τη θάλασσα, αξίζει τον κόπο.

 

Τελικα καλα που δεν εκλεισα στο Εσπεριδες... Περασα απο εξω και δεν εκανε με τιποτα για μωρα... Θα καταστρεφαμε τις διακοπες εμεις προσωπικα,δεν ξερω πώς ειναι απο μεσα...αλλα ειναι ΕΠΑΝΩ στον κεντρικο και σε στροφη,που σημαινει οτι για να πας στη θαλασσα πρεπει να περασεις το δρομο αγκαλια με τα μωρα....ενα δρομο που τρεχουν σαν παλαβοι και στο σημειο εκεινο εχεις ως πεζος μηδενικη ορατοτητα... Και η παραλια απο κατω,περαν του οτι εχεις τα αμαξια απο πανω απο το κεφαλι σου γιατι ειναι πολυ στενη...ειχε πετρες...

 

Σαν ξενοδοχειο μπορει να ειναι τελειο δεν ξερω...αλλα για μωρα...οχι... :wink: Ευτυχως που ειχα ρωτησει μια συναδελφο και μου το απεκλεισε για τους παραπανω λογους τελευταια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε απο τη Θασο πριν μια βδομαδα... Το ξενοδοχειο ηταν απλα τέλειο για μωρομανες σαν εμενα... Πανω στο κυμα,με απεραντη παραλια σχεδον ιδιωτικη,παιδικη χαρα,ατομικους κηπους,αριστη εξυπηρετηση και καθαριοτητα απιστευτη. 3 πισινες τεραστιες,υπεροχη θέα θαλασσα....

 

Τα δωματια μονο ειναι υπερβολικα μικρα ισως τα μικροτερα που εχω μεινει ποτέ,αλλα ειναι πταισμα μπροστα στα αλλα χαρακτηριστικα του.

 

Τη Θασο δεν την ειδα...γιατι η μικρη κλαιει στο αυτοκινητο αντεχει κανενα 10λεπτο ηρεμη,ξερνανε και οι δυο εναλλαξ...οπώτε πηγαμε μονο σε 2-3 χωρια εκει γυρω...Απ οσο ειδα ομως ειναι νησι πανεμορφο και κυριως φτιαγμενο για ΠΑΙΔΙΑ!!!

 

Η χαρα της μαμας σας λεω... Παντου παιδικες χαρές (στα μαγαζια εννοω),καθισματακια,παιδικα μενου...οι παραλιες τεραστιες και ρηχες...ωραια...Θα ξαναπμε οταν μεγαλωσουν λιγο ακομη... :wink:

 

 

Καλώς ήρθατε πίσω δεν έχει σημασία που δεν είδατε το νησί σημασία έχει ότι περάσατε όμορφα...

Όσο για τα δωμάτια υποθέτω ότι δεν μείνατε και πολύ μέσα!!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

 

Τη Θασο δεν την ειδα...γιατι η μικρη κλαιει στο αυτοκινητο αντεχει κανενα 10λεπτο ηρεμη,ξερνανε και οι δυο εναλλαξ...οπώτε πηγαμε μονο σε 2-3 χωρια εκει γυρω...Απ οσο ειδα ομως ειναι νησι πανεμορφο και κυριως φτιαγμενο για ΠΑΙΔΙΑ!!!

 

Η χαρα της μαμας σας λεω... Παντου παιδικες χαρές (στα μαγαζια εννοω),καθισματακια,παιδικα μενου...οι παραλιες τεραστιες και ρηχες...ωραια...Θα ξαναπμε οταν μεγαλωσουν λιγο ακομη... :wink:

και να σκεφτεις,οτι δεν πηγατε στις πιο ωραιες παραλιες.Ο Ποτος δεν εχει τοσο ωραια θαλασσα,καλυτερα ειναι στο βορειο τμημα,η Χρυση Αμμουδια και Χρυση Ακτη.Πεντακαθαρα και ρηχα νερα,αλλα πιο ησυχα το βραδυ(Ο Ποτος μαζι με τα Λιμεναρια θεωρουνται τα hot spot για βραδυνη εξοδο).
Link to comment
Share on other sites

Α δεν μεναμε στον (μπλιαχ) Ποτό...αν ηταν εκει το ξενοδοχειο θα φευγαμε τρεχοντας το ιδιο βραδυ... Ειμασταν στην ακτη Αγιου Αντωνιου...που ειναι τεραστια αμμωδης και ησυχη.... Γενικα δεν μας αρεσουν καθολου οι κοσμικες παραλιες οπότε γι αυτο και απεκλεισα τη Χρυση Αμμουδια... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας για δωμάτια ή studios στην Θάσο στην Χρυσή ακτή/αμμουδιά δίπλα στην θάλασσα - δηλαδή καθόλου αυτοκίνητο για μπάνιο, σε ικανοποιητική τιμή. Αν έχετε κάτι υπόψιν σας ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

http://www.gothassos.ws/thassosen/thassos-hotels.htm

http://www.go-thassos.gr/thassos-online-directory/thassos-accommodations/rooms

 

H χρυσή αμμουδιά είναι η παραλία, περιοχή σκάλα Ποταμιάς, συγκεκριμένο κατάλυμμα υπόψη μου δεν έχω αλλά οι τιμές από 60-120 ?.

 

Αν βρω κανένα e-mail με τιμές θα σου το στείλω

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

στο μοναδικό που πήγα στη Θάσο με την 7μισι μηνών τότε κορούλα μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένη είναι το http://www.iliomare.gr/default.aspx στη σκάλα του Πρίνου.

Η θάλασσα πολύ κοντά , πηγαίναμε κάθε πρωί και απόγευμα για να κάνει το μπανιο της η μικρή μας και όλες τις άλλες ώρες είμασταν στη τεράστια πισίνα του ξενοδοχείου.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρόνια ήμασταν εδώ http://www.piatsamichalis.gr/gr/index.html

45 αν θυμάμαι καλά πληρώσαμε το 2κλίνο.

Θάλασσα παρά πολύ κοντά αλλά δεν πήγαμε εκεί για μπάνιο γιατί κάναμε τον γύρω του νησιού.

Είναι στον Ποτό

Link to comment
Share on other sites

στο μοναδικό που πήγα στη Θάσο με την 7μισι μηνών τότε κορούλα μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένη είναι το http://www.iliomare.gr/default.aspx στη σκάλα του Πρίνου.

Η θάλασσα πολύ κοντά , πηγαίναμε κάθε πρωί και απόγευμα για να κάνει το μπανιο της η μικρή μας και όλες τις άλλες ώρες είμασταν στη τεράστια πισίνα του ξενοδοχείου.

Ποσο περιπου πληρωσατε και για ποιο δωματιο?Μπηκα στο site και φαινεται πανεμορφο το ξενοδοχειο αλλα και το μερος που βρισκεται!Η παραλια ηταν καλη για μπανιο?
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...