Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιουνιο στη Θασο


bellapok

Recommended Posts


Διαφημίσεις


H Θάσος έχει αρκετές βροχές όλο το χρόνο, αλλά αυτό δεν σε χαλάσει!!

Είναι ένα υπέροχο νησί που θα το ερωτευτείτε σίγουρα!

 

Κάποιες ημέρες προς το απογευματάκι συνήθως, μπορεί να σας πιάσει ένα ψιλόβροχο ή ένα μπουρινάκι - μετά θα μυρίσετε υπέροχες μυρωδιές από έλατο, ρίγανη και λοιπά βότανα της περιοχής! μαγεία!

 

Να πάτε σε όλες τις παραλιες της, έχει τα καθαρότερα νερά. Να δείτε όσο πιο πολλά μπορείτε, έχει πολλές ομορφιές, να ανεβείτε στα ορεινά χωριά, να πιείτε νερό απ' τις πηγές, να πάρετε οπωσδήποτε μέλι - νομίζω πως είναι το καλύτερο στην Ελλάδα, επίσης καρυδάκι γλυκό και να φάτε και λουκουμάδες.

 

Θέλω να ξανα-ξανα-ξαναπάω!!! :-D

Link to comment
Share on other sites

xena σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες! Θελουμε να παμε 19 με 29 Ιουνιου κι επειδη ερχομαστε απο εξωτερικο θελουμε να ευχαριστηθουμε το Ελληνικο κλιμα και τα μπανια μας. Απλα μια φιλη μου, μου ειπε οτι η πεθερα της που πηγαινε Θασο τον Ιουνιο παραπονιοταν για τις συνεχεις βροχοπτωσεις και με αγχωσε..

Zbwjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάει 3 φορές : Αρχές Αυγούστου, τέλη Αυγούστου και τέλη Ιουνίου. Πάντα έχω συναντήσει το φαινόμενο αυτό αλλά χωρίς να μας επηρεάσει ιδιαίτερα, είναι εντελώς πρόσκαιρο.

Περιμένε να ακούσεις κι άλλη γνώμη, εγώ μόνο θετικά έχω να σου πω πάντως!!!! :mrgreen::mrgreen: Φαντάσου μένω Αθήνα και πήγα ως και με μωρό 8 μηνών!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως τα τελευταία χρόνια ο Ιούνιος είναι βροχερός παντού (για Β. Ελλάδα μιλάω). Πόσο θα κρατήσει όμως μια καλοκαιρινή μπόρα? Να πάτε και να περάσετε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω για την πληροφορία! Αν ειναι συχνό το φαινόμενο δεν ξέρω κατα ποσο θ'απολαύσουμε τις σύντομες διακοπες μας αλλα θελουμε πολυ να επισκεφτούμε το νησί .

Zbwjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποια κοπέλα έχει να μου προτείνει κάποιο καλό και οικονομικό κατάλυμα, θα σας ήμουν ευγνώμων. Μας ενδιαφέρει

1. να είναι το πολύ 100 μ από τη θάλασσα

2. να έχει κοντά σουπερμαρκετ και εστιατόρια

3. να έχει κουζίνα κανονική (στούντιο)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποια κοπέλα έχει να μου προτείνει κάποιο καλό και οικονομικό κατάλυμα, θα σας ήμουν ευγνώμων. Μας ενδιαφέρει

1. να είναι το πολύ 100 μ από τη θάλασσα

2. να έχει κοντά σουπερμαρκετ και εστιατόρια

3. να έχει κουζίνα κανονική (στούντιο)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

έχω πάει 3-4 φορές στη Θάσο κ μόνο τα καλύτερα έχω να πω!! τελευταία φορά πρόπερσι τον Ιούνιο κι είχε καύσωνα!! ούτε βροχές ούτε τπτ!!

 

σου προτείνω ένα απ'τα ωραιότερα καταλύμματα που έχουμε μείνει!! είναι μέσα στο κέντρο στο χωριό ποτός!! η κουζίνα του είναι πλήρως εξοπλισμένη(μάτια,τοστιέρα,καφετιέρα μέχρι κ σφουγγαράκια για τα πιάτα,κουζινικά..τα πάντα-στις φωτό φαίνεται σαν κλειστή ντουλάπα)

 

http://www.afroditeappartments.gr/

 

αν μείνετε αρκετές μέρες ζητήστε καλύτερη τιμή ;)

είχαμε δωσει 50ε/μερα για διαμέρισμα (το αδωναή αν δεις στην σελίδα τους), το είχαν 60ε κι επειδή θα μέναμε 1 εβδ. το άφησαν 50ε

 

 

μαγαζιά στα πόδια σου στην κυριολεξία κ η θάλασσα πολύ κοντα!!

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...