Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακοπές στη Πρέβεζα


noni

Recommended Posts

Διάβασα σχεδόν όλα τα ποστ και θέλω τη γνώμη σας.

Λέμε φέτος να πάμε διακοπές στα παράλια της Πρεβεζας. Μια το οικονομικό που δεν επιτρέπει πολλά, μια το ότι είναι οι γονείς μου στην Αρτα και κει θα καταλήξουμε μετά είπαμε, για να μη μας φάνε οι δρόμοι να πάμε κάπου εκεί κοντά. Θα ήθελα μια παραλία με αμμουδιά, ζεστό νερό κι όχι απότομη, απ' αυτές που κάνεις 3 βήματα κι είσαι μέχρι το λαιμό :D και δωμάτιο κοντά στη θάλασσα. Ξέρετε κάποια παραλία που να είναι καπως έτσι:?:

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 272
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Διάβασα σχεδόν όλα τα ποστ και θέλω τη γνώμη σας.

Λέμε φέτος να πάμε διακοπές στα παράλια της Πρεβεζας. Μια το οικονομικό που δεν επιτρέπει πολλά, μια το ότι είναι οι γονείς μου στην Αρτα και κει θα καταλήξουμε μετά είπαμε, για να μη μας φάνε οι δρόμοι να πάμε κάπου εκεί κοντά. Θα ήθελα μια παραλία με αμμουδιά, ζεστό νερό κι όχι απότομη, απ' αυτές που κάνεις 3 βήματα κι είσαι μέχρι το λαιμό :D και δωμάτιο κοντά στη θάλασσα. Ξέρετε κάποια παραλία που να είναι καπως έτσι:?:

 

 

ο βραχος λουτσας ειναι ετσι,εχει παρα πολλα δωματια να διαλεξεις και η θαλασσα ειναι 2 βηματα.πολυ καλη θαλασσα,οπως την θελεις.

 

 

http://www.epirus.com/harisapartments/photo/pict05l.jpg

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι πέρισυ το καλοκαίρι παραθέριζε ένας ξαδερφός μου στο Βράχο και είχαμε πάει ένα βράδυ για φαγητό. Η θάλασσα είναι αμμουδιά και ρηχή; Δεν ξέρω γιατί αλλά είχα την εντύπωση ότι ήταν με βότσαλα και απότομη:confused: Είχε νυχτώσει και μάλλον δεν έβλεπα καλά μου φαίνεται!

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι πέρισυ το καλοκαίρι παραθέριζε ένας ξαδερφός μου στο Βράχο και είχαμε πάει ένα βράδυ για φαγητό. Η θάλασσα είναι αμμουδιά και ρηχή; Δεν ξέρω γιατί αλλά είχα την εντύπωση ότι ήταν με βότσαλα και απότομη:confused: Είχε νυχτώσει και μάλλον δεν έβλεπα καλά μου φαίνεται!

 

 

ναι γενικα ειναι αμμουδια και ρηχη,βαθαινει σιγα σιγα.αλλα δεν ειναι ολα τα σημεια ιδια,υπαρχουν λιγα σημεια με βοτσαλα αλλα αποτομη οχι,δεν θα το ελεγα.τουλαχιστον εκει που πηγαινω εγω.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας και από εμάς!

Εμείς τα τελευταία 2 χρόνια επισκεπτόμαστε τη γύρω περιοχή της Πάργας και είναι πραγματικά πανέμορφα!!

Σας προτείνω να δείτε τo edit admin εάν ψάχνετε για το που θα μείνετε. Είναι ένα τουριστικό γραφείο που έτυχε να βρούμε πριν 2 χρόνια όταν ήμασταν στη Πάργα και έχει καταλύματα σε όλη τη περιοχή! Έχουν καλή εξυπηρέτηση και πραγματικά απίστευτες τιμές! Φέτος θα πάμε στη παραλία Βράχου! Ανυπομονώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφάκι πέρισυ το καλοκαίρι παραθέριζε ένας ξαδερφός μου στο Βράχο και είχαμε πάει ένα βράδυ για φαγητό. Η θάλασσα είναι αμμουδιά και ρηχή; Δεν ξέρω γιατί αλλά είχα την εντύπωση ότι ήταν με βότσαλα και απότομη:confused: Είχε νυχτώσει και μάλλον δεν έβλεπα καλά μου φαίνεται!

 

Elinaki, η θάλασσα είναι καλή και δεν έχει βράχους.. τεράστια αμμουδιά, ομπρέλες και ξαπλώστρες δωρεάν με το καφεδάκι σου.. εμείς μένουμε εδώ http://narkissosrooms.gr/ και πάμε κάθε χρόνο, κάθε φορά με φίλους, κουμπάρους κτλ και περνάμε υπέροχα, γιατί είναι χαλαρά και οικογενειακά.. πέρισυ στο γκαζόν είχαμε απλώσει σκηνές, βάρκες και ένα σωρό παιχνίδια, τα μικρά μας τριγύριζαν με το βρακί όλη μέρα... θέλω πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμάς!

Εμείς τα τελευταία 2 χρόνια επισκεπτόμαστε τη γύρω περιοχή της Πάργας και είναι πραγματικά πανέμορφα!!

Σας προτείνω να δείτε τo edit admin εάν ψάχνετε για το που θα μείνετε. Είναι ένα τουριστικό γραφείο που έτυχε να βρούμε πριν 2 χρόνια όταν ήμασταν στη Πάργα και έχει καταλύματα σε όλη τη περιοχή! Έχουν καλή εξυπηρέτηση και πραγματικά απίστευτες τιμές! Φέτος θα πάμε στη παραλία Βράχου! Ανυπομονώ!!!

Καλά ειναι δυνατόν να μην εχει Ελληνικα?????:evil::evil:

Μονο σε ξενους τουριστες απευθύνεται?Ελεος:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Πρέβεζα πήγαμε μετά τον γάμο μας. Μέναμε στον Μύτηκα στο ξενοδοχείο Άδωνης.Πολύ μεγάλα δωμάτια,καθαρά,είχε πισίνα.Πρωινό τίποτα ιδιαίτερο φυσικά τα πράγματα άλλαξαν αφου πήγαμε το 2004.Εχει μια μικρή παραλία πολύ καθαρή .Πήγαμε και το 2009 και μέναμε στο λιμάνι αλλά δεν θυμάμαι αν το όνομα που μου έρχεται είναι το σωστό,δεν θα το πώ όμως γιατί δεν ήταν και τόσο καθαρό άσε που μας έβαλαν στο δωμάτιο 2,5 με 3 η ώρα.Αφού μια δόση ήρθε ένας κύριος και μας είπε θα μπείτε σε λίγο και η παντόφλες του είχαν πιτσιλιές από μπογιά και είπα στον άντρα μου ,να γιατί αργούν μάλλον το βάφουν το δωμάτιο.Πάντως είναι πολύ ωραία και σίγουρα θα ξαναπάμε.Η ταβέρνες είχαν πολύ καλές τιμές. Και μαζεύει πολύ κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

noni κοίταξα το νάρκισσο και μου φάνηκε πολύ ωραίο. Μου άρεσε πολύ που τα δωμάτια είναι ισογειο και πρώτος γιατί έχω μια φοβία με τα ύψη και τα μπαλκόνια. Από τιμές πως είναι; είμαστε 4 και ψάχνω για 4κλινο.

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή με αυτά που διάβασα έχω μπλεχτεί.

Η θάλασσα στο Μύτικα, κάτω από το ξενοδοχείο ηλιοβασίλεμα πώς είναι;

Ρηχή, με άμμο, ζεστή;

Όσες έχετε πάει βάλτε κανένα λίνγκ να δούμε δωμάτια γιατί άβυσσος τα σάιτ του google....

Link to comment
Share on other sites

Elinaki είναι όντως πολύ ωραία, να πεις στα παιδιά εκεί να σε βάλουν ισόγειο μπροστά επειδή έχεις παιδάκι και θα περάσεις super.. από τιμές είναι πολύ λογικές, εμείς πέρισυ φουλ σεζόν δεν πληρώναμε ακριβά ένα 50άρικο νομίζω, για τετράκλινο δεν ξέρω τιμές, με την κουζινούλα μας και τα όλα μας για των μικρών τα φαγάκια (κακά τα ψέματα ένα παιδί δεν μπορείς να το ταίζεις απ έξω μεσημέρι βράδυ σε όλες τις διακοπές). Επίσης έχουν καθαρίστρια πολύ καλή και διακριτική... πάρε ένα τηλέφωνο στα τηλ από το site να μιλήσεις μαζί τους.. το σημαντικό για μένα είναι ότι είναι άνθρωποι πάνω από όλα, ευγενικοί, χαμογελαστοί και πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήγαινα πριν μερικά χρόνια κάθε χρόνο στον βράχο αλλά τα τελευταία χρόνια νομίζω ότι έχει βρωμίσει η θάλασσα καθώς βγάζει στην επιφάνεια κάτι κίτρινα σωματίδια και αφρούς. Επίσης, φέτος που πήγα είχε πάρα πολύ κύμα με αποτέλεσμα να μην μπορέσω καν να μπω μέσα. Σαν μέρος με τα δωματια ακριβώς απέναντι από την θάλασσα είναι ιδανικό για οικόγενειες με παιδιά. Όμως έχει πολύ κόσμο. Προσωπικά προτιμώ το χωριό Αμμουδιά, όπου εκβάλλει ο Αχέρωντας. Πολλά καταλύματα, ήσυχο σχετικά μέρος, πολύ κοντά σε πάργα και βράχο, καθαρή και ρηχή θάλασσα.

εγω εχω χρονια να παω βραχο για μπανιο, μονο για καφε παω. για μπανιο προτιμω αλωνακι και ορμο οδυσσεα, ειναι σχετικα ησυχα χωρις μαγαζια,και καστροσυκια ή καναλι που ειναι κ πιο κοντα και αρεσουν κ στο παιδι. και μονολιθι ειναι ωραια αλλα ειναι βαθια.

Link to comment
Share on other sites

Elinaki είναι όντως πολύ ωραία, να πεις στα παιδιά εκεί να σε βάλουν ισόγειο μπροστά επειδή έχεις παιδάκι και θα περάσεις super.. από τιμές είναι πολύ λογικές, εμείς πέρισυ φουλ σεζόν δεν πληρώναμε ακριβά ένα 50άρικο νομίζω, για τετράκλινο δεν ξέρω τιμές, με την κουζινούλα μας και τα όλα μας για των μικρών τα φαγάκια (κακά τα ψέματα ένα παιδί δεν μπορείς να το ταίζεις απ έξω μεσημέρι βράδυ σε όλες τις διακοπές). Επίσης έχουν καθαρίστρια πολύ καλή και διακριτική... πάρε ένα τηλέφωνο στα τηλ από το site να μιλήσεις μαζί τους.. το σημαντικό για μένα είναι ότι είναι άνθρωποι πάνω από όλα, ευγενικοί, χαμογελαστοί και πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν..

 

noni μου σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση, και γω γύρω στο 50άρικο το υπολόγιζα... θα τηλεφωνήσω μόλις οριστικοποιήσει ο μπαμπάς μας τις ημερ. αδείας του και θα ενημερώσω:wink:

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

ακουω πολύ καλά λόγια για την Λούτσα και λέμε φέτος να παμε για καμια βδομαδούλα,θελουμε να είναι δωματιο με κουζινάκι και κοντα στην θαλασσα,η αληθεια είναι ότι αν είχε πισινα θα μου αρεσε να κανω καμια βουτιά γιατι με 2 μωρακια βλεπω μονο στην πισινα να προλαβαινω να κανω μπανιο αναμεσα στα ταισματα...επειδη δεν προλαβαινω να διαβασω ολες τις σελίδες μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάτι??

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

κοριτσια καλησπερα....ειπαμε να παμε για 3 μερες 2 νυχτες με τον αντρα μου πρεβεζα να μεινουμε λιγο μονοι μας χωρις παιδια. εκανα ενα τσεκ σε δωματια στην πολη μεσα και πονεσα......70 + η βραδια???? ειναι κανονικες τιμες αυτες δηλαδη?? οσες εχετε παει ή ειστε απο πρεβεζα , δωστε καμια πληροφορια γιατι αλλιως μας βλεπω να θυμηθουμε τα νιατα και να παιξει σκηνουλα.....(οχι οτι εχω κανενα προβλημα αντιθετα....αλλα τωρα για 2 νυχτες σκηνη.....κριμα ο κοπος να στηνεις....)

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου, είμαστε από χθες στο Βράχο για μπανάκια. Ολα ωραία αλλά έχει αέρα και τα πιτσιρίκια δεν μπορούν να μπουν στη θάλασσα γιατί εχει κύμα. Μήπως εσείς που γνωρίζετε τις γύρω παραλίες, ξέρετε καμιά που να μην την πιανει τόσο ο αέρας; Κανάλι, Αρτολίθια, Λυγιά μάλλον έχουν το ίδιο πρόβλημα. Μήπως στην Αμμουδιά είναι πιο καλά ή να πάμε κατευθείαν Αη Γιαννάκη και Λύχνο προς Πάργα;

 

depybal δεν ξέρω κάτι για το Πρεβεζα beach δυστυχώς:-(

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, είμαστε από χθες στο Βράχο για μπανάκια. Ολα ωραία αλλά έχει αέρα και τα πιτσιρίκια δεν μπορούν να μπουν στη θάλασσα γιατί εχει κύμα. Μήπως εσείς που γνωρίζετε τις γύρω παραλίες, ξέρετε καμιά που να μην την πιανει τόσο ο αέρας; Κανάλι, Αρτολίθια, Λυγιά μάλλον έχουν το ίδιο πρόβλημα. Μήπως στην Αμμουδιά είναι πιο καλά ή να πάμε κατευθείαν Αη Γιαννάκη και Λύχνο προς Πάργα;

 

depybal δεν ξέρω κάτι για το Πρεβεζα beach δυστυχώς:-(

 

 

Να πατε στην Σκάλα ή αλλιώς όρμος του Οδυσσέα, είναι η παραλία μετα από το Αλωνάκι.Ειναι φανταστικά και δεν είναι πολύ βαθιά απλώς πάρτε μαζί σας νέρο ομπρέλα κτλ γιατί δεν είναι οργανωμένη παραλία, είναι γύρω στα 3 χλμ από το Βράχο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, είμαστε από χθες στο Βράχο για μπανάκια. Ολα ωραία αλλά έχει αέρα και τα πιτσιρίκια δεν μπορούν να μπουν στη θάλασσα γιατί εχει κύμα. Μήπως εσείς που γνωρίζετε τις γύρω παραλίες, ξέρετε καμιά που να μην την πιανει τόσο ο αέρας; Κανάλι, Αρτολίθια, Λυγιά μάλλον έχουν το ίδιο πρόβλημα. Μήπως στην Αμμουδιά είναι πιο καλά ή να πάμε κατευθείαν Αη Γιαννάκη και Λύχνο προς Πάργα;

 

depybal δεν ξέρω κάτι για το Πρεβεζα beach δυστυχώς:-(

 

 

δεν πειράζει Ελινάκι!πωπω!!αέρα ε?και μεις ερχόμαστε το Σάββατο.ελπίζω να κόψει...καλές διακοπές σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Σας γραφω απο λουτσα βραχο .Οι παραλιες ειναι οπως περιγραφονται αλλα οι τιμες φαγητου ειναι στα υψοι. Για απλο κλαμπ σαντουιτσ για δυο παιδια και δυο πορτοκαλαδες εδωσα 15 ευρω.

Καλυτετα παργα που ειναι πιο οικονομικα και εχει και κινηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

καλησπέρα!!!

 

Κι εμείς φέτος διακοπές στην Πρέβεζα, το αποφασίσαμε ξαφνικά και θα πάμε τον Ιούλιο (μόνο 1 1 εβδομάδα)επειδή έχουμε να πάμε διακοπές Ιούλιο νομίζω από το 2010....

 

Θα μείνουμε στον Μύτικα και θα ήθελα να μου γράψετε μέρη για φαγητό, ταβέρνες κτλ με το όνομα τους αν θυμόσαστε σας παρακαλώ!!!

 

Φιλιά και καλό καλοκαίρι σε όλους μας!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...