Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καρπενησι?


biky

Recommended Posts

...δεν μπορώ να θυμηθώ με σιγουριά, δεν τους κάνεις ένα τηλ. να βεβαιωθείς.

 

κατά τα άλλα είναι πολύ ωραίο ξενοδοχείο και το πρωινό του άπαιχτο

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

λοιπόν σε περίπτωση που θελήσει καμμία μανούλα να πάει με το μωρό της

στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο καλύτερα να το αποφύγει

απίστευτη φασαρία

και το καροτσάκι δεν χωρούσε στο ασανσέρ , ταλαιπωρία!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσια σκεφτομαστε να παμε δικοπες καρπενησι με το μικρο σε λιγους μηνες!οταν θα ειναι πλεον ενος ετους.εχει καποια να μου δωσει πληροφοριες? για διμονη? φαγητο?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σκεφτομαστε να παμε δικοπες καρπενησι με το μικρο σε λιγους μηνες!οταν θα ειναι πλεον ενος ετους.εχει καποια να μου δωσει πληροφοριες? για διμονη? φαγητο?

 

είναι πολύ όμορφα στο Καρπενήσι, θα περάσετε σίγουρα τέλεια, αυτό για το οποίο μπορώ να σε συμβουλέψω είναι να πάρετε μαζί σας χοντρά ρούχα. έχει πολύ κρύο, θα δείς.

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ γω πηγα στο καρπενησι κ δεν ξετρελαθηκα ουτε με το μερος ουτε με το ξενοδοχειο . μειναμε στο μοντανα εμενα δεν μ'αρεσε (μας ειχαν κανει δωρο την διαμονη ) για τα λεφτα του μετριο.εχω μεινει σε καλυτερο. εμενα μ'αρεσε η ελατη που πηγαμε περυσι.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σκεφτομαστε να παμε δικοπες καρπενησι με το μικρο σε λιγους μηνες!οταν θα ειναι πλεον ενος ετους.εχει καποια να μου δωσει πληροφοριες? για διμονη? φαγητο?

 

Eδώ είναι η συζήτηση που κάνουμε φέτος http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=47996&page=10 και εδώ η περσινή μας http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=47996&page=5 και άλλη μία εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=58586

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σκεφτομαστε να παμε δικοπες καρπενησι με το μικρο σε λιγους μηνες!οταν θα ειναι πλεον ενος ετους.εχει καποια να μου δωσει πληροφοριες? για διμονη? φαγητο?

 

καλησπέρα σου.επειδή κατάγομαι από το Καρπενήσι μπορω να σου δώσω πληροφορίες ότι θες ρώτα με.πάντως κοντά στο κέντρο στο παλιό μικρό χωριό υπάρχει ένα πολυ ωραίο ξενοδοχείο είχα πάει ταξίδι του μέλιτος και ήταν τέλεια.σου στέλνω με Pm την ιστοσελιδα

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Μετα τη γεννα, τη βαφτιση, τη μετακομιση, την παρουσιαση της διπλωματικής και αφου το μωρο θα παει 3 μερες στη μαμα μου αποφασισαμε με το 5 χρονο κορτσακι μας να παμε απου

 

 

Απο θεμα αποστασης και οσα εχω ακουσει καταληξαμε στο Καρπενησι.

 

Εχω μπερδευτει με το που να μεινω. Θελω κατι καλοοο. Πολυ καλό. Θα ειναι και δωρο)

 

Ειδα πολλα και μπερδευτικα.

 

Τπ Mondana λεει κατι ή θεωρειτα πλεον παλιο?? Μου αρεσε η ιδεα της εσωτερικης πισινας. Υ

 

Το evillion poy εχει και παιδοτοπο μεσα??

 

Μπορειται να μου στειλεται μηνυμα αν δεν θελετε να φανει διαδγημιση ή δυσφημιση εδω.

 

 

Βοηθεια γιατι λεμε για την επομενη εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

εμείς είχαμε μείνει στο "Ελβετία", είχε το ωραιότερο και πλουσιότερο πρωινό που έχω δει ποτέ σε ξενοδοχείο, είναι άνετο, φιλόξενο, ωραίο εξυπηρετικοί, μόνο μειονέκτημα - ίσως για αυτό δεν θα ξαναέμενα, είναι η καμπάνα της εκκλησίας -που είναι πολύ κοντά, και χτυπάει ανά ώρα από τις 6 το πρωί, τόσες φορές όσες είναι η ώρα και μια φορά κάθε μισή ώρα!!!!!!!! :evil:

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν λίγες ημέρες γυρίσαμε από το Καρπενήσι που είχαμε πάει με τον άντρα μου εκδρομή. Το Montana αν δεν κάνω λάθος είναι το καλύτερο της περιοχής, έχει και spa, αλλά δεν μείναμε εκεί για να σου πω πώς είναι..

Το Ελβετία πήγαμε και το είδαμε και είναι αρκετά παλιό οπότε το απορρίψαμε. Τελικά καταλήξαμε σε ένα μικρό ξενοδοχείο, καινούργιο, λίγα χιλιόμετρα έξω από το Καρπενήσι, στον Άγιο Νικόλαο, Chalet Maritina λέγεται..

Ό,τι και να αποφασίσεις, λάβε υπόψη σου ότι αυτή την περίοδο το Καρπενήσι είναι πήχτρα από εκδρομείς με πούλμαν, και πολλά από τα ξενοδοχεία που είναι μέσα στην πόλη είναι full booked. Καλά να περάσετε!

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω περιμενω κι αλλες απαντησεις.

 

κανεις για το nimemia??

Kαλησπερα , ειχα μεινει στο νηνεμια πριν καποια χρονια , ηταν αρκετα καλο και καθαρο, μου αρεσε που ειχε χωρο για τα παιδια ,να παιξουν ποδοσφαιρο ακομα να κανουν και ποδηλατο,βεβαια εμεις ειχαμε παει με φιλικο ζευγαρι με παιδια, με μπαρμπακιου για να ψησετε και πολυ ευγενικος ο κυριος που το ειχε(κυκλαδιτης χεχε, νομιζω απο μυκονο).Το μονο μειον το πρωινο που στο εφερνε απο το βραδυ στο δωματιο φρυγανιες ,βουτυρο μαρμελαδα, κεικ, καφετιερα ειχε το δωματιο, οπως και κουζινακι αν χρειαζοσουν να φτιαξεις οτιδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

επειδη η μονιμη κατοικια μας ειναι στο Καρπενησι και Αττικη ειμαστε μονο προσωρινα θα σας πω για τα ξενοδοχεια μιας και μεχρι προτινος ηταν η δουλεια μου..

 

5 αστερων ειναι το Αvaris και Montana και εχουν μεσα και σπα. Το δε Αβαρις εχει και παιδοτοπο.

Το Ελβετια που αναφερθηκε πιο πανω καλο ειναι αλλα ειναι αρκετα παλιο(νομιζω το πρωτο ξενοδοεχειο που εγινε στο καρπενησι)

αλλα ξενοδοχεια ειναι το Ανεσις και το Απολλωνιο που ειναι μεσα στην πολη και αρκετα οικονομικα(δεν εχουν ομως αλλα facilities).

Το Evillion ειναι πολυ ωραιο, ειναι απο τα πιο καινουργια, εχει καφετερια(βασικα κυριως σαν καφετεια λειτουργει και εχουν φτιαξει και καποια σπιτακια) και εχει και εναν μικρο παιδοτοπο.

 

Οπου και αν πας θα περασεις ομορφα στο Καρπενησι στο υπογραφω!απλως να παρεις ζεστα ρουχα γιατι ηδη καινε τα τζακια και τα καλοριφερ εκει πανω!

οτι θες στειλε μου μυνημα.

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Το νηνεμια δεν ειμαι μεσα στο Καρπενησι, ειναι περιπου μιση ωρα εξω πηγαινοντας προς Προυσσο.

Θεωρω πως ειναι καλο μονο για καλοκαιρινους μηνες γιατι σε περιπτωση που εχει βρεξει εχει τοση υγρασια η περιοχη που δεν θα το ευχαριστηθειτε..αποψη μου παντα.

Και οντως αυτοι που το εχουν ειναι πολυ καλοι και ναι ειναι απο την Μυκονο!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το νηνεμια δεν ειμαι μεσα στο Καρπενησι, ειναι περιπου μιση ωρα εξω πηγαινοντας προς Προυσσο.

Θεωρω πως ειναι καλο μονο για καλοκαιρινους μηνες γιατι σε περιπτωση που εχει βρεξει εχει τοση υγρασια η περιοχη που δεν θα το ευχαριστηθειτε..αποψη μου παντα.

Και οντως αυτοι που το εχουν ειναι πολυ καλοι και ναι ειναι απο την Μυκονο!

 

Μαριλίνα μου, το Νηνεμία είναι 15', όχι και μισή ώρα. Μισή ώρα φτάνεις στα Διπόταμα. Καλά αν βρέξει θες παντού μπότες και γαλότσες για να κυκλοφορείς άνετα.

Link to comment
Share on other sites

μειναμε περυσι χριστουγεννα στο νηνεμία στο καρπενησι..αν εχεις παιδια στο συστηνω ανεπιφύλακτα..εχει πολλές δραστηριότητες (πονι, κουνιες, φαρμα) για τα παιδια

 

επισης ειναι μονο 10-15 λεπτα απο το κεντρο του καρπενησίου :)

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

KΤο μονο μειον το πρωινο που στο εφερνε απο το βραδυ στο δωματιο φρυγανιες ,βουτυρο μαρμελαδα, κεικ, καφετιερα ειχε το δωματιο, οπως και κουζινακι αν χρειαζοσουν να φτιαξεις οτιδηποτε.

 

περυσι που ειχα παει εγώ το πρωϊνο σερβιριζοταν στην καφετέρια του ξενοδοχειου που εχει και τον παιδοτοπο μεσα!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Το Καρπενήσι παρουσιάζει πληρότητα 95% για το τριήμερο σύμφωνα με τον τοπικό τύπο. Να είστε αισιόδοξοι. Λεφτά υπάρχουν!!

 

Kαι για όσους το αποφασίσουν το Σ/Κ Γιορτή Τσίπουρου στη Δομνίστα και την Κυριακή Γιορτή Κάστανου στην Αγία Τριάδα. Και τα δύο είναι τέλεια. Και όποιος πάει Δομνίστα να μην παραλείψει την ταβέρνα της Όλγας στην πλατεία και το καταπληκτικό μαγαζάκι παραδιπλα που είναι σαν να μπαίνεις στην σπηλιά του Αλλαντίν και να χάνεσαι με την ποικιλία της πραμάτειας του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα. "Ανασυρω" αυτο το θέμα για να μην ανοίγω καινούριο.. Θελουμε να πάμε στο Καρπενήσι την άνοιξη, τριμελής οικογένεια, κι επειδή προτιμούμε ανεξάρτητα σπιτάκια κι όχι πχ δωμάτιο σε ξενοδοχείο, κατέληξα στο Likouresi village. Ηθελα να ρωτήσω αν το γνωρίζει καμία σας, αν ειναι οςο καλό φαίνεται στις φωτό κι αν ειναι όντως μέσα στο πράσινο. Μας ενδιαφέρει να ειμαςτε μέσα στη φύση.. Και φυσικά να ειναι toddler friendly..

 

Είχα κατα νου και το Ninemia για το οποίο διάβασα πολλα καλα εδώ, αλλα είδα σε φωτό οτι η εσωτερική σκάλα ειναι σαν καράβοσκαλα, που μου φαίνεται επικίνδυνη για μικρό παιδι, και γενικά τα δωμάτια/ μεζονέτες δεν μου γέμισαν το μάτι... Μπορεί φυσικά να κάνω λάθος..

 

Τέλος, οποιαδήποτε πρόταση, ιδέα για εξορμήσεις κατα την επίσκεψη μας στο Καρπενήσι, ειναι φυσικά καλοδεχούμενη.

 

Ευχαριστώ πολυ :-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...