Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βοηθεια για τη φιλη μου SOS (καρκινικος δεικτης CA 125)


Recommended Posts

καλημερα..η γυναικολογος εγραψε στη κολητη μου να κανει μια εξεταση..

μου την εδωσε να τη δειξω στο νοσοκομειο να ρωτησω αν γινεται εκει για να μην πληρωσει πολλα και την εδειξα σε μια γιατρο που εχω πελατισα στο γραφειο..ομολογω οτι εχω πανικοβληθει διοτι η γιατρος μου ειπε οτι ειναι καρκινικος δεικτης..

το χαρτιο γραφει: ενδομητριωση?αλγος

CA 125

 

τι μπορει να σημαινει αυτο και γιατι πρεπει να κανει καρκινικους δεικτες?ανησυχω..βοηθεια:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χωρίς να ειμαι γιατρός, νομίζω οτι η εξέταση αυτή ειναι καθαρά για την ενδομητρίωση και δεν έχει να κάνει με καρκίνο!Την έχω ξαναδεί να την κάνουν γυναίκες για να διαπιστώσουν ενδομητρίωση!Μπες αν θες στο gyn. gr και κάνε αναζήτηση με τον όρο ενδομητρίωση και το δείκτη!Περαστικά της!

Link to comment
Share on other sites

Γνωσεις δεν εχω...αλλα απο ενα γρηγορο search το ιντερνετ αυτο που διαβασα ειναι οτι προκειται οντως για καρκινικο δεικτη.Η εξεταση ζητειται απο τους γιατρους οταν υπαρχουν καποια ευρηματα στις ωοθηκες προκειμενου να καθοριστει αν ειναι καλοηθειες ή οχι.Επισης αυξανεται στην περιπτωση ενδομητριωσης καθως και απο αλλους λογους που δεν ειναι καν γνωστοι οποτε υψηλη τιμη δε σημαινει ντε και καλα καρκινος.Μηπως ερευνα για ενδομητριωση ο γιατρος?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...