Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ελιές σε μωρό 14 μηνών


Recommended Posts

Η κόρη μου είναι 14 μηνών. Εδώ και 3 μέρες παρατήρησα 2 σημαδάκια στο πρόσωπό της και είμαι σίγουρη ότι είναι ελιές. Εντάξει, ντρέπομαι αλλά στεναχωρήθηκα αρκετά. Οι δικοί μου χτες με έστησαν στην γωνία για κάνα 2 ώρες οτι αν το βλέπω έτσι θα της το μεταδώσω και θα έχει κόμπλεξ!!! Εσείς τι λετε? Είμαι μεγάλη κομπλεξική??

Και να φανταστείτε οτι ποτέ δεν παινεύω το παιδί μου πουθενά και σε κανέναν. Ούτε το θεωρώ το ομορφότερο παιδί του κόσμου. Στα μάτια μου είναι ένα τέλειο πλάσμα αλλά μέχρι εκεί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άσπα μου μην στεναχωριέσαι άδικα, εδώ κοτζαμ σταρ ζωγραφίζουν ψεύτικες ελιές στο πρόσωπό τους για να προσθέσουν πόντους γοητείας :wink: ...

Δηλαδή τη Σίντυ Κρόφορντ τη λες άσχημη;;;

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, οι ελιές τις περισσότερες φορές όχι μόνο δεν ασχημαίνουν αλλά και προσδίδουν γοητεία! :D

 

Από την άλλη, αν η κορούλα σου όταν μεγαλώσει πιστεύει ότι είναι αντιαισθητικές μπορεί να τις αφαιρέσει, δεν είναι κάτι τρομερό που δεν διορθώνεται!:wink:

 

Να ρωτήσω κάτι: Από ποιά ηλικία αρχίζουν να εμφανίζονται οι ελιές;

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιωακείμ βγάζει ελιές σε διάφορα σημεία. Την πρώτη την έβγαλε στην πλάτη όταν ήταν πολύ μικρούλης - λίγων μηνών. Κάποια στιγμή είχαμε πάει σε μια δερματολόγο για άλλο θέμα και την είδε- έχει μέγεθος φακής. Απλά μας είπε να την παρακολουθούμε αν αλλάξει υφή-χρώμα- σχήμα. Οταν μεγαλώσει μπορεί να την αφαιρέσει.

 

Ιωακείμ το αγγελούδι μου!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις συμβουλές όλες σας!

Η μητέρα μου μου είπε ότι τις δικές μου τις έβγαλα στο δημοτικό γι αυτό και παραξενεύτηκα

Στεναχωρήθηκα γιατί εγώ ποτέ δεν τις συμπάθησα .

Όπως και να έχει ήδη σήμερα τις βλέπω με άλλο μάτι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...