Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αποκλιση ΠΗΤ στον υπερηχο!


Recommended Posts

συνηθως η αυχενικη και η β επιπεδου γραφουν πητ επανω(τουλαχιστον στο λητω που τους εκανα εγω εγραφαν),οι απλοι υπερηχοι οχι.

 

εμενα το doppler εδειχνε σε ενα διαγραμμα οτι εαν φτασω μεχρι τελους η εκτιμηση για το βαρος του μωρου ειναι 3,500 και εγω γεννησα μια εβδομαδα μετα την πητ μωρο 3,090.οποτε οσον αφορα το βαρος δεν πολυεμπιστευομαι ;).

 

αντε με το καλο και εσυ!:P

ευχαριστω!

εμενα στη μπεμπα μου εδιναν βαρος 2,500 για την πητ, αλλα το παιδι γεννηθηκε μια βδομαδα μετα 3.

στους υπερηχους στο πρωτο μωρο εγραφαν, τωρα αν και κανω στην ιδια γιατρο μου βγαζει εβδομαδες. εχω βλεπεις δυο γιατρους επειδη θα γεννησω σε αλλη πολη, για τους υπερηχους δεν παω στο νοσοκομειο αλλα σε μια γιατρο απο δω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σαν να ξερεις απο τωρα οτι θα ξεπερασεις τις 40 εβδομαδες...περα απο την προκληση μπορει να σπασουν τα νερα σου οποτεδηποτε μεσα στον ενατο!! ελπιζω να σου πανε ολα καλα αλλα αν γεννησεις πριν τις 40 εβδομαδες μην αγχωνεσαι για το αν θα στηριζει το κεφαλακι του το μωρο γιατι βρισκω εντελως συμπτωματικες τις παρατηρησεις σου!! το θεμα ειναι τι θα εχει το μωρο μεσα στο κεφαλι εξαλλου...:)

ακριβως!

βασικα αγχωνμαι μην παθω καμια αποκολληση ή γενικα καμια επιπλοκη. η κορη μου ειναι πολυ ζωηρη και κουραζομαι πολυ ολη μερα.

 

κατα τα αλλα οποτε και να ερθει αν δεν ειναι πολυ προωρο δεν ανυσηχω.

σου ευχομαι να πανε ολα καλα το σαβατο και να παρεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου!!!

 

*και να μπεις να μας πεις νεα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια τελικα γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι!! βεβαια τελικα εκανα καισαρικη...ημουν 14 ωρες με φαρμακα της προκλησης και διαστολη 2 οποτε δεν γινοταν αλλο να περιμενουμε και εκανα την καισαρικη...τα συμπερασματα δικα σας..ειμαι ολιγοντι μπερδεμενη αλλα δεν θελω να το σκεφτομαι απο την στιγμη που γεννησα και το μωρο ειναι υγιεστατο δεν με νοιαζει πια τιποτα αλλο! θηλαζω αποκλειστικα και προσπαθω να διαχειριστω τα συναισθηματα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...