Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πονοι στη μεση..τι δηλωνουν?


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα!!διανυω τη 33η εβδομαδα κι απο χθες εχω πονους στη μεση, ψηλα, υποφερτους, αλλα δε βολευομαι πουθενα να κατσω.(να προσθεσω πως δεν εχω παρει πολλα κιλα, 7, κι εχω μικρη κοιλια).

τι σημαινουν αυτοι οι πονοι?ειναι ανησυχητικο? ειναι η πρωτη μου φορα, κι οτιδηποτε μου συμβαινει με φοβιζει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην τρομαζεις,προετοιμαζεται το σωμα σου για την μεγαλη στιγμη.Ασκειται πιεση στην πυελο που εχει αντικτυπο να ποναει πισω η μεση σου.

Ειναι μια φυσιολογικη κατασταση.Και εισαι απο τις τυχερες γιατι αυτο συμβαινει σε πολλες αποτον 7ο μηνα και μετα,δηλ. για 3 μηνες.Καλη λευτερια σου ευχομαι,εχεις φαει τον γαιδαρο,τωρα εχει μεινει μονον η ουρα....

Link to comment
Share on other sites

Μην τρομαζεις,προετοιμαζεται το σωμα σου για την μεγαλη στιγμη.Ασκειται πιεση στην πυελο που εχει αντικτυπο να ποναει πισω η μεση σου.

Ειναι μια φυσιολογικη κατασταση.Και εισαι απο τις τυχερες γιατι αυτο συμβαινει σε πολλες αποτον 7ο μηνα και μετα,δηλ. για 3 μηνες.Καλη λευτερια σου ευχομαι,εχεις φαει τον γαιδαρο,τωρα εχει μεινει μονον η ουρα....

 

 

σ'ευχαριστω πολυ και για τις ευχες και για την απαντηση!!οποτε να μην παραπονουμαι που με πιασαν στον 8ο πονοι στη μεση..οντως η ουρα εχει μεινει..αλλα αυτη ειναι που μας δυσκολευει..

Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο. περα αποαυτο που λεει η αλλη κοπελα που σιγουρα ισχυει ειναικαι οτι τωρα πια το μωρακι περνει και αλλο βαρος και γενικα κουβαλας πια ενα μωρο.. οποτε λογικο να πονας. καιγω ημουν χαλια με την πλατη μου ολη

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω πολυ και για τις ευχες και για την απαντηση!!οποτε να μην παραπονουμαι που με πιασαν στον 8ο πονοι στη μεση..οντως η ουρα εχει μεινει..αλλα αυτη ειναι που μας δυσκολευει..

 

Εγω ειχα πονους στην μεση και τη πλατη απο τον 6ο μηνα γιατι ειχα παρει πολλα κιλα,και με ειχε προειδοποιησει ο γιατρος μου οτι θα υποφερω στη πορεια αλλα ητανε ηδη αργα!Μια χαρα σε βρισκω εσενα,χωρις πολλα κιλα, εισαι super.Οι πονοι που λες ειναι φυσιολογικοτατοι.Κουραγιο, μανουλα θα γινεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια!!απο σημερα το πρωι νιωθω διαφορετικα τη μεση μου, σαν να σηκωθηκα κουρασμενη απτο κρεβατι. χθες μπηκα στο μηνα μου, λετε σιγα σιγα να κατεβαινει το μωρο?

VlrFp2.png?a0bNKsLv

Link to comment
Share on other sites

ιωαννα μου και εγω το εχω αυτο με τη μεσα δεν ειναι τιποτα ανοιγει για να μπορεσει να βγει το μωρακι ο οργανισμος μας δουλευει πυρετοδως απο οτι καταλαβαινεις για την μεγαλη στιγμη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...