Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα σας!!!αυριο κλεινουμε τις 34 βδομαδες και σημερα που μας ζυγισε ο γιατρος ειμαστε 2 κιλα!!!εσας ποσο ηταν τα ζουζουνια σας τοτε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα σας!!!αυριο κλεινουμε τις 34 βδομαδες και σημερα που μας ζυγισε ο γιατρος ειμαστε 2 κιλα!!!εσας ποσο ηταν τα ζουζουνια σας τοτε??

 

 

Κι εμενα ακριβως τοσο βρεθηκε η μικρη μου στο ντοπλερ. Μικρη μου ειπε σχετικα αλλα ολα φυσιολογικα! Μια χαρα ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα σας!!!αυριο κλεινουμε τις 34 βδομαδες και σημερα που μας ζυγισε ο γιατρος ειμαστε 2 κιλα!!!εσας ποσο ηταν τα ζουζουνια σας τοτε??

 

Εμενα η μονακριβη μου γεννηθηκε στις 37+5 με βαρος 2430, αλλα τα γενικα προγνωστικα για τελειομηνο (με βαση τα λεγομενα του γιατρου) ηταν 3 κιλα!!! Ωστοσο, 2 ημερες πριν σπασουν τα νερα μου στον καθιερωμενο υπερηχο ο γιατρος μου το ζυγισε 2500 κιλα, και 2 μερες αργοτερα γεννησα στο νοσοκομειο και η μετρηση εδειξε 2430 οπως προειπα. Αυτη η αποκλιση πιστευω πως ειναι αναμενομενη, μεταξυ γιατρων και μηχανηματων!!! Τωρα που ανετρεξα ομως στο φακελο των υπερηχων και εμενα στις 34 εβδομαδες ηταν περιπου 2 κιλα!!!

 

Με το καλο κοριτσια!!! :D

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα σας!!!αυριο κλεινουμε τις 34 βδομαδες και σημερα που μας ζυγισε ο γιατρος ειμαστε 2 κιλα!!!εσας ποσο ηταν τα ζουζουνια σας τοτε??

 

 

Ο γιος μου στις 32 εβδομάδες ήταν 2056. Γεννήθηκε 38+3 , 3490:p

 

Με το καλό το μωράκι σου:D

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φούλα ο γιατρός τι σου είπε; Πήγα το Σαββατο γιατρό 33 & 6 εβδομάδων και η μπέμπα μου ήταν 2200 κιλά. Μου είπε ότι ήταν ακριβώς όσο έπρεπε να είναι. Λογικά το μωράκι σου είναι μια χαρά.

08Irp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κι από μένα! Υπάρχουν στο ίντερνετ πολλά διαγράμματα που δείχνουν πόσο είναι το μέσο βάρος των εμβρύων ανά εβδομάδα. Ένα σάιτ που έχει και υπολογιστή βάρους είναι το http://www.doctorvasiliadis.gr/iatrika/vasiliadis/menumainfetusweight.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κοριτσια μου εστω και αργα ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!τελικα γεννησα 38+4 εναν παιδαρο 2900!!!!!!στις 10 του μηνα κλεινουμε τους 4 μηνες και ειμαστε τρελαμενοι!!!!!!καλο Πασχα να εχετε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...