Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κοριτσια ειμαι πολυ χαλια.Αυριο το βραδυ μπαινω με προκληση.

Πηγα στο γιατρο σημερα και ενω απλα ο ομφαλιος περναγε απλα πισω απο το σβερκο τωρα εχει διπλη περιτυλιξη και με βαζει με προκληση.Δεν το πιστεψα να σαε ς πω την αληθεια.Α ρε γμτ ηθελα να ερθει φυσικα σε αυτο τον κοσμο.Και εγω διαβασει τα χειροτερα για την προκληση οτι παντα καταληγει σε καισαρικη και δεν θελω να κανω καισαρικη.Εχω κανει ηδη χειρουργειο και ξερω οτι θα μαι χαλια.Βοηθεια δεν θα εχω απο κανεναν.Θελω να ουρλιαξω.

Επισης γιατι με βαζει με προκληση?Εχω διαβασει οτι η περιτυλιξη ειναι συχνο φαινομενο.Τον εμπιστευομαι και μου ειπε αμα θες το ρισκαρουμε να τον αφησουμε και αλλο αλλα τι να πεις οταν ακους διπλη

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω γεννησα με προκληση κ στις 2 γεννες!ηταν τελειααα!πηγα σαν κυρια μου εβαλε ορο μ επιασανε οι πονοι κ γεννησα!εκανα επισκληριδιο κ δεν ενιωσα κανενα πονο!το ιδιο κ στην δευτερη γεννα που γεννησα κ 20 μερες νωριτερα λογω του οτι ηταν μεγαλο μωρο!δνε ξερω γιατι εχεις ακουσει τα χειροτερα!εγω μακαρι να γενναω παντα με προκληση και να μη χρειαζεται να τρεχω κ να μη φτανω!!!!να μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σου εύχομαι να γεννήσεις ένα γερό μωρό, και ας είναι με αυτό τον τρόπο. Είναι το πιο ακίνδυνο για το παιδάκι σου που θα έχεις αύριο στα χέρια σου, αυτό να σκέφτεσαι. Αν και δεν έχω εμπειρία, εμένα μου σπάσαν τα νερά, και ήταν σφινομένο στα πλευρά μου και βάλαμε βεντούζα στο τέλος για να γλυτώσω την καισαρική, θέλω να σου ευχηθώ ολόψυχα καλό κουράγιο, δύναμη και όλα να πάνε κατ ευχήν για σένα και το μωρό σου.

gJm3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ.Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι ετσι ξαφνικα οπως το εμαθα σοκαριστηκα.Ενταξει το παραπονο μου ειναι οτι εχω ολα τα συμπτωματα που δειχνουν ιτι θα γεννουσα την επομενη εβδομαδα οπως και επρεπε αλλα τεσπα.Το θεμα ειναι οτι σκεφτηκα λιγο πονηρα και λεω ερχεται τριημερο ειναι να γεννησω την τριτη μηπως με βαζει για να τελειωνει???Αλλα οταν ειδε την περιτυλιξη τον ειδα σκεπτικο τωρα για να μου το πει για να με βαλει.δεν ξερω τι να σκεφτω.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενακι μου σε καταλαβαινω γιατι αλλιως τα ειχες φανταστει αλλα αν δεν υπαρχει αλλος τροπος δεν πειραζει κοπελα μου σημασια εχει να ειναι καλα το μωρακι σου.Τα υπολοιπα μην τα σκεφτεσαι καθολου.Αντε με το καλο κοπελα μου και μ'ενα πονο και θα περιμενω νεα σου το συντομοτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσι μου και εμενα ο μπεμπης διπλη περυτιλιξη ειχε και εγω με προκληση θα εμπαινα αλλα με πιασαν οι πονοι πιο νωρις....

Αυτο ειναι μυθος ετσι μ εχουν πει γιατροι οτι συμβαινει και στον φτ συμβαινει και με την προκληση απλα σ πιανουν οι πονοι δεν ειναι τιποτα απολυτως θα τ δεις....να μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα τ μωρο να βγει καλα και να σαι και εσυ καλα και τ πως θα γεννησεις νομιζω δεν εχει νοημα;);)

Μην μ αγχωνεσαι σε παρακαλω ολα θα πανε καλα....μην φας αγχος στην πιο ωραια στιγμη της ζωης σου...να σαι ηρεμη!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

ουφ προσπαθω οσο μπορω να ειμαι ηρεμη τουλαχιστον τα εχω ολα ετοιμα.μονο ενα καθαρισμα να ξαναριξω.αλλα ενταξει προσπαθω να το χωνεψω οσο μπορω.δεν μου αρεσει που παω εναντια στη φυση αλλα ξερω οτι πρεπει να με νοιαζει να ειμαστε και οι 2 καλα.υπαρχουν πολλα που δεν ξερω οπως ο αντρας μου που θα ειναι οσο θα περιμενουμε ολη τη νυχτα και τετοια.μακαρι να με επιαναν οι πονοι τωρα σαν και εσενα τζο.θα ηταν τελειο.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιες ενδείξεις οτι θα γεννούσες την επόμενη εβδομάδα μη θεωρείς οτι δε θα προχωρήσεις και θα κάνεις καισαρική. Εγώ μπήκα για πρόκληση και κατέληξα σε καισαρική γιατί δεν είχα καμία ωρίμανση, καμία σύσπαση, ο τράχηλος θεόκλειστος. Φίλη μου μπήκε για πρόκληση και στις δύο εγκυμοσύνες (γιατί το νοσοκομείο ήταν μακρυά και μεσολαβούσε και θάλασσα) αλλά είχε μαλακώσει ο τράχηλος, είχε 2-3 διαστολή και μόλις της έδωσαν το υπόθετο γέννησε πολύ γρήγορα και πολύ εύκολα.

Όσο για το σύζυγο, εμένα ήταν δίπλα μου και κοιμόταν στην καρέκλα.

Link to comment
Share on other sites

μην τρελενεσαι δεν ειναι τραγικο δεν ξερω που τα εχεις ακουσει ολα αυτα. Μπηκα με προκληση στην 37η γιατι ειχα πολυ γερασμενο πλακουντα και περιτυλιξη, εκανα την επισκληριδιο μου και ηταν ολα μια χαρα και το παιδι βεβαια σε αυτη τη βδομαδα δεν ειχε κατεβει ακομα, ο τραχηλος ηταν κλειστος κι εχω να λεω τα καλυτερα για τη γεννα μου. Να σου πω μου αρεσε και η ιδεα να παω με ραντεβου και να μην αγχωνομαι για το ποτε θα σπασουν τα νερα, αν θα ειμαι μονη μου, αν γινει καμμια στραβη με την περιτυλιξη, ολα καλα ηταν. Χαλαρωσε και σκεψου οτι σε λιγες ωρες θα κρατας το μωρο σου αγκαλια. Με το καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε κοπελα μου μην αγχωνεσαι και δεν ειναι τιποτα η προκληση , εγω ετσι γεννησα την κορη μου επειτα απο δικια μου πιεση στο γιατρο γιατι επρεπε να εχω κανονισμενο να παω τον μεγαλο στο χωριο στην πεθερα μου .Μια χαρα φυσιολογικα γεννησα . Αυτο που λενε οτι καταληγει σε καισαρικη ειναι οταν δεν υπαρχχει καμια προοδος στον τοκετο . Μην ανυσηχεις εφοσον το παιδακι σου ειναι πανω απο 36 εβδομαδες ειναι ετοιμο να γεννηθει ανα πασα στιγμη . Εγω σε καμια περιπτωση δεν μπορω να γεννησω και τωρα ανα πασα στιγμη γιατι δεν εχουμε καποθ να αφησουμε τα παιδια , θα πρεπει να ερθει η πεθερα μου απο Λαρισα , οποτε ουτως η αλλως με προκληση θα πηγαινα παλι αμα δεν ειχα επιλε3ει καισαρικη για τους δικους μου λογους .

Παντως την κορη μου την γεννησα με την προκληση πιο γρηγορα (μεσα σε 5 ωρες )απο το γιο μου που ειχε ερθει απο μονος του (σε 7 ωρες ).

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Ηρεμησα καπως.Το κυριο προβλημα μου ειναι οτι δεν θελω να κανω καισαρικη.Επειδη θα ειναι πιο δυσκολη η αναρρωση.Και δεν θα εχω βοηθεια.Αλλιως δεν θα με ενοιαζε τιποτα.Ενταξει μεχρι αυριο που θα μπω θα το ξεπερασω.Απλα επειδη ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη σπαστηκα τωρα στο τελος.Εδω και καιρο ο ομφαλιος ηταν πισω απο το σβερκο.Απλα περνουσε και μεσα σε λιγοτερο απο 5 μερες εκανε διπλη περιτυλιξη.Ε δεν το περιμενα.Τουλαχιστον στο ντομπλερ εδειξαν οτι τρεφεται σωστα!Τεσπα σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.και τις ευχες σας.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου είχε διπλή περιτύλιξη και γέννησα μια χαρά φυσιολογικά.

Μην ανησυχείς και χαλαρωσε. Αν υποπτέυεσαι ότι σε πάει για καισαρική, πάνε σε ένα εφημερέυων νοσοκομείο να σε δούνε. Εκεί θα είναι αντικειμενικοί, δεν έχουν κανένα όφελος από σένα. Πάντως το ότι το σκέφτεσαι σημαίνει ότι το σώμα σου και το παιδί δεν είναι ακόμα έτοιμα για γέννα. Αυτό σημαίνει μεγάλη πιθανότητα για καισαρική.

Μην ακούς τυφλά τον γιατρό σου. Άκου την διαισθησή σου και πράξε αναλόγως.

Σου έυχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις έναν υπέροχο τοκετό!

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή ειπώθηκε ότι " η πρόκληση δεν είναι τίποτα", πρέπει να διαφωνήσω.

Η πρόκληση όπως και κάτι μη φυσικο είναι επικυνδυνο.

Και σας το λέει μια μητέρα που γέννησε με πρόκληση, αλλά όταν ενημερώθηκα αργότερα, το μετάνιωσα. Παρ'όλο που πήγαν όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου είχε διπλή περιτύλιξη και γέννησα μια χαρά φυσιολογικά.

Μην ανησυχείς και χαλαρωσε. Αν υποπτέυεσαι ότι σε πάει για καισαρική, πάνε σε ένα εφημερέυων νοσοκομείο να σε δούνε. Εκεί θα είναι αντικειμενικοί, δεν έχουν κανένα όφελος από σένα. Πάντως το ότι το σκέφτεσαι σημαίνει ότι το σώμα σου και το παιδί δεν είναι ακόμα έτοιμα για γέννα. Αυτό σημαίνει μεγάλη πιθανότητα για καισαρική.

Μην ακούς τυφλά τον γιατρό σου. Άκου την διαισθησή σου και πράξε αναλόγως.

Σου έυχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις έναν υπέροχο τοκετό!

 

Το σωμα μου τις τελευταιες μερες μου δειχνει οτι ειναι ετοιμο.Πονοι περιοδου πολλη κουραση.Εχει μπει και επιτελους και στη λεκανη και για αυτο σπαστηκα επειδη το ενιωθα οτι καποια στιγμη αυτες τις μερες θα γεννησω.κοντα στην πητ δηλαδη.του εχω ξεκαθαρισει πολυ καλα οτι δεν θελω καισαρικη ελπιζω να με ακουσει επειδη τον εχω παρα πολλα χρονια και γνωριζομαστε αρκετα καλα.του εχω θαρρος οποτε θα του το ξαναπω.Σ'ευχαριστω πολυ.

 

 

Και επειδή ειπώθηκε ότι " η πρόκληση δεν είναι τίποτα", πρέπει να διαφωνήσω.

Η πρόκληση όπως και κάτι μη φυσικο είναι επικυνδυνο.

Και σας το λέει μια μητέρα που γέννησε με πρόκληση, αλλά όταν ενημερώθηκα αργότερα, το μετάνιωσα. Παρ'όλο που πήγαν όλα καλά.

 

Συμφωνω απολυτα για αυτο και στενοχωρηθηκα αρκετα.δεν ξερει κανενας τι συνεπειες θα εχει.στο σωμα αλλα και στην ψυχολογια.μακαρι να πανε ολα καλα γιατι απο ερευνες που διαβαζα κατα καιρους ειδα πολλα μειονεκτηματα.

Και τελος ο μεγαλυτερος φοβος μου εγινε πραγματικοτητα.Απο νωρις φοβομουν μην τυλιχτει και αυτη η εβδομαδα ηταν η μοναδικη που δεν το σκεφτηκα γιατι ειχα ηρεμησει που ηταν καλα μεχρι και τωρα.αλλα.....

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

με το καλο το μωρο σου και μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ειναι.

την ημερα που μπηκα να γεννησω ειμασταν 7 παραλληλα με προκληση,ε μονο εγω εκανα καισαρικη μετα απο 12 ωρες αναμονης και προσπαθειας οι αλλες κοπελες τσακα τσακα γεννησαν φυσιολογικα.

μη σκεφτεσαι πολλα αλλα μονο οτι αυριο θα εχεις το παιδι σου στα χερια σου.

γερο και δυνατο ευχομαι και το μωρο και εσυ.καλη γεννα να εχεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενα καταλαβαινω το αγχος σου γιατι και εγω στην δικη μου περιπτωση θα ηθελα να ερθουν τα πραγμα οσο πιο φυσιολογικα γινεται...

Ομως αν εμπιστευεσαι τον γιατρο σου μη στεναχωριεσαι,ισως να υπαρχει οντως σοβαρος λογος για να κατφυγετε στην προκληση. Να εισαι χαλαρη και ψυχραιμη, ολα θα πανε υπεροχα και θα κοιτας αυριο το μικρο σου!!!

Αν απο την αλλη εχεις υποψιες οτι πισω απο αυτο που σου προτεινει υπαρχει κατι "υποπτο", θα σου προτεινα κατι....Μηπως να δεις αυριο το πρωι και καποιον αλλο γιατρο απλα για να εχεις μια δευτερη γνωμη????

Παντως οπως και να εχει, να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε υπεροχα!!!!!!!:wink:

Να μας ενημερωσεις!!!!

Ifk7p3.png
Link to comment
Share on other sites

με το καλο το μωρο σου και μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ειναι.

την ημερα που μπηκα να γεννησω ειμασταν 7 παραλληλα με προκληση,ε μονο εγω εκανα καισαρικη μετα απο 12 ωρες αναμονης και προσπαθειας οι αλλες κοπελες τσακα τσακα γεννησαν φυσιολογικα.

μη σκεφτεσαι πολλα αλλα μονο οτι αυριο θα εχεις το παιδι σου στα χερια σου.

γερο και δυνατο ευχομαι και το μωρο και εσυ.καλη γεννα να εχεις

 

12 ωρες αναμονη.Μπραβο κουραγιο!Ε φοβαμαι επειδη εχει περιτυλιξη για καισαρικη.Επειδη ειναι το πιο "λογικο"

 

Ελενα καταλαβαινω το αγχος σου γιατι και εγω στην δικη μου περιπτωση θα ηθελα να ερθουν τα πραγμα οσο πιο φυσιολογικα γινεται...

Ομως αν εμπιστευεσαι τον γιατρο σου μη στεναχωριεσαι,ισως να υπαρχει οντως σοβαρος λογος για να κατφυγετε στην προκληση. Να εισαι χαλαρη και ψυχραιμη, ολα θα πανε υπεροχα και θα κοιτας αυριο το μικρο σου!!!

Αν απο την αλλη εχεις υποψιες οτι πισω απο αυτο που σου προτεινει υπαρχει κατι "υποπτο", θα σου προτεινα κατι....Μηπως να δεις αυριο το πρωι και καποιον αλλο γιατρο απλα για να εχεις μια δευτερη γνωμη????

Παντως οπως και να εχει, να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε υπεροχα!!!!!!!:wink:

Να μας ενημερωσεις!!!!

 

Κοιτα το ονειρο μου ηταν παντα να πιασω φυσικα το παιδακι μου και να βγει οποτε θελει αυτο.Τωρα τον βγαζω με το ζορι ενω του αρεσει :P αυτο με ενοχλει.Τον εμπιστευομαι επειδη με βοηθησε πολυ ολα αυτα τα χρονια.Δυστυχως ειναι απο τους καλυτερους.εχω παει και σε αλλους αλλα εμεινα σε αυτον γιατι μου ενεπνεε απιστευτη εμπιστοσυνη και ενιωθα το ενδιαφερον του.Θα σας ενημερωσω οταν βγω...ουφ

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε κοριτσακι μου να μην εχεις αμφιβολιες...ακου το ενστικτο σου....και ειπαμε θα πανε υπεροχα τα πραγματα!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Θα κρατας το μωρακι σου αυριοοοο!!!!:lol::lol::lol:

Σου ευχομαι να πανε τα πραγματα οπως τα εχεις φανταστει:wink:

Να ξεκουραστεις και να εχεις τον πιο γλυκο υπνο...

Θα περιμενουμε με αγωνια!

(Παντως απο αυτα που εχω διαβασει, εχεις μεγαλες πιθανοτητες να γεννησεις φυσιολογικα αφου εισαι πολυ κοντα στην ΠΗΤ σου και το σωμα σου ειναι στο τσακ!!)

Ifk7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Έλενα έχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου αφού όπως λες τον ξέρεις και αρκετά...όλα θα πάνε καλά...τίποτα δεν αξίζει περισσότερα από το να γεννηθεί υγιές το μωράκι σου και τίποτα δεν αξίζει τόσο ώστε να ρισκάρεις το παραμικρό προκειμένου να έρθει ένας απόλυτα φυσιολογικός τοκετός...θα τα πας περίφημα...σκέψου πως αύριο θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά...εύχομαι τα καλύτερα και περιμένουμε νέα σου...

[

Link to comment
Share on other sites

Έλενα έχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου αφού όπως λες τον ξέρεις και αρκετά...όλα θα πάνε καλά...τίποτα δεν αξίζει περισσότερα από το να γεννηθεί υγιές το μωράκι σου και τίποτα δεν αξίζει τόσο ώστε να ρισκάρεις το παραμικρό προκειμένου να έρθει ένας απόλυτα φυσιολογικός τοκετός...θα τα πας περίφημα...σκέψου πως αύριο θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά...εύχομαι τα καλύτερα και περιμένουμε νέα σου...

 

Το ρίσκο δεν υπάρχει στον φυσιολογικό τοκετό. Το ρίσκο το παίρνεις όταν κάνεις πρόκληση. Είμαστε λίγο φοβησμένες οι Ελληνίδες, αλλά δεν φταίμε εμείς. Φταίει το σύστημα. Διαβάστε, ενημερωθείτε, ακούστε το σώμα σας.

Link to comment
Share on other sites

Έλενα σε νιώθω, κι εγώ έτσι καχύποπτη είμαι με το γιατρό και του έχω ξεκόψει πως δεν θέλω καισαρικη και επισκληρίδιο, ελπίζω να με ακούσει εκείνη την στιγμή.. Απ'την άλλη, εμείς κάναμε την μάχη μας, διαβάσαμε, προετοιμαστήκαμε, έλα όμως που δεν είναι στο χέρι μας το πως θα γεννήσουμε, γιατροί δεν είμαστε... Να σκέφτεσαι πως η μητρότητα δεν κρίνεται από το πως θα γεννήσουμε, αλλά από το πως μεγαλώνουμε τα μωράκια μας..

 

Αν έχεις περιθώριο πετάξου σε ένα νοσοκομείο να πάρεις μία δεύτερη γνώμη, πες μία δικαιολογία στον γιατρό σου, πως κάτι έτυχε και θα πας Παρασκευή.. Αν το επιθυμείς και έχει νόημα για σένα μία δεύτερη γνώμη.. Αλλιώς με το καλό να κάνεις το μωράκι σου!!! Περιμένουμε νέα σου!!

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

την προηγούμενη εβδομάδα η γιατρός μου μου είπε ότι το πως θα γεννηθεί το μωρό είναι κάτι που θα τ' αποφασίσει το ίδιο και να μην το σκέφτομαι ούτε να αγχώνομαι χρειάζεται. ανάλογα με την κατάσταση και τα δεδομένα θα δούμε τι θα κάνουμε κι αν χρειαστεί θα πάμε για καισαρική, αν χρειαστεί θα μου κάνουν επισκληρίδιο, αν δεν χρειαστεί απλά θα σπρώξω. η αδερφή μου που γεννήθηκε 3700 kgr με διπλή περιτύλιξη γύρω απ' τον λαιμό ήταν πάρα πολύ δύσκολη περίπτωση και έζησε από τύχη. το τελευταίο διάστημα η μητέρα μου την ένιωθε μια φορά στις 2 μέρες να τραντάζεται βίαια γιατί ζοριζόταν. εκείνα τα χρόνια δεν υπήρχαν υπέρηχοι όπως σήμερα, η τεχνολογία είναι με το μέρος μας και καλό είναι να την χρησιμοποιήσουμε προς όφελος των μωρών μας κυρίως. το μόνο που μπορώ να πω στη νηματοθέτρια είναι να ηρεμήσει όσο μπορεί και να μην στεναχωριέται. εύχομαι τα καλύτερα και για αυτήν και για το μωράκι της.

το αγγελούδι μου, η ζωή μου όλη.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες σας.Ειστε πολυ καλες και με βοηθατε πολυ με την ψυχολογια μου.Με εχει πιασει αρκετες φορες αγχος απο εχθες ξυπνησα πολυ νωρις σημερα και γενικα προσπαθω να ειμαι οσο ηρεμη μπορω.Θα μου λειψει πολυ ο μπεμπης στην κοιλιτσα μου οι κλωτσιες του ο λοξυγγας που ειχε πριν.Και γενικα η ολη αισθηση.Εν τω μεταξυ εδω και μια εβδομαδα εχω συνεχως πονους δυνατους χαμηλα και ισως εφταιξε και αυτο οτι δηλαλη 3 μερες πριν την πητ με βαζει με προκληση ε ειναι λιγο σπαστικο.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως σπαστικο ναι!

Ολες ονειρευομαστε τον τελειο φυσιολογικο τοκετο, αλλα στις 39+2 δεν το διακινδυνευεις....

Κι ειναι το μονο θεμα που δεν μπορεις να φερεις αντεπιχειρηματα στον γιατρο! Ομως σημασια εχει που θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια:D:D:D Αυτο να σκεφτεσαι και να παιρνεις θαρρος!

 

(Οσο αφορα τον πονο η μαια μας ειπε οτι οι τεχνητοι πονοι δεν πονανε πιο πολυ αλλα ειναι πιο "τακτοποιημενοι" ενω οι φυσικες ωδινες ειναι πιο ακανονιστες. Μαλιστα τα μαθηματα ανωδυνου που μας κανει ειναι βασισμενα πανω στους τεχνητους πονους)

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες σας.Ειστε πολυ καλες και με βοηθατε πολυ με την ψυχολογια μου.Με εχει πιασει αρκετες φορες αγχος απο εχθες ξυπνησα πολυ νωρις σημερα και γενικα προσπαθω να ειμαι οσο ηρεμη μπορω.Θα μου λειψει πολυ ο μπεμπης στην κοιλιτσα μου οι κλωτσιες του ο λοξυγγας που ειχε πριν.Και γενικα η ολη αισθηση.Εν τω μεταξυ εδω και μια εβδομαδα εχω συνεχως πονους δυνατους χαμηλα και ισως εφταιξε και αυτο οτι δηλαλη 3 μερες πριν την πητ με βαζει με προκληση ε ειναι λιγο σπαστικο.

 

Επειδή συμφωνώ 100% με την clio_s σε όσα είπε γιατί δεν παίρνεις κ μια δεύτερη γνώμη; Όλα τα μωρά μπλέκονται στον ομφάλιο κ γι' αυτό είναι συχνά μια από τις ψεύτικες "δικαιολογίες" που χρησιμοποιούν οι γιατροί..έρχεται κ τριήμερο...:roll:τουλάχιστον να είσαι σίγουρη.;)

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...