Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αποψεις σας για το freezylac 1 pure(κλασσικο)


Recommended Posts

καλησπερα σε ολες...δινω στον μικρο μου freezylac 1 pure to κλασσικο οργανικο βιολογικο γαλα!ποια ειναι η αποψη σας μανουλες που το δωσατε στα μωρακια σας????εγω ειμαι ευχαριστημενη αλλα σαν νεα μανουλα επειδη δεν δοκιμασαμε αλλο γαλατακι θελω να ξερω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω εδινα το humana. μετα συνεχισα με το frezylac 2. ηταν πολύ καλό. ειχα διαβασει τοτε οτι το humana ηταν το καλυτερο γαλα στην ευρώπη και ο μικρος μου το επινε με ευχαριστηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδινα από την αρχή το frezylac 1, 2 και έφτασα και μέχρι το 3 που το κόψαμε πριν λίγους μήνες. Πολύ καλό γάλα, η μικρή μου το έπινε με ευχαρίστηση, δεν μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα σε κάτι, ούτε δυσκοιλιότητα ούτε τίποτα. Και το σημαντικότερο ήταν χωρίς πρόβλημα η μετάβαση στο φρέσκο γάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kalimera koritsia...emena o mikros mou apo tote pou vgikame apo tin kliniki epine to frezylac pure 1.sthn arxh eyxarista kai poly laimarga...meta apo 10 meres peripou arxisan ta provlimata,dhl den ekane syxna kaka,zorizotan poly,eixe polla aeria,gkrinia,kai meta arxise kai na klaiei otan to katapine.twra pinoume nan ha 1 kai to pinei eyxarista,alla ta kaka tou einai sxedon diarroia kai myrizoun apaisia.lew na dokimasw to hipp 1 ha to exei dokimasei kamia?h na parw to humana?diavasa ki egw gi ayto

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia...emena o mikros mou apo tote pou vgikame apo tin kliniki epine to frezylac pure 1.sthn arxh eyxarista kai poly laimarga...meta apo 10 meres peripou arxisan ta provlimata,dhl den ekane syxna kaka,zorizotan poly,eixe polla aeria,gkrinia,kai meta arxise kai na klaiei otan to katapine.twra pinoume nan ha 1 kai to pinei eyxarista,alla ta kaka tou einai sxedon diarroia kai myrizoun apaisia.lew na dokimasw to hipp 1 ha to exei dokimasei kamia?h na parw to humana?diavasa ki egw gi ayto

 

θα σου πω την αποψη μου...το καθε παιδι ειναι εξαιρετικα και μοναδικα ξεχωριστο δεν υπαρχει τυφλοσουρτης στα γαλατα.αλλιως θα υπηρχε μια με δυο μαρκες οχι 10.επισης ο παιδιατρος μου ειναι κατα στις αλλαγες ανευ λογου και χωρις την εγκριση του λεει ''θα το βρουμε μπροστα μας'.(σε εμημερωνω εντελως φιλικα )!

τωρα σε οτι αφορα την δικη μου εμπειρια!δωσαμε στην αρχη αλμιρον απο το μαιευτηριο το οποιο αλμιρον αλλοι το λατρευουν αλλο οχι.βγαινω απο το μαιευτηριο και δινω κατευθειαν freezylac 1 για δυο μηνες ναι μεν το επινε καλα αλλα ειχαμε κολικους,απιστευτα αερια,και κακα συχνα πολλα και υδαρα και φυσικα γκρινια.

δοκιμαζω frisolac δεν του αρεσε και πολυ τα κακα μυριζαν καπως και επισης το ειδα πολυ επεξεργασμενο γαλα.

επειτα δοκιμασα το novalac premium 1 δεν το επινε με τιποτα ομως παρολα αυτα ειναι εξαιρετικο γαλα σαν γευση ομως με τιποτα!

και τελικα βρηκαμε την υγεια μας με το αρχαιο γαλα guigoz 1 ειναι γλυκο το πινει καλα κακα κανει σφιχτα δεν κλαιει ομως δεν ζοριζεται,δεν κανει ρουκετες,δεν χει κολικους και αερια!αν εχει δυσκοιλιοτητα το παιδι δεν το συστηνω.

*απο εκει και περα το καθε παιδακι ξανα λεω ειναι ξεχωριστο δωσε οτι πει ο παιδιατρος σου.αυτη ειναι η δικη μου ιστορια ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικα πιστευω πως καθε μωρο εχει τις δικές του προτιμησεις. Επισης και η δικη μας παιδιατρος ειναι κατα των αλλαγων στο γαλα χωρις ουσιαστικο λογο. Απο το μαιευτήριο ηπιε almiron το μωρό μου κ με το που γυρισαμε σπιτι δωσαμε frezylac. Μας δελεασε το οτι ειναι βιολιγικο. Με αυτο πορευόμαστε ακομα κ τωρα (νούμερο 3). Στο μωρο μας ταιριαξε πολυ κ το θεωρω ποιοτικο γαλα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πιστευω πως καθε μωρο εχει τις δικές του προτιμησεις. Επισης και η δικη μας παιδιατρος ειναι κατα των αλλαγων στο γαλα χωρις ουσιαστικο λογο. Απο το μαιευτήριο ηπιε almiron το μωρό μου κ με το που γυρισαμε σπιτι δωσαμε frezylac. Μας δελεασε το οτι ειναι βιολιγικο. Με αυτο πορευόμαστε ακομα κ τωρα (νούμερο 3). Στο μωρο μας ταιριαξε πολυ κ το θεωρω ποιοτικο γαλα.

 

επειδη θα γινω σε λιγο μανουλα τελικα ποιο γαλα να δινω στο μωρακι μου?? αυτο που θα μου συστησει ο παιδιατρος ?? για το frezylac εχω ακουσει και εγω τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το καλύτερο μακραν ειναι να θηλασεις αποκλειστικά το μωράκι σου. Το δικο μου εκανε μεικτη διατροφή επειδη υπηρξε λόγος. Και παλι λεω ευτυχώς που ηπιε και μητρικο. Στο μαιευτήριο ισως σου συστησουν γαλα ακομα κι αν θηλαζεις. Ξεκινα με διαθεση αποκλειστικου θηλασμου, προσπάθησε και αν τελικα χρειαστει θα σου συστησει ο παιδιατρος. Εμας μας ταιριαξε το frezylac και το θεωρω καλο κ ποιοτικο. Με το καλο !!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη θα γινω σε λιγο μανουλα τελικα ποιο γαλα να δινω στο μωρακι μου?? αυτο που θα μου συστησει ο παιδιατρος ?? για το frezylac εχω ακουσει και εγω τα καλυτερα

 

να προσπαθησεις να θηλασεις αποκλειστικα.δεν υπαρχει καλυτερη τροφη για το παιδι απο το μητρικο.δεν υπαρχει μεγαλυτερη ποιοτητα το λεενε οι ιδιες οι εταιριες.εγω στο λεω που μονο 40 μερες και εκεινες μ θηλαστρο γιατι το παιδι δεν επιανε για κανενα λογο τη θηλη ουτε με skin to skin ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.αλλα η περιπτωση μου ειναι 1/10000 μην σε αγχωνει.ειμαι υπερ του μητρικου γαλατος μεχρι να θελησει να το σταματησει το παιδι ο ψυχοσυναισθηματικος δεσμος και η ποιοτητα δεν συγκρινετε..τωρα σε οτι αφορα το ξενο γαλα θυμασαι σου ειπα οτι εδωσα πολλα γαλατα και κατεληξα στο guigoz ε και αυτο μεσα σε 3 μερες απο τοτε που σου εγραψα μας εκανε καποια θεματα ενω το ειχε συνηθισει και φτου ξανα απο την αρχη.δεν υπαρχει καλο και κακο γαλα υπαρχει το μητρικο που ειναι το καλυτερο και απο εκει και περα το γαλα που θα ταιριαξει καλυτερα στο παιδακι σου.στο δικο μου πχ ταιριαζει το freezylac στο δικο σου alimoron σε ενα αλλο το novalac.εσυ κοιτα να θηλασεις και οτι σου πει ο παιδιατρος σου!

εχω αγανακτησει εγω προσωπικα με τα γαλατα μου κανει η δυσκοιλιοτητα η διαρροιες εμετους γουλιες αερια κολικους..τι να κανουμε υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τελικα εμεις καταληξαμε στο hipp ha αφου δοκιμασαμε το frezylac pure 1 κολικοι,frezylac ok διαρροια,

Nan ha 1 πολυ σκουρα πρασινα κακα κ υδαρη αλλα χωρις κολικους.Το HIPP πιστευω τα εχει ολα.ειναι βιολογικο,τερμα οι κολικοι,ενεργειται εντελως φυσιολογικα και οχι μονο μια φορα την ημερα...εχει πρεβιοτικα κ προβιοτικα κ ειδα μεγαλη διαφορα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...