Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ο συντροφος σας,σας πλησιαζει ερωτικα?


Recommended Posts

κοριτσια να στε καλα λιθηκα στο γελιοοοοοοοοο αχαχαχα ειναι πολυ πονυρη η αντρες μας την δικαολογια στο στομα την εχουν,παντως πετανε κατι καλα η αντρες σκας στο γελιο...παντως sex giok μου λεει δεν κανει,κ του λεω καλα μν μου πεισ εμενα μετα ελα θα δεις τοτε του λεω μετα ερχετε φιλακια χαδιακια οσο γι φικι φικι δεν μπορουμε δεν βολευομαστε καθολου κ ειμαι με ενα μη μη μη στο στομα να μν πονεσο να μν παθει κατι το μωρο κ μου λεει φοβαμαι κ ο αντρας μου....αχ μεγαλη υπομονη....ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΡΓΑΣΜΌ Η ΟΧΙ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια να στε καλα λιθηκα στο γελιοοοοοοοοο αχαχαχα ειναι πολυ πονυρη η αντρες μας την δικαολογια στο στομα την εχουν,παντως πετανε κατι καλα η αντρες σκας στο γελιο...παντως sex giok μου λεει δεν κανει,κ του λεω καλα μν μου πεισ εμενα μετα ελα θα δεις τοτε του λεω μετα ερχετε φιλακια χαδιακια οσο γι φικι φικι δεν μπορουμε δεν βολευομαστε καθολου κ ειμαι με ενα μη μη μη στο στομα να μν πονεσο να μν παθει κατι το μωρο κ μου λεει φοβαμαι κ ο αντρας μου....αχ μεγαλη υπομονη....ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΡΓΑΣΜΌ Η ΟΧΙ!!!!!!

 

χμμμμ.... σου παραθέτω κάτι που διάβασα...

Ο οργασμός μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις αλλά συνήθως είναι διαφορετικού τύπου και είναι αθώες. Εάν υπάρχουν αρνητικοί παράγοντες και κυρίως στο 1° τρίμηνο, όπως μια μήτρα που βρίσκεται σε οπίσθια κλήση ή άλλοι υψηλού κίνδυνου παράγοντες, τότε ο μηχανικός ερεθισμός και ο οργασμός μπορεί να δημιουργήσουν επιπλοκές, οι οποίες μπορεί να εξελιχθούν μέχρι και σε αποβολή του εμβρύου.

3° τρίμηνο Στο 3° τρίμηνο υφίστανται τα ίδια πάντα κριτήρια αλλά με*τά τις 36 εβδομάδες η επαφή πρέπει να αποφεύγεται, διότι ο κίνδυνος πρόωρου τοκετού είναι παρών. Δεν είναι μόνο ο μηχανικός ερεθισμός της μήτρας και του γεννητικού γενι*κά συστήματος, που προκαλείται από το πέος, που αποτελεί τον εκκλητικό παράγοντα ενός πρόωρου τοκετού. Υπάρχει μια ουσία που βρίσκεται στο σπέρμα και ονομάζεται προσταγλανδίνη. Η ουσία αυτή προκαλεί πρόωρες συσπάσεις, οι οποίες μπορεί να καταλήξουν σε πρόωρο τοκετό. Στο σημείο αυτό θα ήθελα να ανακεφαλαιώσω με το να θέσω απαντήσεις σε κοινά ερωτήματα τα οποία τίθενται συχνά στον ιατρό.

 

ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ερωτεύτηκα την κόρη μου στις 10/02/2012 12:30 μμ

Link to comment
Share on other sites

Eμείς μέχρι τώρα είχαμε κανονικές σεξουαλικές επαφές. Μάλιστα μέχρι πρόσφατα υπήρχε αύξηση και ποσοτικά και ποιοτικά, δεν ξέρω γιατί, ίσως επειδή είμαστε πολύ ευτυχείς που θα γίνουμε επιτέλους γονείς :) Μπαίνοντας στις 29 βδομάδες μου εκμυστηρεύτηκε ότι δυσκολεύεται λίγο γιατί η κοιλιά έχει μεγαλώσει πια για τα καλά. Συνεχίζουμε όμως να έχουμε επαφές, τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα.

Συνήθως μετά τις επαφές μας έχω συσπάσεις από τον τέταρτο μήνα αλλά ο γιατρός μου λέει ότι δεν είναι ανησυχητικό, είναι αθώες.

Επίσης ο γιατρός μου έχει πει ότι θα ήταν καλό να ερχόμαστε σε επαφές μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης μου. Εγώ πρώτη φορά ακούω για πρόωρο τοκετό και ουσίες που περιέχει το σπέρμα... Έχω μπερδευτεί!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς, εγώ δηλαδή έχουμε φάει τρελή ήττα.

Μετά το κλείσιμο του πρώτου τριμήνου και το ΟΚ του γιατρού είχαμε μια επαφή.

Ενιωθα υπέροχα, ότι ξαναρχίζει η σεξουαλική μας ζωή.

Ε ακόμα την ψάχνω!

Δεν λέω ότι ευθύνεται μόνο εκείνος, μια εγώ μια εκείνος ή και οι δυο, ή δεν είχαμε καλό timing ή ο ένας δεν ήθελε/μπορούσε.

Κυρίως όμως πιστεύω ότι η δική του άποψη υπερτερεί και εμποδίζει το πολυπόθητο "ξες"...

Σήμερα μου είπε ότι δεν κάνει σεξ στον 6ο μήνα, μόλις μπήκε μάλιστα στο δωμάτιο και τον ρώτησα που το άκουσε και είπε στα site!!! Κορίτσια βοήθεια :lol:

Εντάξει κι γω δε θέλω πάντα αλλά ούτε λίγο? Ούτε μια ακόμη φορά? Ε ρε τί τραβαν και οι γκαστρωμένες :mrgreen:

 

Α και είμαι ακόμα στον 6ο μήνα!!!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμείς μέχρι τώρα είχαμε κανονικές σεξουαλικές επαφές. Μάλιστα μέχρι πρόσφατα υπήρχε αύξηση και ποσοτικά και ποιοτικά, δεν ξέρω γιατί, ίσως επειδή είμαστε πολύ ευτυχείς που θα γίνουμε επιτέλους γονείς :) Μπαίνοντας στις 29 βδομάδες μου εκμυστηρεύτηκε ότι δυσκολεύεται λίγο γιατί η κοιλιά έχει μεγαλώσει πια για τα καλά. Συνεχίζουμε όμως να έχουμε επαφές, τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα.

 

κι εμείς έτσι ακριβώς. Για να ειμαι ειλικρινής πλέον δεν το πεθυμώ και τόσο πολύ ούτε το ευχαριστιέμαι σωματικά τόσο (είναι σαν να του κρατάω μουτρα συνεχεια που του έχω μόνιμα γυρισμένη την πλάτη στο σεξ:mrgreen: αλλά τι να κάνεις με τετοια κοιλούμπα) το ευχαριστιέμαι όμως συναισθηματικά διότι μας ξυπνάει κάτι από τον ερωτισμό , να είμαστε και λίγο ζευγάρι βρε αδερφέ γιατί πολύ μανούλα έγινα ξαφνικά και μου λείπει λίγο και η αγάπη μου!

 

Αλλά και ο αντρούλης μου μου εξομολογήθηκε ότι θέλει να περάσουν 2-3 χρόνια πριν το επόμενο παιδί γιατί δεν μπορεί άλλη εγκυμοσύνη σύντομα, του έλειψε η γυναικούλα του! χεχεχε, ο καλός μου, ξαφνικά βρέθηκε παντρεμένος με μια κοιλιά!:-P

OmKAp2.png

tt13621d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κανονικότατα. Και απορώ μάλιστα ιδίως όταν βλέοω την κοιλάρα στο καθρέπτη. Που τη βρίσκει την όρεξη; Τι τον ελκύει;;;

Άβυσσος η ψυχή του αντρός.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

:P:p:p:p:p εμεις απο το τελος του 4 τιποτα ουτε και το λιγο που καναμε....ειχα φοβερες ενοχλησεις οποτε ο γιατρος ειπε γιοκ και στοπ!!!!που και που εχω κατι περιεργες αναστατωσεις ομως δε μπορω να τις ικανοποιησω,και τις υπολοιπες μερες οσο και να θελει ο αντρας μου μενει ετσι!!!τι να κανουμε θυσιες για τον μπεμπη μας χαλαλι του.

 

να σας πω εδω και το πραγμα που μου βαζει η γιατρος πολυ λιγο για να δει τον τραχηλο μου ποναω παρα πολυ..ειναι η μητρα πολυ χαμηλα ειναι ο τραχηλος επειδη ειμαι εγκυος δε ξερω τι φταιει παντως νιωθω ενα βαρος και μια ενοχληση!!!! οποτε υπομονη ,το καλοκαιρακι να ειμαστε καλα και θα δουν χαρα τα σκελια μας:P:p:p:p:p:D:D:wink::!::!::!:8-):cool:

Aaicm8.png[/url].

 

zdDEm8.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια αν και έχουμε το ok από τον γιατρό από την 13η εβδομάδα και μετά δεν το πολύ εξασκούμε το άθλημα κοινή συναινέσει ....τώρα που είμαι στον 6ο και έχω σχετικά μεγάλη κοιλίτσα κάτι πήγαμε να κάνουμε προ ημερών αλλά η μόνη στάση που βόλευε ήταν αυτή στην οποία ο άντρας είναι πίσω και εκεί λοιπόν πάνω στα χάδια πάει το χέρι του στην κοιλάρα μου τρώει και μια καλή κλωτσιά από τον μικρούλι ε... που να λειτουργήσει μετά ο άνθρωπος! Δεν μπορώ μου λέει νομίζω θα κάνω στο παιδί κακό.... ε μετά από γέλια κοιμηθήκαμε απλά αγκαλίτσα περιμένοντας με τα χέρια στην κοιλία να επικοινωνήσει ξανά ο μπεμπάκος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

η αλήθεια είναι και ότι και εγώ σαν άντρας φοβόμουν πολύ στην εγκυμοσύνη της γυναίκας

μου να κάνω sex.

 

Και μόνο που σκεφτόμουν ότι μπορεί να συμβεί κάτι κακό δεν μπορούσα να κάνω τίποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η αλήθεια είναι και ότι και εγώ σαν άντρας φοβόμουν πολύ στην εγκυμοσύνη της γυναίκας

μου να κάνω sex.

 

Και μόνο που σκεφτόμουν ότι μπορεί να συμβεί κάτι κακό δεν μπορούσα να κάνω τίποτα!

 

Σωστος και εγω το ιδιο....αφο οτου το μαθαμε μεχρι την γεννα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ευτυχώς ο αντρούλης μου δεν είχε τετοια προβλήματα. Ϊσως στην αρχή το σκεφτόταν λίγο, αλλά μετά τον παρέσυρε η δική μου θέρμη, καθώς στην εγκυμοσύνη είχα τρελή όρεξη και μάλιστα το χαιρόμασταν περισσότερο γιατί κάναμε ελεύθερα, χωρίς περιορισμούς (αντισύλληψη κτλ)!!!!Ωραίες εποχές! Οκ, δεν με μακούμπαγε στην κοιλιά, γιατί το να κλωτσήσει το μωρό, μάλλον δεν είναι ότι καλύτερο, εκείνη την ωρα.

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ και βαχ.....!!!!!!!

 

Στην πρωτη εγκυμοσυνη τον στριμωχνα οπου εβρισκα, μεχρι τελος, με την κοιλια στο στομα, εκεινος τοτε γιοκ..ολο φοβοταν κτλ κτλ. Σε αυτη τωρα εχει λυσσαξει λεμε! Και δεν θελω εγω. Βεβαια μιλαμε για μια δυσκολη κυηση, με αιμορραγιες στην αρχη, αλλα και παλι, ουτε να με ακουμοα δεν θελω. Νιωθω οτι θα ερεθιστω και θα αρχισει σπασμους η μητρα (εχω κααι συσπασεις, με τις χουφτες τα μαγνησια πια) και ολο τον αποφευγω... ειμαι τωρα 29 εβδομαδων μια φορα εγινε κι εκεινη ετρεχα ολο το βραδυ στο μπανιο μηπως ειχα τιποτα εκπληξεις δυσαρεστες..

 

Θα ειμαι ομως ειλικρινης.. με το καλο να ρθει το μωρο μας, το περιμενουμε πως και πως, αλλα μου εχει "κοστισει" που εχω χαθει με τον αντρα μου... τον ποθω οπως στις αρχες...τα πρωτα ραντεβουδακια που ηθελα να του κατσω , αλλα κρατιομουν κιολας! Χιχιχι! Περιμενω την ημερα που θα κανουμε σεξ σα να μην υπαρχει αυριο! Πω πω τι λεω η εγκυος μεσημεριατικα! Τον βρισκω απιστευτα ομορφο, νομιζω τον ερωτευομαι ξανα, μη σας πω οτι τον ψευτοζηλευω κιολας- καιι δεν ξεμυταει απο κοντα μου ο χριστιανος-οπως στις αρχες... οι ορμονες τα χουν παιξει ε;;;;

 

Καλο κουραγιο εως οτου ελευθερωθουμε! Με ενα πονο κοριτσια !

Link to comment
Share on other sites

Αχ και βαχ.....!!!!!!!

 

Στην πρωτη εγκυμοσυνη τον στριμωχνα οπου εβρισκα, μεχρι τελος, με την κοιλια στο στομα, εκεινος τοτε γιοκ..ολο φοβοταν κτλ κτλ. Σε αυτη τωρα εχει λυσσαξει λεμε! Και δεν θελω εγω. Βεβαια μιλαμε για μια δυσκολη κυηση, με αιμορραγιες στην αρχη, αλλα και παλι, ουτε να με ακουμοα δεν θελω. Νιωθω οτι θα ερεθιστω και θα αρχισει σπασμους η μητρα (εχω κααι συσπασεις, με τις χουφτες τα μαγνησια πια) και ολο τον αποφευγω... ειμαι τωρα 29 εβδομαδων μια φορα εγινε κι εκεινη ετρεχα ολο το βραδυ στο μπανιο μηπως ειχα τιποτα εκπληξεις δυσαρεστες..

 

Θα ειμαι ομως ειλικρινης.. με το καλο να ρθει το μωρο μας, το περιμενουμε πως και πως, αλλα μου εχει "κοστισει" που εχω χαθει με τον αντρα μου... τον ποθω οπως στις αρχες...τα πρωτα ραντεβουδακια που ηθελα να του κατσω , αλλα κρατιομουν κιολας! Χιχιχι! Περιμενω την ημερα που θα κανουμε σεξ σα να μην υπαρχει αυριο! Πω πω τι λεω η εγκυος μεσημεριατικα! Τον βρισκω απιστευτα ομορφο, νομιζω τον ερωτευομαι ξανα, μη σας πω οτι τον ψευτοζηλευω κιολας- καιι δεν ξεμυταει απο κοντα μου ο χριστιανος-οπως στις αρχες... οι ορμονες τα χουν παιξει ε;;;;

 

Καλο κουραγιο εως οτου ελευθερωθουμε! Με ενα πονο κοριτσια !

 

Αυτά είναι!!!!

 

Μια απ'τα ίδια,παρακαλώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και το καλύτερο...?

 

Παω κατατρομαγμενη στο γιατρό προχθές,γιατί ειδα λίγο αίμα....

....και με ρωτά:..."έκανες σεχ πρόσφατα;"

 

Τι να πεις τώρα;Έμεινα να κοιτω σαν το άγαλμα της Αφροδίτης....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! Καινούργια μαμά εδώ :)

Εγώ στους πρώτους 2 μήνες δεν είχα καμία διαφορά στην ερωτική διάθεση ούτε και ο σύζυγος...αν και με προσοχή πάντα.

Από τότε που ξεκίνησαν όλα αυτά τα ''υπέροχα'' συμπτώματα όμως (ναυτίες, εμετοί κ.τ.λ.), δεν έχω καμία απολύτως όρεξη!!! Οι ορέξεις του συζύγου δεν έχουν αλλάξει στο ελάχιστο αλλά τι να κάνει ο καημένος. . .θα το υποστεί και αυτό χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

εμας κοριτσια η τελευταια μας επαφη ηταν εγινε η συλληψη του μπομπιρα...κ τωρα ειμαι στον 6ο μηνα κυησης..........:oops::oops::oops::oops::oops::oops:

 

μια από τα ίδια... και σκέψου ότι είμαι στο τέλος του 8ου μήνα!!!! :P

Ας κάνουν υπομονή, το παιδί τους φέρνουμε στον κόσμο!

Σκέφτομαι βέβαια να το ξαναεπιχειρήσουμε όταν θα ειμαι έτοιμη να γεννήσω ή μαλλον για να γίνει πιο γρήγορα η όλη διαδικασία!

RW3qp3.png

 

Το μωρό μας ήρθε στη ζωή μας 24/9/14!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν τώρα δεν έχετε όρεξη για τρελίτσες, πόσο μάλλον μετά την γέννα. Τότε δεν θα θέλετε καθόλου. Οι ορμόνες πέφτουν και οι μαμάδες για κάποιους μήνες έχουν "μάτια, χέρια και αγκαλιές" μόνο για το μωράκι τους. Αφήστε που είναι τέτοια η κούραση που βλέπεις κρεββάτι και κοιμάσαι πριν καν ξαπλώσεις!!!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αν και διανύω τον 7ο μήνα, χωρίς επιπλοκές, η διάθεσή μου μπορώ να πω είναι αρκετά ανεβασμένη και πιο ερωτευμένη από ποτέ με τον άντρα μου!! Μου έχει φύγει κάθε κόμπλεξ για το σώμα μου και την κοιλιά μου την λατρεύω όσο δεν μπορείτε να φανταστείτε!! Όσο αφορά τον σύζυγο μου, αυτή η αλλαγή στην διάθεσή τον έχει εκπλήξει ευχάριστα!! είμαι σε μία κατάσταση νιρβάνα μπορώ να πω, δεν ανησυχώ για τίποτα (αναίσθητη τελείως), σταμάτησα την δουλειά και από άγχος πλέον μηδέν και μπορώ να πω ότι διανύω την καλύτερη περίοδο!!! Ετοιμάζω το σπίτι σιγά σιγά μόνη μου και έτσι το φέρνω βόλτα όπως εγώ θέλω, χωρίς βοήθεια.... πονάκια σε μέση και πλάτη έχω αλλά δεν αφήνω τίποτα να με καταβάλει.... Πραγματικά πρέπει να είμαι πολύ αναίσθητη!! χαχαχαχαχαχα!!

 

Φιλάκια σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εμεις απο διαθεση παμε καλα. Ο σύζυγος ειδηκα. Το πρωτο τρίμηνο μπορω να πω ειχε πεσει μια νεκρά λογω του εγω φοβομουν που ηταν αρχη. Μετά οσο περνουσε ο καιρός ολο και καλύτερα. Δεν μας εμποδιζει ουτε και η κοιλιτσα που εχει μεγαλωσει για τα καλα!!! Με λιγα λογια, απο ορεξουλες και οι δυο, καλα πάμε ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμενα δεν μου το απαγορευσε καθολου η γιατρος μου...απλως ειπε να μην κανουμε και τους πορνοσταρ:lol: ειμαι στον εβδομο και μπορω να πω οτι εχουμε και οι δυο μας παντα ορεξη;)φτου φτου φτου μας!!!!

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμεις ειμαστε στον 7ο,δοξα τω θεω ως τωρα δεν εχουμε καταλαβει εγκυμοσυνη,αν εξαιρεσουμεωτραβηγματα στους προσαγωγους. Οποτε κι ο γιατρος μας εχει δωσει το ελευθερο για επαφες. Κι εκει που ελεγα -πριν μεινω εγκυος- οτι εγω θα φοβαμαι κι ο αντρας μου θα με κυνηγαει κ θα εχουμε καθε μερα ιστοριες....εχουμε περιοριστει στη μια φορα τη βδομαδα κ παντα με δικη μου πρωτοβουλια....ουτε αγκαλιτσα δε με παιρνει....φοβατσι μη με ζουληξει:(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...