Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πειραγμα γιατρου


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια. Θα ηθελα να ρωτησω κατι που με απασχολει. Λογω καποιου προβληματος στην εγκυμοσυνη μου περιμενω απομερα σε μερα να γεννησω. Και αν δεν γεννησω ο γιατρος μου ειπε οτι θα δουμε μηπως με πειραξει απο κατω. Τι ακριβως γινεται σε αυτην την περιπτωση? Ποναει? Ειναι οπως οταν σε κοιταει για τραχηλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!Ναι.Ουσιαστικα ερεθιζει τον τραχηλο ή ξεκολλανε τους υμενες για να ''βγουν'' οι ορμονες που πυροδοτουν τη γεννα.Εσυ για ποιο λογο (αν επιτρεπεται)πρεπει να γεννησεις απο μερα σε μερα?Εχεις ξεπερασει την πητ?

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις μπορεις να δοκιμασεις να πιεις ενα ή δυο τσαγακια φασκομηλο που προκαλει συσπασεις μηπως και γλιτωσεις το χερι του γιατρου...Εμενα ετσι μου ξεκινησε ο τοκετος!Ενα τσάι ηταν αρκετο:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Εγω ειχα ενα θεματακι με το ζαχαρο και το μωρο μου ειναι μεγαλουτσικο απ'οτι φαινεται. Ειχα κι αλλα θεματακια αλλα μαλλον γι αυτο. Θα το δουμε κιολας. Αυτο με το φασκομηλο σου ειπε καποιος γιατρος οτι ισχυει η απλα ετυχε σε σενα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδη ηθελα να αποφυγω την προκληση καθομουν και εψαχνα τι μπορει να πυροδοτησει τον τοκετο,ετσι βρηκα το φασκομηλο.Το ειχα αγορασει και το αφησα στο ντουλαπι.Οταν εφτασε Σαββατο και επρεπε ως τη Δευτερα να γεννησω ειπα σιγα,θα πιω ενα φλιτζανι και το πολυ πολυ να ξεκινησει ο τοκετος ...!Ετσι εγινε,μετα απο 2 ωρες αρχισαν συσπασεις που τραβουσαν στη μεση και σιγα σιγα δυναμωναν.Ξημερωματα Δευτερας γεννηθηκε η μπουμπου μας!Μπορεις να το δοκιμασεις...Αλλες λενε για το φλαμουρι.Απλως εγω σου προτεινω αυτο που βοηθησε εμενα.Σου ευχομαι απο καρδιας να πανε ολα οπως τα θελεις και να εχεις συντομα στην αγκαλιτσα σου ενα γερο και πανεμορφο μωρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου βαλει χερι απο κατω για να πειραξει τον τραχυλο για να ξεκινησουν οι συσπασεις..δεν ειναι τιποτα... Ολα καλα..με το καλο η ωρα η καλη με ενα γερο μωρο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...