Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ομοιοπαθητικος γυναικολογος


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!ταλαιπωρουμαι εδω και πολυ καιρο με μυκητιασεις και κολπιτιδες και η κατασταση δε βελτιωνεται..κανω θεραπεια και μετα απο μια βδομαδα παλι χαλια..

Είμαι πολύ τυπική σε ότι αφορά την υγιεινή, προσέχω να μη φοράω συχνά σερβιετάκια, στρινγκ και ολα τα σχετικα αλλα δεν ξεμπερδευω οποτε σκεφτηκα την ομοιοπαθητικη..

Εχει καποια σχετικη εμπειρια?γνωριζετε καποιο γιατρο στη θεσσαλονικη?Και εχω ακουσει οτι δεν παιζει ρολο η ειδικοτητα του γιατρου στην ομοιοπαθητικη θεραπεια αλλα πως ενας παθολογος για παραδειγμα θα μπορεσει να με εξετασει..γυναικολογικα για να δει και μονος του το προβλημα???:oops:

Ελπιζω να μη σας ζαλισα,περιμενω απαντησεις σας με ανυπομονησια!!!

KjP2p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα!Εγω εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα δηλαδη παρα πολυ μεγαλη ευαισθησια και συνεχεια εδω και χρονια.Ειδα και αποειδα και πηγα σε ομοιοπαθητικο εχω ξεκινησει καμποσες μερες και ειμαι πολυ καλυτερα αυτη τη στιγμη δεν εχω καθολου προβλημα,δεν πηγα σε γυναικολογο ομοιπαθητικο,μπορεις απλα να επισκεφτεις εναν ομοιοπαθητικο στον οποιο θα πεις το προβλημα και θα σου δωσει τη θεραπεια δεν θα σε εξετασει γυναικολογικα!!!Γενικα βοηθαει και την κατασταση το να περιορισεις λιγακι στην διατροφη πραγματα με τα οποια τρεφονται οι μυκητες οπως ζαχαρη μαγια κτλ...ψαξτο λιγακι ξεκινα και ομοιοπαθητικη και πιστευω θα βοηθηθεις...Για την θεσσαλονικη δυστυχως δεν ξερω να σου προτεινω καποιον γιατρο πιστευω ομως θα σου πουνε αλλες κοπελες!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σαφώς και δεν χρειάζεται να είναι γυναικολόγος ο ομοιοπαθητικός. Αυτό συμβαίνει γιατί η ομοιοπαθητική αντιμετωπίζει τον οργανισμό ολιστικά. Δηλαδή με απλά λόγια, έχει πέσει η άμυνα του οργανισμού σου, και εμφανίζονται σε ένα σημείο που έχεις ευαισθησία. Θα μπορούσε να εμφανίζονταν βρογχίτιδες, ωτίτιδες, και οτιδήποτε άλλο... Δεν πας λοιπόν σε γιατρο ομοιοπαθητικό της σχετικής ειδικότητας, αλλά σε κάποιον που εφαρμόζει ΣΩΣΤΑ την ομοιοπαθητική, και αυτό σημαίνει ΚΛΑΣΙΚΗ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ.

 

Γιατρούς μπορείς να βρεις εδώ:

http://www.homeopathy.gr/doctors-homeopaths.shtml

 

Ωστόσο από εμπειρία, έχω να σου πω το εξής. Ο κάθε γιατρός κάνει ότι θέλει στο ιατρείο του... Αυτό σημαίνει ότι αν πας κάπου και σου δώσουν συμπληρώματα διατροφής, χίλια δυο βότανα ή δεν ξέρω τι άλλο, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ, ψάξε για άλλο γιατρό στη συνέχεια. Ψάξε για κάποιον που πραγματική εφαρμόζει κλασική ομοιοπαθητική, αλλιώς δεν θα δεις και πολλά αποτελέσματα.

 

Εχει και αρκετά άρθρα που μπορείς να διαβάσεις εδώ:

http://www.homeopathy.gr/conditions-diseases/gynecology.shtml

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Έχω πολυκυστικες ωοθήκες και εδώ και 9 χρόνια περνώ αντισυλληπτικά. Αποφάσισα να τα σταματήσω και να στραφω προς την ομοιοπαθητική. Μένω Θεσσαλονίκη και επισκέφθηκα ένα ιατρειο αλλά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. αν ξέρει κάποιος κάποιον καλό ομοιοπαθητικό που να έχει εμπειρία σε γυναικολογικά θέματα ας μου στείλει με μήνυμα το όνομα του. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...