Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ


Recommended Posts

Ξέρετε κάποιον καλό γιατρό να μου συστήσετε στο Λητώ? Απο τον γιάτρο το δικό μου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. Ήμουν με τη μαία του όλη τη διάρκεια του τοκετού (ευτυχώς ήταν άψογη) εμφανίστηκε μια δυο φορές για ένα λεπτό και στο τελικό στάδιο του τοκετού (πάλι καλά) για άλλα πέντε λεπτά. Το αποκορύφωμα ήταν οτι δεν με έραψε γιατί είχε ραντεβού στο ιατρείο του (αυτό το άκουσα απο τις μαίες που κουτσομπόλευαν στο διάδρομο). Το αποτέλεσμα ήταν από τις 16.00 που γένησα να είμαι στο δώματιο αναμονής μέχρι τις 23.00 που επέστρεψε για να με ράψει (να μην τσίμπησει και κάτι μετά το ιατρείο?). Μάλιστα μετά απο τόσες ώρες είχε περάσει η επιδραση της επισκληριδίου κλήθηκε ο αναισθησιολόγος να προσθέσει επιπλέον νάρκωση απο τον καθετήρα αλλά ο πολυάσχολος γιάτρος μου δεν μπορούσε να περιμένει να επιδράσει με αποτέλεσμα να κάνω τα περισσότερα ράμματα χωρίς φάρμακο . Μου πήρε βέβαια και 3.000 ευρώ όσο πλήρωσα και για το δώματιο.

 

Θα εκτίμουσα όποιος φίλος ή φίλη έχει να μου συστήσει κάποιον γιάτρο που να συνεργάζεται με το Λητώ και να είναι πάνω από όλα άνθρωπος, να μπορεί στο ιατρείο του να σου αφιερώσει λίγο χρόνο και όχι να αισθάνεσαι οτί έχεις κάνει στάση στα pit της φόρμουλα 1 για να αλλάξεις λάστιχα ας μου στείλει τον παρακαλώ πολύ ενα πμ με τα στοιχεία του και δυο λόγια για αύτον.

NVZ0p3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο Χριστός και η Παναγία καλέ!

Αυτόν πρέπει να τον καταγγείλεις στον ιατρικό σύλλογο! :evil:

 

Για το Λητώ δεν έχω να σου πω αλλά αν θες για Ιασώ ευχαρίστως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Maria 77, η γυναικολόγος μου είναι στο Λητώ και είναι εξαιρετική. Είναι πρώτα απ'ολα άνθρωπος, αλλά και πολύ καλή ιατρός. Είναι πολύ νέα σε ηλικία και μας έχει πλησιάσει και εμένα και τον ανδρα μου πάρα πολύ. Είμαι στη 15η εβδομάδα της κύησης και δεν έχω αγχωθεί καθόλου, αφού είναι πάντα πολύ αναλυτική και καθησυχαστική μαζί μου. Η επιλογή του σωστού ιατρού είναι το ήμισυ του παντός για εμένα. Πές μου πώς μπορώ να σου στείλω τα στοιχεία της με πμ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Maria 77, η γυναικολόγος μου είναι στο Λητώ και είναι εξαιρετική. Είναι πρώτα απ'ολα άνθρωπος, αλλά και πολύ καλή ιατρός. Είναι πολύ νέα σε ηλικία και μας έχει πλησιάσει και εμένα και τον ανδρα μου πάρα πολύ. Είμαι στη 15η εβδομάδα της κύησης και δεν έχω αγχωθεί καθόλου, αφού είναι πάντα πολύ αναλυτική και καθησυχαστική μαζί μου. Η επιλογή του σωστού ιατρού είναι το ήμισυ του παντός για εμένα. Πές μου πώς μπορώ να σου στείλω τα στοιχεία της με πμ???

 

Μήπως έχουμε την ίδια.... τα αρχικά της είναι Ε.Κ ή μπορείς να το πεις Τ.Κ γιατί έχει και χαιδευτικό...

Link to comment
Share on other sites

Maria 77, η γυναικολόγος μου είναι στο Λητώ και είναι εξαιρετική. Είναι πρώτα απ'ολα άνθρωπος, αλλά και πολύ καλή ιατρός. Είναι πολύ νέα σε ηλικία και μας έχει πλησιάσει και εμένα και τον ανδρα μου πάρα πολύ. Είμαι στη 15η εβδομάδα της κύησης και δεν έχω αγχωθεί καθόλου, αφού είναι πάντα πολύ αναλυτική και καθησυχαστική μαζί μου. Η επιλογή του σωστού ιατρού είναι το ήμισυ του παντός για εμένα. Πές μου πώς μπορώ να σου στείλω τα στοιχεία της με πμ???

 

Melo γεια σου! Θα μπορουσες να μου στειλεις και μενα τα στοιχεια της γιατρου σου? Σ ευχαριστω πολυ! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι τα αρχικά της είναι Σ.Ψ. Gary, να σου τα στείλω, αλλά άν είσαι απο Μαραθώνα, σου πέφτει λίγο μακριά....

 

Nαι οντως...απλως σκεφτομουν..επειδη ειναι συμβεβλημενη η εταιρια που εχω ασφαλιστει με το Λητω και τα εξοδα εκει θα καλυφθουν απευθειας χωρις να τα καταβαλουμε εμεις πρωτα..Αλλα απο την αλλη η γιατρος που εχω τωρα με ικανοποιει και μου ταιριαζει..απλως συνεργαζεται με το Ιασω..δηλαδη αυτοι που συνεργαζονται ρε κοριτσια με καποιο μαιευτηριο δεν ξεγεννανε αλλου αραγε? Θα την ρωτησω..απλως εχθες πρωτο ραντεβου ντρεπομουν λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Gary, να την ρωτήσεις! Η δική μου για παράδειγμα είναι και στο Λητώ και στο Ιασώ. Πολλοί το κάνουν αυτό. Είναι τεράστια εξυπηρέτηση να τα προπληρώσει η ασφάλειά σου και φυσικά αξίζει να το ψάξεις. Αλλά βρές κάποιον γυναικολόγο κοντά σου. Είναι βασικό να μη τρέχεις στην άλλη άκρη του κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

Gary, να την ρωτήσεις! Η δική μου για παράδειγμα είναι και στο Λητώ και στο Ιασώ. Πολλοί το κάνουν αυτό. Είναι τεράστια εξυπηρέτηση να τα προπληρώσει η ασφάλειά σου και φυσικά αξίζει να το ψάξεις. Αλλά βρές κάποιον γυναικολόγο κοντά σου. Είναι βασικό να μη τρέχεις στην άλλη άκρη του κόσμου.

 

Θα ρωτησω σιγουρα melo ναι! Μακαρι να γινεται θα δουμε! Εντωμεταξυ πηρα τηλ. σημερα για τον προγεννητικο στο Ελενα..μου εκλεισαν για το ηλεκτροκαρδιογραφημα στις 7/5, για τις αιματος ειναι χωρις ραντεβου και οσο για τις κολπικες? 18/6 :!: Τοσο καλα! Προσπαθω να επικοινωνησω και με το Αλεξανδρας να ρωτησω αλλα..φεξε μου και γλυστρισα! Με παραπεμπουν σ ενα τετραψηφιο αριθμο και δεν βγαζω ακρη! Στην τελικη αυτες θα τις κανω ιδιωτικα.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Μπορεί να πάει όποιος θέλει να κάνει εξετάσεις στο Έλενα άσχετα με το αν θα γεννήσει εκέι;

Και αν ναι παίρνεις τηλέφωνο και κλείνεις ραντεβού ή πρέπει να πας απο εκεί;

Εαν έχετε κάποιο τηλέφωνο γράψτε το γιατι θα χρειαστεί ίσως και σε άλλες :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Μπορεί να πάει όποιος θέλει να κάνει εξετάσεις στο Έλενα άσχετα με το αν θα γεννήσει εκέι;

Και αν ναι παίρνεις τηλέφωνο και κλείνεις ραντεβού ή πρέπει να πας απο εκεί;

Εαν έχετε κάποιο τηλέφωνο γράψτε το γιατι θα χρειαστεί ίσως και σε άλλες :)

 

Εγω πηρα εκει για να κανω τον προγεννητικο ελεγχο, επειδη εχω ΟΓΑ και ειναι δημοσιο..το τηλ. ειναι 2106432220-23..Κι εγω με τη σειρα μου ζηταω αν ξερει καποια κοπελα πως να κλεισω ραντεβου στο Αλεξανδρα...ουφ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μαρία,

δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει ακόμη γιατρός που συνεργάζεται με το Λητώ, τώρα είδα την ερώτησή σου.

Αν ναι, με τον δικό μου είμαι πολύ ευχαριστημένη. Με παρακολουθούσε πριν μείνω έγκυος. Μου βρήκε ένα μικρόβιο που υπόβοσκε στον κόλπο και δεν μπορούσαν να βρουν τι είναι και εξαφανίστηκε εντελώς. Στην πρώτη εγκυμοσύνη (καισαρική) ερχόταν δύο φορές τη μέρα να με δει, πρωί και βράδυ μετά το ιατρείο του. Επισκέψεις όσο ήμουν έγκυος δεν πληρώσαμε ποτέ όσες και αν κάναμε -με το άγχος μου πήγαινα να με δει για ψύλλου πήδημα- γιατί θεωρεί ότι στην τελική αμοιβή του συμπεριλαμβάνονται και οι επισκέψεις. Τη δική του αμοιβή μετά τη γέννα δεν μας τη ζήτησε στο μαιευτήριο, παρόλο που επιμείναμε, αλλά πήγε ο άντρας μου την επόμενη εβδομάδα στο ιατρείο του να τον πληρώσει. Τι να πω, εγώ είμαι ικανοποιημένη. Τώρα που σε 15 ημέρες θα γεννήσω πάλι πιστεύω να συμπεριφερθεί ανάλογα. Αν σε ενδιαφέρει ακόμη, στείλε μου πμ να σου δώσω όνομα και τηλέφωνο.

Σε χαιρετώ, να είσαι καλά.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Iride. Μήπως μπορείς να μου στείλεις με π.μ τα στοιχεία του γιατρού σου. Γιατί ο δικός μου ενώ είναι καλός παίρνει πολλά λεφτά και σε κάθε επίσκεψη και θα πάρει 3000 για την γέννα, αλήθεια πόσο σου πήρε για την γέννα; Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...