Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

απιστευτο γεγονος παρενόχληση ανηλίκου μέσω κινητού!


Recommended Posts

το απογευμα η 14χρονη κορη μου ηταν σε διπλανο σπιτι μιας φιλης της.χτυπησε το κινητο της τηλ. το σηκωνει και ειναι ενας ''μεγαλος''αντρας οπως χαρακτηριστικα μου ειπε.την ειπε οτι αυτη τον πηρε και τι θελει.η μικρη του απαντησε οτι δεν εκανε καμια κληση στο κινητο του.απο κει και περα μετα την εστελνε ανορθογραφα μνμτ επανελημενος και μεχρι που την ειπε οτι τωρα που λυθηκε το θεμα με το λαθος να συνεχισουν να μιλαν.η κορη μου του εγραψε οτι δεν θελει γτ ειναι μικρη και δεν ενδιαφερετε αλλα αυτος συνεχισε.ηρθε η μικρη σπιτι και μου το πε του εστειλα μνμ οτι διαπρατει εγκλημα γτ παρενοχλη ανηλικο και οτι ο αριθμος του εχει δωθει στην αστυνομια και απανταει(γραψτα στα ελληνικα )γτ εγραψα σε greekenglish.:shock::shock:τον περνω τηλ. και του λεω να σταματηση γτ παρενοχλει και μου λεει αυτη με επερνε και εγω θα δωσω το τηλ.στην αστυνομια γτ με ενοχλησε αυτη 1η.η μικρη και φυσικα λεει αληθεια δεν πηρε τηλ.ακρη δεν εβγαλα και στο τελος του ειπα οτι εγω μιλαω τωρα μαζι του και να μην ξαναπαρει τηλ. γτ θα κινηθω διαδικαστικα πλεον καληνυχτα και το κλεισα.ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΦΟΒΗΘΙΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κουφετάκι σοκ που θα πέρασες....Απο κοντά το κοριτσάκι σου. Πάντα να είστε φίλες και να σου τα λέει όλα. Τελικά παντού υπάρχει και ένας ανώμαλος. Προσοχή στα παιδάκια μας.

Link to comment
Share on other sites

κουφετακι εχει τυχει και σε μενα αυτο, μια μερα χτυπαει το κινητο μου μου λεει αυτος εσυ με πηρες κτλ του λεω οχι εσυ τσπα, του λεω λαθος εκανες και το κλεινω και μετα αυτος αρχισε να μου στελνει πολυυυ προστυχα αηδιαστικα μυνηματα! επαθα σοκ!!! δεν του απαντησα εστειλε 5-6 γιατι δεν απαντας θα σου κανω αυτο και εκεινο.. τεσπα ειχα τρομαξει πολυ στο τελος αλλα δεν του απαντουσα μεχρι που εβαλα τον αντρα μου και τον πηρε τηλ.και εκεινος μολις ακουσε αυτα που του πε (δεν ξερω τι αλλα μπορω να φανταστω) μαλλον τρομαξε και δεν με ξαναενοχλησε.

Πιστευω οτι περνουν τυχαια και μολις ακουσουν γυναικα αρχιζουν το δουλεμα και τις βλακειες..η ανωμαλια του καθενος...

γνωμη μου ειναι να μην του ξανααπαντησετε τιποτα απολυτως ,θΑ βαρεθει και θα σταματησει

Link to comment
Share on other sites

Κουφετάκι σοκ που θα πέρασες....Απο κοντά το κοριτσάκι σου. Πάντα να είστε φίλες και να σου τα λέει όλα. Τελικά παντού υπάρχει και ένας ανώμαλος. Προσοχή στα παιδάκια μας.

αυριο μετα την δουλεια θα της αλλαξω τον αριθμο.ευτυχως που μιλαμε gioli μου και ηρθε και μου το πε.και στο face book γινονται διαφορα και σε φιλες της και μου τα λεει αλλα αυτο ηταν κατι αμεσο και σαφος επικινδυνο αντεδρασα κλ?πειτε μου

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

κουφετακι εχει τυχει και σε μενα αυτο, μια μερα χτυπαει το κινητο μου μου λεει αυτος εσυ με πηρες κτλ του λεω οχι εσυ τσπα, του λεω λαθος εκανες και το κλεινω και μετα αυτος αρχισε να μου στελνει πολυυυ προστυχα αηδιαστικα μυνηματα! επαθα σοκ!!! δεν του απαντησα εστειλε 5-6 γιατι δεν απαντας θα σου κανω αυτο και εκεινο.. τεσπα ειχα τρομαξει πολυ στο τελος αλλα δεν του απαντουσα μεχρι που εβαλα τον αντρα μου και τον πηρε τηλ.και εκεινος μολις ακουσε αυτα που του πε (δεν ξερω τι αλλα μπορω να φανταστω) μαλλον τρομαξε και δεν με ξαναενοχλησε.

Πιστευω οτι περνουν τυχαια και μολις ακουσουν γυναικα αρχιζουν το δουλεμα και τις βλακειες..η ανωμαλια του καθενος...

γνωμη μου ειναι να μην του ξανααπαντησετε τιποτα απολυτως ,θΑ βαρεθει και θα σταματησει

το εκλεισα το κντ της.Χριστε μου φιλα τα παιδια μας εδω εμεις και παθαινουμε....αχ!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οποιαδηποτε θα παθαινε σοκ στη θεση σου, δυστυχως ανωμαλοι υπαρχουν παντου, ευτυχως που τα λετε μανα και κορη αυτο ειναι παραααα πολυ καλο και μπραβο σου που το εχεις πετυχει !πολυ σημαντικο.!!!!

επιμενω οτι θα ηταν τυχαιο το τηλεφωνημα οπως ειμαι σιγουρη ηταν και αυτο που ετυχε σε μενα και αυτο ειναι το θετικο της υποθεσης, οπως επισις πιστευω οτι κατι τετειοι τυποι το καλυτερο που εχεις να τους κανεις ειναι να τους αγνοεις τελειως ,δεν θα βρουν ενδιαφερων και θα φυγουν.Αφου θα της αλλαξεις και αριθμο, θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

παρόλα αυτά, πήρες τηλ στην αστυνομία?

υποθέτω οτι τώρα που τα κινητά όλων είναι δηλωμένα, μπορούν να βρούν και ποιός ανώμαλος είναι...

 

εκτός και άν εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι μπορεί να το έχει αδήλωτο έως 31 Ιουλίου....

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΕΠΑΘΑ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ...:mad:...ποιος ξερει τι ανωμαλος ανθρωπος ειναι αυτος που επιμενει ετσι με το μικρο παιδι.....αν ηταν οντως λαθος....θα ζητουσε συγνωμη και θα σταματουσε εκει η ιστορια....!!!!

Αχ Θεε μου τι κινδυνοι παραμονευουν τα παιδια μας.......ευτυχως κουφετακι που σου μιλησε η μικρη.......αχ!!! και εγω συνεχεια τις δικες μου τις εχω απο κοντα.....να μου τα λενε ολα....και πολυ καλα εκανες που του εκοψες του μαγκα την φορα ωστε να ξερει πως η μικρη τα λεει ολα στους γονεις......ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στην αστυνομια πηρα το ειπα το περιστατικο και μου ειπαν αν θελω μπορω να παω στο ασυνομικο τμημα να κανω καταγκελια για να κινηθει ο εισαγγελεας,αλλα νομιζω οτι καλυτερα να μην το κανω αυτο γτ τι να πω .....μακριαααα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αστο να περασει και αλλαξε της νουμερο....και η μικρη σιγουρα απο αυτο το περιστατικο θα πηρε ενα καλο μαθημα .....να μαθει να μην δινει παντου το νουμερο του κντ της και να ειναι περισσοτερο υποψιασμενη με τα παντα και τους παντες.......και φυσικα να καταλαβει γιατι πρεπει να λεει τα παντα στην μανούλα της.......

Αντε καλο βραδυ.....και ολα θα πανε καλα......

Link to comment
Share on other sites

Αστο να περασει και αλλαξε της νουμερο....και η μικρη σιγουρα απο αυτο το περιστατικο θα πηρε ενα καλο μαθημα .....να μαθει να μην δινει παντου το νουμερο του κντ της και να ειναι περισσοτερο υποψιασμενη με τα παντα και τους παντες.......και φυσικα να καταλαβει γιατι πρεπει να λεει τα παντα στην μανούλα της.......

Αντε καλο βραδυ.....και ολα θα πανε καλα......

εχω μια υπερενταση και αυριο ξυπναω 6 το πρωι ετσι ειναι κλαρα μου ολα ειναι μαθηματα απλα να μην ειναι παθηματα μα ακομη και ετσι νιωθω βεβηλωμενη και πραγματικα αν καποιος πειραξει τα παιδια μου ειμαι σιγουρη οτι θα φτασω στα ακρα.να στε καλα που μπορουμε και συζηταμε τα παντα εδω και αποφορτιζομαστε και συμβουλευουμε η μια την αλλη

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω μια υπερενταση και αυριο ξυπναω 6 το πρωι ετσι ειναι κλαρα μου ολα ειναι μαθηματα απλα να μην ειναι παθηματα μα ακομη και ετσι νιωθω βεβηλωμενη και πραγματικα αν καποιος πειραξει τα παιδια μου ειμαι σιγουρη οτι θα φτασω στα ακρα.να στε καλα που μπορουμε και συζηταμε τα παντα εδω και αποφορτιζομαστε και συμβουλευουμε η μια την αλλη

Αντε γρηγορα να χαλαρωσεις και να κοιμηθεις.......ολα πηγαν καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ειχα παθει αυτο, οταν ημουν στα 17. Κοιμομουν μια χαρα στο κρεβατακι μου και στις 2 τα ξημερωματα χτυπησε το κινητο. Στην οθονη εγραφε "αποκρυψη αριθμου". Ο τοτε φιλος μου ομως με επαιρνε απο το σταθερο στο οποιο η μανα του ειχε βαλει αποκρυψη. Ετσι, πιστευοντας πως ειναι εκεινος, εκανα το λαθος και το σηκωσα... Μολις ακουσε οτι ειχα γυναικεια φωνη, το εκλεισε και ξεκινησε ενας μαραθωνιος απο sms (στα οποια φαινοταν κανονικα ο αριθμος του) στα οποια δεν μπορεις να φανταστεις τι ελεγε.. Το "ζουμι" παντως ηταν πως ειναι δεκτικος σε ολα στο σεξ (λες και ειχα σκορδοκαϊλα να μαθω αν ειναι δεκτικος σε ολα ενας αγνωστος στις 2 το ξημερωμα.. :rolleyes:) Πηγα, ξυπνησα τη μανα μου αλλα πανω στον υπνο της δεν καταλαβε, δουλευε και ολη μερα κι εγω νομιζα πως απλα με αγνοει και ετσι δεν επεμενα. Εστειλα μηνυμα στο φιλο μου πως κλεινω το κινητο και συνεχισα τον υπνο μου..

Την επομενη μερα, οταν το ανοιξα βρηκα πανω απο 60 ειδοποιησεις οτι με ειχε καλεσει καποιος με αποκρυψη και γυρω στα 7 μηνυματα που με απειλουσε οτι θα μετανιωσω για την κινηση μου να κλεισω το κινητο.. :? Η μανα μου ειχε ηδη φυγει για δουλεια, οποτε πηγα στο σχολειο και το ειπα στους φιλους μου. Ετσι οπως ημασταν μαζεμενοι στο προαυλιο, εριξε την ιδεα μια κοπελα, να τους δωσω τον αριθμο που εμφανιζοταν στα μηνυματα για να τον καλεσουν οσοι ειχαν μοναδες με αποκρυψη και να σπασουν πλακα.. Ε, πανω στην απελπισια μου και στο φοβο μου τους τον εδωσα. Ενα 7ωρο στο σχολειο κυλησε μια χαρα. Δεν με ενοχλησε καθολου και οι φιλοι μου περασαν ομορφα μια βαρετη μερα στο σχολειο..

Δυστυχως ομως ολο αυτο δεν ειχε το τελος που αναμεναμε.. Μολις επεσε ξανα η νυχτα, με καλουσαν ενα σωρο αγνωστοι αριθμοι ενω μια πλειαδα μηνυματων με ασεμνο περιεχομενο ερχοταν σχεδον καθε 2λεπτο στο κινητο μου. Το ειπα ξανα στη μανα μου, και την επομενη μερα μου αλλαξε αριθμο, αφου πηγαμε στο τμημα και καταθεσαμε μηνυση κατα αγνωστου για εξυβριση και για διαταραξη οικογενειακης ειρηνης. Ακρη φυσικα δεν βρηκαμε γιατι τοτε τα καρτοκινητα δεν δηλωνονταν αλλα τουλαχιστον στο νεο μου νουμερο δεν πηρε κανεις με τετοιες "διαθεσεις".

Μεγαλο ρολο παιζει ποιος ειχε το νουμερο της. Ισως ειναι μια "πλακα" μεταξυ συμμαθητων (ο Θεος να την κανει), ισως παλι να ειναι και λαθος στο οποιο ο τυπος επεσε "διανα" -καταλαβαινεις πως το λεω- και ειπε να συνεχισει το αστειακι του..

Τελικα χαιρομαι παααααααααααρα πολυ που δηλωνονται και τα καρτοκινητα.. Καιρος να σταματησει ο καθε ανωμαλος να κανει πλακιτσα οποτε του ... !

Χαιρομαι απιστευτα πολυ ομως! :evil::evil:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι λαχτάρα σε βρήκε!

Ευτυχώς που η μικρή σου εμπιστεύτηκε το γεγονός.

Αλλάξε της νούμερο όπως πολύ σωστά σκέφτηκες.

Ρε τι ανώμαλοι κυκλοφορούν εκεί έξω.

Κάτι αντίστοιχο είχα πάθει κι εγώ, όταν ήμουν μικρή, είχαν πάρει στο σταθερό τηλέφωνο και είχα απαντήσει κι ενώ είχαν κάνει λάθος, μετά προσπάθησαν να μου περάσουν ότι ήταν συγκυρία, αυτό που συνέβη και μια καλή ευκαιρία για να γνωριστούμε, βέβαια τότε ήμουν στα 16-17 και είχα απαντήσει κατάλληλα και δεν μας ξανά ενόχλησαν.

Αλλά πολύ θράσος!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στην αστυνομια πηρα το ειπα το περιστατικο και μου ειπαν αν θελω μπορω να παω στο ασυνομικο τμημα να κανω καταγκελια για να κινηθει ο εισαγγελεας,αλλα νομιζω οτι καλυτερα να μην το κανω αυτο γτ τι να πω .....μακριαααα

Εγω στη θεση σου θα την εκανα την καταγγελια. Τωρα που δηλωνονται ολοι οι αριθμοι, ισως βρεθει ευκολοτερα ακρη.

Οχι πως θα κερδισεις τιποτα -στην τελικη αμα αλλαξετε αριθμο, θα λυθει και το προβλημα-, απλα αν αυτος δεν βρει καποιον να του τριξει τα δοντια θα κανει αυτο που εκανε αποψε σε εσας σε καποιον αλλο αριθμο.

Οσο για το οτι ειπε πως θα πει οτι η μικρη τον καλεσε πρωτη, αν παει τοοοοσο μακρια η βαλιτσα, μπορει να φανει ποιος καλεσε ποιον πρωτος..

Και μετα αστον να τρεχει τον ... (ασε γιατι θα μου κανουν αποκλεισμο)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

για να ειναι πλακα των παιδιων οχι κοριτσια αφου μιλησα με το κτηνος η φωνη του μου κανε εναν 40αρη 35πενταρη μεσα στο νερο.πολλα περιστατικα βρε κοριτσια πω πω!!!ευτυχως ο αντρας μου ειναι απογευματινος αυριο πως θα πηγαινα στην δουλεια το πρωι εχω που εχω ανχος ετσι κι αλλιως ηρθα και αποτελιωθηκα σημερα.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αδικω καθολου.. Κι εγω τα φοβαμαι πολυ αυτα..

Μην ανησυχεις, θα αλλαξετε αριθμο κι ολα θα τελειωσουν.

Υπαρχουν πολλοι τετοιοι εκει εξω.. Ελπιζω τωρα που δεν ειναι ολα ανωνυμα να βαλουν λιγο μυαλο.

(Λεμε τωρα.. :rolleyes:)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν από κάνα μήνα έπαθα το άλλο.Με πήρε τηλ/νο στο κινητό μου

ακολούθησε ο εξής διάλογος:

ΕΓΩ: Εμπρός

ΑΥΤΗ:Ποιά είσαι εσύ???

ΕΓΩ:Εσείς ποιόν θέλετε???Εσεις με καλέσατε.

ΑΥΤΗ:Τον Κώστα θέλω

ΕΓΩ:Λάθος κάνετε

ΑΥΤΗ:Εγώ λάθος???Αυτό είναι το κινητό του άντρα μου.Ποιά είσαι εσύ??

ΕΓΩ:Κάποιο λάθος κάνετε με το νούμερο κυρία μου.Γειά σας.

Ευτυχώς που δεν κράτησε και άλλο η συζήτηση γιατί σίγουρα η κυρία είχε άγριες διαθέσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Aπο τον Μαρτη ειχαν αρχισει καποια τηλεφωνα με αποκρυψη στο κινητο μου. Δεν μιλουσαν....

Τελος Ιουνιου 1.30 την νυχτα (δεν κλεινω ποτε το κινητο) με πηρε τηλεφωνο και αρχισε τα διαφορα.... Του το εκλεισα, ξανα τα ιδια. Με ρωτησε αν κοιμαται ο αντρας μου, αν το καναμε κτλ κτλ.

Για να ρωταει για τον αντρα μου παει να πει οτι καποιος με ξερει..... εκτος αν εριξε αδεια και επιασε γεματα.

Το εκλεισα το κινητο και την αλλη μερα το πρωι, τα ιδια. Ακουσα καθαρα την φωνη του αλλα δεν την γνωρισα. Αρχισα να φοβαμαι.... Ημουν στο σπιτι μονη με την κορη μου.....Πηρα στην εταιρεια τηλεφωνο να δω τι μπορω να κανω για να δω ποιος με παιρνει (παροτι ηταν με αποκρυψη) και η διαδικασια ηταν μεγαλη. Τελικα εβαλα στο τηλεφωνο φραγη κλησεων με αποκρυψη.... Συνεχισε να παιρνει καθημερινα αλλα του εβγαινε μηνυμα οτι μιλαω.... Εγω φυσικα εβλεπα οτι παιρνει......

Πλεον εχει να παρει καμια 10αρια μερες...... Φοβηθηκα ομως πολυ... Ποιος ειναι αυτος που ξερει την οικογενειακη μου κατασταση και με ενοχλει?

Link to comment
Share on other sites

Πλακα - πλακα κοριτσια ειναι να μη σου τυχει... Μου ετυχε οπως σας ειπα στα 17 και σχεδον 7 χρονια αργοτερα, ακομα το θυμαμαι και τρεμω.

Πριν λιγες εβδομαδες, εκανα μια κουβεντα με εναν πολυ πολυ καλο μου φιλο, ο οποιος μου "ανεθεσε" μια δουλεια (στην ουσια μου την ειπε για κατι, αλλα εγω τσιμπησα). Το επομενο βραδυ, ημουν μονη στο σπιτι με την κορη μου -ο αντρας μου σχολουσε στις 2 αλλα μεχρι να φτασει εδω, παει 3-. Γυρω στις 12, εστειλα μηνυμα στον κολλητο μου πως η "αποστολη εξετελεσθη" (δηλαδη τακτοποιησα το θεμα για το οποιο μου την ειχε πει). Ο κολλητος μου δουλευει μεχρι τη 1μιση το βραδυ.

Γυρω στη 1 παρα 10 λοιπον, χτυπαει το κινητο μου και εμφανιζεται στην οθονη ενα σταθερο απο 210 74 .. .... , το σηκωνω και καποιος μου ζηταει τη "Νορα". Εξηγησα πως κανουν λαθος, αλλα επεμενε.. Του το εκλεισα και πηρα τρεμοντας τον αντρα μου να του δωσω τον αριθμο για να αναλαβει εκεινος.

Ωστοσο ο κολλητος μου καλουσε πολλες φορες απο τη δουλεια του για να μου εξηγησει πως ηταν εκεινος, αλλα το τηλεφωνο ηταν κατειλημμενο.... :roll:

Οταν σου τυχαινει μια φορα, την επομενη σε καταβαλλει πανικος... :oops:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το ειχα ολο το πρωι εγω ανοιχτο στην δουλεια δεν μας ενοχλησε,εχει μιση ωρα που αλλαξαμε νουμερο και ενα εχω να πω!νομιζω οτι εκτος απο τους ανωμαλους-παιδεραστες που σερφαρουν μεσα στα τσατ ρουμ που μπαινουν εφηβακια το γυρισαν και σε τυχαιους αριθμους κινητων γτ πειτε μου ποιος εφηβος δεν εχει πλεον τηλ.οποτε να πονηρευουμε τα παιδια μας να μιλαμε συνεχεια μαζι τους και να ξερουν οτι κατι που δεν τους κολλαει αμεσως να μας το λενε.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

αυριο μετα την δουλεια θα της αλλαξω τον αριθμο.ευτυχως που μιλαμε gioli μου και ηρθε και μου το πε.και στο face book γινονται διαφορα και σε φιλες της και μου τα λεει αλλα αυτο ηταν κατι αμεσο και σαφος επικινδυνο αντεδρασα κλ?πειτε μου

Σίγουρα είναι φρικτό και αηδιαστικό! Αλλά για ποιό λόγο σε τόση μικρή ηλικία να έχουν κινητά και facebook ; Οι κίκδυνοι είναι άπειροι κι ως γονείς το γνωρίζουμε, γιατί λοιποόν να εκθέτουμε τα παιδάκια μας σε τέτοιους κινδύνους ;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...