Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τοκετος τον Απριλη-γαμος το Σεπτεμβρη???


meloula

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!με απασχολουν βλακειες τωρα τελευταια (ναι ναι βλακειες λες και δεν εχω πιο σοβαρα πραγματα να ασχοληθω) αλλα...εχω ΠΗΤ 14/4/15 και γαμοβαπτιση που θα γινει αρχες Σεπτεμβρη...θα εχω αδυνατησει..?εμπειρικα εσεις..τι λετε?καλα ξερω οτι καθε σωμα και περιπτωση διαφερει..να πω οτι ειμαι 5 μηνων και δεν εχω κανενα περιττο κιλο μεχρι τωρα...αργοτερα παιρνεις τα πολλα λενε αλλα και παλι...δεν ειμαι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια..για το μετα θελω να μου πειτε...τι γινεται??αγχωθηκα...!

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό και το μωρό και ο γάμος. Το θέμα δεν είναι τα κιλά, αυτά χάνονται.. Το πιο δύσκολο θα είναι να συνδυάσεις τους πρώτους μήνες σου ως μανούλα με τις ετοιμασίες του γάμου. Κάτι απ' τα δύο δεν θα το ευχαριστηθείς, φοβάμαι, όσο θα 'πρεπε...

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο δεν ειναι προβλημα...οι ετοιμασιες εχουν αρχισει...μονο το νυφικο να σιγουρεψω...:-Pτα βαφτιστικα με τη νονα ετοιμα μπομπονιερες ετοιμες...δηλαδη εχουμε διαλεξει και μενει η παραγγελεια..

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!

 

Θα σου πρότεινα μία σίγουρη αδυνατιστικη μέθοδο: αποκλειστικό θηλασμό, όπου καις 500 θερμίδες επιπλέον, ημερησίως!

 

Αλλά, όπως λες και μόνη σου, με τι κάθεσαι και σκας... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω τσίμπησα και λιγα κιλάκια ακόμα τους πρώτους μήνες μετά τη γέννηση... Όμως δεν είχα να παντρευτώ και ομολογουμένως έτρωγα! Είχα φοβερή όρεξη. Νομίζω όμως αυτό που έπαιξε ρόλο ήταν η έλλειψη άσκησης γιατί τους πρώτους μήνες ήμουν κυρίως σπίτι. Από εκεί και πέρα κατάλαβα ότι μόνο με άσκηση ελέγχεται το πράγμα και τα κιλά τα έχασα σιγά σιγά μετά το χρόνο, όταν αρχίσαμε να κάνουμε μεγάλες βόλτες με το καρότσι. Τις βόλτες τις ειχα ξεκινήσει άσχετα, επειδή τα παιδιά βαριόντουσαν σπίτι, σε κείνη την ηλικία. Μιλάμε όμως για μεγάλες βόλτες. Ολοήμερες, κάθε μέρα! Με μεγάλα διαστήματα στάσεων, εννοείται, γιατί ο σκοπός μας ήταν να φτάσουμε στα διάφορα μέρη που ενδιέφεραν τα παιδιά και εμένα. Και γενικά μετά τα παιδιά δεν βρήκα ποτέ κουράγια να κάνω δίαιτα, γιατί οι υποχρεώσεις ήταν πολλές και δεν έβγαινε η μέρα με λειψή διατροφή, είχα φτάσει και σε κάποια ηλικία... Πάντως τα παιδιά κάτω του έτους δεν σηκώνουν και μεγάλης διάρκειας βόλτα με καρότσι. Μια λύση, αν τυχόν τη χρειαστείς τότε, θα είναι να πηγαίνετε μεγάλες απογευματινές βόλτες με τον άντρα σου σε όμορφα μέρη να χαλαρώνετε. Θα είναι και καλοκαίρι... Αλλά και πάλι, το μωράκι δεν θα τις ευχαριστιέται και τόσο, όσο αν μεγαλώσει λιγάκι.

 

Για εσένα, αφού έχεις έναν λόγο παραπάνω να προσέχεις, δεν σε φοβάμαι... Δεν νομίζω ότι θα πάρεις πολύ και αν τυχόν σου μείνουν κάποια κιλάκια, θα τα χάσεις. Πάντως το σώμα μπορεί να αλλάξει και ακόμα και αν δεν σου μείνουν κιλά οι αναλογίες σου να μην είναι οι ίδιες για κάποιο διάστημα, αλλά αυτό αφορά τα ρούχα που έχεις τώρα, όχι το νυφικό που θα προσαρμοστεί πάνω σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απρίλη γέννησα και εγώ τον πρώτο μου γιό, είχα πάρει 16 κιλά σε εκείνη την εγκυμοσύνη. Το πρώτο δίμηνο μετά τη γέννα δεν έχασα πολλά (δεν πολυκυκλοφορούσαμε κιόλας γιατί το μωρό ήταν κολλημένο στο στήθος όλη μέρα). Μετά αρχίσαμε τις βόλτες με το καρότσι και περπατούσα 45-60 λεπτά την ημέρα, με αυτό και αποκλειστικό θηλασμό τον Σεπτέμβρη ήμουν πιό αδύνατη από ότι πριν μείνω έγκυος. Εσύ που δεν έχεις πάρει και κιλά δεν θα έχεις πρόβλημα λογικά θα τα χάσεις άνετα. Με το καλό!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας κοριτσια:-)ετσι κ αλλιως θα θηλασω:wink:τωρα αν θηλαζω μεχρι το γαμο..χαχαχχα:lol: δεν τα βλεπω να γινονται μαζι...:lol:

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...