Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η συμπεθέρα έχει πρόβλημα!


nea mamaka

Recommended Posts


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

παιδι μου θα το ξαναπώ : ΠΟΣΟ ΤΡΕΛΗ ΕΙΣΑΙ ΠΙΑ ;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σύνελθε συμπεθέρα θα μας μείνει καμιά ... :shock:

 

angi , christina , fistikaki συγνώμη :oops:

 

βρε Βάσια πέρα απο την πλάκα ... σε ευχαριστώ που με νοιώθεις! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά προς στιγμή χε...κά από το φόβο μου :?

 

από την άλλη όντως είναι μεγάλο πρόβλημα ... :shock::?

 

μαρή, θα σε δείρω :lol::lol::lol:

είναι δυνατόν εσύ να έχεις τέτοιο πρόβλημα;;;

εμείς τι να πούμε τότε;;;

 

εκτός αν εννοείς ότι δεν ξέρεις τι να πρωτοφτιάξεις !!! :D:shock::D:shock::D:wink:

age.png
Link to comment
Share on other sites

καλά προς στιγμή χε...κά από το φόβο μου :?

 

από την άλλη όντως είναι μεγάλο πρόβλημα ... :shock::?

 

μαρή, θα σε δείρω :lol::lol::lol:

είναι δυνατόν εσύ να έχεις τέτοιο πρόβλημα;;;

εμείς τι να πούμε τότε;;;

 

εκτός αν εννοείς ότι δεν ξέρεις τι να πρωτοφτιάξεις !!! :D:shock::D:shock::D:wink:

 

 

Να την δείρεις και πολύ μάλιστα!

Οχι μισές δουλειές!

Ακου εκεί προβλήματα που έχουμε να λύσουμε μεσημεριάτικα!

Link to comment
Share on other sites

παιδι μου θα το ξαναπώ : ΠΟΣΟ ΤΡΕΛΗ ΕΙΣΑΙ ΠΙΑ ;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σύνελθε συμπεθέρα θα μας μείνει καμιά ... :shock:

 

angi , christina , fistikaki συγνώμη :oops:

 

βρε Βάσια πέρα απο την πλάκα ... σε ευχαριστώ που με νοιώθεις! :D

 

Και έρχομαι ρε Αφροδίτη και σε ρωτάω!

22/03/2009 εμένα ποιος θα μου συμπαρασταθεί ......

....... 623353v49j2qtgk8.gif που θα είμαι σε αυτή την κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

μωλέ μου πέφτει λιγάκι μακριά για 'υτό μου την γλιτώνει :lol::lol::lol::lol:

 

και αν και δεν είμαι η ειδικότερη για να λύσω τέτοιο πρόβλημα το προτιμώ από πολλά πολλά άλλα :lol::lol::lol:

 

πες μας μανάρι μου τι σκέφτεσαι να κάνεις να κάνουμε την επιλογή

 

... δε νομίζω να περιμένεις ιδέες από εμάς;;;

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντινάκι βασικά στο μυαλό μου έχω ότι θα πρέπει 19 πιτσιρίκια και καμια 45 μεγάλοι , απλά να περάσουν καλά ...

 

Νανο μου εκει είναι το θέμα ... τι να πρωτοφτιάξω :lol:

 

ευτηχώς την Παρασκευή εχω πάρει αδεια απο το γραφείο , το πάρτυ θα γίνει το Σαββάτο

 

στο μυαλό μου έχω : ριζότα , σουφλέ μακαρονιών , μικρά πιτσάκια (με ζύμη μπριός) , σαλάτες , ρολό κιμά στο φουρνο , μια αλμυρη τούρτα (συνταγή της ΒΙΚΥ) κατι σαν τσουρέκι με λουκάνικα & αλλο ένα με μανιτάρια , ελιες , πιπεριές (με ζύμή κουρού ή προζυμένια) , πατάτες , τυροκαυτερές , και διαφορές σως (ο Κώστας θα ψήνει σουβλάκια )

κοτόπουλο μπουκίτσες στην κατσαρόλα με πιπεριές κτλ... , μπαλάκια τυριών με επικάλυψη απο φυστικιά αιγίνης , τυροπιτάκια ή τυρόπιτα ...

 

αυτά έχω κολλήσει ... για πείτε καμια ιδέα!

(απο γλυκά είναι οκ , νομίζω : ενα κεικ καρότου με κρέμα τυριού , ένα κεικ με παπρουνόσπορο ,ενα τσιζ κεικ κ μια πορτοκαλόπιτα ... και όλο και κάτι θα φέρει καμιά καλή θειούλα μου ... :lol: )

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Τα πιτσακια θα μπορουσες να φτιαξεις με μικρες αραβικες πιτουλες,αντι να φτιαξεις ζυμη μπριος.

Επισης μπορεις να φτιαξεις χαμπουργκερακια μικρα,λουκανικακια κοκτειλ σε πιατελα αραδιασμενα με ενα μπωλ σως απο μαγιονεζα-μουσταρδα-κετσαπ στην μεση.

Επισης μινι σουβλακια καρφωνοντας εναλλαξ ενα κεφτεδακι και ενα τυρακι και ολα καρφωμενα σε ενα μεγαλο γκρειπφρουτ τυλιγμενο με αλουμινοχαρτο για ντεκορ.

Ακομη μπουτακια κοτοπουλου ψημενα στο γκριλ.

Για να εμπλουτισεις τα γλυκα σου με λιγη σοκολατα θα προτεινα σοκολατακια φτιαγμενα ως εξης:

Λιωνω 4 σοκολατες κουβερτουρα.

Χωριζω στην μεση την ποσοτητα και στην μιση ριχνω φυστικι αιγινης αναλατο και στα αλλα μισα κορν φλεικς.Κοβεις μια λαδοκολλα,την τοποθετεις στο ψυγειο και αρχιζεις κουταλιτσα κουταλιτσα φτιαχνοντας μικρα σοκολατακια.Οταν κρυωσουν κοβεις αλουμινοχαρτο και τυλιγεις.(η μη γυαλιστερη πλευρα απο εξω).Προσφερεις αυτα με τα κορν φλεικς στα παιδια και αυτα με τους ξηρους στους μεγαλους.Ελπιζω να βοηθησα.

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ντινάκι βασικά στο μυαλό μου έχω ότι θα πρέπει 19 πιτσιρίκια και καμια 45 μεγάλοι , απλά να περάσουν καλά ...

 

Νανο μου εκει είναι το θέμα ... τι να πρωτοφτιάξω :lol:

 

ευτηχώς την Παρασκευή εχω πάρει αδεια απο το γραφείο , το πάρτυ θα γίνει το Σαββάτο

 

στο μυαλό μου έχω : ριζότα , σουφλέ μακαρονιών , μικρά πιτσάκια (με ζύμη μπριός) , σαλάτες , ρολό κιμά στο φουρνο , μια αλμυρη τούρτα (συνταγή της ΒΙΚΥ) κατι σαν τσουρέκι με λουκάνικα & αλλο ένα με μανιτάρια , ελιες , πιπεριές (με ζύμή κουρού ή προζυμένια) , πατάτες , τυροκαυτερές , και διαφορές σως (ο Κώστας θα ψήνει σουβλάκια )

κοτόπουλο μπουκίτσες στην κατσαρόλα με πιπεριές κτλ... , μπαλάκια τυριών με επικάλυψη απο φυστικιά αιγίνης , τυροπιτάκια ή τυρόπιτα ...

 

αυτά έχω κολλήσει ... για πείτε καμια ιδέα!

(απο γλυκά είναι οκ , νομίζω : ενα κεικ καρότου με κρέμα τυριού , ένα κεικ με παπρουνόσπορο ,ενα τσιζ κεικ κ μια πορτοκαλόπιτα ... και όλο και κάτι θα φέρει καμιά καλή θειούλα μου ... :lol: )

 

Aααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

... 19 πιτσιρίκια και καμια 45 μεγάλοι , απλά να περάσουν καλά ...

 

καλέ που θα βάλεις τόοοοοοοοοσο κόσμο;;; :shock::shock::shock:

έχεις τόσο μεγάλο σπίτι;;;

ζηλεύω :lol::lol::lol:

 

υπέροχες οι ιδέες σου angi και ευκολοφάγωτες επίσης :D

age.png
Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη να΄ρθουμε και μεις???? σε μια γωνια θα κατσουμε, ουτε θα φωναζουμε, θα σερβιρω κι ολας αμα χρειαζεσαι... αρκει να μας δωσεις προσβαση στο μπουφε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε..................αν είναι να συμβουλέψουμε εμείς την Αφροδίτη......για ιδέες για μαγείρεμα.....ε...είναι ανέκδοτο!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Είναι σαν να λέμε να δίνουμε ιδέες για μπουφέ στην Βέφα ή τον Μαμαλάκη!!!!

Μα...δεν γίνονται αυτά ρε παιδιά!!!!!!! :roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol:

Αφροδιτάκι.......εσύ παιδί μου, δεν πρόκειται να στερέψεις από ιδέες ποτέ!!!!!!!!!!!!!!! :wink::D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη να΄ρθουμε και μεις???? σε μια γωνια θα κατσουμε, ουτε θα φωναζουμε, θα σερβιρω κι ολας αμα χρειαζεσαι... αρκει να μας δωσεις προσβαση στο μπουφε!!!!

 

εγώ πλένω και πιάτα άμα χρειαστεί :lol::lol::lol:

age.png
Link to comment
Share on other sites

nano & jena σας περιμένουμε με μεγάλη μας χαρά ! :D

nano μου μια απλα την έχουμε η αλήθεια είναι ... αλλά ετσι και αλλιώς όλοι οι καλοί χωράνε ! :lol:

angi μου σε ευχαρισώ πολύ :wink:

 

ματουλακι μου κανείς "άσφαλτος" που λέει και η φίλη μας η Αντζελα ... :lol: φιλιά

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη να΄ρθουμε και μεις???? σε μια γωνια θα κατσουμε, ουτε θα φωναζουμε, θα σερβιρω κι ολας αμα χρειαζεσαι... αρκει να μας δωσεις προσβαση στο μπουφε!!!!

 

εγώ πλένω και πιάτα άμα χρειαστεί :lol::lol::lol:

 

εγω τα σκουπιζω! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...