Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

3 Μερες πριν τη βαφτιση μας- αρρωστη με 39 πυρετο...


katerina@!!

Recommended Posts

...βηχα και εμετους η μικρη μας και εμεις χαλια....Ιωση ειπε ο γιατρος...μονο αντιπυρετικα μας εδωσε..

Τι θα κανω;;;Νιωθω χαλια και βλεπω τη μικρη μου να υποφερει και τρελαινομαι...

Δε γινεται να το αναβαλω εχω κανει τοσες ετοιμασιες...να την παω με πυρετο;;;;

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Katerina μεγάλη ατυχία να συμβεί τώρα αυτό αλλά μην αφήσεις να σε πάρει από κάτω......δεν υπάρχει περίπτωση να έχει περάσει μέχρι την βάπτιση?.......μπορεί να είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα σε 2 μέρες.......ο γιατρός τι είπε?

.png.png
Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος ειπε οτι ειναι ιωση και οτι σε 3-4 μερες αν ειναι οντως ιωση θα εχει περασει...αλλιως θα χρειαστει επανεξεταση... :?

Ελπιζω μεχρι το Σαββατο να εχει περασει...τι να πω... :(:(

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρώτα απ'όλα περαστικά και εύχομαι να έχει αναρρώσει μέχρι τη βάφτιση.

 

Τα ίδια είχα πάθει και γω με την Αλκμήνη και μάλιστα την βάφτισα και εκτός Αθηνών. Της έδωσα το αντιπυρετικό της και τη πήγα στην εκκλησία με 39 πυρετό. Μέχρι να φτάσει η ωρα να τη γδύσουμε της είχε πέσει ο πυρετός και όχι μονο ζαβλακωμένη δεν ήταν αλλά είχε μουλαρώσει και δεν άφηνε τα πόδια της ελευθερα να τη βάλει ο παπάς στη κολυμπηθρα..

Για λιγο θυμάμαι ήταν καλά μετά στο τραπέζι όμως ήταν αδιάθετο..

 

Γρήγορα γρήγορα περαστικά!

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος ειπε οτι ειναι ιωση και οτι σε 3-4 μερες αν ειναι οντως ιωση θα εχει περασει...αλλιως θα χρειαστει επανεξεταση... :?

Ελπιζω μεχρι το Σαββατο να εχει περασει...τι να πω... :(:(

Κατερίνα να δεις που την Παρασκευή θα είναι πολύ καλύτερα......είμαι σίγουρη πως δεν θα έχει πυρετό!

.....είναι η γνωστή καλοκαιρινή ιωσούλα....σε 2 μέρες πέφτει ο πυρετός και τέλος.....όλα θα πάνε καλά! :wink:

 

glitterfy181304140D32.gif

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιστευω οτι μπροστα στην υγεια ολα ακυρωνονται..

πχ η κουμπαρα της αδελφης μου ακυρωσε τα παντα μια μερα πριν την βαφτιση αφου το μεγαλυτερο παιδακι της χρειαστηκε να νοσηλευτει για καποιες μερες στο νοσοκομειο΄καθως ειχε μια ιωση με υψηλο πυρετο.. Μπηκαν Παρασκευη , σαββατο ακυρωσε τα παντα, Κυριακη ηταν η βαφτιση και δευτερα βγηκαν.. θα μπορουσε καλιστα να κατσει δυο ωρες με το παιδι μια γιαγια και να γινουν ολα κανονικα ομως προτιμησε να τα ακυρωσει και να το κανει καποια στιγμη που ολοι τους θα το ευχαριστιοντουσαν και δεν θα ειχε το μυαλο της στο αλλο παιδι που ηταν στο νοσοκομειο.

Ποσο μαλιστα αν αρρωστος ειναι ο αμεσα ενδιαφερομενος..

 

Παντως ευχομαι περαστικα , να περασει γρηγορα η ιωσουλα της και να περασετε τελεια.. παντως αν χρειαστει μην το σκεφτεις καθολου να βαλεις σε κινδυνο την υγεια του παιδιου.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

katerinaki.... μην στενοχωριέσαι και η μικρούλα θα αναρρώσει πιστεύω ότι όλα θα κυλίσουν καλά κι η μικρούλα θα είναι σε θέση να γίνει χριστιανόπουλο !!!!! Πιστεύω ότι και ο Άγιος που θα ακούσει το όνομά του θα την βοηθήσει.......

Φιλάκια και μην στενοχωριέσαι!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

πω πω ατυχία ρε γμτ!!!!!!!

εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και να είναι καλά το Σάββατο!!!!

 

 

Δεν ξέρω αν στην κατάσταση της μπορείς να της δίνεις να τρώει άνετα αλλά αν τρώει, πλάκωσε την στα φρούτα για να πάρει ο οργανισμός βιταμίνες να ανακάμψει πιο γρήγορα!

Δώσε της δλδ δύο γεύματα την μέρα με φρούτα!

Ένα δεκατιανό κι ένα απογευματινό!

Και στο μεσημεριανό βάζε λαχανικά πλούσια σε βιταμίνες! Καρότα και μπρόκολα!

 

 

Περαστικά σας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι περαστικα σας λε :( ΚΑι εμεις τον ειχαμε τον ατιμο πυρετο πριν μερικες μερουλες.

Και πριν την βαφτιση 3 μερες 39 πυρετο ειχε το πουλακι μου..

Στην βαφτιση ομως ηταν κυρια :) Απυρετη και υγιεστατη :)

Περαστικα σας γρήγορα :) Μακια!!

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω ολες πολυ για τις ευχες σας...

Ειναι καλυτερα σημερα η Αγγελινα μου...και ελπιζω μεχρι το Σαββατο να ειναι περδικι!!!!

Μακρυα απο ολους οι ιωσεις...ξου ξου!!!!

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Asteraki μου σε ευχαριστω πολυ!!!

 

Ευτυχως πυρετο δεν ειχε η μικρη αλλα ηταν αδιαθετη και εκλαιγε ολη τη διαρκεια της βαφτισης...τη λυπηθηκα τη μικρουλα μου...

Υπο κανονικες συνθηκες θα επαιζε με τον κοσμο και θα πλατσουριζε στο νερο...

Παει ομως περασε και αυτο...τελος καλο ολα καλα!!!! :wink:

 

Με το καλο και οι υπολοιπες βαφτισεις του φορουμ!!! :D:D

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...