Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑ


STAUROULA

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΒΑΠΤΙΖΗ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΤΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΒΑΠΤΙΖΗ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΤΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D

 

Θα με συγχωρήσεις να σου πω με ειλικρίνεια τη γνώμη μου;

Μη κάνετε καθόλου διακόσμηση κολυμπήθρας.

Μυστήριο είναι η βάφτιση όχι καλλιστεία.

Δεν είναι κρίμα να ψάχνετε να βρείτε το φθηνότερο τούλι και το φθηνότερο αστεράκι για μια τελετή που απ'τη φύση της πρέπει να ναι σεμνή λιτή και απέριττη;

 

Μια ωραία χάλκινη κολυμπήθρα και τα άσπρα κεράκια με μια λευκή κορδέλα επάνω τους, τι καλλίτερο;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΒΑΠΤΙΖΗ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΤΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D

 

Θα με συγχωρήσεις να σου πω με ειλικρίνεια τη γνώμη μου;

Μη κάνετε καθόλου διακόσμηση κολυμπήθρας.

Μυστήριο είναι η βάφτιση όχι καλλιστεία.

Δεν είναι κρίμα να ψάχνετε να βρείτε το φθηνότερο τούλι και το φθηνότερο αστεράκι για μια τελετή που απ'τη φύση της πρέπει να ναι σεμνή λιτή και απέριττη;

 

Μια ωραία χάλκινη κολυμπήθρα και τα άσπρα κεράκια με μια λευκή κορδέλα επάνω τους, τι καλλίτερο;

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΒΑΠΤΙΖΗ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΤΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D

 

Θα με συγχωρήσεις να σου πω με ειλικρίνεια τη γνώμη μου;

Μη κάνετε καθόλου διακόσμηση κολυμπήθρας.

Μυστήριο είναι η βάφτιση όχι καλλιστεία.

Δεν είναι κρίμα να ψάχνετε να βρείτε το φθηνότερο τούλι και το φθηνότερο αστεράκι για μια τελετή που απ'τη φύση της πρέπει να ναι σεμνή λιτή και απέριττη;

 

Μια ωραία χάλκινη κολυμπήθρα και τα άσπρα κεράκια με μια λευκή κορδέλα επάνω τους, τι καλλίτερο;

 

 

συμφωνω μαζι σου

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνω κορίτσια! Αφού δεν υπάρχει που δεν υπάρχει η οικονομική άνεση, μην ξοδέψεις τίποτα επιπλέον!

Και στη βάφτιση του δικού μου γιού δεν μου επιτρέπουν να στολίσω την κολυμπήθρα! Τι, θα φοβηθώ μήπως με πουν τσιγκούνα?

Κάνε αν θέλεις μια εντυπωσιακή λαμπάδα, αλλά όχι κιτσάτη! έτσι κι αλλιώς νομίζω ότι από τον τόσο κόσμο που θα έχει λίγοι θα προσέξουν την διακόσμηση της κολυμπήθρας!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

STAUROYLA, συμφωνώ με τα κορίτσια ότι δεν είναι απαραίτητος ο στολισμός της κολυμπήθρας αλλά αν το θέλεις πολύ κάντο.

Στολίζουμε την μισή κολυμπήθρα γιατί μόνο αυτή φαίνεται και είναι και υπερβολή να στολιστεί όλη.

Μπορείς να βάλεις τούλι και στα πλαινα δεσίματα να βάλεις κάποιο μπουκετάκι με λουλούδια.

Μπορείς να βάλεις λευκό ή γαλάζιο τούλι και να κολλήσεις με θερμή σιλικόνη επάνω του γαλάζιους αστερίες και στα πλαινά δεσίματα κορδέλες.

Υπάρχει και αυτό το site που έχει στολισμό με 20€, αν ενδιαφέρεσαι για κάτι τέτοιο. Η γνώμη μου ομως είναι, πως με αυτά τα χρήματα μπορείς να φτιάξεις κάτι πιο όμορφο και φίνο.

http://www.baptisis.gr/

σου βάζω βωτο από τους στολισμούς που έχει να πάρεις μια ιδέα...

http://www.baptisis.gr/vaptisis/osc/popup_image.php?pID=590

http://www.baptisis.gr/vaptisis/osc/popup_image.php?pID=411

http://www.baptisis.gr/vaptisis/osc/popup_image.php?pID=672

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και απο εμενα μπορεισ μα θεσ να πασ στο angrivest εχει στα πατησια και στο χαλανδρι εγω πηγα χαλανδρι και μου στιχοισε ο στολισμοσ 10 ευρο πολι απλα πιρα κατι φουξια μπαλεσ ψευτικεσ απο τριανταφυλλα και φουξια τουλια το εδεσα αριστερα δεξια και ολα τελεια και ειχαν ολοι να λενε,επισης για το κεντρο μετα πηρα φουξια και μωβ μπαλεσ φωτιστικα χαρτινα τα εδεσα με κορδλεσ στις ακρες και ηταν ενα τρομερο αποτελεσμα σου παραθετω και το site να ριξεισ αμα θες μια ματια:

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΣΑΣ, ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΠΟΛΥ ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΑΠΛΑ Η ΞΕΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΖΗ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΕΛΕΙΨΗΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟΛΙΣΜΟΥΣ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΩ ΙΔΕΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΑΡΥ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΤΟ.

 

BABE ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ ΤΟ angrivest ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ Η ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ Μ ΑΡΕΣΑΝ ΟΙ ΓΥΑΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΡΔΕΛΕΣ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

επειδη κι εγω θα βαφτισω τον γιο μου τον νοεμβρη εχω να σου πω οτι την διακοσμιση της κολυμπιθρας την αναλαμβανει η νονα και φυσικα οτι αλλο extra κανεις μεσα στην εκκλησια. Τωρα αυτο το κανουμε στην κρητη δεν γνωριζω αν το κανουν και αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Μετα δεν βρίσκουμε κουμπάρους και νουνούς!!!

 

το θεωρώ υπερβολικό να βάζουμε τους νουνούς να μας στολίζουν τις εκκλησίες και ναμας φτιάχνουν μπομπονιέρες. Εγω τον κουμπάρο και νουνο δεν τον εβαλα να πληρώσει τετοια πράγματα παρόλο που το είχαμε εθιμοτυπικα ετσι...

.png
Link to comment
Share on other sites

Μετα δεν βρίσκουμε κουμπάρους και νουνούς!!!

 

το θεωρώ υπερβολικό να βάζουμε τους νουνούς να μας στολίζουν τις εκκλησίες και ναμας φτιάχνουν μπομπονιέρες. Εγω τον κουμπάρο και νουνο δεν τον εβαλα να πληρώσει τετοια πράγματα παρόλο που το είχαμε εθιμοτυπικα ετσι...

 

Συμφωνώ απολυτα μαζί σου !!! Ο ρόλος του νονού ειναι άλλος απο αυτόν ...

 

Και εγω ειμαι της άποψης ότι η βαφτιση ειναι ένα απο τα πιο σημαντικά μυστηρια στη ζωη του ανθρώπου και θα πρέπει να ειναι απλό χωρις φαμφάρες !

Link to comment
Share on other sites

Απλό δεν σημαίνει πάντως και οικονομικό... Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου. Εγώ και τις δύο φορές που βάφτισα, και πολύ αγαπημένα μου παιδάκια, αιστάνθηκα σαν ... προρτοφόλι, προορισμένο να ικανοποιεί τις φαντασιώσεις της μαμάς (κυρίως). Αν πεις για κουμπαριό σε γάμο (off topic), ούτε την Ωνάση να παντρεύαμε! Από τον καημό αυτό, τη νονά του γιού μου, ούτε να τη συνεδέψω στα μαγαζιά δεν ήθελα. Το μόνο που της είπα είναι να μην του πάρει κουστούμι, ούτε τα χρώματα ούτε τίποτα. Και ας μην ήταν όλα ταιριαστά. Και ας ήξερα ότι είχε και λεφτά και αγάπη και μπορούσε να πάρει το καλύτερο. Τα αγόρασε με αγάπη, ούτε ξέρω πόσα πλήρωσε. Το κέφι μου το έκανα με τα λεφτά που βγάλαμε από την τσέπη μας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα ούτε για απλό ούτε για οικονομικό. Μια μανούλα μπορεί να θέλει να κάνει τα πάντα. Να γεμίσει λουλούδια και και....

 

εγω λέω ότι δεν είναι δυνατόν να τα χρεώνουμε στον νουνό ( ή κουμπάρο αν μιλάμε για γάμο). Κάντε της Παναγιάς τα μάτια αλλα όχι να τα πληρώσει ο νουνός/ κουμπάρος

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν υποχρεωνω κανενα να κανει τιποτα... μονη της θελει να τα κανει...Εμενα ισα ισα επειδη εχω παει σε μια διοργανωτρια γαμων και βαφτισεων μου κανει δωρο τον στολισμο τησ κολυμπιθρας και η νονα δεν θελει. Θελει να πληρωσει να τα κανει μονη τησ οπως θελει αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...