Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θεμα Τριαντάφυλλα -βοήθεια


niadk

Recommended Posts

Κορίτσια χρειάζομαι οποιαδήποτε βοήθεια μπορείτε να μου δώσετε για προσκλητήρια - μπουμπουνιέρες και στολισμό με θέμα τα τριαντάφυλλα. Είχαμε πει αρχικα με τους νουνούς η βάφτιση να γίνει Δεκέμβρη αλλά τέλικα τα πλάνα άλλαξαν και βαφτίζουμε 14 Σεπτέμβρη. Επιπλέον τον μισό Ιούλιο θα λείπουμε διακοπές. Πότε θα προλάβω. Ευτυχώς βρήκα εκκλησία και που θα κάνουμε το τραπέζι. Είναι ένας πολύ ωραίος χώρος δεξιώσεων δίπλα στην θάλασσα. Αν μπορείται να βοηθείσετε γιατί έχω πελαγώσει...

Υ.Γ. Μέσα σε όλα Τρίτη γυρίζω στην δουλειά :cry:

an1cCqX00001110MDAwODM1ZHwwMDAwMTExZGF8RWxlbmkgaXMgaGVyZSBmb3I.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για προσκλητηρια να δεις στο http://www.neagrafi.gr ειναι πολυ φιλος κ εξυπηρετικος.Το δικο μας ειναι αυτο με το mickey. Εχει στους γαμους ομως με τριανταφυλλο. Αυτο ειχε κανει η αδερφη μου. Ελπιζω να βοηθησα λιγο.Με το καλο.[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dont worry.Be happy.Ολα λύνονται και ολα τέλεια θα είναι.Αν πάση θυσεια πρέπει να κάνεις κάτι με τριαντάφυλλα, εγω θα έπαιρνα οικονομικά τριαντάφυλλα και θα έδενα πάνω 6 κατρελλάκια που θα ήταν τυπωμένο το προσκλητήριο. Τα τριαντάφυλλα θα τα βρεις με 1 ευρώ στο Pallet η σε ενα συνοικιακό μαγαζάκι που έχει καλής ποιότητας[οχι αυτά τα κακά τα λουλούδια που φωνάζουν φθηνια απο μακριά] και με την κατάλληλη επεξεργασία θα γίνει ενα σουπερ προσκλητήριο.Ασε να το δουλέψω και θα σου πώ.

Μετά θα έπαιρνα μπουκάλι και θα έβαζα μέσα μικρά ψευτικα ροδοπέταλα και μετά σε μασουράκι το προσκλητήριο.Θα έβαζα και μπιλίτσες εμποτισμένες με ρόδο για να μυρίζει και μπόλικο κορδελομάνι απ έξω τόνο στον τόνο του χρώματος και ...Βουαλά!!!!

Αν σαρέσει κάτι απαυτά πές μου να το προχωρήσω στο μυαλό μου να το εξελίξω και να σου πω πιο ώριμα.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να σου πω πολλές ιδέες αφού είναι και μέρος της δουλειάς μου αλλά θέλω και άλλες πληροφορίες

 

Τι πληροφορίες θέλεις; Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ κορίτσια. Aggeloudia τη μισή από την φαντασία σου να είχα θα ήμουν ευτυχισμένη, αλλά σε αυτά είμαι τελείως σκράπας...Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά

an1cCqX00001110MDAwODM1ZHwwMDAwMTExZGF8RWxlbmkgaXMgaGVyZSBmb3I.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιγά την φαντασία.

Λοιπόν αν σου άρεσε κάτι πές μου για να το πάω παραπέρα,δηλαδή να του βάλω λεπτομέριες.

Για μπομπονιέρα θα μου άρεσε άσπρα και κιτρινα τριαντάφυλλα μόνο το κεφάλι χωρίς το κοτσάνι τους τυλιγμένο μεσα σε οργάτζα η Γαλλικό τούλι και μέσα τα κουφετάκια.Πολύ ωραίο μου φαίνεται.Ετσι όπως το υπολογίζω χονδρικά να κάνει 1 ευρώ το τριαντάφυλλο, άλλα 30- 40 λεπτά το τούλι καλής ποιότητας και άλλα 20 τα κουφέτα με τις κορδέλες γύρω στο 1.50 με 1.60 η μπομπονιέρα.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

εννοείς λουλουδια ψευτικα υποθέτω. Αυτά που μπορώ να τα βρω. Σε μεγάλη ποσότητα. Θα εχω περίπου 150 ατομα στην βαπτιση. Η δουλεια του αντρα μου βλέπετε....

an1cCqX00001110MDAwODM1ZHwwMDAwMTExZGF8RWxlbmkgaXMgaGVyZSBmb3I.gif
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι στην τιμή που λέτε των 1.50-1.60 ευρώ μπορείτε να βρείτε και πολύ ωραίες έτοιμες μπομπονιερες αρκεί να το ψάξει κάποιος το θέμα..γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά στα μαγαζιά ή στις βιοτεχνίες που έχουν ήδη προταθεί απο τα κορίτσια?γνωρίζω μαγαζιά που θα μπορούσαν να στα βγάλουν με λιγότερο απο 1 ευρώ και αν το ψαξεις και εσυ σίγουρα θα βρεις κάτι το εντυπωσιακο και οικονομικό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου έγραψα και πιο πάνω σε καταστήματα όπως pallet και ζαφειρόπουλος η ακόμα και συνοικιακά που πουλούν ψευτικα λουλούδια.

Τα 150 ειναι ενας πολύ λογικός αριθμός καλεσμένων στη βάπτηση.Άφού όμως επιστρέφεις στην δουλειά πότε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα;Μήπως να έριχνες και καμιά ματιά σε κανα μικρό καταστηματάκι που φτιάχνει μπομπονιέρες. Για να πετυχεις καλή τιμή σε πρωτες ύλες πρέπει να τρεξεις στο κέντρο και φυσικά να έχεις χρόνο ελευθερο να ασχοληθεις.

Κηματα υπάρχουν πολλά και δεν ειναι απόλυτα ακριβά όλα.Αναλόγως αν πάς σε κάποιο διάσημο είναι λογικό να την πληρώσεις την μπομπονιέρα περισσότερο.Αν πάλι παρεις και τα προσκλητηρια απο εκει που θα πάρεις και την μπομπονιέρα θα πετυχεις καλύτερη έκπτωση στο συνολο πράμα που σε συμφέρει.Αρκει να βρεις κάτι που να ταιριάζει στο γούστο σου.

Ξαδε΄λφη μου που βάπτησε πριν 1 μήνα τα πήρε όλα απο εναν λόγο,έλληψης χρόνου και της έκανε τον στολισμό των τραπεζιών δωρο.Δεν ήταν και λίγο.Γλύτωσε περίπου 350 ευρώ που της ζητούσαν απο αλλού για να της κάνουν κάτι παρομοιο.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...