Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΝΟΝΑ ή ΝΟΝΟΣ


maroulaki

Recommended Posts

Γειά σε όλους τους γονείς !

Εγώ είμαι νέα μαμά και κάπως διστακτικά έκανα εγγραφή στο forum. Είμαστε όμως λυπημένοι με τον αντρούλη μου γιατί ο νονός του μικρού μας πρίγκηπα απέσυρε το ενδιαφέρον του για να τον βαπτίσει. Βέβαια καλύτερα τώρα παρά να είναι αργότερα ένας κακός νονός. Συγγενείς δεν υπάρχουν και κάποιοι "φίλοι" δεν το έχουν προτείνει καν. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι σκέφτονται τα έξοδα όμως προκειμένου να βαπτίσω το μωρό μου τα αναλαμβάνουμε εμείς. Εξάλου θα είναι με λίγα άτομα και λιτή. Αν κάποιος από εσάς διαβάσει αυτό το θέμα και επιθυμεί (μέσα απ΄την καρδιά του) να γίνει νονά ή νονός του μικρού μας , ας επικοινωνήσει μαζί μας... Πρέπει να σας πω ότι το όνομά του είναι ήδη αποφασιμένο γιατί είχα δύσκολη εγκυμοσύνη και το έχω τάξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε συ , γιατί δεν το προτείνετε εσείς σε κάποιον? Ισως κάποιος να θέλει και να διστάζει δεν είναι ντροπή να το προτείνετε , τιμή θα τους κάνεις έτσι κι αλλιώς, εκφράζω αυτή τη γνώμη γιατί ισως να είναι καλύτερα να είναι κάποιος που θα τον ξέρετε που ξέρεις τι παλαβοί κυκλοφορούν..

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πόσο είναι το μωράκι σου?[/quote

 

Δεν έχει εκφράσει κανείς ενδιαφέρον απ΄τους γνωστούς παρ΄όλο που γνωρίζουν την κατάσταση και εμείς δεν θέλουμε να τους πιέσουμε...

 

Μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι θα ΄χει χρονίσει..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρη οτι ξέρουν πως δεν έχετε νονό, γιατί και εμείς έτσι πιστέυαμε και κάναμε λάθος , σου το λέω για να μην κάνεις καμμία παρορμτική επιλογή!Δεν θα βάλεις κανα όπλο στον κρόταφο, απλά θα ρωτήσεις όποιον θεωρείς αντάξιο της τιμής που του κάνεις.. στο λέω γιατί ήμουν στη θέση σου. Όποιος βαφτίσει τον πρίγκηπα σου θα είναι τυχερός γι αυτό να μην ντρέπεσαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σε όλους τους γονείς !

Εγώ είμαι νέα μαμά και κάπως διστακτικά έκανα εγγραφή στο forum. Είμαστε όμως λυπημένοι με τον αντρούλη μου γιατί ο νονός του μικρού μας πρίγκηπα απέσυρε το ενδιαφέρον του για να τον βαπτίσει. Βέβαια καλύτερα τώρα παρά να είναι αργότερα ένας κακός νονός. Συγγενείς δεν υπάρχουν και κάποιοι "φίλοι" δεν το έχουν προτείνει καν. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι σκέφτονται τα έξοδα όμως προκειμένου να βαπτίσω το μωρό μου τα αναλαμβάνουμε εμείς. Εξάλου θα είναι με λίγα άτομα και λιτή. Αν κάποιος από εσάς διαβάσει αυτό το θέμα και επιθυμεί (μέσα απ΄την καρδιά του) να γίνει νονά ή νονός του μικρού μας , ας επικοινωνήσει μαζί μας... Πρέπει να σας πω ότι το όνομά του είναι ήδη αποφασιμένο γιατί είχα δύσκολη εγκυμοσύνη και το έχω τάξει.

 

αχ σε καταλαβαινω απολυτα.εχω κανονισει το δεκεμβρη να βαφτησω τα παιδια μου,και για το μωρο δεν εχω βρει ακομα νονο,το προτινα σε μια φιλη μου,αλλα δυστυχως εχει πολλα εξοδα και δεν μπορει.εχω απογοητευτει κι εγω,και ντρεπομαι να το ζητησω και σε αλλους γιατι ξερω οτι τα εξοδα ειναι πολλα,αλλα το καλυτερο ειναι και αυτο θα κανω κ εγω,θα το προτινο σε ατομα που κατα τι γνωμη μου ειναι αξια να βαφτησουν το μπεμπη μου και το πολυ πολυ να μου πουνε οχι.

71107turcfebzs2.gif

252682in41fsxg03.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους τους γονείς !

Εγώ είμαι νέα μαμά και κάπως διστακτικά έκανα εγγραφή στο forum. Είμαστε όμως λυπημένοι με τον αντρούλη μου γιατί ο νονός του μικρού μας πρίγκηπα απέσυρε το ενδιαφέρον του για να τον βαπτίσει. Βέβαια καλύτερα τώρα παρά να είναι αργότερα ένας κακός νονός. Συγγενείς δεν υπάρχουν και κάποιοι "φίλοι" δεν το έχουν προτείνει καν. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι σκέφτονται τα έξοδα όμως προκειμένου να βαπτίσω το μωρό μου τα αναλαμβάνουμε εμείς. Εξάλου θα είναι με λίγα άτομα και λιτή. Αν κάποιος από εσάς διαβάσει αυτό το θέμα και επιθυμεί (μέσα απ΄την καρδιά του) να γίνει νονά ή νονός του μικρού μας , ας επικοινωνήσει μαζί μας... Πρέπει να σας πω ότι το όνομά του είναι ήδη αποφασιμένο γιατί είχα δύσκολη εγκυμοσύνη και το έχω τάξει.

Πιστεύω πως θα έπρεπε να δώσεις κάποια στοιχεία, ωστε να διευκολύνεις και τα μέλη του forum να σε γνωρίσουν...

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρη οτι ξέρουν πως δεν έχετε νονό, γιατί και εμείς έτσι πιστέυαμε και κάναμε λάθος , σου το λέω για να μην κάνεις καμμία παρορμτική επιλογή!Δεν θα βάλεις κανα όπλο στον κρόταφο, απλά θα ρωτήσεις όποιον θεωρείς αντάξιο της τιμής που του κάνεις.. στο λέω γιατί ήμουν στη θέση σου. Όποιος βαφτίσει τον πρίγκηπα σου θα είναι τυχερός γι αυτό να μην ντρέπεσαι..

 

Σίγουρα έχουμε δοκιμάσει όλα αυτά που μου λες και να είσαι σίγουρη ότι δεν θα ζητούσα βοήθεια μέσα από το forum αν είχα έστω μια λύση... Έχουμε γνωστοποιήσει ότι δεν έχουμε νονό και σίγουρα κάναμε κάποια πρόταση και εμείς άλλα ευγενικά μας απέφυγαν... οπότε δεν το επιχειρήσαμε ξανά... Ο μικρός μου είναι 10 μηνών... (συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα , αλλά μαμά είσαι και καταλαβαίνεις..)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ σε καταλαβαινω απολυτα.εχω κανονισει το δεκεμβρη να βαφτησω τα παιδια μου,και για το μωρο δεν εχω βρει ακομα νονο,το προτινα σε μια φιλη μου,αλλα δυστυχως εχει πολλα εξοδα και δεν μπορει.εχω απογοητευτει κι εγω,και ντρεπομαι να το ζητησω και σε αλλους γιατι ξερω οτι τα εξοδα ειναι πολλα,αλλα το καλυτερο ειναι και αυτο θα κανω κ εγω,θα το προτινο σε ατομα που κατα τι γνωμη μου ειναι αξια να βαφτησουν το μπεμπη μου και το πολυ πολυ να μου πουνε οχι.

 

Σ΄ευχαριστώ για το μήνυμά σου... εύχομαι να βρείς τον καλύτερο για το μωρό σου...

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατί δεν ρωτάς?και εμένα δεν είχε δειξει κάποιος ενδιαφέρον και πάνω σε μια συζήτηση με μία φίλη μου της έκανα την πρόταση και δέχτηκε!

 

Έχω ρωτήσει και δεν είχαμε θετικό αποτέλεσμα ... οπότε το έχω αφήσει όσον αφορά τους γνωστούς...

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια προταση?να μαζευτουν καποια χρηματα απο οποιες κοπελες θελουν και καποια ας το βαφτισει...

εγω ανετα σας κανω τα προσκλητηρια και τα ρουχα του παιδιου με τα οποια θα παει στην εκκλησια η τις πετσετες με τα λαδοπανα.

μεγαλη ευλογια να βαφτιζεις παιδι και μακαρι να ημουν αθηνα να βοηθησω.

αν ολες προσφερουμε απο κατι η βαφτιση θα γινει σουπερ..

απλα καποια κοπελα πρεπει να αναλαβει το διαδικαστικο της υποθεσης ..

συν το γεγονος οτι εδω μεσα εχω δει απιστευτα πραγματα που φτιαχνουν με τα χερακια τους η μανουλες..

καλη θεληση να εχουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπάρχει το lapin stock στο περιστέρι. πριν 2 χρόνια με τις εκπτώσεις πήρα όλα τα βαπτιστικά για αγοράκι (μόνο ρούχα, οχι παπούτσια και λαδόπανα) με 110 €. ήταν σετάκι και όχι ένα κομμάτι από αυτό και ένα από το άλλο. ήταν τέλεια!!!!

 

το μπουφανάκι αρχική τιμή είχε 105 € και με 110 € πήρα όλα τα ρούχα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να βρεθεί νονός που να θέλει να βαφτισει το παιδί και να το έχει πνευματικό παιδί του για όλη την ζωη...

Ταπεινή μου γνώμη είναι πως πρέπει να αποφασίσει ένας να το βαφτίσει...όχι με βοήθεια οικονομική...αλλά με βοήθεια έρευνα αγοράς...

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...