Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καρότσι Quinny αγορά Online ΒΟΗΘΕΙΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!!

 

Είμαστε αισίως στην 30η εβδομάδα και ψάξαμε για καροτσάκι. Καταλήξαμε στο Quinny BUZZ 3 (Τριπλέτα).

Στα μαγαζιά πωλείται περ. 1000€ το όλο Σετ. Βρήκα να το αγοράσουμε online από το Ebaby σε πολυ καλή τιμή αλλά μου γράφει 60 εργάσιμες ΔΗΛΑΔΗ 3 ΜΗΝΕΣ!!!!! Όπως καταλαβαίνετε επειδή το πορτ μπεμπέ θέλουμε να το χρησιμοποιήσουμε από την 1η μέρα αυτό είναι αδύνατον.

 

Γνωρίζει μήπως κάποιος από που αλλού μπορώ να το παραγγείλω??? Η τιμή που το βρήκα συμπ΄μεταφορικά είναι κοντά 700€.

 

Θα με βοηθήσετε πάρα πολύ!!!

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεωργία καλησπέρα!

Αν θέλεις μπορω να σου πουλησω το Quinny μας!Το εχουμε μολις 2 μηνες το αγορασε ο αντρας μου ενω ειχαμε αλλο καροτσι κ τωρα εχουμε βρεθει με δυο κ δεν εχουμε που να τα βαλουμε!Το πρωτο καροτσι το εχω βαλει αγγελια αλλα δεν ειδα καποιο ενδιαφερον κ βλέπωντας το μνμ σου ειπα να σου κάνω μια προταση χωρις να με παρεξηγήσεις βεβαια!Το δικο μας Quinny ειναι χρωματος breen με τον βασικο εξοπλισμό συν το καλαθάκι , ομπρελα,διπλή ροδα γινεται κ 3τροχο κ 4τροχο δηλαδή!

Τωρα ασχετα με το απο που θα το αγορασεις θα ηθελα να σε ενημερώσω σχετικά με το πορτ-μπεμπε!Οταν εκανα την ερευνα αγορας κατα την εγκυμοσυνη μου κ ειχα καταληξει στο καροτσι που θα επαιρνα ηθελα να αγοράσω κ το πορτ-μπεμπε γιατι λογω χωρου το κρεβατι της μπεμπας δεν χωρουσε στην κρεβατοκαμαρα μου. Τοτε λοιπον ο ιδιοκτητης του καταστηματος που πηρα ολα τα πραγματα μου ειπε πως ειναι προτιμοτερο να παρω καλαθούνα κ οχι πορτ-μπεμπε κ ας ηταν ακριβοτερο!Φυσικα εγω σου μεταφέρω αυτο που ειπαν σε εμένα εσυ θα κρινεις τι ειναι καλυτερο για το δικο σου μωρο!Επισης πηρα το καρεκλάκι αυτ/του που κουμπωνει πανω στο καροτσι κ αυτο δεν με βολεψε ισως αν ειχα αγορασει κ την βαση isofix να ηταν ποιο ευκολο το βαλε βγαλε!

Θα ηθελα να σου τονισω οτι σου μεταφερω την γνωμη μου κ μονο!

Να'σαι καλα κ με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

 

Φιλικά

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!

 

Είμαστε αισίως στην 30η εβδομάδα και ψάξαμε για καροτσάκι. Καταλήξαμε στο Quinny BUZZ 3 (Τριπλέτα).

Στα μαγαζιά πωλείται περ. 1000? το όλο Σετ. Βρήκα να το αγοράσουμε online από το Ebaby σε πολυ καλή τιμή αλλά μου γράφει 60 εργάσιμες ΔΗΛΑΔΗ 3 ΜΗΝΕΣ!!!!! Όπως καταλαβαίνετε επειδή το πορτ μπεμπέ θέλουμε να το χρησιμοποιήσουμε από την 1η μέρα αυτό είναι αδύνατον.

 

Γνωρίζει μήπως κάποιος από που αλλού μπορώ να το παραγγείλω??? Η τιμή που το βρήκα συμπ΄μεταφορικά είναι κοντά 700?.

 

Θα με βοηθήσετε πάρα πολύ!!!

 

Σας ευχαριστώ!

 

Καλυτερα κανε την ερώτηση σου εδω που σιγουρα θα σου απαντήσουν

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1613994#post1613994

Επισης προσφατα πριν λιγες μερες ειχα δει οτι στο http://www.trikiklo.gr ειχαν προσφορά το περσυνο μοντελο....δες και εκει αν σε ενδιαφερει

Αλλα προσοχή να μη δελεαστεις να το παρεις απο το http://www.pingpongonline.de

Εχει ενα θεματακι με τις παραδοσεις και καθολου καλό customer support!

Οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε!

 

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ολο το σετ 1000? αν ειναι ετσι μια χαρα ειναι τα λεφτα.

εγω ξερω οτι εδω εχει 600 μονο το καροτσακι σκετο.

τεσπα εγω το πηρα απο εδω http://www.pramworld.co.uk.

+

καροτσακι

πορτμπεμπε

καρεκλάκι αυτοκινήτου

καλαθακι

ομπρέλα

season set

βαση αυτοκινητου για το καρεκλακι

ποδοσακο για καροτσι

 

1000 με τα μεταφορικα.

και ηταν η καλυτερη τιμη της αγορας.

 

επισης το ποτρ μπεμπε με βόλεψε πολυ γιατι κοίμιζα το παιδι διπλα μου 2.5 μηνες,μετα δεν χωράει..εχει κ ωραιο στρωματακι.

 

επισης αν εχεις πρόβλημα χωρου μην το πάρεις.

αυτος ειναι ενας καλος λογος για να θελεις να το πουλήσεις.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

 

σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

 

Καλαμαράκι θα δημοσιεύσω το Ποστ μου και εκεί που μου έδειξες. Σε ευχαριστώ

 

Πεταλουδίτσα στο ebaby έχει τα φετινά μοντέλα (μόνο τριπλέτα) χωρίς τα αξεσουάρ και όχι αυτά με τον μαύρο σκελετό 650€ το Σετ και νομίζω 40€ τα μεταφορικά. Πάρα πολύ καλή τιμή αλλά όπως προανάφερα η παράδοση είναι 3 μήνες. Αίσχος. Θα κοιτάξω και στο pramworld.

 

Αθηνά μου σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά σου. Θα το συζητήσω με τον άνδρα μου. Η αλήθεια είναι ότο το χρωματάκι δεν μου αρέσει και τόσο πολύ αλλά δεν θα κολλήσω και εκεί. Απλώς θέλουμε το πορτ-μπεμπε γιατί το qunnit buzz κάνει για μωρό 3-4 μηνών και πάνω. Εμείς επειδή είμαστε "βολτάκιδες" θέλουμε να εκμεταλλευτούμε τον καιρό του Σεπτεμβρίου και του Οκτωβρίου και να το βγάζουμε βόλτα. Άρα θα κουμπώνουμε στον σκελετό το πορτ-μπεμπέ.

Επίσης 2-3 μήνες θέλουμε να το κοιμίζουμε δίπλα μας στο πορτ-μπεμπέ.

 

Αν δεν βρούμε κάτι μπορεί να αγοράσουμε το ποστ μπεμπε από κατάστημα στην ελλάδα και να σου πω. Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια γρήγορη ματα που έριξα στο ebaby τα ειδα 389. κ παραδωση σε 5-7 ημερες..

για τους 3 μηνες ποιος σου το ειπε επικοινώνησες μαζι τους?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

ααα τριπλετα εννοεις το travel system..ok

http://www.pramworld.co.uk/product/6842/Quinny_Buzz_3_2010_Cabriofix_Package_1_Rocking_Black

εδω εχει 549 + ποδοσακο!!

στειλτους μαιλ κ ρωτα τα μεταφορικά,δεν εχεις να χάσεις τιποτα..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαράκι!! Θέλει προσοχή Λέει εργάσιμες μέρες...

Τους πήρα πριν τηλέφωνο μου είπαν ότι το νωρίτερο 2 μήνες και το αργότερο 3 μήνες. Άρα δεν μας πέρνει.

 

Πεταλουδίτσα σόρρυ αν δεν ήμουν σαφής.

Σε ευχαριστώ για το λινκ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεωργία μου καλησπέρα!!

Το χρωμα του καροτσιου σου ειναι σημαντικο να είναι του γουστου σου!!!!

Ακου κ εμενα την ψωναρα που εψαχνα σ'όλη την Ελλαδα να βρω ενα συγκεκριμενο χρωμα με το οποιο ειχα φαει κολλημα!!!Βλεπεις δεν ειχα ανακαλυψει αυτο το φορουμ ετσι ωστε να ενημερωθω κ για τα online- καταστηματα του εξωτερικού!

Παντως τον ογκο του καροτσιου πρεπει να τον λαβεις υποψιν σου γιατι εμεις το πηραμε κ για να μπουμε στο ασανσερ βγαζουμε την μια ροδα!!!!!!Οποτε κανε τις αναλογες μετρησεις!!!!

Σαν καρότσι στο συστήνω ανεπιφυλακτα!!!Ειναι φανταστικο!!!

Πεζοδρόμια??Δεν καταλαβαινει τιποτα!!!!!!!!Οσο για την προσφορα που σου εκανα να σου πω την αληθεια μου ειναι δυσκολο να το αποχωριστω αλλα τσαντιζομαι με το ασανσερ τοσο πολυ......γι'αυτο κ απαντησα στο μηνυμα σου με αυτη τη προσφορα!Φαντασου δεν το εχω βαλει αγγελια!Και νομιζω τελικα οτι δεν θα το πουλησω γιατι οντας ρεαλιστρια βλεπω οτι καμια σχεση η τιμη του εξωτερικου με της Ελλαδας κ εγω το εχω αγορασει απο Ελλαδα!1000 ευρω κομπλε απο εξωτερικο 680 μονο το καροτσι με τα εξτρα απο Ελλαδα!Ποσα να χασω να το δωσω 480?Οποτε σε συμφερει κ παλι να το παρεις απο εξω!Θα ευχαριστηθειτε βολτες παντως με το μωρο σας να το θυμηθεις!

Να'σαι καλα κ με εναν πονο!!!!!!!!!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αθηνά μου σε ευχαριστώ για τις συμβουλές.

 

Το καροτσάκι χωράει στο πορτ μπαγάζ και ζούμε σε μονοκατοικία και έτσι ευτυχώς δεν έχουμε πρόβλημα χώρου.

 

Έχεις δίκιο για την διαφορά χρημάτων. Σκέψου θετικά ίσως έρθει γρήγορα ένα δεύτερο νινάκι και θα το χρειαστείς!!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαράκι η μονοκατοικία είναι δίκοπο μαχαίρι. Έχει τα καλά της (μικρό κήπο, ελευθερία, σχετικά μεγαλύτερους χώρους, εξοχή κτλ) και τα κακά της (πολύ καθάρισμα μέσα έξω, πετρέλαιο διπλάσιο, ζουζούνια, μερεμέτια).

 

Παίρνεις και διαλέγεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκι, το πορτ μπεμπέ το χρησιμοποιήσαμε μέχρι 3 μηνών οριακά και για τις βόλτες μπορείς να κουμπώσεις το καρεκλάκι του αυτοκινήτου στον σκελετό.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Το παραγγείλαμε τελικά εχτές στο καροτσάκι (όλοι την τριπλέτα). Επειδή διαλέξαμε άλλο κάθισμα αυτοκίνήτου ο χρόνος παράδοσης έπεσα κατά 20 εργάσιμες μέρες.

 

Μαρία μου είχες και το Πόρτ μπεμπέ?? Σκέφτομαι εκεί να το κοιμίζω για τι πρώτο δίμηνο.

Παρακάτω και το ΛΙΝΚ

 

http://www.ebaby.gr/trio-buzz-3-oniis-dreami-playground-brown-pebble-fossil-brown-quinny.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ναι είχα πάρει και το πορτ μπεμπέ και είχα αγοράσει και έξτρα στρωματάκι από εδώ και ξύλινη βάση (Λητώ) και τον κοίμιζα δίπλα μου μέχρι 2.5 μηνών. Μετά όμως δεν χωρούσε πια και τον πήγα στο δωμάτιό του.

 

Με το καλό να το λάβετε! Το καρότσι είναι σούπερ και άνετο και ο μικρούλης μου το λατρεύει!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...