Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΛΑΜΠΕΤΩ στην Μεταμόρφωση: γνώμες παρακαλώ


Recommended Posts

Μανούλες,

 

καλησπέρα! Όσες είχατε ή έχετε τα παιδιά σας στο Λαμπετώ, παρακαλώ πολύ πείτε μας τα θετικά και τα αρνητικά που έχετε διαπιστώσει και αν το παιδάκι σας είναι ευτυχισμένο εκεί.

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 7 months later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...

καλο θα ηταν αν καποιοι γονεις γνωριζουν καποια πραγματα για το συγεκριμενο σταθμο να ενημερωσουν και τους υπολοιπους μιας και στην περιοχη υπαρχει τερστιο προβλημα με το κλεισιμο των δημοτικων παιδικων σταθμων..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια ΠΑΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ.......ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΚΑΝ έστελνα περυσι την κόρη μου εκει δεν την ξανάστειλα φετος καθαρά για το οικονομικό θέμα γιατι έπρεπε να στηριξω τον άντρα μου στη νεα του δουλειά.....και το σκυλομετανιώσαμε.....

ένα θα σας πω...................οι δασκάλες του δημόσιου παιδικού που πάει φέτος παραδέχτηκαν πως ΄πήραν ένα έτοιμο παιδι....δεν έχουν άλλη τετοια περίπτωση....και πως έκαναν πολυ καλη δουλειά..........

το παιδι μου περυσι ήταν πραγματικά χαρούμενο......σκεφτόμαστε ίσως του χρόνου να την ξαναστείλουμε.....άσχετα αν αυτόν τον δημόσιο παιδικό που μου τον παρουσιάζουν όλες ως τον καλύτερο....εγω βλέπω μεγαλη διαφορά αν και όντως ωσ παιδικός ειναι καλος αλλά όχι σαν το λαμπετω

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

στον σταθμό μαγειρευει η μαμά της....το φαγητο δεν είναι 2 πατατες και ενα κομματι κρεας οσο το σπιρτοκουτο.....έχει μενου απο παιδίατρο...και πολυ πλουσιο μάλιστα....κανενας σταθμος δεν έχει τόσα πολλά στο μενου....αν το παιδάκι πεινάει πάνε μεσα στην γιαγιά και ζητανε μα μπισκοτάκι μα χυμο μα ψωμακι.....αγαπάνε πολυ τα παιδιά....υπάρχουν πολυ καλες σχεσης με όλους τους γονείς αν το παιδάκι ειναι άρρωστο θα στο κρατησουν για να μην λείψεις απο την δουλειά σου.....μαθαίνουν καλους τρόπυς στα παιδιά εγω έκοψα την πάνα μεσα σε ένα μηνα γιατι όλη την χρονιά προετοιμαζαν το παιδι....

γενικά ειναι άνθρωπο πάνω απο όλα.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω παω τον μεγαλο μου 2η χρονια εκει.Συμφωνω σε ολα με την fenaki.

Το νεο κτιριο, το ειδα στις γιορτες και πραγματικα ειναι απο τους χωρους που ντρεπεσαι να πατησεις.Πεντακαθαρος,φωτεινος και με ωραια χρωματα.

Απο δουλεια, κανουν καλη, ο γιος μου μαθαινει γραμματα τωρα.

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μανούλες καλημέρα.

Μένω στο Ν.Ηράκλειο και με ενδιαφέρει το Λαμπετώ. Θα προσπαθήσω να κλείσω ραντεβού μέχρι την Παρασκευή για να δω το παιδικό σταθμό.

Έχω ακούσει όμως για το σταθμό αυτό ότι έχουν τα παιδάκια όλα μαζί, από βρέφη μέχρι 3-4 ετών. Εσείς που πήγατε τα παιδιά σας εκεί, πείτε μου, είναι αλήθεια αυτό? Η μικρή μου είναι 19 μηνών και θα ήθελα να είναι με παιδιά παρόμοιων ηλικιών. Επίσης ότι δεν έχει λεωφορείο, αυτό είναι αλήθεια?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλημέρα.

Μένω στο Ν.Ηράκλειο και με ενδιαφέρει το Λαμπετώ. Θα προσπαθήσω να κλείσω ραντεβού μέχρι την Παρασκευή για να δω το παιδικό σταθμό.

Έχω ακούσει όμως για το σταθμό αυτό ότι έχουν τα παιδάκια όλα μαζί, από βρέφη μέχρι 3-4 ετών. Εσείς που πήγατε τα παιδιά σας εκεί, πείτε μου, είναι αλήθεια αυτό? Η μικρή μου είναι 19 μηνών και θα ήθελα να είναι με παιδιά παρόμοιων ηλικιών. Επίσης ότι δεν έχει λεωφορείο, αυτό είναι αλήθεια?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

καλημερα...εγώ πλέον δεν την στέλνω γιατι φέτος πάει δημοσιο και όπως ξανα ειπα το μετάνιωσα....οι λογοι ήταν καθαρά οικονομικοί δικοί μας....έπρεπε να κόψουμε πολλά για να πάει καλά η δουλειά του άντρα μου....

για τωρα δεν γνωρίζω αλλά μην σε αγχωνει αυτό ειναι καλό διότι θα μιλήσει πιο γρηγορα....εγω την έστειλα 15 μηνων στο λαμπετω και απο την πρωτη εβδομάδα ειδα διαφορά....στους 18 μηνες η κάτια έκανε προτάσεις όχι μονο με τρεις λέξεις..... κανονικές προτάσεις και σωστα συντακτικά...παρέα εκανε με τα συνομίλικα...καθάρισε απο την πάνα πολύ ευκολα....

με συνομιλικα παιζουν κοιμουνται...εγω θυμαμαι η κάτια ειχε την αγγελικουλα που πηγαινανε μαζι τουλετα...μαζι κοιμόταν μαζι παίζανε....το κοριτσακι ήταν 2 μηνες μεγαλυτερο....μάλλον ισως τα παιδακια τα εχουν ολα μαζι οταν προκειται για τα θετρικά που κάνουν και τα παραμύθια....

σχολικο υπάρχει γιατι πετυχενω την Βαρβάρα πολλές φορες στον δρόμο....η Βαρβαρα ειναι η ιδιοκτητρια....εκτός εαν συνεβει κάτι για τωρα.....και δεν εχουν σχολικο.....

θα δεις απο μονη σου εαν έχεις πάει και σε άλλους σταθμούς πως δεν θα σε πιεσει....δεν θα στα παρουσιάσει ολά SUPER κάνουν καλη δουλεια...και το σημαντικο ειναι πως αγαπάνε τα παιδιά πολυ και έχουν και καλο φαγητο.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

 

από ποιά ηλικία παίρνει παιδιά το ΛΑΜΠΕΤΩ,επίσης έχει άδεια για νηπιαγωγίο,μπορεί κάποια μαμά να μου πεί και το οικονομικό?

 

Σχετικά με το σχολικό,το ότι δεν έχει όπως αναφέρθηκε παραπάνω, μέχρι τον Μαρτιο που πήγαινα στην δουλειά μου-σταμάτησα λόγο άδειας τοκετού-το έβλεπα την ώρα που σχόλαγα να περνάει μπροστά από την δουλεία μου.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια τωρα ειδα το θεμα.

Εμεις παμε απο περυσι κ θα συνεχισουμε κ του χρονου στο νηπιαγωγειο γιατι εχει αδεια.

Σχολικο εχει κανονικοτατα, για την ηλικια που τα παιρνουν αν δεν κανω λαθος πλεον ειναι απο μηνων(κ λεω πλεον γιατι αλλαξαν χωρο κ εχω δει μικρουλια μεσα).

Αυτο που λεει η sugar μπορει να ισχυει στα μικρα, γιατι εμενα που παει απο τα 3,5 καθε χρονο ηταν με παιδακια της ηλικιας του.Δεν το ξερω πραγματικα για τα μηνων πως ειναι.

Για το οικονομικο ειναι κοντα στα 360 τον μηνα.

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Μανούλες,

 

καλησπέρα! Όσες είχατε ή έχετε τα παιδιά σας στο Λαμπετώ, παρακαλώ πολύ πείτε μας τα θετικά και τα αρνητικά που έχετε διαπιστώσει και αν το παιδάκι σας είναι ευτυχισμένο εκεί.

 

καλησπερα!αχ μανουλες!εχω ψαξει ολους σχεδον τους παιδικους σταθμους των βορειων προαστειων για να αποφασισω να στειλω την μικρη μου στο Λαμπετω.1)οι δασκαλες ειναι φοβερες και λατρευουν τα παιδια.2)το καινουργιο κτιριο ειναι κουκλιστικο πεντακαθαρο και ηλιολουστο.3)τρωνε πολυ καλα και ειναι παντα καθαρα τα παιδακια.4)οταν βγαλουν την πανα πανε με τα μεγαλυτερα παιδια.Το προτεινω με κλειστα ματια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!αχ μανουλες!εχω ψαξει ολους σχεδον τους παιδικους σταθμους των βορειων προαστειων για να αποφασισω να στειλω την μικρη μου στο Λαμπετω.1)οι δασκαλες ειναι φοβερες και λατρευουν τα παιδια.2)το καινουργιο κτιριο ειναι κουκλιστικο πεντακαθαρο και ηλιολουστο.3)τρωνε πολυ καλα και ειναι παντα καθαρα τα παιδακια.4)οταν βγαλουν την πανα πανε με τα μεγαλυτερα παιδια.Το προτεινω με κλειστα ματια!

 

Και από τιμές;

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα μανούλες!

Με ενδιαφέρει κι εμένα το Λαμπετώ κ όπως τα λέτε φαίνεται πολύ καλό.

Ο δικός μου μπομπιράκος χρονίζει τον Οκτώβριο κι εγώ το Νέμβριο γυρίζω στη δουλειά οπότε χρειάζομαι απαραιτήτως βρεφονηπιακό σταθμό.

Έχετε τηλέφωνο επικοινωνίας κ διεύθυνση για να πάω να το δω?

Thank you!!!

Link to comment
Share on other sites

Προς admins:

 

Το τηλέφωνο γιατί το σβήσατε? Δεν υπάρχει ίχνος δυσφήμισης εδώ...αντιθέτως τα σχόλια είναι θετικότατα κι αν είναι διαφήμιση, το τηλέφωνο δεν κάνει τη διαφορά. Είναι κρίμα να κολλάμε σε τέτοιες ανώφελες λεπτομέριες κ να μην τιμούμε αυτούς που κάνουν πραγματικά καλή δουλειά κ αξίζουν τουλάχιστον ένα εύγε.

 

Anyway, Μαρία σε ευχαριστώ. Τα βρήκα τα στοιχεία ούτως ή άλλως από το Google

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα!

 

Επειδή είμαι σε αναζήτηση παιδικού, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς για τη φετινή χρονιά, ποια είναι τα δίδακτρα για το Λαμπετώ, χωρίς σχολικό? Και είναι επί 11 ή επί 12 μήνες? Υπάρχει και κάποιο ποσό για εγγραφή?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 5 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Θα ήθελα από καρδιάς (γιατι οι σωστοί παιδαγωγοί κ κυρίως άνθρωποι, θα πρέπει να επιβραβευονται) να ευχαριστήσω αυτούς τους ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που εχουν τον συγκεκριμένο σταθμό κ το φορουμ γιατι μετά από αναζήτησή εδώ βρηκα αυτόν τον σταθμό.

Τι να πρωτοπω!!!! Η κόρη μου ξεκίνησε εκει φετος. Το μωράκι μου δεν εχει κλείσει ουτε τα 2. Με βαριά καρδιά αλλά αναγκαστικά έπρεπε να την γράψω παιδικο σταθμό μιας κ δούλευα. Εκει που πηγαίνει ο γιος μου παίρνουν απο 2,5χρ. Πελαγωμένη γύρισα 10αδες σταθμούς.

 

Βρε κορίτσια μολις μπήκα εκει.....ένιωσα πως ειναι οτι έψαχνα...κτιριακά, σαν άνθρωποι, σαν σιγουριά, εμπιστοσύνη;;;; Μακάρι να ειχαν οι συγκεκριμένοι άνθρωποι κ άλλες βαθμίδες...δημοτικό κτλ.

Το παιδι ουτε 2 όπως είπα, εχει κόψει την πιπιλα(σε ενα μήνα) κ ξεκίνησαν κτο βρακάκι....οταν σκέφτομαι ποσο ταλαιπωρηθηκα για να τα κοψω στον γιο μου, τόσο εύκολα κ βατά το εκαναν η Μαρία κ Η Βαρβάρα. Το παιδί τρώει τα παντα, πηγαίνει με κέφι, με λίγα λόγια ειναι ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ Κ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.

 

Σας ευχαριστώ θερμότατα γιατι μεσω του φορουμ γνώρισα μακράς τον καλυτερο παιδικό σταθμό.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όπως τα λες και ακόμα καλύτερα.

Τα κορίτσια είναι μοναδικά βοηθάνε τα παιδία αλλά και εμάς τους γονείς που δουλεύουμε και αναγκαζόμαστε να αφήσουμε τα παιδία μας.

Εγώ συνεχίζοντας με τον δεύτερο γιο μου τον έχω από 9 μηνών στο Λαμπετώ (τα παιδία μας είναι «συμμαθητές»).

Ο μικρός βλέποντας την Βαρβάρα κουρνιάζει στην αγκαλιά της και ούτε τον νοιάζει που φεύγω και αυτό έμενα μου δίνει μια σιγουριά για το πώς τα περνά το παιδί μου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γεια σας και από μένα. Γεννάω τα Χριστούγεννα και σκεφτόμαστε πλέον πολύ σοβαρά με τον σύζυγό μου, για διάφορους λόγους, να μετακομίσουμε προς Βόρεια Προάστια. Δεν θα έχω καθόλου βοήθεια και μόλις γυρίσω στην εργασία μου (τον επόμενο Σεπτέμβρη) θα πρέπει αναγκαστικά να πάω την μικρή μου σε βρεφικό οπότε έχω αρχίσει μια μεγάλη έρευνα και έχω εντυπωσιαστεί από τα πολύ καλά σχόλια για το Λαμπετώ. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε τιμές του τρέχοντος έτους ή περίπου για να έχω μια εικόνα (πχ να υπολογίζω αρκετά πάνω από 400 το μήνα; ) και αν υπάρχουν δραστηριότητες για τόσο μικρά βρεφάκια. Προφανώς όχι ζωγραφική, χειροτεχνίες κλπ αλλά θα ήθελα να ξέρω εάν πραγματικά ασχολούνται με τα μωράκια ή αν περνάνε τόσες ώρες μέσα στην κούνια και τους παρέχουν μόνο τα βασικά (άλλαγμα, τάισμα). Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...