Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

Καλησπερα!ειμαι καινουρια εδω κ δεν ξερω καν αν γραφω στο σωστο μερος..προσπαθουμε κ εμεις εδω κ 8 μηνες για παιδακι αλλα τιποτα.εχουμε καποια θεματακια κ δεν το βλεπω να γινεται συντομα..ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολες μας..προσπαθω να σκεφτομαι θετικα αλλα δεν μπορω παντα..:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΙ 12 ΕΤΩΝ ΑΠΟ ΣΥΧΝΕΣ ΙΓΜΟΡΙΤΙΔΕΣ ΕΚΑΝΕ ΣΦΙΝΟΙΔΗΤΙΔΑ ΕΙΧΕ ΒΑΡΟΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΝΑΜΕ ΣΕ 12 ΜΕΡΕΣ 3 ΜΑΓΝΙΤΙΚΕΣ ΤΟΜΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΤΙ ΑΝΥΣΙΧΙΤΙΚΟ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ,ΚΑΝΑΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΣΦΙΝΟΙΔΗ ΚΟΛΠΟ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ,ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΗ 16 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ,ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΙΣ ΜΑΓΝΙΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ.Η ΑΝΥΣΗΧΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 1.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΕΓΧΕΙΡΙΤΗΚΗ ΑΥΤΗ Η ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ.2 ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:3.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΦΥΣΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ:4 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΗΒΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΛΓΙΑ:ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΠΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΤΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΜΕΤΕΧΩ ΣΤΟ FURUM.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο εμας. Ειμαστε ο Χαρης και η Δεσποινα και εχουμε μια κορουλα 29 ημερων.

Η γυναικα μου δεν τα παει καλα με τους υπολογιστες οποτε θα μεταφερω εγω κατα κορον τις ανησυχιες της.

Ευχομαι ολοψυχα να συνεχισετε την παρα πολυ καλη δουλεια που κανετε.

Σας παρακολουθω απο τις πρωτες μερες της εγκυμοσυνης μας και πραγματικα ξεχωριζετε απο τα υπολοιπα forum. Αυτος ηταν και ο λογος που αποφασισα να κανω εγγραφη σε εσας και να σας ρωτησω καποια απο τα θεματα μας.

Καλως σας βρηκα και καλη συνεχεια.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πριν 4 μέρες είχα και εγώ δυσάρεστα νέα μετά την πρώτη μου εξωσωματική ...

Θα ένιωθα καλύτερα αν άρχιζα αμέσως τη νέα προσπάθεια, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να περάσουν 3-4 μήνες ως να ξαναρχίσω θεραπεία.Ξέρω περιπτώσεις που ξανααρχίζουν αμέσως, λέτε να εξαρτάται από το είδος της θεραπείας;

Επίσης, σκεφτήκαμε με τον άντρα μου το ενδεχόμενο να γίνεται τους επόμενους 2-3 μήνες ωοληψία στο ωράριο που θα ωριμάζει φυσικά, να καταψύχεται, ώστε όταν έρθει η στιγμή της εμβρυομεταφοράς, μετά την επόμενη θεραπεία, να έχουμε περισσότερα ωάρια να επιλέξουμε (τώρα, εμφυτεύτηκε μόνο 1). Ο γιατρός είναι αρνητικός στο θέμα της κατάψυξης γιατί ταλαιπωρεί τα ωάρια.

Τι ξέρετε σχετικά; Τι εμπειρίες έχετε;

Είναι το πρώτο μου μήνυμα, είμαι, όπως καταλαβαίνετε , καινούρια στην παρέα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για σας θελω τη βοηθεια σας,σημερα το πρωι περασαν απο το χαμογελο του παιδιου απο το σπιτι οπου διαμενω,εγω απουσιαζα με την μικρη κορουλαμου, μου εχουν κανει μηνυση! στο χαμογελο του παιδιου πος εχω παραμεληση την κορουλα μου,αυτη η ισχυρισμοι δεν εχουν βαση ουτε στοιχεια η αποδειξεις,μετα απο συνεννοηση με των δικιγορο μου που εκανε τηλεφωνω στο χαμογελο του παιδιου ΜΕΙΝΑΜΕ ΕΚΠΛΗΚΤΟΙ!!!!!!! υπαρχει εισαγγελικη γνωματευση να μου παρουν το παιδι μεχρι να βγαλει το δικαστηριο αποφαση ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα!

ειμαι η γεωργία και σήμερα το πρωι πηρα στα χέρια μου το θετικό αν και με αχνη γραμμη τεστ εγκυμοσυνης και πεταω στα συννεφα!το απογευμα θα εχω και τα αποτελεσματα της χοριακης!

μενω αθηνα και ειμαι πολυ χαρουμενη που εγινα μελος στο τοσο χρησιμο σαιτ σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Είμαι καινούργια εδώ κ εχω κάποιες απορίες... Λίγες μέρες πριν αδιαθέτησα είδα κάποια καφε υγρά τώρα εχω κ ζαλάδες κ 1 εβδομάδα καθηστερηση .... Υπάρχει περίπτωση εγκυμωσηνης... Περιμένω απαντιση ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σε όλους. Είμαι ο Δημήτρης 39 ετών και η σύζυγος μου Ειρήνη 34 ετών. Πήραμε την απόφαση να γραφτούμε για να δώσουμε κουράγιο και πίστη σε όσους αντιμετωπίζουν δυσκολίες στην προςπαθεια τους να αποκτήσουν παιδί. Πλέον, Μετά απο διαρκή αγώνα και προσπάθεια, είμαστε ευτυχισμένοι γονείς ενός μπόμπιρα 18 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ένα γυναικοκρατούμενο φόρουμ! :)

 

Καλησπέρα σας. Είπα να ξεστραβωθώ μιας και είμαστε σχεδόν στον 6ο μήνα και περιμένουμε με ανυπομονησία το κοριτσακι μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,ειμαι η Ρενια και ειμαι Κοσμετολογος .Εχω ενα κοριτσακι 5 χρονων και θελω πολυ να κανω κι αλλο ενα παιδακι μα με ολη αυτη τη ρευστοτητα και το αβεβαιο αυριο ,,,καπως το σκεφτομαστε !!!! Τελος παντων καλως σας βρηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Τάσος από Νάουσα Ημαθίας. Η γυναίκα μου δεν το πολυέχει με τα forum οπότε εγώ θα κάτσω και θα αναπτυχθώ εδώ, να σας υποβάλω τις απορίες μου, βεβαίως βεβαίως!

 

Γέννησαμε την κορούλα μας πριν 24 μέρες σε δημόσιο νοσοκομείο, με καισαρική τομή, είναι υγιέστατη και θηλάζουμε αποκλειστικά!

 

Καλώς σας βρήκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα Σας,

πολυ χαιρομαι που ειμαι εδω,πολυ καιρο σας διαβαζα πριν και τωρα ηρθε η ωρα να γινω και γω μελος των ευτυχισμενων γονιων!

εχω ενα αγορακι 8 μηνων και ακομα δεν το πιστευω!!!!

μενω αθηνα και ειμαι ανεργη πια

 

καλως ηλθα λοιπον!!!ελπιζω να με κανουμε ευχαριστες κουβεντουλες :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα:D σας επιτελους αξιωθηκα και μπηκα στην παρεα σας !!! ειμαι 38 εβδομαδων και περιμενω να γεννησω ενα αγορακι εχω συνεχεια πονακια και συσπασεις αλλα ακομη τιποτα !!! περιμενουμε μερα με την μερα!! ελπιζω να γεννησω γρηγορα γιατι εχω κουραστει τοσοοοοο πολυ!!!! εσεις ειχατε πονους και συσπασεις πριν την γεννα σας?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι 29 χρονων παντρεμενη με πολυ πολυ ελευθερες επαφες τα 2 τελευταία χρονια αλλα το μωρακι δεν εχει βρεθει στο δρομο μας ακόμα.. 1 μηνα πριν αφαιρεσα και εναν πολυποδα, ο οποιος θελω να πιστευω πως επαιξε το ρολο του για τη μη συλληψη μεχρι στιγμης..

Αν και δεν ειναι κατι που προσπαθούμε συστηματικα και με εμμονη ελπιζω πως σύντομα θα ερθει με το καλο.. :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!! θελω να μοιραστω κ εγω τις προσπαθειες μας μαζι σας! μετα απο 3 αποτυχημένες εξωσωματικές, εκανα εμβρυομεταφορα στις 13/11 και στις 24/11 περιμενω(σε αναμμενα καρβουνα) να κανω την χοριακη!η ψυχολογια..........χαλια!!! εχω καποια συμπτωματα(!?) πρησμένο στηθος,πονακια, αλλα ο πνιγμενος ..... ειμαι πολυ αγχωμενηη!¨(

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε ολες! ειμαι καινουρια εδω.Δεν προσπαθουσαμε για παιδι και ομως συνέβη...το ειδαμε,το ακουσαμε και στην 8η εβδομαδα δυστυχως απέβαλα.Περασαν 3 εβδομαδες ....η ψυχολογια μου σε πολύ άσχημη κατάσταση.Ελπιζω να συνελθω συντομα και η επομενη φορα που θα κρατησω ενα θετικο τεστ στα χέρια μου τα πράγματα να εξελιχθουν καλύτερα.Χαιρομαι που ανακάλυψα το φορουμ.Ελπιζω να εχουμε να πουμε πολλα απο εδω και στο εξης :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του forum! Ονομάζομαι Αθηνά και είχα τη χαρά να ανακαλύψω το ενδιαφέρον αυτό site αρκετό καιρό πριν μείνω έγκυος. Πριν από εφτά μήνες ήρθε στη ζωή μου το χαρμόσυνο γεγονός, με το πρώτο μου θετικό τεστ κύησης και σε τρεις μήνες από τώρα θα κρατάω στην αγκαλιά μου ένα υπέροχο αγοράκι! Αν και συστηματική αναγνώστρια, δεν είχε τύχει ως τώρα να στείλω κι εγώ το προσωπικό μου μήνυμα στα υπόλοιπα μέλη, πράγμα το οποίο θα κάνω αμέσως τώρα: Θέλω να ευχηθώ ολόψυχα σε όσα ζευγάρια προσπαθούν να κάνουν παιδάκι, να πραγματοποιήσουν σύντομα το όνειρό τους και να γίνουν ευτυχισμένοι γονείς! Σας χαιρετώ και από δω και στο εξής θα τα λέμε συχνά, καθώς έχω αποφασίσει να συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις! ;)

H95Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μενα...

πβαρυς κ ασηκωτος σταυρός μας περιμενει στην ανηφορα της ζωής....τοπροβλημα μας η αζωοσπερμία και είμαστε στην αρχή της διερεύνησης....να ευχηθω σε ολες κ ολους υγιη παιδακια,αγαπη και υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...