Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

:rolleyes:Επιθυμία για ακόμη ένα παιδάκι...Καμιά εδώ?


Recommended Posts

Mama aga ακου το ενστικτο σου! Αν και ο συζυγος ειναι συμφωνος, να προσπαθησετε και για αλλο. Εισαι απο τους τυπους των γυναικων-μαμαδων που οσα μωρα κι αν εχουν στην αγκαλια τους, θελουν κι αλλα. Δεν ξερω πως θα ακουστει σε καποιες , αλλα πιστευω οτι αν εμπιστευτεις το Θεο, θα γινει αυτο που πρεπει. Πολλα λεφτα δεν εχει πια κανενας, ειτε εχει ενα ειτε περισσοτερα. Περα απο τα στοιχειωδη που φανταζομαι οτι μπορεις να προσφερεις (στεγη, τροφη, ενδυμασια, ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη κλπ) θα κανεις ενα απιστευτο δωρο στα αλλα σου παιδια. Πιστευω ακραδαντα οτι καθε παιδι εχει την τυχη του σε αυτον τον κοσμο, και νομιζω οτι το να εχεις μια μαμα τοσο ζεστη και ορεξατη σαν εσενα ειναι ευλογια απο μονο του.Εγω εχω μονο τρια, αλλα αν επετρεπε η υγεια μου θα εκανα κι αλλα. Επομενως μετρησε κι εμενα στο κλαμπ των τρελων μαμαδων. Να σκεφτεις οτι εχει γεννησει συγγενης μου κι οποτε βλεπω τη μπεμπα με πιανει κατι σαν...λιγωμα, δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΜΑΑGA αληθεια ποσο χρονων εισαι? (για να υπολογισω δηλαδη στα ποσα παιδια θα σταματησετε...:rolleyes:

 

χοντρικός γύρω στα 35..χαχα...ΑΝ..λέω αν..ηταν όλα βολικά και δεν προέκυπτε και κάποιο θέμα υγείας ενδιάμεσα..και αν μου τα έστελνε και ο Θεούλης.. θα μπορούσα μερικά ακόμη ε??..

 

χαχα..εντάξει δεν πάω καλά αυτές τις μέρες ....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mama aga ακου το ενστικτο σου! Αν και ο συζυγος ειναι συμφωνος, να προσπαθησετε και για αλλο. Εισαι απο τους τυπους των γυναικων-μαμαδων που οσα μωρα κι αν εχουν στην αγκαλια τους, θελουν κι αλλα. Δεν ξερω πως θα ακουστει σε καποιες , αλλα πιστευω οτι αν εμπιστευτεις το Θεο, θα γινει αυτο που πρεπει. Πολλα λεφτα δεν εχει πια κανενας, ειτε εχει ενα ειτε περισσοτερα. Περα απο τα στοιχειωδη που φανταζομαι οτι μπορεις να προσφερεις (στεγη, τροφη, ενδυμασια, ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη κλπ) θα κανεις ενα απιστευτο δωρο στα αλλα σου παιδια. Πιστευω ακραδαντα οτι καθε παιδι εχει την τυχη του σε αυτον τον κοσμο, και νομιζω οτι το να εχεις μια μαμα τοσο ζεστη και ορεξατη σαν εσενα ειναι ευλογια απο μονο του.Εγω εχω μονο τρια, αλλα αν επετρεπε η υγεια μου θα εκανα κι αλλα. Επομενως μετρησε κι εμενα στο κλαμπ των τρελων μαμαδων. Να σκεφτεις οτι εχει γεννησει συγγενης μου κι οποτε βλεπω τη μπεμπα με πιανει κατι σαν...λιγωμα, δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως!

 

Τι όμορφα τα λες! πολύ ενθαρρυντικά τα λόγια σου!

να είσαι καλά!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν τι κάνεις όταν συνειδητοποιείς πως όλοι έχουν τα δίκια τους όταν λένε να μην κάνεις άλλο παιδί..

Γιατι δεν βοηθάνε τα οικονομικά

Γιατί δεν έχεις την παραμικρή βοήθεια από το πουθενά..

Γιατί ...γιατι...γιατι...

 

αλλά αν και ξερεις πως όλα αυτά είναι αλήθεια δεν θέλεις να σκεφτεις ότι δεν θα κάνεις άλλο παιδί....και ελπίζεις στην ΄΄τύχη'' καλύτερα στον Θεό να έρθει μόνο του όταν δεν προσπαθείς?1!!

 

Είμαι τρελή αραγε?..

 

Αυτά τα δίκια των άλλων....αν ξέρεις ότι τα 4-5-10 παιδιά σου (καλά, για να δώσω έμφαση γράφω 10)θα τα μεγαλώσεις εσύ χωρίς να ζητήσεις βοήθεια από κανέναν (πέρα του συζύγου προφανώς) γιατί να τους ακούς?Πιστεύω στο Θεό και πιστεύω ότι μας στέλνει όσα πιστεύει ό,τι αντέχουμε (είτε παιδιά είτε δοκιμασίες).Αν ο Θεός θεωρεί ότι εσύ κι ο μαμα-άγκος μπορείτε, θα στο στείλει.(Είδες τι γράφει η συμπολύτεκνή σου παραπάνω?Σε μη γόνιμες μέρες!) Φτάνει να θέλει.Κι ας μην προσπαθείς...Αν δε θέλει Εκείνος δεν πα να κοπανιέστε με το σύζυγο:oops::oops::oops:...νιέντε!Αυτή είναι η δική μου γνώμη και πίστη και με βάση αυτήν πορεύομαι....;)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

χοντρικός γύρω στα 35..χαχα...ΑΝ..λέω αν..ηταν όλα βολικά και δεν προέκυπτε και κάποιο θέμα υγείας ενδιάμεσα..και αν μου τα έστελνε και ο Θεούλης.. θα μπορούσα μερικά ακόμη ε??..

 

χαχα..εντάξει δεν πάω καλά αυτές τις μέρες ....:rolleyes:

 

35 συν ή πλην καλέ??Χαχα....εγώ 37 κλεισμένα η γραία.....:oops::oops::oops::oops:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

35 συν ή πλην καλέ??Χαχα....εγώ 37 κλεισμένα η γραία.....:oops::oops::oops::oops:

 

 

 

..μμμ....μα δε λεω δημόσια για να μην καρφωνόμαστε...χιχιχ..

μην διαβαζει και κανα γνωστος ..και την πατήσαμε τότε!!

 

παντως και συν και πλην ....3 παιδάκια θα τα προλάβαινες...

Θεού θέλοντος και συζύγου φυσικά...;)

 

και εσύ καλέ τη γραία???..μια χαρά είσαι...και μέχρι τα 45 γεννάνε κάποιες γυναίκες..(λέμε τώρα..)

Link to comment
Share on other sites

..μμμ....μα δε λεω δημόσια για να μην καρφωνόμαστε...χιχιχ..

μην διαβαζει και κανα γνωστος ..και την πατήσαμε τότε!!

 

παντως και συν και πλην ....3 παιδάκια θα τα προλάβαινες... Άλλα 3 εννοείς?Αμάν αμάν!!

Θεού θέλοντος και συζύγου φυσικά...;)

 

και εσύ καλέ τη γραία???..μια χαρά είσαι...και μέχρι τα 45 γεννάνε κάποιες γυναίκες..(λέμε τώρα..)

 

Oλόκληρη πόλη πού να σε βρούνε καλέ?Μια πολύτεκνη έχει όλη κι όλη εκεί???;););) Ναι, ρε, δεν είμαι γραία, πλάκα κάνω, δεν είμαι και τσικό όμως!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησο βρε κοριτσα πως ειναι να εχεις τοσα παιδια ευκολο η δυσκολο? εγω εχω 1 παιδακι θελω να κανω κ δευτερο για υτο ρωταο

 

Σίγουρα εύκολο δεν είναι, σίγουρα....Ανάλογα και τα παιδιά βεβαίως....Μπορεί να έχεις 5 και να είναι πιο ήσυχα (π.χ. τρία κορίτσια, τι να πω:cool::cool::cool:) και να έχεις τρία αγόρια (όπως εγώ) και να μην προλαβαίνεις να μαζεύεις τα θύματα....:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Φυσικά και θα κάνεις δεύτερο, το καλύτερο δώρο στο παιδάκι σου!!!Με το καλό!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

και να έχεις τρία αγόρια (όπως εγώ) και να μην προλαβαίνεις να μαζεύεις τα θύματα....

Αυτά σκέφτομαι κι εγώ και δεν θέλω τρίτο, αλλά να τα πεις του άντρα μου που ενώ έχουμε 2 αγόρια και παλεύουν όλη μέρα, θέλει λέει την κόρη!!! Και του λέω: Και άμα βγει αγόρι παιδί μου, τι θα κάνω εγώ μέσα στο σπίτι με 4 άντρες???Θα λαλήσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτά σκέφτομαι κι εγώ και δεν θέλω τρίτο, αλλά να τα πεις του άντρα μου που ενώ έχουμε 2 αγόρια και παλεύουν όλη μέρα, θέλει λέει την κόρη!!! Και του λέω: Και άμα βγει αγόρι παιδί μου, τι θα κάνω εγώ μέσα στο σπίτι με 4 άντρες???Θα λαλήσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Xαχα, ότι θα λαλήσεις ξαναπέστο:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Πολλή τεστοστερόνη βρε παιδί μου, πάρα πολλή πια!'Ωρες ώρες νιώθω απίστευτη μοναξιά (σε ένα σπίτι με άλλα 4 άτομα και μοναξιά, θα μου πεις...), γιατί εγώ πρέπει να τα κάνω όλα.... Με το ζόρι να τους καταφέρω να μαζεύουν τα παιχνίδια έχω πετύχει μόνο:oops::oops::oops::oops::oops::oops: Αν εσύ μπορέσεις να τους οργανώσεις, φυσικά, να το κάνεις το τρίτο, μπορεί να σου κάτσει κι η μπουμπού, πού ξέρεις!!;););)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Xαχα, ότι θα λαλήσεις ξαναπέστο:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Πολλή τεστοστερόνη βρε παιδί μου, πάρα πολλή πια!'Ωρες ώρες νιώθω απίστευτη μοναξιά (σε ένα σπίτι με άλλα 4 άτομα και μοναξιά, θα μου πεις...), γιατί εγώ πρέπει να τα κάνω όλα.... Με το ζόρι να τους καταφέρω να μαζεύουν τα παιχνίδια έχω πετύχει μόνο:oops::oops::oops::oops::oops::oops: Αν εσύ μπορέσεις να τους οργανώσεις, φυσικά, να το κάνεις το τρίτο, μπορεί να σου κάτσει κι η μπουμπού, πού ξέρεις!!;););)

Και αν δεν μου κάτσει??????:shock::shock::shock::shock:

Επίσης ο άντρας μου έχει κάτι δίδυμα στο σόι του...ασε με και ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω...

Εγώ δεν μπορώ να πω..τους έχω λίγο στην πίεση..μαζεύουν, κάνουν πράγματα, είμαι ευχαριστημένη από τα μικρά. Ο μπαμπάς δεν πολυβοηθάει, γιατί λείπει και πάρα πολές ώρες, οπότε το χατηράκι ΔΕΝ του το κάνω..

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δύο αγόρια είχα κι εγώ κι επειδή είμαι δίδυμη, και ο μπαμπάς μου επίσης, φοβόμασταν πολύ για τρίτο, μην γίνει αγόρι, ή και δίδυμα. Το σκεφτήκαμε όμως πολύ και είπαμε τι δύο τί τρία αγόρια, ο πόλεμος θα συνεχιστεί. Έτσι βάλαμε μπρός και τώρα έχουμε μία μπουμπού 3 μηνών. (Με λυπήθηκε ο Θεός, τελικά)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δύο αγόρια είχα κι εγώ κι επειδή είμαι δίδυμη, και ο μπαμπάς μου επίσης, φοβόμασταν πολύ για τρίτο, μην γίνει αγόρι, ή και δίδυμα. Το σκεφτήκαμε όμως πολύ και είπαμε τι δύο τί τρία αγόρια, ο πόλεμος θα συνεχιστεί. Έτσι βάλαμε μπρός και τώρα έχουμε μία μπουμπού 3 μηνών. (Με λυπήθηκε ο Θεός, τελικά)

 

Nα σας ζήσει κοριτσάκι!Χαχα, η τολμούσα νικά (καλά, όχι πάντα!!:mrgreen: ).Αλλά πίστεψέ με, 2 με 3 αγόρια έχει πολλλλλλλλλή διαφορά!!;););)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...και γω θα ήθελα ένα ακόμη παιδάκι. Αλλά δεν θα κάνω γιατί...το εργοστάσιο έκλεισε (η εγκυμοσύνη θα επιβάρυνε τον οργανισμό μου που έφτασε στο κόκκινο στην προηγούμενη). Δεν πειράζει, να είμαστε καλά.

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μαμα-αγκα μου πού χάθηκες?Σας έφαγε κι εσάς η καθημερινότητα ε?:lol::lol::lol:Εμείς εδώ, όπως μας άφησες, χαχα, ένα πρωτάκι, ένα τριτάκι κι ένα 4χρονο όλο τρέλα!Και τέλος χαχα!Εσύ τι έγινε, κατάφερες τον μπαμπά άγκα?:lol::lol::lol::lol::lol:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εμεις τελικα με τον αντρα μου τεινουμε προς την προσπαθεια αποκτησης του τεταρτου, αγνοώντας τις αρνητικες αποψεις των δικων μου βασικα....ειμαστε ακομα στη σκεψη και το ζυγιζουμε το θεμα...

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου, σου απάντησα και στο άλλο θέμα που άνοιξες ;) Εγώ όπως είδες από την επιθυμία πέρασα ...στην αναμονή του τέταρτου παιδιού, εντελώς ανέλπιστα κι από το πουθενά!!Θα τα καταφέρετε, αφού το θέλετε κι οι δυο θα το θέλει κι ο Θεός και θα έρθει.Μακάρι άμεσα!!:P:p:p

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...