Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αποβολη 22η εβδομάδα


basiksiro

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια. Η ιστορια μου μεγαλη και ο πονος μου επισης. Ξεκινήσαμε προσπαθειες για μωρακι πριν 3 χρονια.προσπαθουσαμε ενα χρονο αλλα το μωρο δεν ερχοτανε. Ξεκινησα καποιες προσπαθειες με clomiphene αλλα δεν είχαμε αποτελεσμα. Στον ενα χρονο και 2 μηνες κανω σπερματεγχυση και μένω έγκυος δυστυχώς ομως πολυ νωρις ξεκινησσ η αιμοραγια. Το μονο που προλαβαμε και ειδαμε ηταν ενας μικρος σακος. Μετα απο περιπου μισο χρονο περυσι τον οκτωμβρη αποφασισαμε να προχωρησουμε σε εξωσωματικη. Εμεινα εγκυος σε διδυμα. Στις 5 εβδομάδες ξεκινησε παλι η αιμοραγια. Βλεπουμε οτι χανετε το ενα εμβρυο και ευελπιστουσα να συνεχίσει το δευτερο.στην 6η εβδομαδα ακουμε καρδουλα αλλα αιμοραγια συνεχιζεται.αρχες γεναρη παμε να το ξαναδουμε και η καρδουλα του ειχε σταματησει.εκλαψα χτυπήθηκα αλλα ειπα πως κατι πρεπει να φταίει και επρεπε να το ψαξω για να συνεχισω. Πηγα λοιπον σε αιματολογο οπου βρεθηκε το προβλημα και στην επόμενη προσπαθεια θα εκανα αντιπυκτικες. Τον Μάρτιο που μας περασε εκανα και loop γιατί ειχα τον ιο hpv.τον Ιούλιο εκανα την δεύτερη εξωσωματικη μου . πετυχε και αυτη τη φορα. Στην 5η εβδομαδα ξεκίνησαν παλι οι αιμοραγιες αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα και σταματησαν την 10η εβδομαδα. Ξεχασα να σας πω πως παλι ηταν διδυμακια. Μετα την αυχενικη ανασανα και ειπα να ευχατιστηθω την εγκυμοσύνη μου. Απο την αυχενικη παρακαλουσα τον γιατρο να γινει περιδεση . φτάνουμε λοιπον στο τελος της 21ης εβδομάδας και βλέπω αιμα.φευγω κατευθείαν στο νοσοκομείο οπου διαπιστωνεται τελεια διαστολη και ετσι εχασα παλι τα μωρακια μου. Δεν ξερω πως να συνεχισω.ο πονος μου ειναι μεγαλος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λυπάμαι πολύ!Εχασα και εγω πριν 7 μήνες το μωρο μου στη 30η εβδομάδα κύησης..Καταλαβαίνω ποσο πονας,κάνε κουραγιο..Σου είπαν τι ήταν αυτό που προκάλεσε τον προωρο τοκετό;

1Zlqp3.png

 

kGiyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ!Εχασα και εγω πριν 7 μήνες το μωρο μου στη 30η εβδομάδα κύησης..Καταλαβαίνω ποσο πονας,κάνε κουραγιο..Σου είπαν τι ήταν αυτό που προκάλεσε τον προωρο τοκετό;

 

δεν αντεξε ο τραχηλος. Επρεπε να εχει γινει περιδεση. Λυπαμαι για την απωλεια σου.βλεπω εχεις ενα παιδακι. Παρτο αγκαλιτσα και θα σου απαλυνει τον πονο.η δικη μου αγκαλια ειναι ακομη αδεια.εσενα τι τον προκαλεσε;;

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεξε ο τραχηλος. Επρεπε να εχει γινει περιδεση. Λυπαμαι για την απωλεια σου.βλεπω εχεις ενα παιδακι. Παρτο αγκαλιτσα και θα σου απαλυνει τον πονο.η δικη μου αγκαλια ειναι ακομη αδεια.εσενα τι τον προκαλεσε;;

Ναι ευτύχως εχω το αγοράκι μου που με βοηθησε πολύ να συνελθώ..Σου ευχομαι όσο πιο σύντομα να γεμίσει και η δικιά σου αγκαλιά γιατί έχεις περάσει πολλά και το αξίζεις!Εμένα κάποιο μικρόβιο μαζί με το ουρεόπλασμα μου προκάλεσαν προωρο τοκετό,οι γιατροί στο νοσοκομείο δεν καταλαβαν αμέσως οτι γενναω και όταν τελικα μετά απο μια μέρα γέννησα το μωράκι μου είχε μολυνθεί και εφυγε σε λίγες ωρες χωρίς να καταφέρω να το δω και να το παρω αγκαλιά.Προσπαθησε να εισαι δυνατη,μείνε ενωμενη με τον αντρα σου και θα τα καταφερετε γιατι στο χρωσταει η ζωή!

1Zlqp3.png

 

kGiyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευτύχως εχω το αγοράκι μου που με βοηξεκινησω αύ να συνελθώ..Σου ευχομαι όσο πιο σύντομα να γεμίσει και η δικιά σου αγκαλιά γιατί έχεις περάσει πολλά και το αξίζεις!Εμένα κάποιο μικρόβιο μαζί με το ουρεόπλασμα μου προκάλεσαν προωρο τοκετό,οι γιατροί στο νοσοκομείο δεν καταλαβαν αμέσως οτι γενναω και όταν τελικα μετά απο μια μέρα γέννησα το μωράκι μου είχε μολυνθεί και εφυγε σε λίγες ωρες χωρίς να καταφέρω να το δω και να το παρω αγκαλιά.Προσπαθησε να εισαι δυνατη,μείνε ενωμενη με τον αντρα σου και θα τα καταφερετε γιατι στο χρωσταει η ζωή!

 

Σε ποσο καιρο σου ειπανε μπορεις να ξαναπροσπαθησεις;;θελω να ξεκινησω αμμεσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ποσο καιρο σου ειπανε μπορεις να ξαναπροσπαθησεις;;θελω να ξεκινησω αμμεσα.

Επειδή γεννησα με καισαρική,στους εξι μήνες ειχαμε το οκ απο την γιατρό να ξεκινησουμε.Εχουμε ξεκινησει λοιπόν αυτό τον μηνα,οχι ενταντικά αλλα χαλαρά.Θα φανεί σε καμια βδομάδα που περιμενω να αδιαθετησω.Εσυ;Πως γεννησες;Ποτε σας ειπε ο γιατρος να βαλετε μπρος;

1Zlqp3.png

 

kGiyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γεννησα με καισαρική,στους εξι μήνες ειχαμε κατευθείαν απο την γιατρό να ξεκινησουμε.Εχουμε ξεκινησει λοιπόν αυτό τον μηνα,οχι ενταντικά αλλα χαλαρά.Θα φανεί σε καμια βδομάδα που περιμενω να αδιαθετησω.Εσυ;Πως γεννησες;Ποτε σας ειπε ο γιατρος να βαλετε μπρος;

 

Εγω γεννησα φυσιολογικα. Προχθες πηγα σε εναν γιατρο και μου ειπε μπορω κατευθείαν. Ο εξωσωματικος μου ειπε να περιμενω κανα 2 μηνες. Τον αλλο μηνα εχω ραντεβού και σε εναν αλλο γιατρό και περιμένω να δω τι θα μου πει και αυτος. Εγω θελω να ξεκινησω με την πρωτη περιοδο.

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι τοσο πολυ. δεν το περιμενα με τιποτα για σενα, ειλικρινα στεναχωρεθηκα.

θελω να σου ευχυθω ομως κουραγιο, και απο δω και περα ολα μονο καλα να σου πανε.

ευχομαι με την καρδια μου να μην ξαναπερασεις αλλες στεναχωριες, καλη δυναμη και να γινεις συντομα μανουλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα φυσιολογικα. Προχθες πηγα σε εναν γιατρο και μου ειπε μπορω κατευθείαν. Ο εξωσωματικος μου ειπε να περιμενω κανα 2 μηνες. Τον αλλο μηνα εχω ραντεβού και σε εναν αλλο γιατρό και περιμένω να δω τι θα μου πει και αυτος. Εγω θελω να ξεκινησω με την πρωτη περιοδο.

 

Μη βιαστείς καλύτερα.Ασε το σωμα σου και την καρδια σου να ηρεμησει και θα γινουν όλα στην ωρα τους.Ψαξτο λίγο με τις εξετασεις και ξεκινατε ξανα.Ευχομαι να μας πάνε καλύτερα τα πράγματα με την καινούρια χρονιά!

1Zlqp3.png

 

kGiyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Θεός να απαλύνει τον πόνο σου καλή μου....

Εγώ έχασα ένα μωρό στη 19η βδομάδα κύησης...ενδομητριος θάνατος....

Αλλά ήλθανε άλλα δυο μωρά από τότε.

κάνε κουράγιο και μην το βάλεις κάτω!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λυπαμαι τοσο πολυ. δεν το περιμενα με τιποτα για σενα, ειλικρινα στεναχωρεθηκα.

θελω να σου ευχυθω ομως κουραγιο, και απο δω και περα ολα μονο καλα να σου πανε.

ευχομαι με την καρδια μου να μην ξαναπερασεις αλλες στεναχωριες, καλη δυναμη και να γινεις συντομα μανουλα.

 

σε ευχαριστω κοριτσακι μου. δυστυχως η μοιρα μου επαιξε ασχημο παιχνιδι. εσυ σε τι φαση βρισκεσαι?

 

Ο Θεός να απαλύνει τον πόνο σου καλή μου....

Εγώ έχασα ένα μωρό στη 19η βδομάδα κύησης...ενδομητριος θάνατος....

Αλλά ήλθανε άλλα δυο μωρά από τότε.

κάνε κουράγιο και μην το βάλεις κάτω!

 

μακαρι ο θεος να μου στειλει και εμενα ενα παιδακι.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γεια σας και απο εμενα...τωρα μετραω 2 μερες μετα την αποξεση στην 8η εβδομαδα...μετα απο εξωσωματικη!!!στο ιστορικο μου εχω μια αποβολη ακομα και ενα εξωμητριο με αφαιρεση σαλπιγγας και μη διαβατη η αλλη...σας καταλαβαινω απολυτα αλλα μη το βαζουμε κατω!!ο Θεος ειναι μεγαλος και η επομενη φορα θα ειναι και η τυχερη μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...