Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κολπιτιδα και Flagyl


Recommended Posts

Η εξεταση ουρων εδειξε μικροοργανισμους και ο γιατρος μου εδωσε χωρις να κανω καλλιεργεια πρωτα, τα υποθετα flagyl. Τα εχει παρει καμμια στην εγκυμοσυνη; Ειμαι στις 26 εβδομαδες τωρα. Δεν ξερω πως δημιουργηθηκε η κολπιτιδα...

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η εξεταση ουρων εδειξε μικροοργανισμους και ο γιατρος μου εδωσε χωρις να κανω καλλιεργεια πρωτα, τα υποθετα flagyl. Τα εχει παρει καμμια στην εγκυμοσυνη; Ειμαι στις 26 εβδομαδες τωρα. Δεν ξερω πως δημιουργηθηκε η κολπιτιδα...

 

τα flagyl,δεν θα σε πειραξουν,αλλα το να σου δωσει θεραπεια χωρις καλλιεργεια δεν το θεωρω σωστο.

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια σκεφτομαι να παω να κανω μια καλλιεργεια μονη μου...

 

εννοειται βεβαια οτι δεν θα σου βαλουν κολποδιαστολεα ε?

να τους το πεις ,αν και θα δουν οτι εισαι εγκυος αλλα πες το εσυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! είμαι 3.5 μηνών! στου προηγουμενου μηνα την κολπικη καλλιεργεια εδειξε και μενα ενα μικροβιο! βεβαια ειχα καφε εκκρισεις σχεδον καθε μερα και ηξερα οτι κατι τρεχει...Τελικα ο γιατρος μου εδωσε τα Flagyl! Τα πηρε και ο αντρας μου σε χαπια, εγω κολπικα υποθετα! Απο την 1η μερα εξαφανιστηκαν τα καφε! Τωρα εχω κανει παλι κολπικη καλλιεργεια να δω τι εγινε, αλλα δεν πηρα ακομα τα αποτελεσματα απο το νοσοκομειο να σας πω! Αλλα δεν εχω καμια περιεργη ενδειξη! Ο γιατρος εδωσε και στον συζυγο σε περιπτωση σεξουαλικης επαφης να μην εχουμε προβλημα! Οποτε δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικο! Αλλα μια κολπικη καλλιεργεια πιστευω ειναι καλο να γινει! Και πριν τα Flagyl και μετα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκανα για 1η φορα στον 2ο μηνα που μου βρηκε το μικροβιο και τωρα παλι στον 3ο να δουμε τι εγινε με τα Flagyl. Ολες τις εξετασεις τις κανω στο Αλεξανδρας. Πας στο ταμειο και λες δεν εχω κλεισει ραντεβου, ειμαι εγκυος! Στην αρχη σου λενε πηγαινε ρωτα αν σε δεχονται οι εξεταστες, αιμοληπτες ή στα κολπικα, παντα σου λενε ναι και κανεις τις εξετασεις τελικα χωρις ραντεβου. 2 φορες το εχω κανει. Τα αποτελεσματα της κολπικης κανουν 10 μερες, οι αιματος την επομενη μερα και των ουρων σε 3.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα..

 

ειμαι στην 15η βδομαδα εγκυμοσυνης και στις μηνιαιες εξετασεις ουρων μου βρηκαν καποιο μικροβιο και μενα..

η γιατρος αμεσως μου εγραψε 2 υποθετα (travogen λέγονται) τα οποια ομως μου ειπε να μην τα παρω τωρα αλλα σε 2 βδομαδες γιατι στη βδομαδα που ειμαι δε θελει να παρω κατι..

σε 2 βδομαδες θα παρω το ενα και μια βδομαδα μετα το αλλο..

εδωσε και στον αντρα μου μια αλοιφη...

 

χωρις κολπικες εξετασεις ολα αυτα..

αν και συνηθως λεω θα κανω οτι μου πει ο γιατρος μου, λιγο με αγχωσε αυτο γιατι δεν θελω να επηρεασει το μωρο καποιο φαρμακο..

εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμένα ρε κορίτσια στην 28η εβδομάδα μου βρηκαν 2 μικρόβια κολπικά και μου έδωσαν και αντιβίωση από το στόμα και κολπική. μετά από 2 έβδομάδες έκανα καλλιέργεια ούρων και βρίκε το 1 εκ των 2 μικροβίων στα ούρα (μάλλον μεταφέρθηκε). έτσι μου έδωσε και άλλη αντιβίωση από το στόμα. και πήγα σε 2 γιατρούς όχι σε έναν! γιατί μου δίνουν από το στόμα αντιβίωση ενώ σε εσάς μόνο κολπικά!?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...