Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τεστ εγκυμοσύνης...


Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε εμπειρία με λάθος αποτέλεσμα από τέστ εγκυμοσύνης..Έχω καθυστέρηση 2 μέρες έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό.Έχω όμως προαίσθημα ότι ίσως και να είμαι..Υπάρχει περίπτωση να κάνει λάθος το τέστ..Το έκανα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για να δείξει το τεστ σωστά θα πρέπει να γίνει το πρωί και ποτέ βράδυ καθότι θα πρέπει να μην έχεις καταναλώσει πολλά νερά και γενικώς υγρά. Όταν έκανα τεστ πριν 2 μήνες (το έκανα βράδυ, δεν το ήξερα τότε) βγήκε αρνητικό, την επομένη όμως που το έκανα σωστά (πρωί) βγήκε θετικό. Πράγματι είμαι έγκυος. Συνεπώς εάν το κάνεις σωστά συνήθως δεν γίνονται λάθη. Πάντα όμως υπάρχει και η πιθανότητα λάθους. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση μου εφτασα να κανω 6 τεστ μεχρι να μαθω αν ειμαι τελικα... Την πρωτη φορα εκανα το clear blue απο την πρωτη μερα καθυστερησης και βγηκε θετικο, αχνα αλλα ηταν θετικο. Την δευτερη εκανα predictor (το παλιο γιατι αυτο τους ειχε ξεμεινει στο φαρμακιο και δεν ειχαν το καινουργιο) και βγηκε καθαρα αρνητικο. Ξαναπηρα ενα clear και ενα predictor μετα απο δυο τρεις μερες, παλι τα ιδια και το clear πιο καθαρο θετικο αυτη την φορα. Ειχα τρελλαθει, το σκορ ηταν 2-2. Τελικα πηγα σε αλλο φαρμακειο Κυριακατικα κιολας και εψαχνα για διανυκτερευον γιατι μου την ειχε δωσει ασχημα! Ε τελικα ξαναπηρα clear και predictor αλλα το καινουργιο και βγηκαν στο μπαμ και τα δυο θετικα :shock::lol:

 

Τι να πω, δεν ξερω ποιο εκανες αλλα πιστευω πως το clear ειναι πιο ευαισθητο και ανυχνευει την ορμονη νωριτερα.

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το yes or no έκανα.Μόνο αυτό είχε το φαρμακείο που πήγα.Σήμερα θα πάω να πάρω άλλο γιατί εξακολουθώ να έχω καθυστέρηση..Θα δούμε!!

 

να πάρεις το clearblue, είναι το πιο αξιόπιστο :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοριτσακι μου μεσα σε 10 μερες καθυστερησης εκανα 5 predictor (πρωι) και τα 5 ηταν αρνητικα αλλα εγω ημουν ηδη 6 εβδομαδων εγκυος.

 

Μονο η β-χοριακη εδειξε το σωστο αποτελεσμα και αν την εκανα απο την αρχη που ειχα την υποψια θα γλιτωνα γυρω στα 50 €.

 

Αν δεν βαριεσαι πηγαινε δωσε λιγο αιματακι αυριο το πρωι και μεχρι το απογευμα θα σου λυθει η απορια μια και καλη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα το clearblue γιατί μου το σύστησε η φαρμακοποιός μου ως το πιό αξιόπιστο.

Μόλις είδα πως ήταν είναι θετικό, πήγα τρέχοντας στο μικροβιολόγο για β-χοριακή, για να είμαι εντελώς σίγουρη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εγώ έκανα 3 συνολικά τεστ τις πρώτες 4 μέρες καθυστέρησης και 2 στα 3 βγήκαν αρνητικά, ενώ τελικά ήμουν έγκυος. Καλύτερα να περιμένεις 2-3 μέρες ακόμα (αν έχεις φυσικά υπομονή) και να κάνεις τη β-χοριακή απευθείας. Θα γλυτώσεις και χρήματα και θα σαι και σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα το Clearblue αν θυμάμαι καλά και μου βγήκε το πρώτο κιόλας θετικό :wink::wink: και να φανταστείτε ότι το έκανα και βράδυ!

Το έκανα βέβαια μετά από 10 μέρες καθυστέρησεις...δεν είχα άγχος γιατι ήμουν σίγουρη πως είμαι έγκυος :D:D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ το clearblue είχα κάνει με μόνο 2 ημέρες καθυστέρηση και το έκανα χωρίς να ξέρω στις 8 το βράδυ και βγήκε θετικό μέσα σε δευτερόλεπτα. Τι να πω, είναι και στους οργανισμούς καμιά φορά. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα clear blue μια ημερα πριν την αναμενομενη περιοδο, απογευματακι και βγηκε θετικο αχνα...... :cool: το επανελαβα τις επομενες ημερες πρωι και ηταν ολοκαθαρο και εντονοτατο το + ......Οπως επισης εκανα και χοριακη και εδειξε κι εκεινη ολκαθαρα πως ημουν εγκυος...... :lol:

Το clear blue ειναι πιο ευαισθητο και πολυ πιο αξιοπιστο απο ολα τα υπολοιπα τεστ που κυκλοφορουν..... :wink:

Fagm.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για τις απαντήσεις..Τελικά σήμερα αδιαθέτησα μετά από πέντε μέρες καθυστέρηση..(πρώτη φορά τόσες μέρες καθυστέρηση!)Οπότε το τεστ δεν έκανε λάθος..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ειμαι καινούρια στο φόρουμ και σας χαιρετώ όλους.

 

Διάβασα παραπάνω ένα σωρό περιπτώσεις όπου τα τεστ βγήκαν λάθος.Όλες όμως οι περιπτώσεις (που εγώ τουλαχιστον είδα) μιλούσαν για τεστ που βγήκαν αρνητικά αλλά η εγκυμοσύνη τελικά υπήρχε.

Το αντίστροφο συμβαίνει;εννοώ πως αν βγει θετικό υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει εγκυμοσύνη;

 

Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει.Το τεστ που έκανα ήταν clearblue,το έκανα απόγευμα και βγήκε αχνά θετικό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινούρια στο φόρουμ και σας χαιρετώ όλους.

 

Διάβασα παραπάνω ένα σωρό περιπτώσεις όπου τα τεστ βγήκαν λάθος.Όλες όμως οι περιπτώσεις (που εγώ τουλαχιστον είδα) μιλούσαν για τεστ που βγήκαν αρνητικά αλλά η εγκυμοσύνη τελικά υπήρχε.

Το αντίστροφο συμβαίνει;εννοώ πως αν βγει θετικό υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει εγκυμοσύνη;

 

Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει.Το τεστ που έκανα ήταν clearblue,το έκανα απόγευμα και βγήκε αχνά θετικό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

λογικα για να βγει θετικο εχει ανιχνευσει αυξημενη χοριακη.Αυτο σημαινει ή εγκυμοσυνη ή καποιο φαρμακο ανεβασε τη χοριακη...εχεις παρει καποιο?

αν οχι πιθανον να εισαι εγκυος :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινούρια στο φόρουμ και σας χαιρετώ όλους.

 

Διάβασα παραπάνω ένα σωρό περιπτώσεις όπου τα τεστ βγήκαν λάθος.Όλες όμως οι περιπτώσεις (που εγώ τουλαχιστον είδα) μιλούσαν για τεστ που βγήκαν αρνητικά αλλά η εγκυμοσύνη τελικά υπήρχε.

Το αντίστροφο συμβαίνει;εννοώ πως αν βγει θετικό υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει εγκυμοσύνη;

 

Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει.Το τεστ που έκανα ήταν clearblue,το έκανα απόγευμα και βγήκε αχνά θετικό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

λογικα για να βγει θετικο εχει ανιχνευσει αυξημενη χοριακη.Αυτο σημαινει ή εγκυμοσυνη ή καποιο φαρμακο ανεβασε τη χοριακη...εχεις παρει καποιο?

αν οχι πιθανον να εισαι εγκυος :wink:

 

Καλημέρα σε όλους!

 

Δεν παίρνω κανένα φάρμακο εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά εκτός αυτού έκανα και δεύτερο τεστ σήμερα το πρωί και βγήκε θετικό.

Η χαρά μου είναι μεγάλη αλλά και το άγχος μου είναι μεγάλο επίσης.

 

Όπως και να έχει σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

κατα ρχην καλως ορισες κ κατα δευτερον συγχαρητηρια!!!!!!

σου ευχομαι ολα να πανε καλα στην εγκυμοσυνη σου,χαλαρωσε κ απολαυσε το!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ!

Απλά είναι η πρώτη φορά και δεν ξέρω πως να χειριστώ την κατάσταση αλλά βλέπω εδώ έχετε πολλές απαντήσεις σε διάφορα ερωτηματά μου,οπότε μάλλον θα τα λέμε συχνά!

 

Και πάλι καλημέρα σας!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...