Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενοχληση στον κολπο


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια. Ειμαι στον 6ο και εχω εδω και περιπου 10 μερες μια ενοχληση απο κατω, οχι μεσα στον κολπο αλλα εξω στα πλαινα. Ειναι μαλλον σαν μυικος πονος. Φανταστειτε σαν να εχετε κανει ποδηλατο μετα απο καιρο και πιανεστε απο τη σελα ακριβως στην εσωτερικη μερια, εκει που τελειωνει το μπουτι.

Εχω ανησυχησει λιγο και ψιλοντρεπομαι να ρωτησω το γιατρο γιατι μπορει να ειναι κατι ασχετο με την εγκυμοσυνη.

Το χει παθει καποια αλλη κοπελα να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα εγω ειμαι στη 19 εβδομαδα κ κατα καιρους νιωθω τετοιεσ ενοχλησεισ στοκολπο κ ογιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα ειναι αντανακλαστικα πονακια.μην ανυσηχεις αλλα μην νιωθεισ κ ασχημα να το συζητησεις με το γιατρο σου η δουλεια τους ειναι ακουνε διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια. Ειμαι στον 6ο και εχω εδω και περιπου 10 μερες μια ενοχληση απο κατω, οχι μεσα στον κολπο αλλα εξω στα πλαινα. Ειναι μαλλον σαν μυικος πονος. Φανταστειτε σαν να εχετε κανει ποδηλατο μετα απο καιρο και πιανεστε απο τη σελα ακριβως στην εσωτερικη μερια, εκει που τελειωνει το μπουτι.

Εχω ανησυχησει λιγο και ψιλοντρεπομαι να ρωτησω το γιατρο γιατι μπορει να ειναι κατι ασχετο με την εγκυμοσυνη.

Το χει παθει καποια αλλη κοπελα να με βοηθησει?

 

Κι είσαι ακόμα στον 6ο??? Υπομονή κοριτσάκι!!! Δεν είναι τπτ το ανησυχητικό απλά το βάρος του μωρού πιέζει την περιοχή εκεί και νιώθεις αυτό τον πόνο σαν πιάσιμο... Είναι μεγάλο το μωρό σου? Συνήθως στην εγκυμοσύνη οι μυικοί πόνοι είναι πιο έντονοι λόγω μιας ορμόνης που εκκρίνεται και μαλακώνει του μύες προετοιμάζοντάς τους για τη γέννα. Όσο περνάει ο καιρός θα πονάς περισσότερο. Να ξεκουράζεσαι η ορθοστασία όπως καταλαβαίνεις δυσκολεύει την κατάσταση... Απλά μου κάνει εντύπωση που το νιώθεις τόσο νωρίς... Εγώ στον 8ο περίπου άρχισα να το νιώθω...στον ένατο ήταν πολύ κουραστικό... Είχα κι έναν μπέμπη 4250 βέβαια οπότε ήταν αναπόφευκτο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω ειμαι στη 19 εβδομαδα κ κατα καιρους νιωθω τετοιεσ ενοχλησεισ στοκολπο κ ογιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα ειναι αντανακλαστικα πονακια.μην ανυσηχεις αλλα μην νιωθεισ κ ασχημα να το συζητησεις με το γιατρο σου η δουλεια τους ειναι ακουνε διαφορα.

 

Αυτό που νιώθεις εσύ δεν είναι το ίδιο με της Τιγρούλας...

Καλά γενικά στην εγκυμοσύνη νιώθουμε διάφορα αλλά θα σταθώ σε αυτό που είπες κι έχεις απόλυτο δίκιο ότι τπτ δεν πρέπει να ντραπούμε να ρωτήσουμε το γιατρό ακόμα και το πιο μικρό ή αυτό που θεωρούμε ασήμαντο.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι όταν με το καλό γεννήσεις θα εξαφανιστεί τελείως! Εγώ φοβόμουν ότι θα πονάω και μετά αφού το είχα για καιρό! Αλλά με το που βγήκε το μωρό...αντίο πόνος! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι είσαι ακόμα στον 6ο??? Υπομονή κοριτσάκι!!! Δεν είναι τπτ το ανησυχητικό απλά το βάρος του μωρού πιέζει την περιοχή εκεί και νιώθεις αυτό τον πόνο σαν πιάσιμο... Είναι μεγάλο το μωρό σου? Συνήθως στην εγκυμοσύνη οι μυικοί πόνοι είναι πιο έντονοι λόγω μιας ορμόνης που εκκρίνεται και μαλακώνει του μύες προετοιμάζοντάς τους για τη γέννα. Όσο περνάει ο καιρός θα πονάς περισσότερο. Να ξεκουράζεσαι η ορθοστασία όπως καταλαβαίνεις δυσκολεύει την κατάσταση... Απλά μου κάνει εντύπωση που το νιώθεις τόσο νωρίς... Εγώ στον 8ο περίπου άρχισα να το νιώθω...στον ένατο ήταν πολύ κουραστικό... Είχα κι έναν μπέμπη 4250 βέβαια οπότε ήταν αναπόφευκτο!

 

Αχ, mikio μπορω να πω οτι με την απαντηση σου ηρεμησα αρκετα. Δεν ξερω ποσο μεγαλο ειναι το μωρακι μου τωρα. Θα παω στις 26 του μηνα στο γιατρο.

Θα τον παρω και τηλ οπωσδηποτε. Φαντασου οτι ειναι και κολλητος του αντρα μου και επειδη τον εχω πρηξει ντρεπομουν παρα πολυ να τον ρωτησω κι αυτο. Αφου μου λες ομως οτι ειναι συμπτωμα θα τον παρω σιγουρα. Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Πωπω δεν το πιστεύω ακρβώς τον ίδιο πόνο νιώθω και γω!! Αλλά νόμιζα ότι το έπαθα από πιάσιμο, γιατί το προηγούμενο βράδυ είχαμε βγει και με είχε πιάσει όρεξη για χορούς και ορθοστασία!!(με τακούνια..) Την επόμενη μέρα το πρωί ξύπνησα με τρελό πόνο στην μέση και εκεί ακριβώς που περιγράφεις! Εγώ μπαίνω 6ο σε μια βδομάδα. Και δεν είχα ξαναπονέσει ποτέ σε εκείνο το σημείο..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...