Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θα τρελαθω...


Recommended Posts

εκει που ελεγα οτι ολα καλα και ετοιμαζομουν για β επιπεδου την πεμπτη...ειδα αιμα!

κοριτσια θα τρελαθω!πηρα τον γιατρο,μου ειπε τελειως ξαπλα,μονο για τουαλετα και αν ποναω πολυ μπουσκοπαν.

μου ειπε οτι ειναι απο τις συσπασεις που κανει η μητρα..

θα σκασω απο την στεναχωρια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μη στεναχωριεσαι.... ολα καλα θα πανε...

κανε οτι σου ειπε ο γιατρος. συμβαινουν αυτα!!! κι εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη που πονουσα με μπουσκοπαν την εβγαλα και ουτροτζεσταν. και τωρα με τα καφε υγρα παλι τα ιδια πινω....

σκεψου θετικα, σκεψου μονο τα καλα. κι αλλες κοπελες το εχουν παθει και τελικα ολα πηγαν καλά.

σου ευχομαι τα καλυτερα για σενα και το αγγελουδι που εχει φωλιασει μεσα σου....

Link to comment
Share on other sites

Κάτια μου μην πανικοβάλλεσαι! όλα θα πανε καλά! Εσύ να ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες του γιατρού σου και να προσπαθείς να είσαι ηρεμη. Πολλές ειχαν αίμα και με τα χάπια και την ξεκούραση ξεπέρασαν το πρόβλημα και γέννησαν υγιή μωράκια. Να σκέφτεσαι θετικά γιατί το άγχος και η στενοχώρια δεν βοηθούν σε τίποτα. Σου εύχομαι όλα κατέυχήν να πάνε...:))

 

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σου!!!μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι γιατι σιγουρα δεν θα σου κανει καλο...

ολα καλα θα πανε,λιγο υπομονη χρειαζεται αλλα στο τελος που θα κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου θα τα ξεχασεις ολα σιγουρα!!

καλη δυναμη:P

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκει που ελεγα οτι ολα καλα και ετοιμαζομουν για β επιπεδου την πεμπτη...ειδα αιμα!

κοριτσια θα τρελαθω!πηρα τον γιατρο,μου ειπε τελειως ξαπλα,μονο για τουαλετα και αν ποναω πολυ μπουσκοπαν.

μου ειπε οτι ειναι απο τις συσπασεις που κανει η μητρα..

θα σκασω απο την στεναχωρια μου

 

ειχα κ γω 3 φορες αιμα στο 2ο κ μου ειπε ξαπλα 3-4 μερες κ για 2 μερες χαπια μαγνησιου.δεν ειναι κατι σοβαρο

περαστικα ευχομαι:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακαρι!!!λιγες σταγονες ηταν και μενα αλλα τρομοκρατηθηκα

δεν μου ειχε ξανατυχει μεχρι στιγμης και καπως μου ηρθε..

ειμαι και λιγο φοβιτσιαρα οποτε..καταλαβαινεις....

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ είχα αιμορραγία κανονική 4 φορές στην εγκυμοσύνη. Η πρώτη την 8η εβδομάδα λέω πάει το μωρό το έχασα...έφερα την γυναικολόγο μου κυριακή βράδυ στο ιατρείο της...τελικά μερική αποκόλληση πλακούντα - ουτροτζεσταν και ξάπλα καμιά εβδομάδα.

2η αιμορραγία τη μέρα που έκανα αυχενική, η χαρά μου καταστράφηκε το βράδυ που γύρισα σπίτι και είδα τρελή αιμορραγία, - πάλι νόμιζα ότι έχασα το μωρό -πάλι ξάπλα και μαγνήσιο 2 εβδομάδες έκανε να σταματήσει - πάλι αποκόλληση.

3η αιμορραγία μετά την β'επιπέδου - ήμουν σίγουρη ότι έχασα τη μικρή μου...έκλαιγα απαρηγόρητα 4 το πρωί έγινε..- τελικά ήταν μύκητες που δημιούργησαν φλεγμονή και έσκασε και έφερε μικρή αιμορραγία - θεραπεία για μύκητες και όλα οκ

4η αιμορραγία και ευτυχώς τελευταία στον 7ομήνα - άγνωστο τι ακριβώς ήταν- ευτυχώς η μικρή κουνούσε καλά καλά οπότε δεν νόμιζα ότι την έχασα...

Τέλος καλό όλα καλά ....

σου τα λέω για να ξέρεις τι υπομονή έκανα... και να πάρεις κουράγιο να κάνεις κ εσύ!

με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα για όλο το πρώτο τρίμηνο μικρές αιμοραγίες σε όλες μου τις εγκυμοσύνες, που συνέπιπταν με την υποθετική ημερομηνία περιόδου.... Αλλά ήταν καφετιά... σαν τελείωμα περιόδου. Όχι όμως ίχνη. Χρειαζόταν (μικρό) σερβιετάκι. Το κλάμα και το άγχος τεράστιο.... αλλά... όλα καλά!

 

Ο γιατρός μου είπε πως είναι πολύ συνηθισμένο... Συμβαίνει σε πολλές γυναίκες (νομίζω 1 στις 3 είπε... -δε το λέω με σιγουριά το ποσοστό.... δεν το θυμάμαι καλά).

 

Αν μου επιτρέπεις.... ήταν κόκκινο ή καφέ??

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και οι άλλες κοπέλες, έτσι κι εγώ είχα αίμα την 14η εβδομάδα. Όχι απλά αίμα... αιμορραγία 100 βαθμού! Λιποθύμησα, έπεσα, χτύπησα στο κεφάλι, νοσηλεύτηκα, πήρα ουτροτζεστάν, ξάπλωσα για αρκετές μερούλες, είχα καφέ για κανά μήνα και τελικά ο μπόμπιρας ακόμα με κλωτσάει.

Κι εγώ είχα αγχωθεί πολύ και σε καταλαβαίνω. Να κάνεις ευχάριστες σκέψεις και είμαι σιγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοκκινο ηταν αλλα λιγες σταγονες μονο!ευτυχως!απο εχθες τιποτα!

εχω αρχισει λιγο να ηρεμω και σε αυτο βοηθαει και ο μπεμπης που ειναι αρκετα ζωηρος!

τι αγχη τραβαμε μεχρι να γεννησουμε και να βγει γερο το μωρακι μας!

Link to comment
Share on other sites

τι αγχη τραβαμε μεχρι να γεννησουμε και να βγει γερο το μωρακι μας!

 

και που να δείς άγχος μετά!!! έφαγε; ρεύτηκε; χέστηκε; έκλαψε; είδε; άκουσε; και πόσα άλλα που δεν στα γράφω τώρα....αρκετό άγχος τραβάς που το έχεις στην κοιλίτσα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κάτια μου, πολύ χαίρομαι για σένα. Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά και όσο πιο ήρεμη είσαι τόσο καλύτερα και για τους δύο σας. Άντε με το καλό.

Link to comment
Share on other sites

και που να δείς άγχος μετά!!! έφαγε; ρεύτηκε; χέστηκε; έκλαψε; είδε; άκουσε; και πόσα άλλα που δεν στα γράφω τώρα....αρκετό άγχος τραβάς που το έχεις στην κοιλίτσα σου!!!

 

χαχαχαχα!! maan....Οπως τα λές είναι.... Κάτια μου ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!! Προσπάθησε να ηρεμήσεις.....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια!

εχω δει οτι ταινια κυκλοφορει και οτι προγραμμα υπαρχει στην τηλεοραση!

να σας πω εγω οτι θελετε για το διαζυγιο της μενεγακη!ολα τα εχω ακουσει!!!χαχα

να κανω και το β επιπεδου να δω οτι ολα ειναι καλα να ηρεμησει λιγακι η καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια, αιμοραγία ξέρετε τι θα πει; Μόνο αίμα έβλεπα για τουλάχιστον 10 λεπτά. Τα έχασα, είπα αυτό ήταν, πάει το μωρό. Ετρεξα σε κλινική έκανα υπέρηχο, το μωρό ήταν μια χαρα. Την επόμενη μέρα πάλι αίμα, πάλι άρχισα να πιστεύω πως ναι τώρα όλα τελείωσαν, με τόσο αίμα, αυτό ήταν, πάει το όνειρο μου να γίνω μάνα. Πάω στον γιατρό, και μου λέει Αδικα ανησυχείς, όλα καλά είναι. Ξάπλα μέχρι να σταματήσει το αίμα και τίποτα άλλο. Ολα είναι τέλεια. Τι να πω ρε κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξάπλα Κατερινάκι..τίποτα άλλο δεν μπορείς να κάνεις στην παρούσα φάση...ξεκούραση μέχρι αηδίας.... κ εγώ είχα πολύ αίμα αλλά όλα οκ τελικά και σε σένα θα δείς ολα θα πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites

Ξαπλα και μην ξεθαρευεις .

Δες το σαν την τελευταια ευκαιρια ξεκουρασης.Σε λιγους μηνες θα τρεχεις λεμεεεε :lol::lol:

Ολα θα πανε μια χαρα ;)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...