Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικογενειακη εξοδος για Φαγητο Φεβρουαριο


Marilena

Recommended Posts

Να μαι !!! χιχιχιχιχι !!!

 

Λοιπον σε αλλο ποστ η Ντινα εριξε μια σουπερ ιδεα... να παμε να φαμε οικογενειακως καπου, μεσα στον επομενο μηνα...

 

Ριχνω μια ιδεα και συνεχιζουμε... Υπαρχει ενα πολυ ωραιο μαγαζι, ναι μεν ειναι στα Σπατα, αλλα βγαινεις απο Αττικη οδο και ειναι 5 λεπτα απο την εξοδο.... Ειναι πολυ ωραιο σαν περιβαλλον και σαν φαγητο, ΜΟΝΟ οικογενειες πανε να σκεφτειτε και στον πανω οροφο εχει εναν μικρο παιδοτοπο :wink: !!!

Για αυτο το προτεινω...

Τι λετε ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marilena

    Marilena 17 δημοσιεύσεις

  • mimika

    mimika 11 δημοσιεύσεις

  • NTINAT

    NTINAT 11 δημοσιεύσεις

  • dora

    dora 7 δημοσιεύσεις

Μαριλενακι ωραια η προταση σου γι αυτο το μαγαζι!!!!!!!Κ αμα εχει κ παιδοτοπο σουπερ!!!!!!!!!!!!!

Τωρα αμα εχει κανενας αλλος προταση για μαγαζι ας μας πει..............

να το κανονισουμε!!!!!!!!!!!!Πιστευω παντως οτι η Αττικη Οδος εξυπηρετει γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια θελω να διευκρινησω κατι για να μην βγω απολογουμενη μετα... χαχα ο παιδοτοπος δεν ειναι κατι σπουδαιο, και δεν ειναι ασφαλης... τι εννοω, οτι παιδια κατω των 7 - 8 ετων δεν τα αφηνεις μονα τους με τιποτα... αλλα οπως ελεγα και στον Γιαννη προχθες σε μια συζητηση, απο το να μην καθεται στην καρεκλα και να σπανε τα νευρα του παιδιου γιατι λογικο ειναι το παιδακι αφου φαει να βαρεθει μετα απο λιγο... προτιμω να παω κι εγω πανω μαζι της στον παιδοτοπο γαι λιγη ωρα, να ξανακατεβουμε για ενα γλυκακι και να ξανανεβουμε κλπ κλπ΄κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βεβαια θελω να διευκρινησω κατι για να μην βγω απολογουμενη μετα... χαχα ο παιδοτοπος δεν ειναι κατι σπουδαιο, και δεν ειναι ασφαλης... τι εννοω, οτι παιδια κατω των 7 - 8 ετων δεν τα αφηνεις μονα τους με τιποτα... αλλα οπως ελεγα και στον Γιαννη προχθες σε μια συζητηση, απο το να μην καθεται στην καρεκλα και να σπανε τα νευρα του παιδιου γιατι λογικο ειναι το παιδακι αφου φαει να βαρεθει μετα απο λιγο... προτιμω να παω κι εγω πανω μαζι της στον παιδοτοπο γαι λιγη ωρα, να ξανακατεβουμε για ενα γλυκακι και να ξανανεβουμε κλπ κλπ΄κλπ

 

ΤΕΛΕΙΟ :shock: !!! τέτοιο έψαχνα :D !!! που είναι αυτό καλέ;;;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο έχουμε και στην Καλλιθέα με παιδότοπο στο ίδιο επίπεδο αλλά δεν νομίζω να εξυπηρετεί όλους! Πάντως εγώ είμαι μέσα αν κανονιστεί όπου νομίζετε! :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Για ρίχτε καμμιά διεύθυνση γιατί το μόνο μου πρόβλημα για να βγούμε οικογενειακώς για φαγητό κάποια Κυριακή είναι τι να τον κάνω μετά που θα έχει φάει και θα τρέχει σαν τρελλός ανάμεσα στα τραπέζια!!!!

Ας είναι όπου είναι , είναι μια λύση!!! :idea:

Μέχρι σημερα μόνο τα φαστφούντ με παιδότοπο είχαμε σαν λύση!!! :oops::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ καλή ιδέα Μαριλενού! Έχουμε και εμείς μια τέτοια ταβέρνα που πηγαίνουμε πού και πού. Πολύ καλό φαγητό και μίνι παιδότοπος μέσα. Είναι στο Μάτι, στη λεωφ. Μαραθώνος. Μόνο που κάποιος πρέπει να κάνει τον θηριοδαμαστή γιατί όπως είπες κι εσύ μικρά παιδιά δεν τα αφήνεις με τίποτα μόνα τους!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα οσον αφορα τα παιδια θα κανουμε βαρδιες μωρε, δεν ειναι τιποτα...

Ας γινω εγω καλα και αναλαμβανω το μπειμπι σιττινγκ για ολους !!!

Link to comment
Share on other sites

Marilena , την ταβέρνα αυτή που λες την ξέρω και εγώ...

Νομίζω δηλαδή πως λέμε την ίδια (τον Ελαιώνα) ?

Έχουμε πάει αρκετές φορές και έχουμε μείνει ευχαριστημένοι απο το φαγητό.

Αν και είναι πολύ μεγάλος ο χώρος, μαζεύει παρα πολύ κόσμο ειδικά τις Κυριακές.

G9FN.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λεγεται το στεκι του Αντρεα.... Γιωτα μου μηπως αλλαξε ονομα ? ή υπαρχει κι αλλο με παιδοτοπο ?

 

Ρε σεις επρεπε να γινει αυτο το τοπικ για να τα πειτε ε ??? χαχα !!!

Τουλαχιστον χαιρομαι γιατι ηδη βρηκαμε 3 νεα μερη για βολτουλα... χαχα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω εγω είναι πάλι δίπλα απο τη έξοδο της Αττικής Οδου, και δεν έχει παιδότοπο... Έχει μια μικρή παιδική χαρά απ' έξω... για μελύτερα παιδάκια θα έλεγα...

G9FN.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη παρατηρω οτι δεν μπορουμε ευκολα να συννενοηθουμε ή να συμφωνησουμε για τις εκαστοτε συναντησεις μας κ λογικο ειναι μιας κ ειμαστε πολλα ατομα σε διαφορετικες περιοχες το καθενα, προτεινω να συσταθει μια ομαδα μεχρι 6 ατομων στην οποια να μπορουμε να αναθετουμε τις ιδεες μας για καθε μηνα κ αυτη η ομαδα να μπορει σε αμεση συνεργασια με ολα τα μελη να θετει μια ημερομηνια τοπο κλπ για την επομενη συναντηση χωρις πολλα περαιτερω.

Μεσο δημοψηφισματος θα γινεται κ θα παιρνεται η τελικη αποφαση ομορφα κ δημοκρατικα για το που κ πως θα μπορουμε να οργανωνουμε τις συναντησεις μας.

Δεν ξερω αν συμφωνειτε με την ιδεα αυτη απλα την καταθετω γιατι δεν γινεται καθε φορα να ψαχνομαστε πχ για την Νιννετα θα παμε ή δεν θα παμε φαγητο, θα βρεθουμε εκει α δεν γινεται ειναι μακρια κλπ.

Θα λεμε πχ στις 24/2 παρτυ στη Νιννετα με μπουφε καφε κ εκπληξεις κ δηλωστε συμμετοχη μεχρι τοτε....... ετσι θα βλεπει κ η Νιννετα αν την συμφερει να το κανει ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα και προτεινω να συναντιομαστε και σε αλλα σημεια της Αθηνας για να βρισκομαστε ολοι.

Προσωπικα με βολευει πολυ η Νιννετα (ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μου) και συμφωνω να γινεται εκει η διμηνη καθιερωμενη συναντηση, αλλα ειναι καποιοι πολυ μακρια και να κανονιζουμε διαφορετικα μερη στο ενδιαμεσο για να βολευονται ολοι (πχ η Μαριλου κανει ΤΑ χιλιομετρα καθε φορα).

Link to comment
Share on other sites

Mimika μπραβο ωραια ημερομηνια 17/2 που ανοιγει κ το Τριωδιο ειναι μια χαρα μπορουν να μασκαρευτουν κ τα πιτσιρικακια μας!!!!!!!!!!!!!

Συμφωνειτε ????

 

Ας δηλωσουμε την περιοχη (δεν ξερω αν επιτρεπετε να αναφερουμε το ονομα της ταβερνας απο τους αντμιν για να μη θεωρηθει διαφημιση :roll: ) που βρισκεται η ταβερνα για να αποφασισουμε τελικα που θα παμε. Μετα θα κανουμε μια λιστα με 3-4 ταβερνες που πιστευουμε οτι θα βολευει ολους για να ερθουν.

Και θα ψηφισουμε ποιο θελουμε. Τι λετε???

 

Ετσι μας δινετε η δυνατοτητα να εχουμε επιλογες πχ ταβερνας για μελλοντικες συναντησεις !!! Κατι σαν ατζεντα ας πουμε.

 

Μαριλενα ελεγα καποια ατομα απο εμας οσοι θελουν να ασχολουνται με το θεμα των συναντησεων κατα καιρους αλλα μαλλον θα ειναι αδυνατον οποτε ακυρο. Μια ιδεα ηταν :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που ηθελα να σημειωσω σχετικα με το να βγουμε οξω να φαμε ειναι οτι φυσικα θα πρεπει να εχουμε τηλεφωνησει στο μαγαζι για τραπεζι, γιατι αν μαζευτουμε εστω και 4 - 5 οικογενειες κατευθειαν θα ειμαστε π.χ. 15 - 20 ατομα....

 

Οποτε να το παμε πρωτα με την ημερομηνια και την ωρα, μετα την ταβερνα και τελικα να δουμε που θα παει...

 

Ξεκιναω για να το δειτε και ως παραδειγμα

 

1) Συμφωνω με τις 17/2/08 το μεσημέρι

2) Για το μαγαζι δεν εχω προβλημα, σε οποιο θελετε...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...