Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λειτουργουν οι παιδικοι αυριο τριων ιεραρχών?


Recommended Posts

Μπορει να ειναι κουφή ερώτηση αλλά μιας και ολη την προηγουμενη βδομαδα δεν πηγαμε λογω ιωσης στον παιδικο, και συνειδητοποιώντας οτι αυριο ειναι των τριων ιεραρχων (σχολικη αργια) αναρρωτιεμαι μηπως αυριο ειναι κλειστοι οι παιδικοι? Για τους δημοτικους παιδικους λεω. Εχετε καμμια ενημερωση ή να τους παρω τηλ. αυριο πρωι πρωί?

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εδώ ο δικός μας που είναι ιδιωτικός και δεν λειτουργεί , ο δημοτικός θα λειτουργεί? και τα ' χω πάρει...άντε εγώ έχω μαμά και πεθερά διαθέσιμες να αφήσω το παιδί . είναι γονείς όμως χωρίς καμία βοήθεια που υποχρεούνται να πάρουν άδεια απο τη δουλειά τους και ο λόγος που πληρώνουν παιδικό είναι για να κρατάει κάποιος το παιδί για να πάνε στη δουλειά. Γιατί λοιπόν μια μέρα την οποία την πληρώνουν να αναγκαστούν να πάρουν και άδεια απο τη δουλειά? Και τα'χω κυρίως με τους ιδιωτικούς που τα παίρνουν αδρά. Να πεις οτι δεν κάθονται και το καλοκαίρι.....¨εναν μήνα ολόκληρο. εμένα στη ζωή μου έναν μήνα άδεια δεν μου έχουν δώσει μαζεμένο. 10 εργάσιμες το πολύ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπράβο που σέβονται τον εργαζόμενο!

Εγω αν αναγκαζόμουν να πάρω άδεια θα το έκανα θέμα! Και απορώ που δεν μιλάει κανείς γιατί και μια μέρα πριν των φώτων πάλι κλειστά ήταν για να το κάνουν 4ημερο:confused:

Link to comment
Share on other sites

μπράβο που σέβονται τον εργαζόμενο!

Εγω αν αναγκαζόμουν να πάρω άδεια θα το έκανα θέμα! Και απορώ που δεν μιλάει κανείς γιατί και μια μέρα πριν των φώτων πάλι κλειστά ήταν για να το κάνουν 4ημερο:confused:

Κοίταξε αυτό είναι σχετικό. Εμάς ο δήμαρχός μας έχει δεχτεί μεγάλο πόλεμο γι αυτό. Κρατάει ανοιχτούς τους παιδικούς Χριστούγεννα-Πάσχα (όχι ημέρα Χριστουγέννων και 2η και όχι Πάσχα) τις υπόλοιπες που είναι εργάσιμες, και την σημερινή, γιατί και δικαίως υποστηρίζει πως υπάρχουν γονείς και είναι η πλειοψηφία που εργάζονται εκείνες τις ημέρες. Αν ήταν στο χέρι των εργαζομένων ή αν ήταν άλλος δήμαρχος θα ήταν κλειστά. Και το λέω με βεβαιότητα καθώς συνάδελφοι που έχουν τα παιδιά τους σε δημοτικούς άλλων δήμων είναι κλειστοί. Αμφιλεγόμενο θέμα με πολλές αντιδράσεις και από τις 2 πλευρές. Οι καιροί έχουν αλλάξει όμως και καλά θα κάνουν μερικοί όπως είπες να σέβονται όντως τον εργαζόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...