Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση Παιδικού Σταθμού Πολυδενδρι - Αφίδνες - καπανδρίτι


Recommended Posts

μανούλες καλημέρα,

 

Είμαι καινούργια στην περιοχή της Ιπποκρατείου και θα ήθελα σας παρακαλώ να μου συστήσετε κάποιον παιδικό σταθμό αν ξέρετε για την μικρή μου κόρη.

Είναι 2 ετών και δυστυχώς θα πρέπει να την αποχωριστώ την Άνοιξη διότι πρέπει να πάω στο γραφείο.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα katrin93! Αρχικά καλώς ήρθες στα Υπερ...βόρεια προάστεια!! Για να ρωτάς εδώ σημαίνει ότι δεν έχεις βρει κάτι στο πέρασμά σου... Για παιδικό σταθμό δεν έχω η ίδια εμπειρία από την περιοχή έχω όμως από ένα εναλλακτικό χώρο που πάω την κόρη μου στον Άγιο Στέφανο. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι στο δρόμο σου προς τη δουλειά αλλά θα σου πω ό,τι ξέρω. Ο χώρος αυτός είναι ένας χώρος δημιουργικής απασχόλησης για παιδιά ουσιαστικά. Όλη τη μέρα έχει φύλαξη και ειδικά το πρωί έχει παιδάκια από 2 ετών μέχρι 5-6 που δεν πάνε σχολείο ακόμα. Καταπληκτικές τιμές, ευέλικτες ώρες και τιμές που προσαρμόζονται ανάλογα, όχι δηλαδή κλειστή τιμή και αν έρθεις ήρθες αν αρρώστησες το έχασες. Λέγεται η μικρή μας παρέα έχει και site αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες και νομίζω ότι αξίζει να κάνεις μία ερώτηση. Λειτουργεί γιορτές και σχολικές αργίες και έχει και καλοκαιρινό τμήμα και Σάββατο. Εγώ Σάββατο την αφήνω όταν μου γκρινιάζει πάω κάνω ψώνια τα κλασικά του Σαββάτου και σε 2 ώρες την παίρνω πάλι. Οι δασκάλες είναι καλές, φαγητό της βάζω εγώ ό,τι θέλω και τρώνε εκεί όλα μαζί οπότε τον έλεγχο τον έχω εγώ.Ένας λόγος που βοήθησε να ξεκολλήσει η μικρή από πάνω μου ήταν ότι ο χώρος είναι μια μονοκατοικία με κήπο οπότε δεν της φαινόταν "σχολείο" αλλά ένα σπίτι με πολλά παιδάκια οπότε έχει ένα πρωι-σπίτι και ένα βράδυ-σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα Κατριν,

 

Θα ήθελα να σου συστήσω το carouzel. Αν δεν το έχεις δει πήγαινε. Αξίζει τον κόπο. Ξέρω ότι κάνει καταπληκτική δουλειά , το περιβάλλον είναι άψογο, έχει πολύ μεγάλο κήπο και οι εγκαταστάσεις του είναι καινούργιες. Νομίζω ότι θα πρέπει να το δείς.

 

Καλή σου μέρα :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημερα σε ολες

 

ειμαι κι εγω νεο μελος , και ψαχνω βρεφονηπιακο σταθμο στην περιοχη Καπανδριτιου ή Αφιδνες .Ολοι μου εχουν πει για το Carouzel και θα παω να το δω σε λιγες μερες .Υπαρχει κατι αλλο στην περιοχη που να δεχεται κατω απο 18 μηνων ??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...