Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χρήση στράτας στον παιδικό σταθμό


Recommended Posts

Καλημέρα!

σήμερα είχαμε αποκριάτικο πάρτυ στον σταθμό της μπουμπούς και πήγε η μαμα μου να την τραβήξει φωτογραφίες με τους συμμαθητές και την δασκάλα γιατί ήταν ντυμενα όλα τα παιδάκια. Οι δασκάλες ήξεραν οτι θα παέι καθώς είχαμε ενημερώσει, αν και γενικά είναι από τους σταθμούς που η αιφνίδια επίσκεψη ενθαρρύνεται..Και τι να δει???Την είχαν στην στράτα!Πράγμα που τους είχαμε απαγορέψει! Πριν 1 μήνα μας κάλεσαν να συζητήσουμε γιατι το παιδί καθυστερει να περπατήσει, και μας προέτρεψαν να την πάμε σε ειδικό...Την πήγαμε σε παιδίατρο, ορθοπεδικό και φυσιοθεραπευτή κι όλοι μας είπαν οτι δεν έχει θέμα, απλά δεν έχει ωριμάσει ακόμα και θα περπατήσει μόνη της μέσα στους επόμενους 2 μήνες, να μην την πιέζουμε!Και προς θεού ΟΧΙ στράτα...Η δασκάλα μας μάλλον όμως για κάποιο λόγο βιάζεται να την κάνει να περπατήσει...Πως να το χειριστώ???Γενικά είμαι ευχαριστημένη από τις παροχές τους και το μωρό δεν το έχω βρει ποτέ βρώμικο, συγκεμμένο ή αταϊστο...Τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

σήμερα είχαμε αποκριάτικο πάρτυ στον σταθμό της μπουμπούς και πήγε η μαμα μου να την τραβήξει φωτογραφίες με τους συμμαθητές και την δασκάλα γιατί ήταν ντυμενα όλα τα παιδάκια. Οι δασκάλες ήξεραν οτι θα παέι καθώς είχαμε ενημερώσει, αν και γενικά είναι από τους σταθμούς που η αιφνίδια επίσκεψη ενθαρρύνεται..Και τι να δει???Την είχαν στην στράτα!Πράγμα που τους είχαμε απαγορέψει! Πριν 1 μήνα μας κάλεσαν να συζητήσουμε γιατι το παιδί καθυστερει να περπατήσει, και μας προέτρεψαν να την πάμε σε ειδικό...Την πήγαμε σε παιδίατρο, ορθοπεδικό και φυσιοθεραπευτή κι όλοι μας είπαν οτι δεν έχει θέμα, απλά δεν έχει ωριμάσει ακόμα και θα περπατήσει μόνη της μέσα στους επόμενους 2 μήνες, να μην την πιέζουμε!Και προς θεού ΟΧΙ στράτα...Η δασκάλα μας μάλλον όμως για κάποιο λόγο βιάζεται να την κάνει να περπατήσει...Πως να το χειριστώ???Γενικά είμαι ευχαριστημένη από τις παροχές τους και το μωρό δεν το έχω βρει ποτέ βρώμικο, συγκεμμένο ή αταϊστο...Τι να κάνω...

 

 

Συζήτησε το!

Ρώτα γιατί έγινε.....

 

Με βάση αυτά που θα σου πούν βλέπεις και κάνεις.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Emmaki!!

Απλά σκέφτομαι οτι και που θα το πω άραγε θα σταματήσουν να το κάνουν???Και πόσα άλλα άραγε αλλιώς τα λέω κι αλλιώς τα κάνουν???Μπήκε ο σπόρος της αμφιβολίας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Emmaki!!

Απλά σκέφτομαι οτι και που θα το πω άραγε θα σταματήσουν να το κάνουν???Και πόσα άλλα άραγε αλλιώς τα λέω κι αλλιώς τα κάνουν???Μπήκε ο σπόρος της αμφιβολίας...

 

Λέω εγώ τώρα πιθανές δικαιολογίες.....

Ήταν τα παιδιά καρναβάλια (υπήρχε πάρτυ) και φοβηθήκαμε για τη σωματική ακεραιότητα τους, οπότε τους βάλαμε σε στράτες για να μην χτυπήσουν.....

 

Δεν είχα καταλάβει κυρία Τάδε, και νόμισα ότι είπατε να έχει στράτα για να περπατήσει πιο γρήγορασ......

 

Άκου τι θα σου πουν και μετά κρίνε.....

 

Αν δε επικροτούνται και οι ξαφνικοί έλεγχοι, επωφελήσου!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς η μαμα μου (άξια, άξια!!) πήρε φωτό και βίντεο την κόρη μου στην στράτα ώστε να μην μπορούν να μου τα γυρίσουν μετα!Αλλά δεν τους είπε κάτι γιατι (σωστά) θεώρησε οτι δεν πρέπει να ανακατευτεί.Θα κάνω αυτό που είπες την Τρίτη και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εχουν καταλαβει τι τους εχετε πει.Η μπορει να το ειπατε σε μια δασκαλα και να μην το μετεφερε στις αλλες.Εαν το εκαναν "πισω απο την πλατη σας" θα το ειχαν βγαλει το παιδι αφου περιμεναν τη γιαγια να ερθει.

 

Ξαναπεστε το και δωστε εμφαση.

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

αφου τους εχεις πει ΟΧΙ θα πρεπει να τους το ξεκαθαρίσεις!!! Γιατι ποιος σου λεει αν την αφήνουν στην στρατα για 10'ή για 2 ώρες?? Παντως εμενα ο δικος μου παιδικος μου ειχαν πει ότι απαγορευοντε οι στρατες στους παιδικους και γι΄αυτο δεν εχουν,δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

13μηνων μωρο και θεωρησαν προβλημα το οτι δεν εχει περπατησει??και σας εκαναν και υποδειξεις να το ψαξετε κιολας?? αν ειναι δυνατον!!!εκτος αν συνυπαρχουν και αλλα κλινικα συμπτωματα που τους οδηγησαν στις συστασεις,διαφορετικα,θεωρω απαραδεκτο το γεγονος οτι σας τρομοκρατησαν ετσι!!οσο για την στρατα,δεν ξερω πως μπορειτε στο εξης να ελεγχετε αν οντως δεν θα βαζουν το παιδακι στην στρατα,ειναι ενα θεμα αυτο

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...