Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΩΜΑΤΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (ΛΕΥΚΑΔΑ)


ARKOUDAKI

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους/ες.Αν μπορειτε να μου δώσετε τα φώτα σας ,θα το εκτιμούσα! Θέλουμε να πάμε με τον αντρα μου και την μικρη μας φέτος στη λευκαδα για πρώτη φορα.Εχετε να μας προτείνετε κάποιο οικονομικο κατάλυμα κοντα (η ακομα καλυτερα μπροστά στη Θάλασσα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στον Αγιο Νικητα εχει δωματια διπλα στη θαλασσα κι ειναι πολυ καθαρο σαν μερος κι ηθαλασσα τελεια...

ειναι κανα μισαωρο ισως και λιγοτερο απο τη πολη της Λευκαδας απο οτι θυμαμαι...

κι εισαι και κοντα στις πολυδιαφημισμενες παραλιες, πορτο κατσικι και καθισμα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στον Αγιο Νικητα εχει δωματια διπλα στη θαλασσα κι ειναι πολυ καθαρο σαν μερος κι ηθαλασσα τελεια...

ειναι κανα μισαωρο ισως και λιγοτερο απο τη πολη της Λευκαδας απο οτι θυμαμαι...

κι εισαι και κοντα στις πολυδιαφημισμενες παραλιες, πορτο κατσικι και καθισμα....

εχεις μεινει εκει?μπορεις να μου προτεινεις κατι??? Ευχαριτω πολυ!:-)

Link to comment
Share on other sites

[YOU TUBE]cMcs0kF3ejI[/YOU TUBE]περισσι εμεις πηγαμε λευκαδα και μειναμε στην βασιλικη δες στο βιντεακι ημασταν στο βουνο σε δωματια δυο με τουαλετα και κουζινα με μια απιστευτη θεα παντος ολη η παραλια εχει πολυ ωραια ξενοδοχεια και η θαλασσα ειναι οτι πρεπει για παιδια εχει και τα ταβερνακια και τα καραβακια που πηγαινουν σε παραλιες φοβερες.ηταν πολυ ωραιες διακοπες η περσινες φετος απο την μια γιαγια στην αλλη και πολυ μας ειναι :(

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

[YOU TUBE]cMcs0kF3ejI[/YOU TUBE]περισσι εμεις πηγαμε λευκαδα και μειναμε στην βασιλικη δες στο βιντεακι ημασταν στο βουνο σε δωματια δυο με τουαλετα και κουζινα με μια απιστευτη θεα παντος ολη η παραλια εχει πολυ ωραια ξενοδοχεια και η θαλασσα ειναι οτι πρεπει για παιδια εχει και τα ταβερνακια και τα καραβακια που πηγαινουν σε παραλιες φοβερες.ηταν πολυ ωραιες διακοπες η περσινες φετος απο την μια γιαγια στην αλλη και πολυ μας ειναι :(

 

καλησπέρα,σ'ευχαριστώ πολυ!πες μου σε παρακαλώ,μου εχουν πει οτι η Βασιλικη ειναι πολυ μακρια και σε τρωνε οι διαδρομές. ισχυει?πες μου και αλλες λεπτομερειες αν δεν σε κουραζω.:wink:πως ελεγαν τα δωματια που μεινατε?

Link to comment
Share on other sites

ηταν μακρια αλλα ειχαμε καθε μερα και μια παραλια στο νου μας και πηγαιναμε.μην πατε στο πορτο κατσικι ειναι τινκγα στον κοσμο και δεν αξιζει τοση ταλαιπωρια.μετα τους εκρεμνους εχει μια παραλια ακριβως το ιδιο χωρις τον τρελο κοσμο χρυση ακτη δεν θυμαμε ακριβως το ονομα ειχαμε παθει πλακα ομως ηταν παραδεισος και αν πατε πρωι καβαντζωνετε οπου θελετε.αν πατε τουρ στην σπηλια του παπανικολη νησι ωναση κτλ.παρτε σαντουιτσακια και διαφορα να ξερεις μια ταλαιπορια θα την φατε αλλα θα κολυμπησετε στην παραλια του χαχαχαχα!!ρωτηστε για ταβερνα που κανει κοκορα κρασατο βρε δεν θυμαμε ονοματα αλλα θα τα βρειτε ρωτοντας. να πατε στον καταρακτη

[YOU TUBE]bAtE_y4zCN4[/YOU TUBE]και αμα τολμας βουτα εγω βουτιξα και για δυο ωριτσες δεν ενιωθα ζεστη λεμε χαχαχαχα[YOU TUBE]lKN6dFq9DmM&feature=related[/YOU TUBE]τι μου θυμησες τωωωωραααααααα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

εχεις μεινει εκει?μπορεις να μου προτεινεις κατι??? Ευχαριτω πολυ!:-)

 

δεν εχω κατι συγκεκριμενο να σου πω...

εχω παει πολλες φορες λευκαδα και την εχω λατρεψει.... αλλα δεν εχω μεινει σε ξενοδοχειο....

αξιζει ομως το κοπο να πας!!!!!!!!!!

επισης και στη Βασιλικη ειναι μαγικα!!!

υπαρχουν και καραβακια που πας Ιθακη σαν μονοημερη εκδρομη.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα δωματια τα ειχε ενας κ.χρηστος βρε μην τρελαινεσε ολα ιδια ειναι και οι ανθρωποι εξυπηρετικοι αν βρω την καρτα θα σου στειλω στοιχεια και ισως μας θυματε θα σου πω προσωπικα στοιχεια να του πεις το θεμα ειναι να την βρω.ημαστε και μεσα στις εξετασεις και εχω δυο που δινουν επικρατει μια αλλη φαση μες στο σπιτι αντε να τελιωνουν ουφ!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστ'ω πολυ!! δηλαδη προτυνεις να μεινω καπου πιο κοντα?όπως αγ.Νικήτα η νυδρι πχ? η ακομα και Λευκάδα ωστε να εχω κοντινη προσβαση παντου? εχω και μια μπουμπου 2,5 και θα είμαι τότε εγκυος 7 μηνων βλεπεις........

Link to comment
Share on other sites

εμενα μεσα στην λευκαδα δεν μ'αρεσε σε σχεση με την βασιλικη πολυ τουριστικο μερος βρε κοριτσια πηγαμε ενα βραδυ πηραμε τα πραγματακια τα διαφορα καναμε μια βολτα ποοολυυυυυ αυτοκινητοοοο ηπιαμε το ποτακι μας και αυτο.στα αλλα μερη ειναι ποιο γραφικα ααα!στο νυδρι εχει κοιτοντας προς την θαλασσα στο αριστερο σου χερι(καλη περιγραφη ε?)τελος παραλιας μια καφετερια μπαρ να πατε βραδακι και με την μικρη εμεις περασαμε υπεροχα εκεινο το βραδυ με τα παιδια και μην κανετε χεννα απο πλανοδιους η δικια μου εκανε αλλεργικη αντιδραση αν και το εκανα δοκιμαστικα ενα μικρο για να δω τι παιζει.η χεννα που εχουν ειναι με διαφορα χημικα και οχι η γνησια-κανονικη για να γινει μαυρη''ισως ειναι και ποιο φτηνη-ενω η κανονικη χεννα ειναι σκουρο μπλε ή πρασσινο.προσωπογραφια της κορης μου καλη θα δειτε εχει διαφορους εκει στο νυδρι

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου ρχονται φλασιες η φιλεναδα μου που εκανε στην μικρη της δεν επαθε τπτ παντος και ηταν 4 χρ. περισσι χαχααχαχααχ σας λεω περασαμε φανταστικα 3 παιδια εγω 3 παιδια η φιλεναδα οπου πηγαιναμε σπερναμε την φασαρια και τον χαμο αντε καλο βραδυ κοριτσια

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά που μου προτύνετε να κλείσω??? Σε ποιο μέρος?πόση ωρα είναι η βασιλικη απο την Λευκάδα και πώς είμαι η διαδρομή.ευκολή η όλο στροφές?

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ποτε θα πατε διακοπες;;;;;;;;;;

αν πατε αυγουστο θα πρεπει οπωσδηποτε να κλεισεις καπου στανταρ....

αν οχι και σε βολευει (λογο παιδιου κι εγκυμοσυνης) μπορεις να μεινεις σε δυο διαφορετικα μερη... φυσικα αν δεν ειναι κουραστικο....

προσωπικα, στη πολη δε θα εμενα...........

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ποτε θα πατε διακοπες;;;;;;;;;;

αν πατε αυγουστο θα πρεπει οπωσδηποτε να κλεισεις καπου στανταρ....

αν οχι και σε βολευει (λογο παιδιου κι εγκυμοσυνης) μπορεις να μεινεις σε δυο διαφορετικα μερη... φυσικα αν δεν ειναι κουραστικο....

προσωπικα, στη πολη δε θα εμενα...........

Συμφωνω τελικα.θα μείνω σε ένα μέρος σίγουρα γιατι βαριεμαι το πακεταρισμα-ξεπακεταρισμα.εχεις να προτυνεις καποιο μέρος?που σου αρεσε πιο πολύ?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, η Βασιλικη ειναι μαγεια.... σαν τοπιο λεει πολλα... πολυ γραφικο... μου θυμιζει κατι απο εξωτερικο....

κι εχει και τα παντα απο ειδη πρωτης αναγκης....

εν τω μεταξυ καθε μερα εχει μονοημερες εκδρομες για Ιθακη....

 

Αγιος Νικητας επισης πολυ ωραιο μερος.... αλλα μικρο.... δε ξερω δηλαδη ποσο θα εχεις αυτα που χρειαζεσαι.... αλλα απο θαλασσα ειναι τελεια....

Βασιλικη δεν εχω κανει μπανιο και δε σου λεω τιποτα με σιγουρια....

 

Επισης και Νυδρι ειναι ωραιο και μεγαλο μερος....

 

Μπες και στο ιντερντετ και δες φωτο απο τα μερη να καταλαβεις....

 

νομιζω παντως οπου κι αν μεινεις θα περαστε καλα......

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είχαμε πάει Λευκάδα όταν ήμουν έγκυος στον πρώτο μου γιο, δηλαδή το 2004, μαζί μάλιστα με όοοολη την οικογένεια του άντρα μου από την Ιταλία. Έμειναν όλοι μαγεμένοι και όχι μόνο όσοι ήρθαν μαζί μας αλλά και όλοι όσοι είδαν τις φωτό από τις διακοπές. Είχαμε μείνει λίγο πιο έξω από τη Λευκάδα στον Αγ. Ιωάννη (5 λεπτά από την παραλία του Αγ. Ιωάννη) μέσα στο πράσινο. Μας είχε δοθεί η ευκαιρία (γιατί είχαμε κλείσει δωμάτια από το Φεβρουάριο για τον Αύγουστο) να μείνουμε και Αγ. Νικήτα, και Κάθισμα και παραλία Αγ. Ιωάννη. Τελικά δεν επιλέξαμε παραθαλάσιο γιατί εγώ δεν ήθελα τόση υγρασία και ζέστη και μείναμε σε έναν τεράστιο κήπο, κάτω από το δάσος της Φανερωμένης. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι από το νησί, αλλά όχι και από την ιδιοκτήτρια της οποίας το τηλέφωνο το πέταξα από το θυμό μου. Μετά κατάλαβα ότι έκανα βλακεία, γιατί ποιος θα της έδινε σημασία ακόμη και να ξαναμέναμε, τέλος πάντων.

Επίσης υπάρχουν κάτι villages οργανωμένα με τεράστιο χώρο πράσινου μέσα, πισίνες, παιδικές χαρές για παιδιά, περιφραγμένο ατελείωτο χώρο πάλι στο ίδιο σημείο, έξω από την πόλη της Λευκάδας (5 χλμ μου΄φαίνεται) και λέγεται Αγ. Ιωάννης. Εκεί κλείσαμε και για κάποιους φίλους από το εξωτερικό που είχαν μάλιστα και σκύλο. Κι αυτοί πέρασαν υπέροχα.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, η Βασιλικη ειναι μαγεια.... σαν τοπιο λεει πολλα... πολυ γραφικο... μου θυμιζει κατι απο εξωτερικο....

κι εχει και τα παντα απο ειδη πρωτης αναγκης....

εν τω μεταξυ καθε μερα εχει μονοημερες εκδρομες για Ιθακη....

 

Αγιος Νικητας επισης πολυ ωραιο μερος.... αλλα μικρο.... δε ξερω δηλαδη ποσο θα εχεις αυτα που χρειαζεσαι.... αλλα απο θαλασσα ειναι τελεια....

Βασιλικη δεν εχω κανει μπανιο και δε σου λεω τιποτα με σιγουρια....

 

Επισης και Νυδρι ειναι ωραιο και μεγαλο μερος....

 

Μπες και στο ιντερντετ και δες φωτο απο τα μερη να καταλαβεις....

 

νομιζω παντως οπου κι αν μεινεις θα περαστε καλα......

 

η βασιλική όντως είναι απίθανη ( αχχχχχχχχχχ!!!!!)

από θάλασσες έχει την Πόντι όπου κάνουν και σερφ και χαζεύεις ευχάριστα τους σερφερ.

η οποία είναι ρηχή πολύ πολύ ότι πρέπει για μωρά και έχει άμμο μαλακό για τα ποδαράκια.

 

επίσης στην πίσω πλευρά της βασιλικής στα κολυβάτα υπάρχουν 3 μικρές παραλίες όπου έχουν κάτω πέτρες και υπάρχουν και κάποιοι βράχοι στα πλαϊνά για βουτιές !!!!

 

αν βαρεθείς και εκεί παίρνεις το καραβάκι και πας στο Άγιο Φίλη είναι όμορφη παραλία σε μικρή απόσταση από την Βασιλική (κάνα 10΄) η οποία δεν είναι οργανωμένη και έχει συνέχεια καραβάκια από Βασιλική.

 

Έπειτα φεύγουν καράβια και Πόρτο Κατσίκι + Εγγρεμνούς για μονοήμερες εκδρομές ή μέχρι το μεσημέρι.

 

Από φαγητό έχει πολλά ωραία και για ποτάκι το βράδυ !!!!

 

Είναι τρομερά να πάτε Σύβοτα για φαγητό βραδάκι από βασιλική απέχουν κάνα 15 - 20. Με το αυτοκίνητο .

 

Ότι άλλο θες για νότια Λευκάδα σου λέω με λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...