Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΡΑΝΣΑΜΙΝΑΣΕΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα.

Σήμερα το πρωί κάναμε εξετάσεις αίματος στις κόρες μου. Η μεγάλη που είναι 3 ετών είναι οκ.

Στη μικρή όμως είναι 13 μηνών βρέθηκαν ανεβασμένα υπατικά ένζυμα. Συγκεκριμένα: SGPT 197 και SGOT 68.

Να σημειώσω ότι η μικρή θηλάζει και κάνει δύο γεύματα στερεών και φυσικά ότι της αρέσει που τρώμε εμείς ή η αδελφή της της δίνουμε.

Δεν έχει πάρει ποτέ αντιβίωση (δεν αρρώστηκε) και τα λευκά της είναι οκ. 5300.

Το απόγευμα θα πάμε στην παιδίατρο φυσικά αλλά μας τρώει η αγωνία για τη μικρή μας.

Αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα θα ήθελα να ακούσω την άποψή του..

Ευχαριστώ..

YAgZp3.png43y0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εμένα μου έχει συμβεί αλλά ήταν μετά απο ληψή πολλών βαριών φαρμάκων, μετά απο μια περιπέτεια που είχαμε στην εντατική, αλλά δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο κια η χημειοπροφύλαξη είναι η λήψη για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα κάποιου φαρμάκου, ως επι το πλείστον αντιβίωση, για την αποφυγή κάποιων λοιμώξεων, εμένα πχ. ο γιός μου έπαιρνε αντιβίωση για ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα για να αποφύγουμε τις ωτίτδες επειδή ήταν γεμάτος κρεατάκια και η μύτη του συνέχεια βουλωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...