Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΡΜΑΡΑ


Recommended Posts

Γεια σας!!! Εχω μαρμαρο Αγιαξ σε ολο το σπιτι και πριν 7 χρονια ειχε ερθει ενας μαστορα και μου τα γιαλυσε αλλα τωρα δεν θελω να μπω παλι σε μια τετοια διαδικασια να ξεσηκωσω ολο το σπιτι .Υπαρχουν καθαριστικα που να μπορω να τα καθαρισω ετσι ωστε να γιαλισουν???

Helen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


val80 και ειδη εχει περασει πολυς καιρος που δεν τα εχω ξαναγιαλυσει ο μαστορας μου ειχε πει 4-5 χρονια το πολυ .Κατω απο το σαλονι ,τραπεζαρια εχει μηνει η γιαλαδα και δεν μπορω να το εχω ετσι τωρα που σε λιγο καιρο θα βγαλω και τα χαλια κατι πρεπει να κανω!!!!!!!

Helen

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ακουσει οτι το πρασσινο σαπουνι ειναι ενα και ενα για τα μαρμαρα.....

Αν ειναι να δοκιμασεις χημικα προσεξε μην στα ''φανε'' ....!!!

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι για χημικα δεν σκευτομαι αλλα εχω ακουσει για ξυδι.

 

και το ξύδι τα τρώει.....ότι βάλεις κάνε πρώτα ένα τεστ σε μια γωνία άστο μια ημέρα γιατί είναι κριμα:cry:. θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Κορίτσια σας παρακαλώ τα φωτα σας! Μόλις μετακόμισα στο καινούργιο μου σπίτι το οποίο σε ορισμένα σημεία εχει μάρμαρο, όπως η σκάλα. Δεν έχω ιδέα όμως πως συμπεριφέρεται το μάρμαρο και πως πρέπει να καθαρίζω τους λεκέδες. Περιμένω να με διαφωτίσετε! Ευχαριστώ!

Σ' ευχαριστώ Θεέ μου...

 

aUeJp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
στο μάρμαρο μπαίνει ΜΟΝΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΑΠΟΥΝΙ

τίποτα άλλο και μόλις πέσει κάτο το σκουπίζεις αμέσως γιατί μένει ο λέκές

 

συμφωνώ απόλυτα.. πρόσεξε μην ρίξεις τίποτα γιατί ποτίζει γρήγορα και μετά δεν καθαρίζει που να χτυπιέσαι... αν τυχον πέσει κάτι και λερωθεί το μάρμαρο καθαρισέ το απευθείας.. όπως είπε και η αντιγόνη πράσινο σαπούνι

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ανοιξει και εγω σχετικο θεμα , αλλα τελικα δεν το προχωρησα ελπιζοντας καποια στιγμη να τα γυαλισω επαγγελματικα (για πρωτη φορα).

Αν ψαξεις στο νετ θα βρεις καθαριστικα μαρμαρων και αυτογυαλιστη παρκετινη ,τωρα το αποτελεσμα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...