Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δίλημμα μεγάλο!SOS


lolalu

Recommended Posts

Ψαξτο λιγο περισσοτερο καλυτερα. Δεν ειναι ευκολο να βρεις ολα οσα ζητας αλλα τουλαχιστον να πεις οτι το εψαξες. Δεν ειναι ευκολο να αγνοησεις τους γειτονες δυστυχως ειδικα οταν ειναι λιγοι στην οικοδομη και εχεις υποτιθεται καλες σχεσεις......Και δεν θα σταματησουν να σε ενοχλουν. Εκει που λες οτι ηρεμησες λιγο ξαναεμφανιζονται και ειναι πιο απαιτητικοι. Πλεον θελουν ησυχια ολη την ημερα. Και ναι, νομιζουν οτι τα παιδια γεννιουνται με remote control!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ρολόι 3 οικογένειες???????????? ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑΑ

 

εμείς έχουμε ακριβώς το αντίθετο, έχουμε χωρίσει το σπίτι σε 3 κατοικίες (κανονικά με άδεια πολεοδομείας κλπ) και έχουμε βάλει 3 ρολόγια της ΔΕΗ..... για τους λόγους που σου αναφέρουν παραπάνω...

 

Όσο Βέρα μου για τους γείτονες και τα προβλήματα που αναφέρεις, εγώ στη θέση σου δε θα φώναζα στα παιδιά μου να κάνουν ησυχία, αλλά στη γειτόνισσα να μη με ξαναενοχλήσει!!!

 

...καλά εγώ θα έβαζα και 10:00-12:00 και 18:00-20:00 ΤΡΥΠΕΣ στη διαπασών και θα τα πήγαινα στην παιδική χαρά!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ασε οι ανθρωποι θεωρουν οτι εχουν ολο το δικιο. Μια βραδια εγω ειχα δουλεια κι επρεπε να ξενυχτησω. Ο μικρος δεν κοιμοταν με τιποτα χωρις εμενα. Οποτε αποφασισα οτι αντι να σπαταλω το χρονο μου προσπαθωντας να τον κοιμισω (μπορει να φαω 2-3 ωρες ετσι) καλυτερα να τον αφησω ξυπνιο, να κανω τη δουλεια μου και να κοιμηθουμε μαζι μετα. Το παιδι ηταν πολυ ησυχο, απλα μπορει να πηγαινοερχοταν μεχρι την κουζινα. Κοιμηθηκαμε μαζι κατα τις 1 η ωρα. Την αλλη μερα μου κανε παραπονα ο γειτονας οτι δεν μπορουσε να κοιμηθει γιατι ειχε σπασμενο χερι και ηταν ξυπνιος εκεινη την ωρα κι ακουγε τον μικρο να περπαταει και ηταν ετοιμος λεει να μας παρει τηλεφωνο νυχτιατικα να παραπονεθει γιατι περπαταμε αντι να κοιμομαστε!!!! Μου την εδωσε αφανταστα!

Δλδ απαγορευεται να ειμαστε ξυπνιοι και να περπαταμε σπιτι μας αμα γουσταρουμε?

Αμα το μωρο δεν θελει να κοιμηθει πρεπει να το πνιξω?

 

Την τελευταια φορα που μου ρθε η αλλη πανω 7 μισι το απογευμα να παραπονεθει επειδη τους επιτρεπω να τρεχουν ξεχειλησε το ποτηρι, πρεπει να πω....ο αντρας μου της μιλησε γιατι ημουν στο γραφειο αλλα τσαντιστηκα τοσο που ειπα οτι αν μου πει κουβεντα αλλη μερα θα τα ακουσει. Ειναι δυνατον να μην επιτρεπεται να τρεξει ενα παιδι μεσα στο σπιτι του? Παραγνωριστηκαμε!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σε συμβουλευα να το ψαξεις το θεμα πριν μετακομισεις γιατι ότι δεις καλυτερο απο αυτο που μενετε τωρα θα σου φανει θεσπέσιο... το σπιτι που μενεις σε εχει κουρασει και γνωμη μου πολυ καλα κανεις και αναζητας κατι καλυτερο.... το θεμα ειναι με τι κριτηρια θα επιλεξεις το καινουργιο σπιτι.. σιγουρα το οικονομικο παιζει μεγαλο ρολο.... εγω στη θεση σου θα κοιταζα σε ποια περιοχη θελω να μεινω, εάν είναι κοντά στη δουλειά, εαν υπάρχουν φίλοι / συγγενεις κοντα, να υπάρχει ζωή δηλ. σουπερ μαρκετ / παρκο / παιδική χαρά / φαρμακείο / μαγαζια κλπ... το να μεινεις σε πολυκατοικια δεν ειναι απαραιτητο οτι οι γειτονες σου θα μισουν τα παιδια και θα είστε δακτυλοδεικτούμενοι :) η μονοκατοικία έχει τα καλά της εχει και τα κακά της .. το ίδιο και η πολυκατοικία... εμένα ο αντρας μου έχει μεζονετα στα βορεια προαστια και ειναι ερημικά.... λες και ζεις σε θριλερ... εννοείται πως ούτε για πλακα να μεινουμε εκει.. έχουμε βάλει τα πεθερικα μέσα να φυλανε το σπιτι που δεν φοβούνται χάρο :) και εμείς μένουμε σε πολυκατοικία ....σημασία εχει να βρεις εναν ωραίο χώρο για την οικογενεια σου και να μεγαλώσουν τα παιδια σε ένα ωραίο περιβάλλον... μπορεις να βρεις πολύ ωραία σπίτια αυτή την περίοδο... σκέψου οτι εμείς πληρώναμε 800 ευρώ και χωρίς να υπάρχει ουσιαστική ανάγκη ζητήσαμε μείωση και μας έκοψε 100 ευρώ χαλαρά και μας είπε ότι το νέο έτος θα μας κανει και άλλη μείωση... ξέρουν οι ιδιοκτητες οτι πλέον δεν ειναι εύκολο να ζητάς ενα κάρο λεφτά για ενοίκιο... ανεξάρτητα πάντως εάν σας έκανε μείωση τώρα ο ιδιοκτήτης καλά κάνεις και θέλεις να βρεις κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...