Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ


Recommended Posts

καλησπερα σας...

ετοιμαζουμε σπιτι και θα παρουμε καονουργια κουζινα και πλυντηριο πιατων...

με ποια εταιρια εχετε μεινει ικανοποιοιμενοι?????

εχει παρει κανεις ηλεκτρικες συσκευες απο ΙΚΕΑ????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σας...

ετοιμαζουμε σπιτι και θα παρουμε καονουργια κουζινα και πλυντηριο πιατων...

με ποια εταιρια εχετε μεινει ικανοποιοιμενοι?????

εχει παρει κανεις ηλεκτρικες συσκευες απο ΙΚΕΑ????????

 

επειδή έκανα ερευνα αγοράς να σου πω ότι εγώ όλες της ηλεκτρικές μου συσκευές τις πήρα απο τον κοτσόβολο περίπου 3000 χιλιάδες εκτός απο την κουζίνα μου που είναι πολύ ιδιαιτέρου τύπου (παραδοσιακό παλαιό στυλ) που την πήρα 700 ευρώ απο τα media market .. προτιμώ όμως σχεδόν πάντα κωτσόβολο γιατί έχουν πολύ καλή εξυπηρέτηση και άψογο σέρβις και βγάζει πολλές προσφορές.. σκέψου ότι το ψυγείο το πήραμε και είχε ενα πρόβλημα το είδαμε μετά τρεις μήνες γιατί το αγοράσαμε αλλα η κουζινά δεν είχε τελειώσει και το βάλαμε τότε σε λειτουργία .αμεσα μας έστειλαν τεχνικο το έφτοιαξε εκείνη την στιγμη και δεν πληρώσαμε και δεκάρα ... αυτά.;)

Link to comment
Share on other sites

επειδή έκανα ερευνα αγοράς να σου πω ότι εγώ όλες της ηλεκτρικές μου συσκευές τις πήρα απο τον κοτσόβολο περίπου 3000 χιλιάδες εκτός απο την κουζίνα μου που είναι πολύ ιδιαιτέρου τύπου (παραδοσιακό παλαιό στυλ) που την πήρα 700 ευρώ απο τα media market .. προτιμώ όμως σχεδόν πάντα κωτσόβολο γιατί έχουν πολύ καλή εξυπηρέτηση και άψογο σέρβις και βγάζει πολλές προσφορές.. σκέψου ότι το ψυγείο το πήραμε και είχε ενα πρόβλημα το είδαμε μετά τρεις μήνες γιατί το αγοράσαμε αλλα η κουζινά δεν είχε τελειώσει και το βάλαμε τότε σε λειτουργία .αμεσα μας έστειλαν τεχνικο το έφτοιαξε εκείνη την στιγμη και δεν πληρώσαμε και δεκάρα ... αυτά.;)

polinaki, όσες φορές έχω κάνει αναζήτηση για την τιμή μιας συγκεκριμένης συσκευής, ο κωτσόβολος είναι ακριβότερος απ'όλους. το τελευταίο παράδειγμα που θα σου αναφέρω είναι πέρυσι το Σεπτέμβρη, ο άντρας μου ήθελε να μου κάνει δώρο μια φωτογραφική μηχανή (μου άρεσαν 2 μοντέλα, το ένα πιο καινούριο και πιο ακριβο λίγο). Πήγε και πήρε από τον κωτσόβολο το παλαιότερο μοντέλο σε τιμή ακριβότερη από το καινούριο, δεν ήξερε βλέπεις. όταν μου είπε πόσο την πήρε, φρίκαρα! πήγαμε αμέσως από εκεί πριν έρθει η παραγγελία μας καθώς δεν υπήρχε άμεσα διαθέσιμη, αφού πρώτα βρήκαμε πόσο την έχουν τα υπόλοιπα καταστήματα, με σκοπό να ακυρώσουμε την παραγγελία. 200? διαφορά σε σχέση με κατάστημα φωτογραφικών ειδών!!! βέβαια, σ'αυτό το σημείο να πω ότι μας έκαναν την ίδια τιμή και μάλιστα σε 18 δόσεις προκειμένου να μη μας χάσουν από πελάτες.. αλλά αν δεν το ψάχναμε? θα είχαμε πληρώσει τζάμπα λεφτα. το καλοκαίρι επίσης, με την ανυπόφορη ζέστη θέλαμε ένα κλιματιστικό για το σαλόνι. ο κωτσόβολος είχε προσφορά εκείνες τις μέρες με 36 δόσεις νομίζω. βρήκαμε ένα που μας έκανε και ρωτήσαμε τιμή μετρητοίς, 1670?. στη συνέχεια και χωρίς ψάξιμο πήγαμε σε ένα συνοικιακό κατάστημα τάδε electrics, και για το ίδιο κλιματιστικό μας είπε 1200?. εν κατακλείδι, προσέχετε κορίτσια γιατί αυτές οι προσφορές των μεγάλων αλυσίδων, τελικά μόνο προσφορές δεν είναι... τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...

ετοιμαζουμε σπιτι και θα παρουμε καονουργια κουζινα και πλυντηριο πιατων...

με ποια εταιρια εχετε μεινει ικανοποιοιμενοι?????

εχει παρει κανεις ηλεκτρικες συσκευες απο ΙΚΕΑ????????

στο δικό μου σπίτι είχα πάρει miele και αν δεις το φούρνο μου (10 χρονών ήδη) θα νομίζεις ότι είναι καινούριος! απίστευτα καλός, το ίδιο και τα υπόλοιπα ηλεκτρικά. τώρα με το σύζυγο έχουμε ηλεκτρικά της franke... απογοήτευση! αν σου στείλω φωτογραφία την εσωτερική πλευρά του φούρνου, θα πάθεις σοκ. 2 χρονων φούρνος... το ψυγείο μια απ΄τα ίδια, όλο προβλήματα. το πλυντήριο πιάτων, μια χαλάει το κουμπί, μία βγαίνει το λάστιχο. οι εστίες σπάσανε!! ή μας τα ματιάσανε, ή ψωνίσαμε από σβέρκο...:lol::lol::lol:

του ΙΚΕΑ οι συσκευές πωλούνται κιόλας???

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock:

τι λές τώρα

εγώ με έρευνα αγοράς είχε δοιαφορά με άλλα καταταστήματα 1000 ευρώ λιγότερο τι να πω μπορεί να πέτυχα την περίπτωση...

polinaki, όσες φορές έχω κάνει αναζήτηση για την τιμή μιας συγκεκριμένης συσκευής, ο κωτσόβολος είναι ακριβότερος απ'όλους. το τελευταίο παράδειγμα που θα σου αναφέρω είναι πέρυσι το Σεπτέμβρη, ο άντρας μου ήθελε να μου κάνει δώρο μια φωτογραφική μηχανή (μου άρεσαν 2 μοντέλα, το ένα πιο καινούριο και πιο ακριβο λίγο). Πήγε και πήρε από τον κωτσόβολο το παλαιότερο μοντέλο σε τιμή ακριβότερη από το καινούριο, δεν ήξερε βλέπεις. όταν μου είπε πόσο την πήρε, φρίκαρα! πήγαμε αμέσως από εκεί πριν έρθει η παραγγελία μας καθώς δεν υπήρχε άμεσα διαθέσιμη, αφού πρώτα βρήκαμε πόσο την έχουν τα υπόλοιπα καταστήματα, με σκοπό να ακυρώσουμε την παραγγελία. 200? διαφορά σε σχέση με κατάστημα φωτογραφικών ειδών!!! βέβαια, σ'αυτό το σημείο να πω ότι μας έκαναν την ίδια τιμή και μάλιστα σε 18 δόσεις προκειμένου να μη μας χάσουν από πελάτες.. αλλά αν δεν το ψάχναμε? θα είχαμε πληρώσει τζάμπα λεφτα. το καλοκαίρι επίσης, με την ανυπόφορη ζέστη θέλαμε ένα κλιματιστικό για το σαλόνι. ο κωτσόβολος είχε προσφορά εκείνες τις μέρες με 36 δόσεις νομίζω. βρήκαμε ένα που μας έκανε και ρωτήσαμε τιμή μετρητοίς, 1670?. στη συνέχεια και χωρίς ψάξιμο πήγαμε σε ένα συνοικιακό κατάστημα τάδε electrics, και για το ίδιο κλιματιστικό μας είπε 1200?. εν κατακλείδι, προσέχετε κορίτσια γιατί αυτές οι προσφορές των μεγάλων αλυσίδων, τελικά μόνο προσφορές δεν είναι... τι να πω?
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:shock::shock::shock::shock::shock:

τι λές τώρα

εγώ με έρευνα αγοράς είχε δοιαφορά με άλλα καταταστήματα 1000 ευρώ λιγότερο τι να πω μπορεί να πέτυχα την περίπτωση...

πάντα βάζουν και κάποια προϊόντα φθηνότερα από τους υπόλοιπους της αγοράς. για κράχτες... όλοι το κάνουν! θέλει ψάξιμο γενικώς!

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ηλεκτρικες συσκευες το ικεα,,γιαυτο κα ρωταω????

το ακριβοτερο ειναι 399Ε με διαστασεις πλατος 59,6 βαθος 55,5 υψος 81,8 μηκος καλωδιου 180μ μεγαλο ειναι αυτο?????

οσο για την κουζινα εχετε παρει με εστιες αφης????εγω εχω στο σπιτι που νοικιαζω(δεν ειναι δικη μου)και ταλαιπωριεμαι γαμωτο...

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΙΤΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΦΑΣΟΝ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ(ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΙΖΑΙΝ ΤΟΥ ΠΛΗΝΤΗΡΙΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΖΑΝΟΥΣΙ) ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ.ΞΕΡΩ ΑΤΟΜΟ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΟ ΚΟΣΤΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ Η ΑΝΤΟΧΗ ΤΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ηλεκτρικες συσκευες το ικεα,,γιαυτο κα ρωταω????

το ακριβοτερο ειναι 399Ε με διαστασεις πλατος 59,6 βαθος 55,5 υψος 81,8 μηκος καλωδιου 180μ μεγαλο ειναι αυτο?????

οσο για την κουζινα εχετε παρει με εστιες αφης????εγω εχω στο σπιτι που νοικιαζω(δεν ειναι δικη μου)και ταλαιπωριεμαι γαμωτο...

 

κορίτσια εγώ στο σπίτι έχω εστίες με γκάζι και έχω σωθεί.. καταρχάς δεν καίει ρευμα, το φαγητό γίνεται 4 φορές πιο γρήγορα και γίνεται και λουκούμι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...