Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ENOIKIAZOMENA ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ (ΑΝ ΟΧΙ ΜΕΣΑ)


KAT123

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Εμείς είχαμε πάει πέρσι το καλοκαίρι στην Καρδαμύλη με τον τότε ενός έτους γιό μας. Μείναμε σ'ένα φανταστικό κατάλυμα -- ακριβώς όπως το περιγράφεις -- σπιτάκια επάνω στη θάλασσα με υπέροχο γούστο και καλό φαγητό στο εστιατόριο. Φέτος, όμως δε βρήκαμε διαθέσιμο σπίτι και έτσι ταλαιπωρηθήκαμε να βρούμε κάτι τέτοιο αφού είχαμε καλομάθει και όλα μου φαινόντουσαν κατώτερα. Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο και σπάσιμο νεύρων, βρήκαμε κάτι στην Επίδαυρο. Αν θέλεις πληροφορίες στείλε μου pm να σου γράψω τα στοιχεία. Πάντως είναι κοντά στην Αθήνα, έχω ακούσει ότι τα νερά αν και όχι τέλεια είναι ζεστά και η παραλία είναι δίπλα στο συγκρότημα Έχει και πασίγνωστο εστιατόριο στο κατάλυμα και η ιδιοκτήτρια μου είπε ότι το φαγητό είναι πεντακάθαρο..."μπορείτε άφοβα να το δώσετε στο παιδάκι σας -- όχι σαν κάποια άλλα μέρη!". Κοιτάξαμε και την άλλη πλευρά προς Κορινθία αλλά εκτός από ένα μεγάλο ξενοδοχείο με μπάγκαλοους στο Βραχάτι δεν βρήκα κάτι να μας βολεύει για φέτος...απο του χρόνου ελπίζω να μπορέσουμε να μείνουμε σε ξενοδοχείο αλλά φέτος ήθελα ακόμα ένα κουζινάκι. Μη φανταστείς,αν και εμείς δεν βρίσκαμε αυτό το μέρος στην Επίδαυρο, μας έβλεπα με ημερήσια κάρτα στο Lagonissi ή στον Αστέρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλημέρα σε όλες εδω μολις εγινα μέλος και θελω να ρωτησω υπάρχουν δωματια κοντα στην Αθήνα που να ειναι μπροστα στην θάλασσα για μενα και τα 3 μου παιδακια? εχετε κατι να προτεινετε

Link to comment
Share on other sites

Κόριτσια καλησπέρα,

σκέφτομαστε και εμείς για διακοπές τον Αύγουστο με τον μικρούλη μας που θα είναι ενός έτους και προσανατολιζόμαστε σε ακτίνα περίπου των 100-150 χλμ από την Αθήνα, με δωμάτια που να είναι δίπλα στην θάλασσα με κουζίνα κλπ. Έχετε κάτι καλό να προτείνετε? Πήγατε κάπου και μείνατε ευχαριστημένες.[/quote

Μία καλή επιλογή είναι το Ναύπλιο αλλά πρέπει να πάρεις αυτοκίνητο για τη θάλασσα.αν όμως πάτε στο Τολό έχετε τη θάλασσα μπροστά σας και το Ναύπλιο 10' με το αυτοκίνητο για να πάτε και καμία απογευματινή βόλτα.Για Ναύπλιο έχω να σου προτείνω μέρος να μείνεις.Είχαμε πάει με το γιο μου για πρωτομάγια(ήταν 2 χρονών) και περάσμε πολύ ωραία.Αλλά για Τολό δεν ξέρω γιατί δεν έχω μείνει.ψάξ'το λίγο πάντως γιατί είναι 1,5 ώρα από Αθήνα και συνδυάζει αρκετά πράγματα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...