Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΜΑΖΙ!!!!


rena95

Recommended Posts

ΕΙΜΑΙ Η ΡΕΝΑ 26 ΕΤΩΝ, ΜΑΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΜΗΝΕΣ. ΕΧΩ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟ SITE ΣΑΣ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΧΙΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 14-02-2009. ΨΑΧΝΩ ΔΙΑΚΑΩΣ ΓΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΩΝ. 2 ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΜΑΖΙ...ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ... ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ, ΣΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΑΣ. ΩΣΤΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΗ ΑΚΟΜΑ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Dear Rena!!!

 

Καταρχην μην πανικοβαλεσαι!!!Ειμαι η Ελενη και την περασα αυτη τη φαση πριν μολις 3 μηνες. Δηλαδη πριν 3 μηνες ηταν ο γαμος μου και πριν ακομα γεννησω το μπουμπουκι μου που τωρα ειναι 13 μηνων ειχα ξεκινησει την προετοιμασια των 2 μυστηριων!!!

Τωρα οσο αφορα το θεμα του προσκλητηριου εγω ειχα διαβασει και ειχα ακουσει απιθανα κειμενα και τελικα κατεληξα σε ενα πολυ απλο και λιτο ως εξης: Σας προσκαλουμε στο γαμο μας που θα γινει . . . . . . . . . . . .

στον Ιερο Ναο . . . . . . . . . . και ωρα . . . . ..

 

Μετα το περας του μυστηριου θ΄ακολουθησει η Βαφτιση της

κορης μας, Ιωαννας.( το ονομα προαιρετικα)

 

Σε δυο απο τις σημαντικοτερες στιγμες της κοινης μας ζωης η

παρουσια σας θα μας γεμισει χαρα και θα μας τιμησει ιδιαιτερως.

 

 

Οι γονεις

 

Οι κουμπαροι( & νονοι) Ο/Η νονος/α

 

 

Αυτο λοιπον ηταν το δικο μας προσκλητηριο το οποιο ομως ηταν καθαρα προσκλητηριο γαμου, απλο αλλα εντυπωσιακο συγχρονως και εψαξα πολυ τη γραμματοσειρα για να γινει πιο ιδιαιτερο.

Το γεγονος να κανεις δυο προσκλητηρια εκτος απο το οτι θα ειναι διλπασιο κοστος ειναι και λιγο χαζο. Τουλαχιστον απο τα γκαλοπ που εκανα εγω σε φιλους συγγενεις κλπ.

Θα πρεπει ομως σιγουρα να εχεις δυο μπομπονιερες και γλυκο για τη βαφτιση. Για να μην μπλεχτει το θεμα ομως στο μοιρασμα στην εκκλησια και για να μειωσεις παλι το κοστος μπορεις μια απο τις δυο μπομπονιερες να τη μοιρασεις με τα προσκλητηρια. Εγω μοιρασα την μπομπονιερα της βαφτισης με το προσκλητηριο και στην εκκλησια ειχα μπομπονιερα του γαμου και γλυκο της βαφτισης. Μειωνεις το κοστος γιατι 1 απο τις 2 μπομπονιερες παιρνεις ποσοτητα ιση με αυτη των προσκλητηριων.

 

Δεν ξερω αν σε βοηθησα! Αν ναι χαιρομαι γιατι εχω ασχοληθει πολυ με αυτο το θεμα και ασχολουμαι γενικοτερα με γαμους, μπομπονιερες προσκλησεις, στολισμους και ολα τα συναφη ερασιτεχνικα προς το παρον αλλα σκεφτομαι να το κανω επαγγελμα. Κι αν εχεις αλλες αποριες στειλε msg.

 

Φιλια,

Ελενη

 

 

 

Y.Γ. Και κατι ακομη: να πεις στον παπα αν κανει κανονικα μυστηρια(δηλ. να πει ολα τα λογια) να μην τα πει γιατι ειναι παρα πολυ κουραστικο για τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

γειά σου και από μένα Ρένα. Εμείς κάναμε 3 μυστήρια μαζί (γάμο και 2 βαφτίσεις) και το προσκλητήριο το έφτιαξα μόνη μου.

Το κείμενο που σκέφτηκα ήταν απλό αλλά συγκεκριμένο:

 

"με χαρά σας προσκαλούμε στον γάμο μας που θα γίνει.........

Θα ακολουθήσουν οι βαφτίσεις των παιδίών μας

 

Οι γονείς....

Οι νονοί...."

 

Το προσκλητήριο μου είχε δύο βέρες άνω αριστερά ενώ κάτω δεξιά είχε δύο αρκουδάκια ροζ χρώματος. Ηταν πανέμορφο.

 

Για τις μπομπονιέρες, επειδή δεν μου αρέσουν τα πολλά φρου φρου και επειδή το κόστος για τριπλάσιες μπομπονιέρες θα ήταν μεγάλο, ζήτησα το εξής: στην κορδέλα της μπομπονιέρας του γάμου έδεσα με ένα ροζ κορδελάκι την μπομπονιέρα των βαφτίσεων. Σαν ένα μεγάλο πουγκί που, αντί για χάντρες και πραγματάκια άχρηστα που βάζουν στην κορδέλα και που τελικά ο κόσμος τα πετάει - άσε που δεν είναι καθόλου πρωτότυπα, έδεσα την μπομπονιέρα της βαφτίσεως και πραγματικά μου έλεγαν πόσο όμορφη και πρωτότυπη ήταν. ΝΑ φανταστείς ότι το κατάστημα που μου την έφτιαξε όπως ακριβώς τους έδειξα, τώρα την έχει βάλει στην βιτρίνα σαν πρωτότυπη ιδέα! άρεσε πολύ...

 

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα και καλως ήρθες rena95.

Θα βρεις κι άλλες σχετικές συζητήσεις στην κατηγορία του φόρουμ "Βάφτιση", εδώ:

http://parents.org.gr/forum/viewforum.php?f=37

 

Κοριτσια, ευχαριστω πολυ! Μου φαινονται ολες οι ιδεες υπεροχες και πολυ πρωτοτυπες! ειδικα αυτο με τισ μπομπονιερες στην προσκληση, δεν το εχω δει πουθενα και σαν ιδεα το λτρευω!

Αχ! Να στε καλα βρε κοριτσια!Χαιρομαι τοσο που μπορω να παρω τοσες ιδεες (αλλα και κουραγιο) απο σας που τα εχετε περασει!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...