Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΝΥΠΑΝΤΡΩΝ ΜΗΤΕΡΩΝ


singlemam

Recommended Posts

Κάνοντας serfαρισμα έπεσα πάνω σ' αυτην την πρόσκληση που είχε γίνει απο την aria146 http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=32212 για συνάντηση ανυπαντρων μητέρων (η οποία τελικά μάλλον δεν πραγματοποιήθηκε).

 

Τι θα λέγατε να μαζευτούμε τώρα που καλοκαιριάζει στο κέντρο της Αθήνας (Θησείο ή Πλάκα) για ποτάκι ή κρασάκι, να γνωριστούμε και να τα πούμε?

 

Κασλό θα ήταν να μπορέσουμε να βρεθούμε χωρίς τα μικρά μας αλλά όλες οι εναλλακτικές είναι ευπρόσδεκτες.

 

Περιμένω προτάσεις...

 

Φιλάκια:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


εγώ είμαι μέσα!

μένω και κέντρο...

ποιός θα φωνάξει και τις άλλες;

βάλε το post αυτο forum μας για να το δούνε

ή καλύτερα να πούμε μέρα και ώρα και όποια μπορεί γιατι ποτέ δεν ξέρεις τι σου τυχαίνει τελευταία στιγμή

Τετάρτη - Πέμπτη 10-11 Ιουνίου; τι λές;

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι μέσα!

μένω και κέντρο...

ποιός θα φωνάξει και τις άλλες;

βάλε το post αυτο forum μας για να το δούνε

ή καλύτερα να πούμε μέρα και ώρα και όποια μπορεί γιατι ποτέ δεν ξέρεις τι σου τυχαίνει τελευταία στιγμή

Τετάρτη - Πέμπτη 10-11 Ιουνίου; τι λές;

 

Εμένα με βολεύει καλυτερα Τετάρτη (που δεν δουλεύω απόγευμα).

 

Κάνω copy paste την πρόσκληση και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Χαιρετώ τις ''συναδέλφους'' μαμάδες που δεν έχουν παντρευτεί για άλλο λόγο η κάθε μία, καθώς η ταμπέλα της ''ανύπανδρης μητέρας'' που μας έχουν κρεμάσει σαν κουδούνα και μόνο σαν λέξη με ενοχλεί στα αυτιά.

Άκου ''ανύπανδρη μητέρα''.. Ακούγεται σαν κάποιο είδος ζώου υπό εξαφάνιση ή σαν άλιεν ή σαν αρρώστια ή σαν κάτι το τελείως περιθωριοποιημένο και αμαρτωλό..

 

Ας μη μακρυγορώ όμως..

Παλαιότερα επιδίωξα μια συνάντηση μέσα από το forum και έγινε μεγάλη παρεξήγηση γιατί δεν μπόρεσα να πάω δύο φορές.

Λοιπόν, επειδή εγώ θέλω να γνωρίσω μητέρες και να γίνουμε φίλες, θα ξεκαθαρίσω την πρότασή μου αμέσως.

Προτείνω λοιπόν, να ορίσουμε μία ημέρα και ώρα και τοποθεσία και όποια θέλει να πάει χωρίς δέσμευση και γκρίνιες του τύπου ''άργησες'', ''μας έστησες'', ''δεν ήρθες''.

 

Αν πάλι κάτι τύχει σε όλες και πάει μόνο η μία, δε χάλασε κι ο κόσμος βρε παιδιά!

Θα κάνει τη βόλτα μόνη της με το μπέμπη ή τη μπέμπα της.

Λες και δε βγαίνουμε μόνες μας με τα μωρά μας, λες και βγαίνουμε μόνο μέσω forum..

 

Sorry για το τόσο πάθος, αλλά την προηγούμενη φορά βρήκα άσχημο μπελά, απλά και μόνο από κακή συνεννόηση.

Άσε που στενοχωρήθηκα πάρα πολύ για τον τρόπο αντιμετώπισής μου από κάποια μέλη που δημιούργησαν το ''θέμα'' και ήμουν παράλληλα σε μια πολύ δύσκολη περίοδο (λοχεία, προβλήματα υγείας και σχέσης με τον σύντροφό μου)..

Μέσα σ'όλη μου τη συμφορά, είχα και το κράξιμο από πάνω, μέχρι που αμφισβήτησαν ότι υπάρχω και είπαν ότι είμαι φαρσέρ!

ΕΛΕΟΣ...

 

Προσωπικά δεν εργάζομαι, αλλά προτείνω να ορίσουμε κάποια Κυριακή για ημέρα συνάντησης ώστε να ικανοποιηθούν όλοι, και κάποια ώρα που να μη καίει ο ήλιος (πολύ πρωί ή μετά τις 18:30).

Όσο για το Θησείο, το βρίσκω καλή ιδέα (εναλλακτική: Πασαλιμάνι).

 

Αυτά από μένα και συγνώμη αν σας κούρασα.

Είμαι η Μαρία, ο μπέμπης μου είναι σχεδόν 8 μηνών και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΡΣΕΡ!

 

Φιλιά!!!

line_m121_beg_40_time_1226293200_text_ef20ecf0e5ecf0dceaeff220e5dfede1e920eae9fcebe1f2.gif71650c2s4z65rli.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, δεν θέλω να είμαι απαισιόδοξη αλλά δεν το βλέπω να "κάθεται".

Πάντως όποια θέλει μπορεί να ρίξει πρόταση για ώρα και μέρα και τουλάχιστον τρεις να μαζευτούμε κάτι θα είναι...

Ας το ρίξει και καμία στο φόρουμ (εγώ το έκανα μια φορά)

Violina που είσαι?????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Είμαι και αισθανομαι μόνη. Δεν είναι ντροπή να το λες.

 

Θα μου έκανε πιστευω καλό να έρθω σε επαφή με γυναίκες που είναι σε παρόμοια κατάσταση και έχουν κι αυτές ανάγκη επικοινωνίας.

Επειδή είναι πολύ δύσκολο με τα μωρά μας να μαζευτούμε όλες μαζί, όποια θέλει ας στείλει μήνυμα να βρεθούμε.

Μένω κέντρο, Εξέρχεια κοντά, δεν έχω αυτοκίνητο και ο μπέμπης μου είναι 6 μηνών.

 

Με τον σύντροφό μου είμαστε σε διάσταση και σκέφτομαι ακόμα και να βρω μια συγκάτοικο με μωρό να βοηθάμε η μία την άλλη.

 

Αυτά για την ώρα, ευχές για ό,τι καλύτερο σε όλες σας.

Φιλάκια.

Poopy Poopy we love Poopy.

tt1f3a5.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...

ανηκω και εγω σ αυτη την κατηγορια και μαλιστα ο μπαμπας του παιδιου επειδη ημαστε καπως δεν θελω ουτε να μου το αναγνωρισει για βοηθεια ουτε λογος!!!!Ειμαι στον πεμπτο μηνα της εγκυμοσυνης μου και βρισκω πολλες δυσκολιες που πρεπει να αντιμετωπισω και φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερωωωω....

το παιζω δυνατη ως προς τους αλλους οταν με ρωτανε αλλα μου ειναι δυσκολο και νιωθω μοναξια και λυπη γιατι το παιδι μου δεν θα εχει και τους δυο γονεις του..τι να κανουμε ομως συμβαινουν και αυτα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια τωρα ειδα τη δημοσιευση σας αλλα απ οτι καταλαβα δεν εγινε αυτη η συνντηση!τελικα τι λετε θα οργανωθουμε εμεις οι ανυπαντρες να πουμε???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...

ανηκω και εγω σ αυτη την κατηγορια και μαλιστα ο μπαμπας του παιδιου επειδη ημαστε καπως δεν θελω ουτε να μου το αναγνωρισει για βοηθεια ουτε λογος!!!!Ειμαι στον πεμπτο μηνα της εγκυμοσυνης μου και βρισκω πολλες δυσκολιες που πρεπει να αντιμετωπισω και φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερωωωω....

το παιζω δυνατη ως προς τους αλλους οταν με ρωτανε αλλα μου ειναι δυσκολο και νιωθω μοναξια και λυπη γιατι το παιδι μου δεν θα εχει και τους δυο γονεις του..τι να κανουμε ομως συμβαινουν και αυτα....

θα τα καταφερεις κ με το παραπανω κ θα ερθει η μερα θα τα θυμασαι αυτα απλα σαν ενα κακο ονειρο...αλλωστε σε λιγο καιρο θα παρεις τημεγαλυτερη χαρα της ζωης σου εκει θα αλλαξουν ολα !!οτι χρειαστεις διπλα σου!η Σοφουλα μου ειναι2,5 ετων!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι και αισθανομαι μόνη. Δεν είναι ντροπή να το λες.

 

Θα μου έκανε πιστευω καλό να έρθω σε επαφή με γυναίκες που είναι σε παρόμοια κατάσταση και έχουν κι αυτές ανάγκη επικοινωνίας.

Επειδή είναι πολύ δύσκολο με τα μωρά μας να μαζευτούμε όλες μαζί, όποια θέλει ας στείλει μήνυμα να βρεθούμε.

Μένω κέντρο, Εξέρχεια κοντά, δεν έχω αυτοκίνητο και ο μπέμπης μου είναι 6 μηνών.

 

Με τον σύντροφό μου είμαστε σε διάσταση και σκέφτομαι ακόμα και να βρω μια συγκάτοικο με μωρό να βοηθάμε η μία την άλλη.

 

Αυτά για την ώρα, ευχές για ό,τι καλύτερο σε όλες σας.

Φιλάκια.

οποτε θελησεις παρεα για καφεδακι εδω ειμαστε μενουμε κ κοντα!να τον χαιρεσαι τον "μαγκα"σου!
Link to comment
Share on other sites

θα τα καταφερεις κ με το παραπανω κ θα ερθει η μερα θα τα θυμασαι αυτα απλα σαν ενα κακο ονειρο...αλλωστε σε λιγο καιρο θα παρεις τημεγαλυτερη χαρα της ζωης σου εκει θα αλλαξουν ολα !!οτι χρειαστεις διπλα σου!η Σοφουλα μου ειναι2,5 ετων!!!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ!!!Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μένω κέντρο αθήνας και πολύ θα ήθελα να βρω κι άλλες κοπέλες (και μια να βρεθεί θα είναι μια παραπάνω απ'ότι έχω τώρα!!! ) να κάνουμε μια παρέα που μπορεί να εξελιχθεί και σε αλληλοβοήθεια. Μπορούμε μέχρι και να οργανώσουμε μια ομάδα αλληλοβοήθειας και αλληλουποστήριξης. Όσες θέλετε απαντήστε εδω.

Poopy Poopy we love Poopy.

tt1f3a5.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγαπητά μέλη γειά σας!

 

το θέμα αυτό έχει κλειδωθεί.

Το αντίστοιχο θέμα βρίσκεται πλέον στο ParentsCafe.gr

 

Για να μεταφερθείτε εκεί, πατήστε σε αυτό το σύνδεσμο

 

http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=3'>http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=3

 

 

θα σας οδηγήσει στο νέο φόρουμ, στο οποίο μπορείτε

είτε να κρατήσετε τον υπάρχον λογαριασμό σας/να τον μετονομάσετε

είτε να δημιουργήσετε καινούριο λογαριασμό.

 

Τα φόρουμ έχουν ξεχωριστές βάσεις δεδομένων και οι δημοσιεύσεις σας, ακόμα και αν κρατήσετε το ίδιο όνομα χρήστη, δεν θα συνδέονται μεταξύ τους.

 

To ParentsCafe.gr δημιουργήθηκε απο τους διαχειριστές του Parents.gr (ΕΕΕΓ) έτσι ώστε να εξυπηρετήσει τις ανάγκες των μελών για διασκέδαση και ψυχαγωγία, οι οποίες δεν ήταν δυνατόν να καλυφθούν απο την ΕΕΕΓ και την ιστοσελίδα parents.gr για οικονομικούς λόγους/λόγους του καταστατικού της. (Διαχειρίστρια του parentscafe.gr είναι η Μ.Στυλιανάκη, το parentscafe.gr όμως, δεν ανήκει στην ΕΕΕΓ)

 

Έτσι ώστε να γράψετε σε αυτό το τόπικ που παραθέτουμε,

θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τον λογαριασμό σας στο http://www.parentscafe.gr

 

- μέσω του εμαιλ που θα σας αποσταλεί ( η πιο σύντομη μέθοδος )

ή

- μέσω ειδοποίησης στον administrator(at)parents.gr

με το εξής κείμενο

"Διατηρώ τον εξής λογαριασμό με όνομα χρήστη : .... και θα ήθελα να μου τον ενεργοποιήσετε και στο parentscafe.gr / θα ήθελα να μου τον ενεργοποίησετε και στο parentscafe.gr και να μετονομάσετε και σε .....(νέο όνομα χρήστη) "

 

Η αλλαγή αυτή είναι απαραίτητη για την καλή λειτουργία του parents.gr σαν ενημερωτικό εργαλείο για τους γονείς και καθιστά δυνατή την συνέχιση της λειτουργίας του site.

Η βάση δεδομένων του parents.gr δεν μπορεί πλέον να δεχτεί τις δημοσιεύσεις ψυχαγωγικού χαρακτήρα και έτσι πλέον το περιεχόμενο που είναι ψυχαγωγικό ενώ και κείμενα/τόπικ κοινωνικής δικτύωσης έχουν μεταβιβαστεί στο νέο site το οποίο βρίσκεται σε άλλο σέρβερ και έχει την δική του ξεχωριστή βάση δεδομένων.

 

Περισσότερα για αυτό θα μπορέσετε να διαβάσετε εδώ:

(παλιότερος σύνδεσμος που βρίσκεται στις ανακοινωσεις και πρωτο ανακοινωνε αυτη την αλλαγή)

 

Παρακαλούμε μην ανοίγετε στο parents.gr νέα παρεμφερή θέματα καθώς θα κλειδώνονται απευθείας

 

ευχαριστούμε!

__________________

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...