Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πόνος στις κλειδώσεις?


Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα για να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί εδώ και δύο μέρες. Εχω κάνει όλες τις εξετάσεις και ευτυχώς όλα φαίνονται καλά. Χθες μάλιστα έμεινα και στον καρδιοτοκογράφο για 40 λεπτά περίπου- η καρδιά του μωρού οκ και η μήτρα δεν κάνει ανεπιθύμητες συσπάσεις ακόμα. Όμως απο χθες έχω πόνους ανάμεσα στα μπούτια και την ....ηβική περιοχή, στις κλειδώσεις της λεκάνης ας πούμε.

 

Είναι έντονο όταν από καθιστή αλλάζω στάση, πχ σηκώνομαι. Το έχει καμια σας αυτό?? :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω ποναω μπροστα στην αριστερη πλευρα του ηβικου οστου,

εδω και κανα 2 μηνο.Σπανια με ξεχναει και το ξεχναω :P

Με ενοχλει οταν περπατω και εχω την εντυπωση οτι πηγαινω σαν ανεμοδαρμενη βαρκα :lol: ,με ενοχλει και με πονα οταν ειμαι ξαπλωμενη και προσπαθω να αλλαξω πλευρο(σαν να μη μου εφτανε ο πονος στην μεση),δεν μπορω να στηριχτω πολυ ωρα στο ενα ποδι(πχ μεχρι να φορεσω το καλσον)και αλλες ενοχλησεις που δεν μπορω να θυμηθω τωρα...

Ειχα ρωτησει την γιατρο μου και ειχε πει οτι ειναι φυσιολογικο λογω των αλλαγων που δεχεται η λεκανη και οτι καποιες δεν μπορουν ουτε να περπατησουν :shock::?

Παντως την Δευτερα που θα ξαναπαω θα ρωτησω!

Υπαρχουν και αλλες μελλουσες μαμουλες που εχουν παρομοια συμπτωματα

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2129&start=60

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια χωρίς να θέλω να σας τρομάξω... ελπίζω να μην είναι πόνος από τη μέση σας με οσφυαλγία ειλικρινά...

γιατί εγώ στον 8ο ετσι ξεκίνησα με πόνο στην κλειδα εσωτερικά στο δεξί πόδι που τελικά στον 9ο ήμουν συνεχώς με ΤΡΟΜΕΡΟΥΣ πονους στο κρεβάτι χωρις να μπορω να κάνω κάτι και χωρίς να μπορω΄να πάω ούτε για πιπι μου χωρίς να κλαιω απ τον πόνο...

σήμερα 5 μήνες μετά ακόμα πονάω... οχι βέβαια πολύ αλλά πονάω.. ακομα δεν κινουμαι κανονικα... ο πόνος δε με εχει ξεχασει ουτε λεπτο (με εξαίρεση τη μέρα της επισκληριδίου :? )

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα από τον 8ο μήνα μέχρι που γέννησα (χωρίς όμως να επιδεινώνεται).

Μετά τη γέννα δεν ξαναένιωσα τον πόνο ούτε μια φορά! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχώς. Καθετι καινούριο με αγχώνει γιατι είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν ξέρω τί να περιμένω. Μήπως παίζει ρόλο και πόσα κιλά παίρνει η γυναίκα? Γιατι εγώ ας πούμε έχω πάρει πολλά.....14 ως τώρα!!! :oops:

Link to comment
Share on other sites

ναι το πιστεύω αυτό... ότι παίζει ρόλο το βάρος

κι εγώ δυστυχώς πήρα πολλά κιλά και μου βγήκε σε κακό

όχι επειδή τώρα βασανίζομαι να τα χάσω... αλλά επειδή αυτή η οσφυαλγία πολύ με βασάνισε... πάρα πολύ! με απίστευτους πόνους που νομίζω ότι ισοφάρισα που δεν πόνεσα στη γέννα...

και να σκεφτείς ότι πονάω ακόμα :(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...