Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιωση με φουσκαλίτσες - σπυράκια εσωτερικά στο λαιμό?


Recommended Posts

Αυτό που περιγράφεις, Little Monkey, ταιριάζει περισσότερο με αδενοιό. Η επιπεφυκίτιδα, ειδικά, είναι χαρακτηριστική. Ο Coxsackie, όπως έγραψαν και παραπάνω, είναι η λεγόμενη νόσος "χεριών-ποδιών-στόματος".

Τι να σου πω... δύο γιατροί που μας είδαν οικογενειακώς είπαν κοξάκι. Εγώ γιατρός δεν είμαι, ό,τι μου είπαν σας λέω.

 

Φουσκάλες στα χέρια και στα πόδια δεν είχαμε.

 

Κορίτσια ούτε σήμερα τρώει τίποτα, μόνο γάλα και γιαούρτι, δεν μπορεί να καταπιεί τίποτα. Είδα τον λαιμό της, βαθιά εχει φουσκαλίτσες. Αλλά στο σώμα της είναι πεντακάθαρη, χέρια, πόδια, κανένα σημάδι. Ευδιάθετη πολύ. Κοξάκι έχει σε όλο το σώμα φουσκάλες?

Δεν είναι απαραίτητο να έχει φουσκάλες στο στόμα ή στο σώμα. Οι φουσκάλες είναι συνήθως στο λαιμό και κάνουν την κατάποση δύσκολη. Δεν είναι περίεργο που δεν θέλει να φάει. Υπομονή, θα περάσει. Ας τη δει και η γιατρός για να σου φύγει η έννοια αν και για το κοξάκι δεν μπορεί να σου δώσει κάποιο φάρμακο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα κορίτσια. Δεν την πήγα στην γιατρό, ο άντρας μου λέει να περιμένω όπως είπε η doctor και να μην φέρομαι σαν υστερική μάνα..

Οπως τα λέτε είναι, φουσκάλες στο λαιμό βαθιά σαν να έχουν διάφανο υγρό μέσα. Κοξάκι λοιπόν.. Πόσες μέρες κάνει να περάσει?

Link to comment
Share on other sites

Περάσαμε κοξάκι πέρσι το καλοκαίρι με φουσκαλίτσες στα χέρια στα πόδια και στο στόμα και πυρετό. Πριν λίγες μέρες είχε ο μικρός μου πυρετό και πονούσε πολύ ο λαιμός του. Όταν με άφησε επιτέλους να τον δω με τον φακό, είδα πως είχε πίσω στο λαιμό και στον ουρανίσκο μικρές φουσκαλίτσες (εξογκώματα σαν να έχουν διαφανές υγρό μέσα). Τρομαγμένη πήρα τον γιατρό τηλέφωνο και μου λέει πως αφού είδες φουσκαλίτσες, ησυχάζεις γιατί είναι ίωση. Μα λέω περάσαμε κοξάκι πέρσι. Μου λέει πως υπάρχουν πολλοί τύποι. Σε τρεις μέρες είχε γίνει καλά. Πολλά υγρά θέλει και ντεπόν για τον πόνο στο λαιμό. Περαστικά σας!

 

Υ.Γ. Το κοξάκι είναι όντως παιδική αρρώστια, σαν την ανεμοβλογιά, αλλά πολύ πιο ήπια, συνήθως περνάει απαρατήρητη σαν να είναι μια απλή ίωση.

 

Ετσι όπως τα λες είναι και η δικιά μου με την διαφορά ότι μέχρι στιγμής δεν έχει πυρετό.

Ο μικρός σου πόσες μέρες δεν μπορούσε να καταπιεί? Η δική μου έκλεισε 2 24ωρα με γάλα και γιαούρτι.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως τα λες είναι και η δικιά μου με την διαφορά ότι μέχρι στιγμής δεν έχει πυρετό.

Ο μικρός σου πόσες μέρες δεν μπορούσε να καταπιεί? Η δική μου έκλεισε 2 24ωρα με γάλα και γιαούρτι.

 

Τρεις μέρες, αλλά μου είχε πει ο γιατρός γενικά να μην τον πιέζω, όταν πονάει είναι λογικό να μην θέλει να φάει. Και να επιχειρώ να του δώσω φαγητό όταν έχει πάρει παυσίπονο.

 

Θα επανέλθει γρήγορα η κορούλα σου, μην ανησυχείς!

 

Και πάλι περαστικά σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια επανήλθαμε μετά από 6 ημέρες. Δεν ήταν κοξάκι, ήταν ίωση που το μόνο σύμπτωμα ήταν φουσκάλες στο λαιμό που έκαναν δύσκολη την κατάποση. Από την 7η μέρα και μετά η μικρή ρίχτηκε με τα μούτρα στο φαγητό. Το κοξάκι μου είπε η γιατρός ότι βγάζει σπυράκια στις παλάμες των χεριών και στο πέλμα των ποδιών και έχει και πυρετό. Περαστικά σε όλα τα παιδάκια που είναι άρρωστα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ας γράψω και γω εδώ για να μην ανοίξω άλλο θέμα! Ο μικρός μου την Κυριακή ανέβασε ξαφνικό πυρετό 38+ του έδωσα algofren και έπεσε και την Δευτέρα τον έστειλα στον παιδικό σταθμό. Το μεσημέρι της Δευτέρας ανέβασε όμως πάλι πυρετό και έτσι την Τρίτη τον κράτησα σπίτι και είχε μόνο δέκατα. Του έδινα παράλληλα algofren και depon εναλλάξ. Σήμερα δεν είχε πυρετό και τον έστειλα πάλι στον παιδικό.... Με παίρνει η δασκάλα όμως και μου λέει "μήπως ο μικρός έχει κοξάκι?"

Και εγώ αυτό σαν ίωση δεν το έχω ξανακούσει και δεν το ξέρω και από ότι διάβασα παραπάνω εμφανίζεται με κοκκινίλες σε χεράκια - ποδαράκια. Μου λέει ότι έχει κάτι κοκκινάκια στο χεράκι που εγώ δεν τα πρόσεξα (!) αν ήταν όμως τόσο έντονα δεν θα τα έβλεπα???

Πήρα τον παιδίατρο και μου είπε ότι εμφανίζεται σαν τσιμπήματα από κουνούπι και να προσέξω τα χεράκια του εγώ όταν γυρίσει στο σπίτι και να του πω το απόγευμα.

Εκτός από τον πυρετό αυτές τις μέρες είχε και τσιμπλίτσες.

Τι άλλα συμπτώματα έχει αυτό το κοξάκι εκτός από τα κοκκινάδια?

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω και γω εδώ για να μην ανοίξω άλλο θέμα! Ο μικρός μου την Κυριακή ανέβασε ξαφνικό πυρετό 38+ του έδωσα algofren και έπεσε και την Δευτέρα τον έστειλα στον παιδικό σταθμό. Το μεσημέρι της Δευτέρας ανέβασε όμως πάλι πυρετό και έτσι την Τρίτη τον κράτησα σπίτι και είχε μόνο δέκατα. Του έδινα παράλληλα algofren και depon εναλλάξ. Σήμερα δεν είχε πυρετό και τον έστειλα πάλι στον παιδικό.... Με παίρνει η δασκάλα όμως και μου λέει "μήπως ο μικρός έχει κοξάκι?"

Και εγώ αυτό σαν ίωση δεν το έχω ξανακούσει και δεν το ξέρω και από ότι διάβασα παραπάνω εμφανίζεται με κοκκινίλες σε χεράκια - ποδαράκια. Μου λέει ότι έχει κάτι κοκκινάκια στο χεράκι που εγώ δεν τα πρόσεξα (!) αν ήταν όμως τόσο έντονα δεν θα τα έβλεπα???

Πήρα τον παιδίατρο και μου είπε ότι εμφανίζεται σαν τσιμπήματα από κουνούπι και να προσέξω τα χεράκια του εγώ όταν γυρίσει στο σπίτι και να του πω το απόγευμα.

Εκτός από τον πυρετό αυτές τις μέρες είχε και τσιμπλίτσες.

Τι άλλα συμπτώματα έχει αυτό το κοξάκι εκτός από τα κοκκινάδια?

 

Λοιπόν, με πρόλαβες........

Την Κυριακή είμασταν με κάποιους φίλους , πάνε και τα 2 παιδικό με τον γιο μου.Το κοριτσάκι είναι συνομήλικο , το αγοράκι 2 χρονών. Ηταν όλα μαζί για ένα 3ωρο.Το μικρό αγοράκι είχε 2 σπυράκια σαν τσιμπήματα, το βράδυ ανέβασαν και τα 2 πυρετο.Τα πήγαν στον γιατρό ....και έχουν κοξάκι. Ο γιος μου πηγε κανονικά την Δευτέρα παιδικό , χθες το πρωί είδα και ανακοίνωση ότι έχουμε κρούσμα κοξάκι.Το μεσημέρι που πήρα τον μικρό είχε 3 σπυράκια.Το βράδυ μετά το μπάνιο ήταν πιο έντονα, νόμιζα ότι θα ξυπνήσει το πρωι και θα είναι γεμάτος.Τελικά έχει αυτά και ένα στο χέρι, είναι απύρετος, δεν τον πήγα παιδικό για να δω πως θα εξελιχθεί και λογικά θα μου έλεγαν να τον πάρω πίσω.

Απ ότι διάβασα είναι ήπια μορφή και δεν χρειάζεται καθόλου αντιβίωση, απλά να κάνει τον κύκλο του. Και από ότι κατάλαβα κολλάει πολύ πολύ εύκολα

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια επανήλθαμε μετά από 6 ημέρες. Δεν ήταν κοξάκι, ήταν ίωση που το μόνο σύμπτωμα ήταν φουσκάλες στο λαιμό που έκαναν δύσκολη την κατάποση. Από την 7η μέρα και μετά η μικρή ρίχτηκε με τα μούτρα στο φαγητό. Το κοξάκι μου είπε η γιατρός ότι βγάζει σπυράκια στις παλάμες των χεριών και στο πέλμα των ποδιών και έχει και πυρετό. Περαστικά σε όλα τα παιδάκια που είναι άρρωστα.

 

Το κοξάκι -αν δεις και φωτο στο Internet0, βγάζει σπυράκια που γίνονται φουσκαλίτσες , στα χέρια, στα πόδια , γύρω από το στόμα και μέσα στο στόμα:-(

http://www.daddy-cool.gr/2014/10/o_29.html

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα την δασκάλα αν υπάρχει πρόβλημα να τον πάρω σπίτι μιας και μπορεί η μητέρα μου να τον κρατήσει αλλά μου είπε δεν έχει πρόβλημα να τον κρατήσει αλλά να τον πάω στον παιδίατρο μου. Και έχουν και άλλο ένα κοριτσάκι που η μαμά του είχε υποψίες για κοξάκι και το κράτησε σπίτι αλλά την έπαιρνε τηλ. να δει τελικά τι είναι και δεν την έβρισκε. Τώρα και γω δεν παρατήρησα κάτι στα χεράκια του το πρωί μες το τρέξιμο και δεν ξέρω τι κοκκινάκια είδε η δασκάλα, θα πρέπει να τα δω και η ίδια. Τώρα ο παιδίατρος μου δεν είναι από τους ανθρώπους που σου λέει με το παραμικρό να τον πας εκεί να τον δει και συνήθως σε μικρο ιωσούλες επικοινωνούμε και δίνει οδηγίες τηλεφωνικά, αν και να πω την αλήθεια και γω δεν θέλω να πηγαίνουμε κάθε τρεις και λίγο γιατί έχει πάρα πολύ κόσμο και πολύ αναμονή που είναι ταλαιπωρία και για μας και για τον μικρό.

Σε ευχαριστώ nikol μου πολύ κατατοπιστικό το άρθρο με τις φωτογραφίες που ανέβασες. Και γω διάβασα ότι κολλάει πολύ εύκολα αλλά αν ήταν δεν θα είχα κολλήσει και γω??? Και ελπίζω να μην είναι επικίνδυνο για μένα.......πρέπει να ρωτήσω τον γυναικολόγο μου αν το κοξάκι επιβεβαιωθεί.

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ίδια "ίωση" μας ταλαιπωρεί κι εμάς, το πέρασαν και τα δύο μικρά, κι εγώ, και η μητέρα μου κι είμαστε τώρα στην 11η ημέρα.

 

Η κατάποση είναι πολύ οδυνηρή, τα λυπάμαι... Εχουμε να κοιμηθούμε πολλές ημέρες, ο πυρετός κάνει κύκλους οι τσίμπλες πυκνές και κίτρινες, κόκκινα ματάκια και υπάρχει και έντονος βήχας ξερός σε κρίσεις που οδηγεί σε εμετό. Σε όλους μας. Εχθές πήγα στον γιατρό κι έκανα και το strep-test μήπως είναι κάτι λοιμώδες (οστρακιά, στρεπτόκοκος κλπ) αλλά βγήκε αρνητικό. Απλή ίωση λοιπόν είναι.

Η παιδίατρος εχθές με καθυσήχασε, κυκλοφορεί άσχημη ίωση που προσβάλει τους βλενογόνους (μάτια, λαιμός κλπ). Θα περιμένουμε άλλη μία εβδομάδα να υποχωρήσει ο βήχας και βλέπουμε.

Ως τώρα έχει δώσει αντισταμινικό και αντιβηχικό.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο με τη nikol περάσαμε κι εμείς την προηγούμενη εβδομάδα! Ο μικρός είναι 15 μηνών και μόλις είχαμε κάνει το εμβόλιο MMR οπότε όταν ανέβασε πυρετό 38,3 την Τετάρτη δεν έδωσα σημασία, αλλά τον κράτησα στο σπίτι για να συνέλθει. Την Πέμπτη δεν είχε καθόλου πυρετό και τον έστειλα στον παιδικό. Το μεσημέρι είδα τα χεράκια του γεμάτα σπυράκια, σαν φουσκαλίτσες και μια κοκκινίλα κοντά στο στόμα. Η δασκάλα μου είπε ότι δε μπορεί να το εξηγήσει αλλά αφού δεν έχει πυρετό μήπως είναι κάτι δερματικό. Την Παρασκευή το πρωί έκανε ένα 37,5, τον πήγα στον παιδικό, αλλά μέχρι το μεσημέρι ήταν καλά. Από τότε δεν έχει ξανακάνει πυρετό και τα σπυράκια άρχισαν να υποχωρούν την Κυριακή, τώρα έχει μόνο 1-2 σαν σημαδάκια από ακμή! Δεν ξέρω τι ήταν, δεν τον είδε η παιδίατρος να μου πει αν είναι κοξάκι αλλά σίγουρα είναι κάτι που κολλάει γιατί το ίδιο είχε και ένα κοριτσάκι που παίζουν μαζί στην πεθερά μου οπότε μάλλον από κει το τσιμπήσαμε.... Αφού πέρασε τόσο ελαφριά τυχεροί είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα την δασκάλα αν υπάρχει πρόβλημα να τον πάρω σπίτι μιας και μπορεί η μητέρα μου να τον κρατήσει αλλά μου είπε δεν έχει πρόβλημα να τον κρατήσει αλλά να τον πάω στον παιδίατρο μου. Και έχουν και άλλο ένα κοριτσάκι που η μαμά του είχε υποψίες για κοξάκι και το κράτησε σπίτι αλλά την έπαιρνε τηλ. να δει τελικά τι είναι και δεν την έβρισκε. Τώρα και γω δεν παρατήρησα κάτι στα χεράκια του το πρωί μες το τρέξιμο και δεν ξέρω τι κοκκινάκια είδε η δασκάλα, θα πρέπει να τα δω και η ίδια. Τώρα ο παιδίατρος μου δεν είναι από τους ανθρώπους που σου λέει με το παραμικρό να τον πας εκεί να τον δει και συνήθως σε μικρο ιωσούλες επικοινωνούμε και δίνει οδηγίες τηλεφωνικά, αν και να πω την αλήθεια και γω δεν θέλω να πηγαίνουμε κάθε τρεις και λίγο γιατί έχει πάρα πολύ κόσμο και πολύ αναμονή που είναι ταλαιπωρία και για μας και για τον μικρό.

Σε ευχαριστώ nikol μου πολύ κατατοπιστικό το άρθρο με τις φωτογραφίες που ανέβασες. Και γω διάβασα ότι κολλάει πολύ εύκολα αλλά αν ήταν δεν θα είχα κολλήσει και γω??? Και ελπίζω να μην είναι επικίνδυνο για μένα.......πρέπει να ρωτήσω τον γυναικολόγο μου αν το κοξάκι επιβεβαιωθεί.

 

 

Να σαι καλά:P

Ο γιος μου συνεχίζει να μην έχει πυρετό , και δεν έχει άλλα σπυράκια-εξανθήματα.Η γλώσσα του και ο λαιμός , ΟΚ.Πηρα στον παιδικό τηλ , μίλησα με τον διευθυντή και μου είπαμε να τον κρατήσω σπίτι , ελπίζω να το περάσει ελαφριά.Γενικά δεν κάνει εύκολα πυρετό....αν κάνει και βγουν κι άλλα σπυράκια ,θα πάμε παιδίατρο.

 

Εύχομαι , εμείς να μην κολλάμε τόσο εύκολα:rolleyes: Αλλά απ ότι φαίνεται δεν είναι σε όλους το ίδιο και κάποιοι ταλαιπωρούνται πολύ , όπως η Xena και η οικογένεια της.

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες τον παιδίατρο, του περιέγραψα τα σπυράκια όπως τα είδα και γω και μου είπε ότι εφόσον είναι απύρετος δεν κολλάει και να τον παρακολουθώ.

Τα σπυράκια ήταν πολύ μικρά σαν σπιθουράκια....

 

Λοιπόν, το βράδυ του βάζω θερμόμετρο και είχε δέκατα 37 και 4! Κοιτάω το χεράκι του και βλέπω 2-3 σπυθουράκια επιπλέον εκεί! Δεν τον πήγα παιδικό πάλι και δεν θα τον πάω ούτε αύριο. Παίρνω σήμερα την μητέρα μου και μου λέει έχει και στην γλώσσα! Εντομεταξύ όλο το βράδυ ξύπναγε ανα μία ώρα το κακόμοιρο με τσιρίδες και κλάματα και ήθελε να έρθει στο κρεβάτι μας και γω τον έβαζα ξανά για ύπνο... Πήρα πάλι τον παιδίατρο και θα πάμε το απόγευμα να μας δει αό κοντά και μάλλον είναι κοξάκι!

 

Ρωτάω τι επιπτώσεις έχει για την εγκυμοσύνη μου και μου λέει ότι είναι ασφαλής ενώ ο γυναικολόγος μου λέει ότι είναι λίγο επικίνδυνο αλλά τι να κάνουμε... αν κολλήσω δεν μπορώ να κάνω κάτι!

 

Κορίτσια πότε κολλάει αυτό? Έπρεπε ήδη να έχω κολλήσει ή την γλίτωσα? Είναι επικίνδυνο τελικά για την εγκυμοσύνη μου, το πέρασε καμιά σας έγκυος? Και πόσο κρατάει? 3 μέρες όπως γράφετε παραπάνω?????

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να είναι κάτι απλό και να περάσει γρήγορα. Ηθελα να πω πως η μικρή μου έχει σπινθουράκια σε όλο τον κορμό, απ' την αρχή της ίωσης, σαν μικρές καρφίτσες. Στην αρχή έγιναν πλάκες κόκκινες για 3-4 ημέρες και μετά έμειναν σαν μικρά κεφαλάκια που δεν φαίνονται, δεν είναι κόκκινα. Τα νιώθεις μόνον στην αφή, σαν γυαλόχαρτο είναι το κορμάκι της..... :(

 

Η γιατρός μου είπε πως ίσως είναι ατοπική δερματίτιδα, αρχές, και βγήκε απ' την ταλαιπωρία του παιδιού απ' τις ιώσεις. (40 πυρετός με μπάνιο) Είδε φώτο της που έστειλα με Mail. Κατόπιν παρατηρήσαμε πως γίνονται "πλάκες κόκκινες" όταν τρώει σοκολάτα.

Ετσι κατέληξε πως μάλλον πρόκειται για τροφική αλλεργία που βγήκε λόγω ταλαιπωρίας του παιδιού. Οπότε περιμένετε κι εσείς να σας δει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πότε κολλάει αυτό? Έπρεπε ήδη να έχω κολλήσει ή την γλίτωσα? Είναι επικίνδυνο τελικά για την εγκυμοσύνη μου, το πέρασε καμιά σας έγκυος? Και πόσο κρατάει? 3 μέρες όπως γράφετε παραπάνω?????

Μπορεί να το έχεις περάσει ήδη. Οι περισσότεροι το περνάνε στην παιδική ηλικία.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα ίδια ....2-3 εξανθηματάκια σαν καρφίτσα , τα οποία φεύγουν σιγά σιγά , πυρετό δεν έχει , ο λαιμός του μια χαρά , τρώει κανονικά , το πρωί ήπιε γάλα,έφαγε γιαούρτι και πριν λίγο σουτζουκάκια με ρύζι.

 

Ο παιδικός σήμερα είναι κλειστός λόγω απεργίας , αλλά δεν τον πάω κι αύριο.....δεν πειράζει , ας μείνει σπίτι , αφού το περνάει έτσι ελαφρά. Δεν ξέρω τι να κάνω με κάποια γενέθλια που έχουμε να πάμε την Κυριακή...αφού δεν έχει πυρετό ,κρίμα δεν είναι να του τα στερήσω ?

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κρατάει 3 μέρες...τα εξανθήματα διάβασα ότι φεύγουν αρκετές μέρες αργότερα ...γύρω στις 10.

 

Σε προηγούμενο ποστ , το μέλος Scratee , που απ ότι ξέρω είναι παιδίατρος λέει ότι δεν είναι παιδική αρρώστια

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγαμε στον γιατρό και δεν μας είπε κοξάκι, μας είπε μια απλή ιωσούλα είναι και θα περάσει! Εγώ παρόλα αυτά ούτε σήμερα τον έστειλα παιδικό, τον αφήνω να γεμίσει μπαταρίες και από Δευτέρα πάλι....

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Να σαι καλά:P

Ο γιος μου συνεχίζει να μην έχει πυρετό , και δεν έχει άλλα σπυράκια-εξανθήματα.Η γλώσσα του και ο λαιμός , ΟΚ.Πηρα στον παιδικό τηλ , μίλησα με τον διευθυντή και μου είπαμε να τον κρατήσω σπίτι , ελπίζω να το περάσει ελαφριά.Γενικά δεν κάνει εύκολα πυρετό....αν κάνει και βγουν κι άλλα σπυράκια ,θα πάμε παιδίατρο.

 

Εύχομαι , εμείς να μην κολλάμε τόσο εύκολα:rolleyes: Αλλά απ ότι φαίνεται δεν είναι σε όλους το ίδιο και κάποιοι ταλαιπωρούνται πολύ , όπως η Xena και η οικογένεια της.

 

Λοιπόν , Σάββατο και Κυριακή έκανα 38 πυρετό....σήμερα το πρωί είχα 2 εξανθήματα στο χέρι , μέσα στην μέρα γέμισαν οι παλάμες μου, και τα πόδια μου:evil:Εχω φοβερή φαγούρα, τσούζουν , δεν μπορώ να περπατήσω, και δεν μπορώ να καταπιώ καλά:evil::evil:

 

Ελπίζω να μην κολλήσουν ο άντρας μου και ο μικρός ,γιατί είναι ανυπόφορο

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, και τα δυο παιδια μου το περασαν πριν 15 μέρες , η μικρη με εντονες φουσκαλες σπυρια στα ακρα και λαιμο υψηλος πυρετος για μια μερα , η μεγαλη πυρετο αλλα με λιγοτερο εντονα σπυρια στα ακρα αλλα ο λαιμος γεματος, εγώ ακόμα κρατάω μαλλον τη γλίτωσα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...