Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σας ζητησαν την 2η δοση prevenar?


Recommended Posts

Σας ζητησαν την 2η δοση prevenar για να παρουν τα μικρα βρεφικο?

Την 2η την κανουμε περιπου οταν ξεκιναει και βρεφικο (λογω των 60 ημερων ασφαλειας δεν γινοταν αλλοιως).

Θα είναι επικίνδυνο ? Γιατι θεωρειτε απαραιτητη και μηπως δεν ειναι καλυτερα να μην την κανω παρα να την κανω οριακα στις 60 ημερες? :confused::confused:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοιτα ο πνευμονιοκοκκος δεν θα μας περιμενει κ στην πορτα του σχολειου...οποτε ειναι να το κανεις καντο κ περιμενε το οριο ασφαλειας...μιλα κ με τον γιατρο σου....οποια apoρια εχεις περι τουτου...μπες εδω κ τηλεφωνησε να σου πουν ...εγω εκει πηρα προχτες κ ενημερωθηκα περι πρεβεναρ

 

http://www.prevenar.gr/tabid/853/Default.aspx#nogo...epishw na pv pvw lene pvw epeidh h nea griph prokalei pneymonia...kalo einai na exoyn kanei to embolio ayto prin pane paidiko...tvra polla lene k den jeroyme k ti isxyei

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το ολο θεμα ειναι λογω της γριπης.Το prevener ειναι για τον πνευμονιοκοκο που μπορει να γυρισει σε πνευμονια και επειδη η νοσος των χοιρων γυρναει σε πνευμονια το λενε για προφυλαξη.Εμενα παντως δεν μου το ζητησαν.

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου την ζητησαν, ωστόσο όταν ενημέρωσα τον παιδίατρο ότι θα παμε παιδικό, μου είπα άμεσα να κάνουμε την τρίτη καθώς έχουμε κάνει δύο δόσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι στο καλο... εμας μας ειπαν οτι υπαρχει εντολη απο το υπουργειο :roll: αν οχι την 3η τουλαχιστον την 2η δοση απαραιτητα :roll::roll:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Μα το prevenar δεν το κάνεις όσες δόσεις θες. Υπάρχει κανόνας. Δεν είμαι ειδική αλλά νομίζω ότι όσο πιο μικρό είναι το παιδάκι όταν το κάνει τόσες περισσότερες δόσεις χρειάζονται (είναι πανακριβο αλλά το καλύπτει εξ' ολοκλήρου το ΙΚΑ). Ο μεγάλος μου γιος το έκανε μεγάλος (μετά άπό εντολή της παιδιάτρου) και έκανε μία δόση, ενώ στο μικρό μου κάναμε τώρα τη δεύτερη και τελευταία δόση. Στον παιδικό του μεγαλύτερου γιου μου δεν μας ζήτησαν έξτρα δόση.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...