Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΩΡΕΣ ΜΠΑΝΙΟΥ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα έχω ένα κοριτσάκι 8 μηνων και τωρα που ο καιρός καλοκαιριάζει αναρωτιέμαι ποιες είναι οι κατάλληλες ώρες για μπανιο στη θάλασσα είτε για βόλτα στον ήλιο.Η παιδίατρος μου είπε 9 με 11 η 3 με 7.Τις υπόλοιπες ώρες ούτε καν υπο σκια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εμένα 3 η ωρα μου φαίνεται νωρίς αλλά διαβασα ότι και το αντιηλιακό απο πίσω γράφει ότι απαγορεύεται η εκθεση στον ήλιο για τα βρέφη και τα παιδιά απο τις 11 εως τις 3.Το θέμα είναι ότι 9 με 11 είναι νωρίς για μπάνιο και εχει σχετικά δροσια ενώ μετα τις 5 η θάλλασα θα είναι μέσα στη βρώμα.Για να πας για μπάνιο 9 θα πρέπει να ξυπνήσεις απο τις 8 και να είναι και σαββατοκύριακο.Εσεις πως θα κανετε μπάνιο το καλοκαίρι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ τον ρώτησα προχθές για αυτό το θέμα και μου είπε το πρωϊ μέχρι τις 10 και το απόγευμα μετά τις 6. Οι ενδιάμεσα ώρες απαγορεύονται όχι μόνο για τα μωρά αλλά και για τους μεγάλους.

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου και να σου ζησει το ζουζουνι σου!!!!

εγω ξερω οτι ο παιδιατρος μας συνηστα απο τις 9-11 και απο τις 5-7 και με αντηλιακο!!! :wink:

 

 

 

και εμας το ιδιο μας συστησε η παιδιατρος μας!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Tα μωράκια μετά από 6 μηνών μπαίνουν στη θάλασσα!

 

Κορίτσια μία συμβουλή για όσες έχετε μωρά μέχρι 10 μηνών: Μην ενθουσιάζεστε με τη χαρά των μωρών και τα έχετε μέσα στη θάλασσα συνέχεια γιατί έτσι την πάτησα εγώ στις πρώτες μας διακοπές και το κρύωσα το παιδάκι! :oops:

 

Τώρα για το θεμα ωρών της θάλασσας, επιβάλεται σκιά οποιαδήποτε ώρα της ημέρας και καπελάκι ακόμα και μέσα στη θάλασσα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω που τα λέμε δεν είναι μόνο η θάλασσα.Φαντάζομαι το καλοκαίρι τις ώρες αιχμής 11-5 τα παιδάκια μας δεν θα μπορούμε να τα πηγαίνουμε ούτε βόλτα με το καρότσι γιατί και τότε ο ήλιος βαράει κατακούτελα.

Link to comment
Share on other sites

Οι παιδιατροι καλα τα λενε αλλα ... ... ...

 

πριν τις 10-11 το πρωι ειναι κρυα η θαλασσα ακομα και τον Αυγουστο, ενω μετα τις 5 το απογευμα βγαζει ενα αερακι που σε παγωνει.

 

Σκεφτομουν να το πηγαινω για μπανακι κατα τις 12, να φοραει αντιηλιακο, ασπρο μακουδακι και καπελακι και να ειμαστε βουτια και πισω στο 20λεπτο.

 

Εσεις τι λετε ?

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κορίτσια καλησπέρα εγώ που ρώτησα την παιδίατρο μου είπε το μπάνιο επιτρέπεται μετά τους έξι μήνες, να γίνεται ή το πρωί ή αργά το απόγευμα και στην αρχή να τον βάζω το πολύ δέκα λεπτά μέσα στη θάλασσα.

line_m123_beg_micky_time_1198213200_text_d4ef20e6eff5e6eff5eddceae920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι οταν ρωτησα μου ειπε οτι δεν εχει τοσο σημασια η ηλικια οσο η θερμοκρασια του νερου!Εμας μας ειπε μετα τα μεσα Ιουλιου που ζεσταινεται καλα καλα η θαλασσα...Και θα ειναι και 6 μηνων το γλυκακι μας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Οι παιδιατροι λενε οχι μπανιο μεταξυ των ωρών 12 και 16.00 το μεσημερι. Περυσι λοιπον καναμε 75 μπανια...και αισθανομουν σαν ουφο που μαζευα τα παιδια στις 12 ...την ωρα που ΟΛΕΣ κατεβαιναν στην παραλια με μωρα μηνων πολλες φορες... οταν δε ξυπνουσαν αργα... κατεβαιναμε απογευμα στην παραλια και με κορόιδευε ολος ο οικισμος... :cry:

 

Τι γινεται ρε παιδια? Εγω ειμαι υπερβολικη ή ο κοσμος κανει ο,τι τον βολευει?

 

Εσεις τα πατε για μπανιο ο,τι ωρα να ναι? :roll:

Link to comment
Share on other sites

εμείς πέρσυ και πρόπερσυ και σχεδόν όλες τις χρονιές πηγαίναμε συνήθως απόγευμα, μια και το πρωι δουλεύουμε... και καθόμασταν μέχρι που βραδιαζε (ειδικά με τους καύσωνες!). φέτος... δεν την έχουμε δει ακόμα τη θάλασσα! ευελπιστούμε όμως!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...